poniedziałek, 06 listopad 2017 16:58

JPK w InsERT GT

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Od 1 lipca 2016 przedsiębiorcy mają obowiązek udostępniania organom podatkowym ksiąg podatkowych i dowodów księgowych w postaci elektronicznej w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Od tej daty obowiązek ten dotyczy dużych firm, a małe i średnie będą musiały posługiwać się JPK od 1 lipca 2018. Już teraz mogą przekazywać organom podatkowym dane w postaci JPK, dzięki czemu mogą uniknąć wizyty pracowników kontroli podatkowej w siedzibie swojej firmy.

 

W Subiekcie GT, Rachmistrzu GT i Rewizorze GT generowanie plików JPK i przekazywanie ich organom podatkowym odbywa się poprzez moduł e-Kontrole podatkowe. Z poziomu Subiekta możliwe jest generowanie plików dotyczących faktur VAT, magazynu i wyciągów bankowych. Rewizor GT pozwala generować pliki XML na podstawie ewidencji VAT zakupu i sprzedaży, ksiąg rachunkowych i wyciągów bankowych. W przypadku Rachmistrza GT istnieje możliwość wygenerowania plików z ewidencji VAT zakupu i sprzedaży oraz podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a także ewidencji przychodów (ryczałt). Jeżeli dany podmiot pracuje na dwóch systemach, np. Rewizorze i Subiekcie, użytkownik programu księgowego może wygenerować pliki z ewidencji księgowych oraz z ewidencji programu sprzedażowego.

Czytany 3000 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 listopad 2017 10:11

Artykuły powiązane

  • Nowe wymogi dotyczÄ…ce raportowania danych w JPK CIT Nowe wymogi dotyczÄ…ce raportowania danych w JPK CIT

    Przepisy dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego dla podatku dochodowego od osób prawnych (JPK CIT) wprowadzają nowe, szczegółowe wymogi dotyczące raportowania danych. Zmiany obejmują podatników prowadzących księgi rachunkowe. Sprawdź, czego się spodziewać od 1 stycznia 2025 r. i jak wprowadzić nowe wymagania w życie.

  • Faktura dla osoby fizycznej bez paragonu. Jak naprawić bÅ‚Ä…d? Jak ująć takÄ… fakturÄ™ w JPK_V7? Faktura dla osoby fizycznej bez paragonu. Jak naprawić bÅ‚Ä…d? Jak ująć takÄ… fakturÄ™ w JPK_V7?

    Niewystawienie paragonu dla osoby fizycznej wiąże się z sankcjami. Nie pomoże fakt, że pracownik daną transakcję udokumentował fakturą. Określona procedura postepowania pozwoli naprawić błąd. Sprawdź, co zrobić, gdy została wystawiona faktura dla osoby fizycznej bez paragonu i jak uniknąć konsekwencji finansowych.

  • Za bÅ‚Ä…d w pliku JPK_VAT zapÅ‚acisz 500 zÅ‚ Za bÅ‚Ä…d w pliku JPK_VAT zapÅ‚acisz 500 zÅ‚

    Zdyscyplinowanie podatników – taki cel postawiło sobie Ministerstwo Finansów w związku z pomyłkami w przesyłanych Jednolitych Plikach Kontrolnych z ewidencjami VAT. Każdy błąd w ewidencji będzie narażał przedsiębiorcę na karę finansową w wysokości 500 zł. Sprawdź, kiedy wejdą w życie nowe przepisy.

  • Sprawozdanie finansowe za 2018 r. – jak sporzÄ…dzić w 2019 r.? Sprawozdanie finansowe za 2018 r. – jak sporzÄ…dzić w 2019 r.?

    Na stronie resortu finansów pojawiły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przedsiębiorców zobowiązanych do przesyłania sprawozdania finansowego. Obecnie można tego dokonać tylko drogą elektroniczną w formie plików JPK. Sprawdź, jakie wyjaśnienia znalazły się na stronie Ministerstwa.

  • Jak sporzÄ…dzić sprawozdanie finansowe JPK za 2018 r. w 2019 r. Jak sporzÄ…dzić sprawozdanie finansowe JPK za 2018 r. w 2019 r.

    W związku z wejściem w życie przepisów, które wprowadziły obowiązek przekazywania sprawozdania finansowego wyłącznie drogą elektroniczną w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego, Ministerstwo Finansów na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane przez przedsiębiorców pytania.