poniedziałek, 06 listopad 2017 16:58

JPK w InsERT GT

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Od 1 lipca 2016 przedsiębiorcy mają obowiązek udostępniania organom podatkowym ksiąg podatkowych i dowodów księgowych w postaci elektronicznej w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Od tej daty obowiązek ten dotyczy dużych firm, a małe i średnie będą musiały posługiwać się JPK od 1 lipca 2018. Już teraz mogą przekazywać organom podatkowym dane w postaci JPK, dzięki czemu mogą uniknąć wizyty pracowników kontroli podatkowej w siedzibie swojej firmy.

 

W Subiekcie GT, Rachmistrzu GT i Rewizorze GT generowanie plików JPK i przekazywanie ich organom podatkowym odbywa się poprzez moduł e-Kontrole podatkowe. Z poziomu Subiekta możliwe jest generowanie plików dotyczących faktur VAT, magazynu i wyciągów bankowych. Rewizor GT pozwala generować pliki XML na podstawie ewidencji VAT zakupu i sprzedaży, ksiąg rachunkowych i wyciągów bankowych. W przypadku Rachmistrza GT istnieje możliwość wygenerowania plików z ewidencji VAT zakupu i sprzedaży oraz podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a także ewidencji przychodów (ryczałt). Jeżeli dany podmiot pracuje na dwóch systemach, np. Rewizorze i Subiekcie, użytkownik programu księgowego może wygenerować pliki z ewidencji księgowych oraz z ewidencji programu sprzedażowego.

Czytany 2930 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 listopad 2017 10:11

Artykuły powiązane

  • Faktura dla osoby fizycznej bez paragonu. Jak naprawić bÅ‚Ä…d? Jak ująć takÄ… fakturÄ™ w JPK_V7? Faktura dla osoby fizycznej bez paragonu. Jak naprawić bÅ‚Ä…d? Jak ująć takÄ… fakturÄ™ w JPK_V7?

    Niewystawienie paragonu dla osoby fizycznej wiąże się z sankcjami. Nie pomoże fakt, że pracownik daną transakcję udokumentował fakturą. Określona procedura postepowania pozwoli naprawić błąd. Sprawdź, co zrobić, gdy została wystawiona faktura dla osoby fizycznej bez paragonu i jak uniknąć konsekwencji finansowych.

  • Za bÅ‚Ä…d w pliku JPK_VAT zapÅ‚acisz 500 zÅ‚ Za bÅ‚Ä…d w pliku JPK_VAT zapÅ‚acisz 500 zÅ‚

    Zdyscyplinowanie podatników – taki cel postawiło sobie Ministerstwo Finansów w związku z pomyłkami w przesyłanych Jednolitych Plikach Kontrolnych z ewidencjami VAT. Każdy błąd w ewidencji będzie narażał przedsiębiorcę na karę finansową w wysokości 500 zł. Sprawdź, kiedy wejdą w życie nowe przepisy.

  • Sprawozdanie finansowe za 2018 r. – jak sporzÄ…dzić w 2019 r.? Sprawozdanie finansowe za 2018 r. – jak sporzÄ…dzić w 2019 r.?

    Na stronie resortu finansów pojawiły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przedsiębiorców zobowiązanych do przesyłania sprawozdania finansowego. Obecnie można tego dokonać tylko drogą elektroniczną w formie plików JPK. Sprawdź, jakie wyjaśnienia znalazły się na stronie Ministerstwa.

  • Jak sporzÄ…dzić sprawozdanie finansowe JPK za 2018 r. w 2019 r. Jak sporzÄ…dzić sprawozdanie finansowe JPK za 2018 r. w 2019 r.

    W związku z wejściem w życie przepisów, które wprowadziły obowiązek przekazywania sprawozdania finansowego wyłącznie drogą elektroniczną w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego, Ministerstwo Finansów na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane przez przedsiębiorców pytania.

  • VAT w 2019 r. – Poradnik VAT w 2019 r. – Poradnik

    Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu zmian w VAT wprowadzonych w 2019 r. Sprawdź, jakie to zmiany i kogo w praktyce dotyczą.