wtorek, 22 czerwiec 2021 22:49

Kasa fiskalna online dla firm wykonujących remonty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już tylko kilka dni dzieli branżę budowlaną od obligatoryjnego wykorzystywania kas online podczas rejestrowania sprzedaży. Wyznaczony przepisami termin dla tej grupy przedsiębiorców to 1 lipca 2021 r. Warto wiedzieć, że obowiązek ten obejmuje nie tylko czynności stricte budowlane, ale zgodnie z zapisami ustawy – kasa fiskalna jest wymagana również dla przedsiębiorców wykonujących remonty.     

Z dniem 1 lipca 2021 r. podatnicy z branży budowlanej muszą mieć w firmach kasy fiskalne online Urządzenie powinno być sprawne, zafiskalizowane i gotowe do zarejestrowania sprzedaży na nowych zasadach.

Jeżeli prowadzisz działalność o tym charakterze i masz kasę starego typu, koniecznie powinieneś wymienić ją na nowoczesny sprzęt działający online!

Jeżeli dopiero ruszasz z biznesem z początkiem lipca, to kasa fiskalna online również jest dla ciebie obowiązkowa. Razem ze startem firmy powinieneś wystartować z ewidencją na tym urządzeniu. Pamiętaj, że posiadana kasa musi spełniać wymogi techniczne dla online.

 

Kasy fiskalne online dla usług budowlanych

Jaki dokładnie zakres usług zmusza podatnika do wyposażenia się w kasy online? Żeby to ustalić, trzeba sprecyzować, co się kryje pod pojęciem usług budowlanych. Jeżeli sięgniemy do ustawy o VAT, to znajdziemy tam wprawdzie dokładny termin wprowadzenia kas online, ale nie znajdziemy interesującej nas definicji. Musimy posłużyć się w tym celu ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r., poz. 1333).

 

Nie tylko budowa, ale też remont

W art. 3 pkt 7 wspomnianego aktu prawnego znajduje się zapis:

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

(…)

7) robotach budowlanych – należy przez to rozumieć budowę, a także prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego;

Z pozostałych punktów ustawy wyraźnie wynika, że budowa obejmuje wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego. Sprecyzowane są także pojęcia: przebudowa oraz remont.

Ustawa nie pozostawia więc wątpliwości, że określenie usługi budowlane odnosi się także do czynności remontowych. Wobec tego przedsiębiorcy, którzy wykonują remonty na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, muszą stosować kasy fiskalne online i generować paragony.

 

Kasa fiskalna online dla usług remontowych

W przypadku przedsiębiorców, którzy zajmują się remontami domów lub mieszkań, sprawdzają się nieduże, ale wytrzymałe urządzenia. Mobilne kasy fiskalne online, jak np. Posnet Mobile online lub Posnet Ergo online, mają kompaktowe wymiary, są lekkie i poręczne, a przy tym mają solidnie wykonane obudowy. Intuicyjne menu to dobre rozwiązanie dla każdego podatnika, w tym także fachowca od remontów, który oczekuje od kasy online prostej obsługi i podstawowych funkcjonalności.  

 

Najlepsze kasy fiskalne online Warszawa - zobacz!

Czytany 543 razy