czwartek, 17 czerwiec 2021 22:37

Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!

Kasy fiskalne online to urządzenia obecne w polskich przedsiębiorstwach od 2019 r. Dla większości polskich firm są dobrowolne – m.in. dla sklepów spożywczych i przemysłowych, a także wielu punktów usługowych. Jednakże ustawodawca przewidział też obowiązek wymiany urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na kasy onlin’owe – dotyczy on kilku wybranych branż.

 

Kto już teraz musi mieć kasy online

Pierwszą grupą podatników zobowiązanych do wymiany kas na online’owe byli mechanicy, wulkanizatorzy oraz właściciele stacji paliw. Podmioty te, określone przez ustawodawcę jako najbardziej podatne na nadużycia, obowiązkowo stosują kasy fiskalne online już od początku 2020 r. Pozostałe branże ze względu na pandemię mogły zakupić kasy online pół roku później niż początkowo zapowiadano. Gastronomia, obiekty noclegowe i składy opału zrobiły to do 1 stycznia 2021 r.

 

Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. – aktualny harmonogram

Trzecia grupa podatników czas na wymianę kas fiskalnych na online’owe ma do 30 czerwca 2021 r. Już od 1 lipca 2021 r. w ich firmach kasy online muszą być już zafiskalizowane i gotowe do ewidencjonowania sprzedaży. Należy przy tym podkreślić, iż ostatni tydzień czerwca nie jest najlepszym momentem na zakup urządzenia rejestrującego. Pamiętajmy bowiem, iż musi ono zostać wcześniej zgłoszone w urzędzie i zafiskalizowane przez uprawnionego serwisanta. Ze względu na bardzo duże obłożenie, serwisy każą klientom czekać na fiskalizację – nawet do tygodnia! Nie jest to wyraz złej woli, ale mocy przerobowych. Termin 1 lipca 2021 r. dotyczy kilkuset tysięcy polskich podmiotów.

Od 1 lipca 2021 r. na kasie fiskalnej online należy rejestrować:

 • usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
 • usługi budowlane,
 • usługi prawnicze,
 • usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu

 

Terminowość wymiany kasy a ulga do 700 zł

Rozpoczęcie rejestrowania sprzedaży na kasie online w obowiązującym terminie stanowi jeden z warunków uzyskania ulgi do 700 zł. Z odliczenia takiego mogą skorzystać m.in. podatnicy zobowiązani do wymiany kasy na online’ową – nawet jeśli wcześniej taki zwrot otrzymali przy zakupie swojego pierwszego urządzenia z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Nie wiesz, jaka kasa online najlepiej sprawdzi się w twojej działalności? Nasz doświadczony serwisant pomoże ci dobrać urządzenie optymalne dla potrzeb twojego punktu usługowego lub sklepu. Skontaktuj się z nami!

 

Zobacz też: Kasy online dla firm budowlanych – od kiedy w 2021 r.?

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

Czytany 1035 razy

Artykuły powiązane

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?