czwartek, 17 czerwiec 2021 22:37

Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!

Kasy fiskalne online to urządzenia obecne w polskich przedsiębiorstwach od 2019 r. Dla większości polskich firm są dobrowolne – m.in. dla sklepów spożywczych i przemysłowych, a także wielu punktów usługowych. Jednakże ustawodawca przewidział też obowiązek wymiany urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na kasy onlin’owe – dotyczy on kilku wybranych branż.

 

Kto już teraz musi mieć kasy online

Pierwszą grupą podatników zobowiązanych do wymiany kas na online’owe byli mechanicy, wulkanizatorzy oraz właściciele stacji paliw. Podmioty te, określone przez ustawodawcę jako najbardziej podatne na nadużycia, obowiązkowo stosują kasy fiskalne online już od początku 2020 r. Pozostałe branże ze względu na pandemię mogły zakupić kasy online pół roku później niż początkowo zapowiadano. Gastronomia, obiekty noclegowe i składy opału zrobiły to do 1 stycznia 2021 r.

 

Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. – aktualny harmonogram

Trzecia grupa podatników czas na wymianę kas fiskalnych na online’owe ma do 30 czerwca 2021 r. Już od 1 lipca 2021 r. w ich firmach kasy online muszą być już zafiskalizowane i gotowe do ewidencjonowania sprzedaży. Należy przy tym podkreślić, iż ostatni tydzień czerwca nie jest najlepszym momentem na zakup urządzenia rejestrującego. Pamiętajmy bowiem, iż musi ono zostać wcześniej zgłoszone w urzędzie i zafiskalizowane przez uprawnionego serwisanta. Ze względu na bardzo duże obłożenie, serwisy każą klientom czekać na fiskalizację – nawet do tygodnia! Nie jest to wyraz złej woli, ale mocy przerobowych. Termin 1 lipca 2021 r. dotyczy kilkuset tysięcy polskich podmiotów.

Od 1 lipca 2021 r. na kasie fiskalnej online należy rejestrować:

 • usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
 • usługi budowlane,
 • usługi prawnicze,
 • usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu

 

Terminowość wymiany kasy a ulga do 700 zł

Rozpoczęcie rejestrowania sprzedaży na kasie online w obowiązującym terminie stanowi jeden z warunków uzyskania ulgi do 700 zł. Z odliczenia takiego mogą skorzystać m.in. podatnicy zobowiązani do wymiany kasy na online’ową – nawet jeśli wcześniej taki zwrot otrzymali przy zakupie swojego pierwszego urządzenia z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Nie wiesz, jaka kasa online najlepiej sprawdzi się w twojej działalności? Nasz doświadczony serwisant pomoże ci dobrać urządzenie optymalne dla potrzeb twojego punktu usługowego lub sklepu. Skontaktuj się z nami!

 

Zobacz też: Kasy online dla firm budowlanych – od kiedy w 2021 r.?

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

Czytany 737 razy

Artykuły powiązane

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług! Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług!

  Prowadzisz kilkustanowiskowy salon fryzjerski, duży klub fitness, planujesz otwarcie restauracji? Jeśli w swojej pracy wykorzystujesz oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, najlepszym wyborem będzie drukarka fiskalna. Poznaj Posnet TRIO Online – innowacyjne urządzenie o atrakcyjnym, nieco futurystycznym designie, które spełnia wszystkie najnowsze wymogi określone w przepisach.