piątek, 17 kwiecień 2020 22:11

Bezpłatne oprogramowanie Posnet do paragonów z NIP-em nabywcy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Paragony z numerem NIP nabywcy, stanowiące fakturę uproszczoną, muszą zostać wyodrębnione z raportu miesięcznego i ujęte w oddzielnej pozycji w ewidencji VAT. Aby ułatwić pracę użytkownikom swoich kas fiskalnych online, Posnet udostępnił darmowe oprogramowanie do obsługi faktur uproszczonych!

Od 1 stycznia 2020 r. fakturę do paragonu można wystawić wyłącznie wtedy, gdy paragon ten zawiera numer NIP nabywcy. To rozwiązanie, które ma zapobiegać nadużyciom związanym m.in. z wystawianiem przedsiębiorcom faktur do „nie swoich” paragonów.

Paragon z numerem NIP nabywcy do kwoty 100 euro lub 450 zł stanowi fakturę uproszczoną. W przeciwieństwie jednak do zwykłych faktur, wystawianych w programie, paragon z NIP-em nabywcy należy wyodrębnić z raportu miesięcznego (okresowego) z kasy fiskalnej. W ewidencji VAT należy takie paragony rejestrować w oddzielnej pozycji.

 

Bezpłatne oprogramowanie Posnet naprzeciw potrzebom konsumentów

Samodzielne wyszukiwanie i wyodrębnianie faktur uproszczony z raportu miesięcznego jest czasochłonne. Łatwo też o błędy, np. przeoczenie jakiegoś dokumentu. Problemu takiego nie mają użytkownicy kas online’owych Posnet. Producent udostępnił bowiem bezpłatne narzędzie, za pomocą którego można w prosty i szybki sposób wykonać wymagane przez ustawodawcę zestawienia!

Program ten to POP 1.99. Każdy użytkownik może go pobrać z oficjalnej strony internetowej Posnet. Aplikacja POP 1.99 na podstawie danych odczytanych z kasy fiskalnej (zapisanych w pamięci chronionej) segreguje dokumenty stanowiące fakturę uproszczoną. Dzięki temu wyodrębnione zestawienia można w łatwy sposób wprowadzić w ewidencji VAT.

Dokumenty filtrowane są na dwa sposoby: po numerze NIP nabywcy lub określonej kwocie. Po sporządzeniu zestawienia, można je łatwo wyeksportować do pliku CSV.

Program do paragonów z NIP-em nabywcy POP 1.99 przeznaczony jest do kas i drukarek fiskalnych ONLINE.

 

Kasy fiskalne Posnet z NIP-em nabywcy

Posnet od lat zajmuje miejsce w czołówce najbardziej cenionych polskich producentów kas i drukarek fiskalnych. Intuicyjna obsługa, praktyczne funkcje dostosowane do potrzeb współczesnego użytkownika, niezawodne mechanizmy, odporność i atrakcyjny design – to cechy, którymi wyróżniają się urządzenia Posnet. Producent dba o to, by wszelkie wymogi ustawodawcy od razu wprowadzać w swoich urządzeniach. Właśnie dlatego wszystkie nowsze kasy Posnet mają opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie. Obecnie firma skupia się na projektowaniu i produkcji kas online.

 


 

BUCHCOM Kasy fiskalne Online Warszawa to autoryzowany dealer i serwis urządzeń Posnet. Nie tylko doradzamy w zakresie zakupu kasy, ale też instalujemy, fiskalizujemy, wdrażamy i szkolimy. Ofertę zawsze dostosowujemy do potrzeb konkretnego użytkownika. Priorytetem naszego serwisu jest zapewnienie wsparcia małym i średnim firmom w dynamicznym rozwoju. Działamy kompleksowo – oferujemy nie tylko kasy fiskalne i inne urządzenia sklepowe, ale też funkcjonalne oprogramowanie dla firm, rozwiązania z zakresu płatności elektronicznych, tworzenie systemów sprzedaży itp. Z kolei nasi certyfikowani księgowi świadczą profesjonalne usługi księgowe - zawsze rzetelnie, terminowo i zgodnie z bieżącymi przepisami.

 

Zobacz: POSPAY Online – bezpieczne transakcje nie tylko w czasie epidemii!

Czytany 161 razy