poniedziałek, 10 sierpień 2020 21:04

Jaka powinna być kasa online dla fryzjera?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Prowadzisz własny salon fryzjerski? A może dzielisz lokal razem z kosmetyczką? Już wkrótce kasa online dla fryzjera stanie się obowiązkowa! Przedsiębiorcy z tej branży wymienią dotychczasowe sprzęty na kasy fiskalne nowej generacji. Na rynku dostępnych jest już wiele modeli innowacyjnych urządzeń. Która kasa online dla fryzjera jest najlepsza?

Wybrane branże zostały zobowiązane przepisami do stosowania kas fiskalnych online. Ministerstwo Finansów podało harmonogram, zgodnie z którym określone grupy przedsiębiorców będą stopniowo wprowadzać kasy online do swoich firm. Na liście znaleźli się również fryzjerzy.

Kasa online dla fryzjera jest obowiązkowa od dnia 1 lipca 2021 r. Początkowo branża ta miała wymienić tradycyjne urządzenia na wersje online’owe do 1 stycznia 2020 r. Ostatecznie jednak termin ten został przesunięty.

 

Jaka powinna być kasa online dla fryzjera?

Jaki model kasy online dla fryzjera sprawdzi się najlepiej? Branża Beauty ma szczególne wymagania – kasa fiskalna musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Dużo zależy od tego, jaką powierzchnię ma salon, a zwłaszcza przestrzeń recepcji.

Większe salony fryzjerskie, w których zaaranżowano sporą ladę recepcyjną, mogą pozwolić sobie na kasę stacjonarną. Nie chodzi o duże urządzenie, które wypełni cały blat. Nowoczesne stacjonarne kasy online dla fryzjera mają kompaktowe gabaryty, ale jednocześnie czytelny ekran i dotykową lub elektroniczną klawiaturę.

Jednak naprawdę małe i ergonomiczne są mobilne kasy fiskalne online. Sprawdzą się doskonale w niedużym salonie fryzjerskim. Przenośna kasa online jest niezastąpiona dla fryzjera, który podnajmuje stanowisko pracy w zaprzyjaźnionym lokalu albo świadczy usługi u klienta. Sprzęty mobilne są nie tylko poręczne, ale również niezawodne. Ich parametry techniczne pozwalają na długą pracę bez zasilania zewnętrznego. Przy tym niektóre modele przenośnych kas onlline’owych wręcz zachwycają designem i występują w wielu kolorach obudowy do wyboru.

Innym rozwiązaniem może być drukarka fiskalna online. Urządzenia te sprawdzają się najlepiej w salonach, w których wykorzystywane jest oprogramowanie sprzedażowe. Gdy połączymy je z drukarką, to cała obsługa odbywa się z poziomu programu.

 

Kasa online, terminal płatniczy i drukarka w jedynym

 pospay fiskalny terminal platniczy 05Kasa online dla fryzjera, która zasługuje na szczególną uwagę to Pospay Online. Jest to właściwie nie jedno, a trzy urządzenia ukryte we wspólnej, estetycznej obudowie. Kasa, drukarka oraz terminal płatniczy - jeden sprzęt może służyć zarówno do generowania paragonu fiskalnego, jak i przyjmowania płatności bezgotówkowych. To oczywista wygoda i możliwość zapewnienia obsługi klienta na najwyższym poziomie, bez inwestowania w kilka różnych urządzeń.

Może się wydawać, że na zakup kasy online dla fryzjera jest jeszcze dużo czasu. Jednak nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę. Lepiej na spokojnie dopasować urządzenie fiskalne do potrzeb swojego salonu i wybrać model idealny wtedy, gdy jest jeszcze dostępny.

 

Więcej o kasach online dla fryzjera czytaj tutaj

 

POSPAY Online - dowiedz się więcej!

Czytany 710 razy