środa, 12 sierpień 2020 21:55

Kasa online dla lekarza – jaka powinna być?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już wkrótce podatnicy z branży medycznej wymienią dotychczasowe sprzęty na nowoczesne kasy online’owe. Wybór innowacyjnych modeli jest już bardzo duży. Który warto wybrać do gabinetu lub kliniki? Jaka kasa online dla lekarza najlepiej się sprawdzi? 

Aktualnie lekarze są zobowiązani przepisami do stosowania kas fiskalnych już od początku prowadzenia sprzedaży. Oznacza to, że pierwsza i każda kolejna wykonana usługa na rzecz pacjenta musi zostać potwierdzona paragonem.

 

Kasa online dla lekarza i stomatologa – wkrótce obowiązkowa

Już niedługo branżę medyczną czeka spora zmiana - każdy lekarz, w tym także stomatolog, który przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie, wymieni dotychczasowy sprzęt na nowoczesne urządzenie online. Obowiązkowy termin wprowadzenia kas online’owych do użytkowania to 1 lipca 2021 r. i jest to termin graniczny. Oznacza to, że jego przekroczenie może się wiązać z przykrymi konsekwencjami.

 

Jaka powinna być kasa online dla lekarza?

W sprzedaży pojawia się coraz więcej modeli urządzeń online’owych. Która kasa online najlepiej sprawdzi w codziennej pracy lekarza? Duże znaczenie ma charakter wykonywanej działalności oraz to, jaką powierzchnią dysponuje przedsiębiorca.

 

Stacjonarna, ale kompaktowa

W przypadku kliniki stomatologicznej lub przychodni z kilkoma gabinetami sprawdzi się urządzenie stacjonarne. Nowoczesne kasy online do zastosowań stacjonarnych mają niewielkie gabaryty. Nie musimy się więc obawiać, że zajmą połowę lady recepcyjnej czy biurka. Jednocześnie są wygodne w eksploatacji – maja większą klawiaturę i czytelny ekran.

 

Mobilna i wytrzymała

Zupełnie inne urządzenie sprawdzi się w przypadku lekarza, któremu zdarza się odbywać wizyty domowe. Mobilna kasa online może być stosowana zarówno w niedużym gabinecie, jak i podczas wyjazdów do pacjenta. Przenośne modele mają kompaktowe wymiary – zmieszczą się w torbie, teczce, a nawet w kieszeni. Jednocześnie są wyposażone w bardzo wytrzymałe akumulatory, więc mogą długo pracować bez zewnętrznego zasilania.

 

Wielofunkcyjna i nowoczesna

Nowoczesne kliniki oferują pacjentom możliwość płatności bezgotówkowych. Na rynku kas fiskalnych pojawiło się wyjątkowe rozwiązanie: POSPAY Online – połączenie kasy, terminala płatniczego oraz drukarki fiskalnej. Funkcjonalności trzech urządzeń zamknięte w jednej, zgrabnej obudowie to sprzęt idealny zarówno dla większych placówek medycznych, jak i małych gabinetów. To również doskonała opcja dla lekarzy, którzy dojeżdżają do pacjentów i chcą im zapewnić wybór – płatność elektroniczną lub gotówkową.

 

Kasa online dla lekarza już teraz się opłaca

Obecnie lekarze przy otwieraniu działalności mogą dokonać wyboru – zakupić kasę fiskalną online lub urządzenie z elektroniczną kopią paragonu. Niezależnie od podjętej decyzji, z dniem 1 stycznia 2021 r. będą musieli stosować kasy fiskalne online. Tak naprawdę na tym etapie nie opłaca się już kupować tradycyjnego urządzenia. Warto od razu wybrać wersję online’ową dopasowaną do potrzeb branży medycznej, a potem płynnie przejść do sprzedaży na nowych zasadach.  

 

Kasy online Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online dla lekarzy czytaj w Poradniku

Czytany 727 razy

Artykuły powiązane

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?