środa, 12 sierpień 2020 21:55

Kasa online dla lekarza – jaka powinna być?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już wkrótce podatnicy z branży medycznej wymienią dotychczasowe sprzęty na nowoczesne kasy online’owe. Wybór innowacyjnych modeli jest już bardzo duży. Który warto wybrać do gabinetu lub kliniki? Jaka kasa online dla lekarza najlepiej się sprawdzi? 

Aktualnie lekarze są zobowiązani przepisami do stosowania kas fiskalnych już od początku prowadzenia sprzedaży. Oznacza to, że pierwsza i każda kolejna wykonana usługa na rzecz pacjenta musi zostać potwierdzona paragonem.

 

Kasa online dla lekarza i stomatologa – wkrótce obowiązkowa

Już niedługo branżę medyczną czeka spora zmiana - każdy lekarz, w tym także stomatolog, który przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie, wymieni dotychczasowy sprzęt na nowoczesne urządzenie online. Obowiązkowy termin wprowadzenia kas online’owych do użytkowania to 1 lipca 2021 r. i jest to termin graniczny. Oznacza to, że jego przekroczenie może się wiązać z przykrymi konsekwencjami.

 

Jaka powinna być kasa online dla lekarza?

W sprzedaży pojawia się coraz więcej modeli urządzeń online’owych. Która kasa online najlepiej sprawdzi w codziennej pracy lekarza? Duże znaczenie ma charakter wykonywanej działalności oraz to, jaką powierzchnią dysponuje przedsiębiorca.

 

Stacjonarna, ale kompaktowa

W przypadku kliniki stomatologicznej lub przychodni z kilkoma gabinetami sprawdzi się urządzenie stacjonarne. Nowoczesne kasy online do zastosowań stacjonarnych mają niewielkie gabaryty. Nie musimy się więc obawiać, że zajmą połowę lady recepcyjnej czy biurka. Jednocześnie są wygodne w eksploatacji – maja większą klawiaturę i czytelny ekran.

 

Mobilna i wytrzymała

Zupełnie inne urządzenie sprawdzi się w przypadku lekarza, któremu zdarza się odbywać wizyty domowe. Mobilna kasa online może być stosowana zarówno w niedużym gabinecie, jak i podczas wyjazdów do pacjenta. Przenośne modele mają kompaktowe wymiary – zmieszczą się w torbie, teczce, a nawet w kieszeni. Jednocześnie są wyposażone w bardzo wytrzymałe akumulatory, więc mogą długo pracować bez zewnętrznego zasilania.

 

Wielofunkcyjna i nowoczesna

Nowoczesne kliniki oferują pacjentom możliwość płatności bezgotówkowych. Na rynku kas fiskalnych pojawiło się wyjątkowe rozwiązanie: POSPAY Online – połączenie kasy, terminala płatniczego oraz drukarki fiskalnej. Funkcjonalności trzech urządzeń zamknięte w jednej, zgrabnej obudowie to sprzęt idealny zarówno dla większych placówek medycznych, jak i małych gabinetów. To również doskonała opcja dla lekarzy, którzy dojeżdżają do pacjentów i chcą im zapewnić wybór – płatność elektroniczną lub gotówkową.

 

Kasa online dla lekarza już teraz się opłaca

Obecnie lekarze przy otwieraniu działalności mogą dokonać wyboru – zakupić kasę fiskalną online lub urządzenie z elektroniczną kopią paragonu. Niezależnie od podjętej decyzji, z dniem 1 stycznia 2021 r. będą musieli stosować kasy fiskalne online. Tak naprawdę na tym etapie nie opłaca się już kupować tradycyjnego urządzenia. Warto od razu wybrać wersję online’ową dopasowaną do potrzeb branży medycznej, a potem płynnie przejść do sprzedaży na nowych zasadach.  

 

Kasy online Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online dla lekarzy czytaj w Poradniku

Czytany 976 razy

Artykuły powiązane

 • Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać? Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sprzedaż sezonowa. Dla wielu przedsiębiorców ciepłe miesiące to okres największego (a czasem nawet jedynego w całym roku) zarobku. Otwierając sezonowy biznes pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się w sprzedaży sezonowej!

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!