środa, 12 sierpień 2020 21:55

Kasa online dla lekarza – jaka powinna być?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już wkrótce podatnicy z branży medycznej wymienią dotychczasowe sprzęty na nowoczesne kasy online’owe. Wybór innowacyjnych modeli jest już bardzo duży. Który warto wybrać do gabinetu lub kliniki? Jaka kasa online dla lekarza najlepiej się sprawdzi? 

Aktualnie lekarze są zobowiązani przepisami do stosowania kas fiskalnych już od początku prowadzenia sprzedaży. Oznacza to, że pierwsza i każda kolejna wykonana usługa na rzecz pacjenta musi zostać potwierdzona paragonem.

 

Kasa online dla lekarza i stomatologa – wkrótce obowiązkowa

Już niedługo branżę medyczną czeka spora zmiana - każdy lekarz, w tym także stomatolog, który przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie, wymieni dotychczasowy sprzęt na nowoczesne urządzenie online. Obowiązkowy termin wprowadzenia kas online’owych do użytkowania to 1 lipca 2021 r. i jest to termin graniczny. Oznacza to, że jego przekroczenie może się wiązać z przykrymi konsekwencjami.

 

Jaka powinna być kasa online dla lekarza?

W sprzedaży pojawia się coraz więcej modeli urządzeń online’owych. Która kasa online najlepiej sprawdzi w codziennej pracy lekarza? Duże znaczenie ma charakter wykonywanej działalności oraz to, jaką powierzchnią dysponuje przedsiębiorca.

 

Stacjonarna, ale kompaktowa

W przypadku kliniki stomatologicznej lub przychodni z kilkoma gabinetami sprawdzi się urządzenie stacjonarne. Nowoczesne kasy online do zastosowań stacjonarnych mają niewielkie gabaryty. Nie musimy się więc obawiać, że zajmą połowę lady recepcyjnej czy biurka. Jednocześnie są wygodne w eksploatacji – maja większą klawiaturę i czytelny ekran.

 

Mobilna i wytrzymała

Zupełnie inne urządzenie sprawdzi się w przypadku lekarza, któremu zdarza się odbywać wizyty domowe. Mobilna kasa online może być stosowana zarówno w niedużym gabinecie, jak i podczas wyjazdów do pacjenta. Przenośne modele mają kompaktowe wymiary – zmieszczą się w torbie, teczce, a nawet w kieszeni. Jednocześnie są wyposażone w bardzo wytrzymałe akumulatory, więc mogą długo pracować bez zewnętrznego zasilania.

 

Wielofunkcyjna i nowoczesna

Nowoczesne kliniki oferują pacjentom możliwość płatności bezgotówkowych. Na rynku kas fiskalnych pojawiło się wyjątkowe rozwiązanie: POSPAY Online – połączenie kasy, terminala płatniczego oraz drukarki fiskalnej. Funkcjonalności trzech urządzeń zamknięte w jednej, zgrabnej obudowie to sprzęt idealny zarówno dla większych placówek medycznych, jak i małych gabinetów. To również doskonała opcja dla lekarzy, którzy dojeżdżają do pacjentów i chcą im zapewnić wybór – płatność elektroniczną lub gotówkową.

 

Kasa online dla lekarza już teraz się opłaca

Obecnie lekarze przy otwieraniu działalności mogą dokonać wyboru – zakupić kasę fiskalną online lub urządzenie z elektroniczną kopią paragonu. Niezależnie od podjętej decyzji, z dniem 1 stycznia 2021 r. będą musieli stosować kasy fiskalne online. Tak naprawdę na tym etapie nie opłaca się już kupować tradycyjnego urządzenia. Warto od razu wybrać wersję online’ową dopasowaną do potrzeb branży medycznej, a potem płynnie przejść do sprzedaży na nowych zasadach.  

 

Kasy online Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online dla lekarzy czytaj w Poradniku

Czytany 139 razy

Artykuły powiązane

 • Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać? Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

  Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

 • Kasa online dla składu opału – jaką wybrać? Kasa online dla składu opału – jaką wybrać?

  Obowiązek stosowania urządzeń fiskalnych nowego typu wejdzie w życie już za kilka miesięcy. Sprawdź, jaka kasa online dla składu opału sprawdzi się najlepiej w twojej działalności: mała kasa mobilna, fiskalny terminal płatniczy, a może drukarka online?

 • Kasy fiskalne. Przepisy aktualne w 2020 r. Kasy fiskalne. Przepisy aktualne w 2020 r.

  Zasady stosowania kas fiskalnych przez polskich podatników zostały uregulowane w ustawie o VAT oraz szczegółowo w licznych rozporządzeniach. W latach 2019 i 2020 weszło w życie wiele zmian w tym zakresie – mają one związek z modernizacją systemu kasowego. Cześć przepisów została wprowadzona szybciej niż planowano, ze względu na obostrzenia wywołane pandemią. Inne z kolei wejdą w życie później niż początkowo zakładano.

 • Kasa online dla kosmetyczki – czym się kierować przy wyborze? Kasa online dla kosmetyczki – czym się kierować przy wyborze?

  Mała, mobilna kasa mieszcząca się w torebce? Nowoczesne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego? A może zaawansowana drukarka fiskalna do eleganckiego salonu? Sprawdź, jaka kasa online dla kosmetyczki sprawdzi się najlepiej!

 • Jaka powinna być kasa online do gastronomii? Jaka powinna być kasa online do gastronomii?

  Rozwiązanie sprzedażowe zastosowane w restauracji, barze, a nawet małej budce z hot-dogami ma ogromny wpływ na jakość obsługi i zadowolenie klienta. Podpowiadamy, jaka powinna być kasa online do gastronomii – jakie funkcje musi spełniać i jak dopasować urządzenie do specyfiki konkretnej placówki.