Kasa fiskalne online dla fryzjerów

 

Świadczysz usługi fryzjerskie?

Już dziś kup kasę fiskalną online do swojego salonu!

 

Obowiązek wymiany kas dla podatników świadczących usługi fryzjerskie został wprowadzony przepisami, które weszły w życie 1 maja 2019 r. Kasy fiskalne online to urządzenia nowej generacji, przesyłające dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) i wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Tak samo proste w obsłudze jak tradycyjne urządzenia, kasy online’owe są niezawodne, współpracują z każdym terminalem płatniczym i bezpiecznie przechowują kopie dokumentów. Ponadto przy wymianie kasy możesz skorzystać z ulgi do 700 zł.

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla fryzjera?

 

Nawet jeśli już masz kasę, wkrótce wymienisz ją na nową. Rząd wprowadził bowiem wymóg posiadania przez fryzjerów kas fiskalnych online – i to już od 1 stycznia 2021 r. Te urządzenia nowej generacji komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym, drukują nr NIP nabywcy na paragonie i dysponują wieloma innymi funkcjami w standardzie. Choć kasy online’owe ą pod stałą kontrolą administracji skarbowej, podatnicy nie muszą się obawiać tych zmian – przeciwnie, ma być prościej i bez zbędnych formalności.

 

Kasa fiskalna u fryzjera od pierwszej sprzedaży?

 

Wszyscy podatnicy świadczący usługi fryzjerskie muszą mieć kasy fiskalne – i to już od pierwszej sprzedaży. Nie ma znaczenia ani wysokość obrotu, ani inne czynniki. Takie przepisy obowiązują od 2015 r. i raczej już się nie zmienią. Jeśli więc planujesz w ramach własnej działalności świadczyć usługi fryzjerskie, wszystkie formalności związane z instalacją kasy musisz załatwić jeszcze przed przyjęciem pierwszego klienta.

Korzystałeś już z ulgi na kasę? Oto dobra wiadomość – przy wymianie urządzenia na online’owe skorzystasz z niej ponownie! Taką niespodziankę przygotował dla fryzjerów ustawodawca.

Obecnie wciąż możesz kupić tradycyjną kasę, np. z elektroniczną kopią paragonu – prostą w obsłudze, niewymagającą połączenia z Internetem.  Wybierz urządzenie, które powstało z myślą o Twojej branży – eleganckie i funkcjonalne, zachęcające łatwym interfejsem. Skorzystaj przy tym ze wsparcia serwisanta, który specjalizuje się w kasach fiskalnych dla fryzjerów.