Kasa fiskalne online dla fryzjerów

 

Prowadzisz salon fryzjerski? Wkrótce zakupisz kasę fiskalną online.

 

Taki wymóg wprowadzi ustawodawca m.in. dla fryzjerów i kosmetyczek. Ale bez obaw – kasy fiskalne online dla fryzjerów będą tak samo łatwe w obsłudze, jak obecne urządzenia. Zostaną jednak wyposażone w nowe funkcje i możliwości. Nawet jeśli już masz kasę fiskalną, na zakup urządzenia online’owego będziesz mógł skorzystać z dodatkowej ulgi do 700 zł.

 

Kasy fiskalne online od kiedy – dla fryzjera?

 

Nawet jeśli już masz kasę, wkrótce wymienisz ją na nową. Rząd wprowadził bowiem wymóg posiadania przez fryzjerów kas fiskalnych online – i to już od 1 stycznia 2020 r. Te urządzenia nowej generacji będą m.in. komunikować się z dowolnym terminalem płatniczym i wysyłać do klientów e-paragony. Choć kasy online’owe będą pod stałą kontrolą administracji skarbowej, podatnicy nie muszą się obawiać tych zmian – przeciwnie, ma być prościej i bez zbędnych formalności.

 

Kasa fiskalna u fryzjera od pierwszej sprzedaży?

 

Wszyscy podatnicy świadczący usługi fryzjerskie muszą mieć kasy fiskalne – i to już od pierwszej sprzedaży. Nie ma znaczenia ani wysokość obrotu, ani inne czynniki. Takie przepisy obowiązują od 2015 r. i raczej już się nie zmienią. Jeśli więc planujesz w ramach własnej działalności świadczyć usługi fryzjerskie, wszystkie formalności związane z instalacją kasy musisz załatwić jeszcze przed przyjęciem pierwszego klienta.

Korzystałeś już z ulgi na kasę? Oto dobra wiadomość – przy wymianie urządzenia na online’owe skorzystasz z niej ponownie! Taką niespodziankę przygotował dla fryzjerów ustawodawca.

Zanim wejdą w życie obowiązkowe kasy fiskalne online dla fryzjerów, wciąż możesz kupić urządzenie obecnej generacji – proste w obsłudze, niewymagające połączenia z Internetem.  Wybierz takie, które powstało z myślą o Twojej branży – eleganckie i funkcjonalne, zachęcające łatwym interfejsem. Skorzystaj przy tym ze wsparcia serwisanta, który specjalizuje się w kasach fiskalnych dla fryzjerów.