poniedziałek, 27 październik 2014 00:00

Programy InsERT nexo - już w wersji 3.0.0

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Użytkownicy programów InsERT nexo cieszą się jeszcze większą funkcjonalnością swoich aplikacji. Wszystko dzięki październikowej aktualizacji programów Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo oraz ich odpowiedników nexo PRO do wersji 3.0.0. Bezpłatnie poprawiono pewne drobne błędy i dodano kilka opcji. Natomiast pełna aktualizacja wraz z wieloma wyjątkowo praktycznymi nowymi funkcjami, modułami i wzorcami dostępna jest w ramach wygodnego e-Abonamentu.

Oprogramowanie marki InsERT cieszy się ogromnym powodzeniem wśród polskich firm działających w różnych branżach. Przez lata programy linii GT - Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT itd. były jednymi z najczęściej kupowanych i polecanych przez przedsiębiorców aplikacji komputerowych. Kilka miesięcy temu producent wypuścił na rynek serię programów InsERT nexo - to ulepszony, unowocześniony następca linii GT. Nowa generacja programów została stworzona zupełnie od podstaw, z myślą przede wszystkim o potrzebach przedsiębiorstw handlowo-usługowych i biur rachunkowych.

 

Oczywiście InsERT nie poprzestał na wypuszczeniu nowych programów - co jakiś czas udostępniane są aktualizacje stanowiące odpowiedź na sugestie użytkowników, poprawiające drobne błędy, dodające przydatne funkcje, modyfikujące działanie programu w odpowiedzi na zmianę przepisów itp. W połowie października programy Subiekt nexo, Rachmistrz nexo oraz Rewizor nexo oraz ich wersje nexo PRO zostały zaktualizowane do wersji 3.0.0. Użytkownicy mogą spodziewać się jeszcze lepszego działania programów, większej funkcjonalności i elastyczności aplikacji. Sztab testerów, analityków i programistów dba o ciągłe poszerzanie możliwości systemów nexo, tak aby zarządzanie firmą było jeszcze sprawniejsze i zgodne ze wszystkimi bieżącymi regulacjami prawnymi.

 

e-Abonament do InsERT nexo

Zdecydowanie warto korzystać z aktualizacji. Polskie przepisy podatkowe dotyczące prowadzenia przedsiębiorstwa, rachunkowości itp. nieustannie ulegają zmianom. Dostosowanie programu do nowych regulacji prawnych nieraz po prostu nie jest możliwe bez aktualizacji całego systemu. Poza tym wprowadzane przez firmę InsERT ulepszenia są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby użytkowników. Dzięki nim przedsiębiorcy jeszcze lepiej zarządzają firmą, oszczędzają czas i osiągają coraz większe zyski.

Uaktualnienia programów InsERT nexo najlepiej uzyskiwać w ramach rocznego e-Abonamentu. Wszystkie aktualizacje dostępne są do pobrania i instalacji bezpośrednio z poziomu programu. Opcjonalnie można też zamówić pakiety aktualizacyjne na płytach DVD. Po zakupie e-Abonamentu licencja zostanie automatycznie zaktualizowana. Usługę można zamówić w autoryzowanym punkcie sprzedaży oprogramowania InsERT nexo.

 

BUCHCOM - Partner handlowy InsERT nexo - skontaktuj się z nami i zamów e-Abonament

 

Co nowego w InsERT nexo 3.0.0?

Niektóre zmiany dostępne są dla wszystkich użytkowników programów Subiekt nexo, Rewizor nexo oraz Rachmistrz nexo. Bezpłatne aktualizacje to przede wszystkim poprawione błędy, uzupełnienia oraz dodanie niektórych funkcji. Jednak pełny pakiet - dostępny w ramach e-Abonamentu - daje użytkownikowi o wiele więcej. Zobaczmy, co nowego w wersji InsERT nexo 3.0.0 zostało udostępnione użytkownikom w ramach tej rocznej opłaty.

 

Subiekt nexo 3.0.0

Nowa wersja popularnego programu handlowego Subiekt nexo została rozszerzona o wiele przydatnych funkcji i modułów. Warto wymienić choćby kilka, aby przekonać się o wartości tej najnowszej aktualizacji:

 • Każdemu klientowi, pracownikowi, wspólnikowi itp. można teraz przypisać wartości księgowe, takie jak: domyślną transakcję VAT, domyślny rodzaj zakupu bądź odliczenia, domyślny opis zdarzenia gospodarczego, jak również uwagi do zapisu księgowego,
 • Można już wystawić dokument wydania magazynowego (WZ) do przyjęcia magazynowego z zadysponowaniem dostaw przez PZ przyjętych na magazyn,
 • Pojawił się nowy moduł - Kompensaty,
 • Pojawiła się możliwość powielania dokumentów,
 • Sprzedaż fiskalna to nowy sposób odbioru sprzedaży z urządzenia fiskalnego. Jeśli na magazynie nie ma towaru, dla sprzedaży fiskalnej utworzone zostanie wydanie magazynowe z odłożonym skutkiem magazynowym,
 • Została dodana funkcja realizowania pozycji zamówienia od klienta w trakcie wystawiania dokumentu sprzedaży. Poszczególne pozycje na dokumencie zostały wzbogacone o informacje dotyczące realizacji zamówienia
 • W modułach Asortyment pojawiły się nowe informacje zbiorcze: Aktualizuj cenniki, Cecha, Grupa, Działy, Otwarta cena w kasie fiskalnej, Pozycja do serwisu aukcyjnego, Pozycja do sklepu internetowego, Pozycja do sprzedaży mobilnej, Sprzedaż, Zakup, Towar przeznaczony do ważenia, Synchronizuj z urządzeniem i wygeneruj kod PLU), Zamówienia, Zlecenia, Wydania, Przyjęcia, Dokumenty wewnętrzne (Usuń, Drukuj).

Warto wspomnieć, iż aktualizacja 3.0.0 wprowadza ulepszenia również dla wersji Subiekt nexo PRO dedykowanej przedsiębiorstwom o specyficznych potrzebach.

 

Rewizor nexo 3.0.0

Zaawansowany i funkcjonalny program do prowadzenia ksiąg rachunkowych - Rewizor nexo - również został wzbogacony o wiele przydatnych funkcji i modułów. Wymieńmy choćby kilka:

 • Pojawił się mechanizm przypisywania wartości księgowych klientom, pracownikom, wspólnikom oraz instytucjom: domyślna transakcja VAT czy też rodzaj zakupu bądź odliczenia, domyślny opis zdarzenia gospodarczego oraz uwagi do zapisu księgowego,
 • Teraz można automatycznie wyłączyć bilansowanie grupy dekretu czy polecenia księgowania,
 • Wartość naliczonej amortyzacji środka trwałego można modyfikować ręcznie,
 • Pojawiła się funkcja obsługi kartoteki księgowej opartej o słownik regionów,
 • Można już wydrukować listę zaznaczonych dokumentów księgowych z uproszczoną treścią,
 • Pojawiła się opcja seryjnego rozliczania pojazdów za wskazany okres,
 • „Kompensaty” to nowy moduł programu,

 

To oczywiście tylko kilka z wielu ulepszeń programu Rewizor nexo 3.0.0, dostępnych w ramach e-Abonamentu. Również w tym przypadku najnowsza aktualizacja objęła także system Rewizor nexo PRO, z którego korzystają firmy o specyficznych potrzebach.

 

Rachmistrz nexo 3.0.0

Znany i polecany program do prowadzenia uproszczonej księgowości: Księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji podatku zryczałtowanego - Rachmistrz nexo - także doczekał się praktycznych ulepszeń. Nie sposób wymienić wszystkich. Wspomnijmy zatem o kilku:

 • Pojazdy można rozliczać seryjnie za wskazany okres,
 • Pojawił się nowy wzorzec wydruku Ewidencji przychodów w układzie poziomym,
 • Wartość naliczonej amortyzacji środka trwałego można zmieniać ręcznie,
 • Pojawiła się funkcja powielania: pojazdów, rozliczeń właścicielskich, środków trwałych, operacji na środkach trwałych poza dokumentami amortyzacji (AM) i historycznej amortyzacji (HA), transakcji VAT, typów amortyzacji (w wersji PRO), jak również definicji kategorii księgowych,
 • Pojawił się nowy wzorzec wydruku EP zgodny z wymogami rozporządzenia w sprawie prowadzenia ewidencji przychodów,
 • Można już określić współczynnik dekretowanych automatycznie kwot w schematach dekretacji do VAT,
 • Wprowadzono rozszerzenie obsługi amortyzacji jednorazowych w pierwszym roku działalności (pomoc de minimis). Między innymi dodano: możliwość wprowadzenia historii amortyzacji oraz funkcję zaznaczenia, iż dany środek trwały podlega limitowi umorzeń jednorazowych; informację o kwocie wykorzystanego przy przyjmowaniu do użytkowania środka trwałego objętego limitem.

 

Nowe funkcje i ulepszenia pojawiły się także w wersji programu dla firm o nietypowych potrzebach: Rachmistrz nexo PRO. Podobnie jak w pozostałych programach, najbardziej przydatne funkcje dostępne są w ramach e-Abonamentu.

 

Poszukujesz programu handlowego lub księgowego? Wybierz InsERT nexo! Zapoznaj się z naszą ofertą oprogramowania dla firm:

Programy dla firm InsERT nexo Warszawa

Czytany 3583 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 październik 2014 15:15

Artykuły powiązane

 • Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe? Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe?

  Czasy, w których firma z Ursynowa koniecznie szukała biura rachunkowego na Ursynowie, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym z powodzeniem możesz przesyłać dokumenty do księgowego z drugiej strony Polski! To nie tylko szersze możliwości, ale też wygoda, oszczędność i więcej czasu na rozwój własnego biznesu.

 • Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online? Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online?

  Nowa rzeczywistość wymaga nowoczesnych rozwiązań. Przesyłanie dokumentów księgowemu online to nie tylko bezpieczeństwo, ale też niesamowita wygoda i oszczędność! Poznaj możliwości, jakie daje przedsiębiorcom i ich księgowym SaldeoSMART – program zintegrowany m.in. z systemami InsERT.

 • Nie idź do biura rachunkowego! Prześlij dokumenty online przez Portal Biura Nie idź do biura rachunkowego! Prześlij dokumenty online przez Portal Biura

  Księgowość online to przyszłość biznesu. Epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła proces, który do tej pory powoli obejmował kolejnych przedsiębiorców. Sprawdź, jak możesz szybko, prosto i bezpiecznie przesłać do swojego biura rachunkowego faktury, umowy i wszelkie inne dokumenty! Umożliwia Ci to Portal Biura.

 • Sprzedajesz online? Zacznij robić to szybciej i wygodniej! Sprzedajesz online? Zacznij robić to szybciej i wygodniej!

  Przenosisz biznes do internetu? Poznaj Sello - program do zarządzania sprzedażą Allegro. Ułatwia pracę, skraca i automatyzuje wiele procesów, generuje dokumenty! Dzięki niemu zyskasz zaufanie klientów, a co za tym idzie wysokie oceny i pozytywne komentarze. W czasie kwarantanny nie zamykaj biznesu, sprzedawaj w sieci! Prosto i wygodnie.

 • Koniec wsparcia Microsoftu dla Windows 7 Koniec wsparcia Microsoftu dla Windows 7

  Brak najnowszych sterowników, brak ochrony przez nowymi wirusami – z tymi i innymi niedogodnościami muszą zmierzyć się użytkownicy systemu operacyjnego Windows 7. Koncern Microsoft na dobre zakończył wsparcie „starego” systemu. Sprawdź, z czym wiąże się ta zmiana i jak najprościej powrócić do dawnego bezpieczeństwa.