piątek, 01 kwiecień 2011 00:00

Kasy Fiskalne dla Prawników Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(37 głosów)

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Państwa ręce najbardziej aktualny poradnik, jaki można znaleźć w sieci. Nie są to jedynie ogólne i suche informacje – skupiliśmy się w szczególności na potrzebach osób wykonujących zawody prawnicze, ponieważ jako autoryzowany serwis fiskalny specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań dedykowanych przedstawicielom tych zawodów.

 

Celem tego poradnika jest ułatwienie prawnikom przejścia przez proces rejestracji kasy fiskalnej i rozpoczęcia pracy z tym urządzeniem. Branża prawnicza ma specyficzne potrzeby, które znamy i pragniemy zaspokajać. Dlatego sprzedajemy urządzenia fiskalne tylko najlepszych marek obecnych na polskim rynku od lat. Szczególnie jednak skupiamy się na dostarczaniu optymalnych rozwiązań dla kancelarii prawnych. Promujemy tylko urządzenia fiskalne wysokiej jakości, które łączą w sobie prostotę obsługi z zaawansowaną technologią. Dzięki stałej współpracy z producentami takimi jak Posnet czy Novitus możemy również zagwarantować Państwu bardzo atrakcyjne ceny urządzeń.

 

Polecane Kasy fiskalne dla Prawników

 

Cena: 1299 PLN (netto)
Cena: 1490 PLN (netto)
Cena: 1490 PLN (netto)

 


 

Polecane Drukarki fiskalne dla Prawników

 

Cena: 1699 PLN (netto)
Cena: 2399 PLN (netto)
Cena: 2799 PLN (netto)


 

 

 

 

Początek pracy z kasą fiskalną

 

Dobre rozpoczęcie pracy z kasą rejestrującą to początek sukcesu. Choć każda branża ma nieco inne wymagania, z zasady pierwsze kroki są podobne. Przyjrzyjmy się, co może zrobić prawnik, aby w optymalny sposób wdrożyć pracę kasy fiskalnej w swojej działalności.

 

Wybierz urządzenie fiskalne najlepsze dla Twojej kancelarii

 

To pierwszy, a jednocześnie jeden z najważniejszych kroków do wdrożenia kasy fiskalnej w naszej działalności. Producenci wyszli naprzeciw prawnikom, którzy w roku 2011 zostali zobowiązani przez przepisy do rejestrowania sprzedaży za pomocą kas. Firmy takie jak między innymi Posnet czy Novitus wypuściły na rynek urządzenia dostosowane do potrzeb podatników wykonujących zawody prawnicze. 

Kasy i drukarki fiskalne tego typu mają dodatkowe funkcje, bardzo przydatne w tym zawodzie. Oczywiście prawnik nie jest zobowiązany do zakupu właśnie takiego urządzenia. Warto jednak przemyśleć, w jakich okolicznościach będziemy użytkować naszą kasę czy drukarkę. Czy będziemy z nią często podróżować, na przykład do klientów czy kancelarii? Jeśli tak, stacjonarna kasa fiskalna okaże się raczej niepraktyczna. Lepiej wybrać lekką, mobilną kasę z mocnym akumulatorem.

Nie zawsze też warto kierować się tylko ceną. Główną i w wielu przypadkach jedyną zaletą bardzo tanich kas fiskalnych jest to, że są bardzo tanie. Urządzenia z najniższej półki często jednak okazują się niepraktyczne. Z drugiej strony prawnik nie potrzebuje drogiej, wielofunkcyjnej drukarki fiskalnej, wyposażonej między innymi w możliwość drukowania bonów rabatowych, ponieważ takie urządzenia sprawdzają się głównie w dużych marketach.

Najlepiej skorzystać z porady doświadczonego serwisanta. Pracownicy naszego sklepu z kasami fiskalnymi Buchcom posiadają uprawnienia od producentów, dzięki czemu są w stanie udzielić fachowej porady. Nie trzeba też obawiać się naciągaczy, których niestety można spotkać wśród sprzedawców kas fiskalnych. Nasi serwisanci to profesjonaliści. Prawnik, pobodnie jak przedstawiciel każdego innego zawodu, może być pewny najlepszej obsługi.

 

Zawiadom urząd skarbowy

Kolejnym krokiem do wdrożenia urządzenia fiskalnego w działalności jest wypełnienie druku „Zawiadomienie o rozpoczęciu ewidencjonowania” do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania lub działalności prawnika. Podczas wypełniania formularza należy podać dane wszystkich zakupionych kas, które zamierzamy użytkować, także tych rezerwowych. Za każdą kasę lub drukarkę fiskalną zgłoszoną przy rozpoczęciu ewidencjonowania możemy dostać zwrot z urzędu skarbowego w wysokości 700 zł.

Czy warto kupować kasy rezerwowe? Z pewnością warto. Urządzenie takie okazuje się bardzo przydatne w przypadku awarii kasy lub drukarki fiskalnej, którą posługujemy się na co dzień. Prawnik, który nie ma kasy rezerwowej, w przypadku awarii jedynej kasy nie może prowadzić sprzedaży usług dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej czy rolników ryczałtowych. Warto kupić kasę rezerwową od razu, ponieważ tylko wtedy mamy prawo uzyskać za nią zwrot w wysokości nawet 700 zł. Jeśli urządzenie jest jednym z tańszych, praktycznie nie odczujemy tego wydatku lub w ogóle będzie on zerowy. Zakup każdego urządzenia rejestrującego można też wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Zgłoszenie należy dostarczyć do urzędu skarbowego najpóźniej na dzień przed planowaną fiskalizacją. Terminowe dopełnienie wszystkich formalności jest warunkiem uzyskania ulgi przysługującej podatnikom rozpoczynającym ewidencjonowanie. Klienci naszego serwisu fiskalnego nie muszą zastanawiać się, czy dobrze wypełnili druk i złożyli go w terminie, ponieważ mają zapewnioną pomoc w tym względzie od naszych wykwalifikowanych pracowników.

 

Skonfiguruj - wprowadź pozycje do bazy towarów i usług

Konfigurację kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej może przeprowadzić podatnik lub serwisant. Nasz serwis kas fiskalnych BUCHCOM nieodpłatnie programuje dane w nagłówku paragonu i szkoli z samodzielnego wprowadzania pozycji sprzedażowych – w przypadku prawników zapewne będą to usługi – do bazy towarów i usług PLU.

 

Skorzystaj ze szkolenia

Bezpłatne jest także szkolenie z obsługi technicznej urządzenia. Warto z niego skorzystać, szczególnie jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z obsługą kasy fiskalnej. Aczkolwiek nawet osoby, które w przeszłości obsługiwały kasę fiskalną i szło im to bardzo dobrze, zwykle decydują się na dodatkowe szkolenie. Decyzja ta wynika z prostego faktu, że każdą kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną obsługuje się nieco inaczej. Prawidłowe prowadzenie ewidencji jest bardzo ważne, ponieważ od niego zależy właściwe odprowadzanie podatków.

Szkolenie z obsługi nowo nabytej kasy czy drukarki fiskalnej warto przejść przynajmniej na tydzień przed planowaną fiskalizacją. W okresie tym urządzenie pracuje w trybie testowymi i możemy robić dowolną ilość prób – wprowadzane transakcje nie zapisują się w pamięci fiskalnej i oczywiście nie musimy płacić za nie podatku.

 

Pozwól specjaliście zafiskalizować swoją kasę

Czym jest fiskalizacja? W skrócie można określić, iż jest to uruchomienie pracy modułu fiskalnego z pamięcią fiskalną kasy. Fiskalizacja jest czynnością jednokrotną i nieodwracalną, podczas której w pamięci urządzenia zapisywany jest numer NIP podatnika. Od tego momentu kasa czy drukarka rejestrująca pracuje w trybie fiskalnym, a wszystkie dokonywane operacje zapisują się w pamięci urządzenia. Fiskalizacji może dokonać tylko serwisant posiadający ważną legitymację, która daje uprawnienia do wykonywania takich czynności.

Fiskalizacja musi odbyć się w terminie wskazanym w zgłoszeniu złożonym w urzędzie skarbowym. Czynność ta zakończona zostaje wydrukowaniem raportu dobowego, co jest równoznaczne z rozpoczęciem ewidencjonowania.

Prawnik zobligowany przepisami do wprowadzenia kasy fiskalnej ma ustalony termin, w którym obowiązkowo musi rozpocząć ewidencjonowanie. Warto jednak zgłosić się do sklepu z kasami wcześniej. Przede wszystkim ze względu na okres, w którym kasa ma pracować w trybie testowym. Czym więcej czasu sobie damy, tym lepiej będziemy mogli użytkować urządzenie. Oczywiście nie da się w stu procentach uniknąć błędów w ewidencjonowaniu, warto jednak zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

 

Rozpocznij sprzedaż

Po dokonaniu fiskalizacji można już rozpocząć pracę z urządzeniem fiskalnym. Należy pamiętać, że sposób użytkowania kasy nie jest zależny od naszego widzimisię. Przepisy wskazują na pewne obowiązki spoczywające na podatniku. Przede wszystkim każdy klient będący osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej lub będący rolnikiem ryczałtowym po dokonaniu u nas zakupu musi dostać paragon fiskalny. Należy zwracać baczną uwagę na prawidłowość informacji drukowanych na paragonie, szczególnie dotyczy to przyporządkowania pozycji sprzedażowych do właściwych stawek VAT.

Na koniec dnia należy wydrukować raport dobowy. Obowiązek ten powstaje, jeśli danego dnia odbyła się jakakolwiek sprzedaż. W przypadku braku takiej sprzedaży nie drukujemy raportów dobowych. Po zakończeniu miesiąca - najpóźniej do 25. dnia miesiąca następnego drukujemy raport miesięczny. Dokument ten należy dostarczyć do działu księgowości kancelarii lub świadczącego nam usługi biura rachunkowego. Raport miesięczny stanowi podstawę naliczenia podatku za dany okres.

Kolejnym obowiązkiem prawnika ewidencjonującego sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej jest dokonywanie okresowych przeglądów technicznych. Podobnie jak w przypadku fiskalizacji, tutaj również niezbędna jest pomoc uprawnionego serwisanta. Aktualnie przeglądy te należy wykonywać nie rzadziej niż co 2 lata. Pracownik serwisu po wizycie dokonuje wpisu w książce kasy, dołącza zalecenia pokontrolne i kopię dokumentu poświadczającego dokonanie przeglądu. Książka ta zawsze powinna znajdować się w pobliżu urządzenia i być łatwo dostępna w razie kontroli.

Wszystkie te informacje są podawane przez naszych pracowników podczas szkolenia z obsługi kasy lub drukarki fiskalnej. Oprócz wiedzy teoretycznej serwisant pokaże też Państwu, jak w praktyce kontrolować prawidłowość danych drukowanych na paragonie, drukować raporty miesięczne i dobowe oraz pilnować terminów obowiązkowych przeglądów.

 

Odbierz do 700 zł ulgi za każde urządzenie

W ciągu 7 dni od rozpoczęcia ewidencjonowania należy złożyć w urzędzie skarbowym wypełniony formularz „Zgłoszenie przez podatnika danych dotyczących kasy”. Dopełnienie tego terminu jest bardzo ważne. Nasz serwis dostarcza wszystkie niezbędne dokumenty i pomaga w ich wypełnieniu – zupełnie nieodpłatnie.

Po wysłaniu zawiadomienia możemy już tylko czekać na odpowiedź z urzędu skarbowego. W odpowiedzi otrzymamy pismo z nadanym naszej kasie numerem ewidencyjnym. Numer ten należy nanieść na obudowę kasy – tak, aby był dobrze widoczny i trwały.

Podatnicy będący płatnikami podatku VAT rozliczają ulgę w deklaracji VAT za miesiąc lub kwartał, w którym rozpoczęli ewidencjonowanie na kasie fiskalnej, lub za okresy kolejne. Natomiast podatnicy zwolnieni z VAT składają w urzędzie skarbowym wypełniony „Wniosek o zwrot kwoty wydatkowanej na zakup kasy rejestrującej”.

Zobacz artykuł: "Ulga - jak ją odebrać?"
Zapraszamy do naszego sklepu z kasami fiskalnym i serwisu Buchcom Warszawa – Ursynów.

 

 

Zagadnienia Prawne:

 

Kto musi mieć kasę fiskalną?

Ogólna zasada mówi, że każdy podatnik prowadzący sprzedaż towarów czy usług dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych ma obowiązek ewidencjonować osiągane obroty przy pomocy kasy rejestrującej. Zasada ta została zapisana w art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług; (Dz. U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054).
Minister Finansów ma prawo wprowadzać od tej reguły czasowe ustępstwa. Jedynym z takich ustępstw do 2011 roku było utrzymywanie zwolnienia przedmiotowego między innymi dla podatników wykonujących zawody lekarza i prawnika.

Aktualne regulacje dotyczące zwolnień zawarte są w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382). Obowiązują one od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku.

 

Kto może skorzystać ze zwolnienia?

Rozporządzenie z 29 listopada 2012 roku przewiduje dwa rodzaje zwolnień:
•    Przedmiotowe – ze względu na rodzaj wykonywanej czynności
•    Podmiotowe – ze względu na wysokość obrotów.

Zwolnienie przedmiotowe – prawnicy nie mogą już korzystać ze zwolnienia przedmiotowego. Prawo to przysługuje jedynie podatnikom, którzy wykonują czynności określone w załączniku do rozporządzenia w sprawie kas (§ 2 ust. 1 rozporządzenia), a ponadto udział procentowy czynności zwolnionej do ogółu sprzedaży dla detalistów jest równy lub większy niż 80%.

Zwolnienie podmiotowe – wciąż przysługuje ono prawnikom, którzy osiągają niskie obroty ze sprzedaży dla osób prywatnych. Od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku limit obrotów wynosi 20.000 zł rocznie zarówno dla podatników kontynuujących, jak i rozpoczynających działalność. Dla tych ostatnich limit obrotów oblicza się proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzenia sprzedaży dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.

 

Jakie terminy obowiązują?

Podatnik, który stracił prawo do zwolnienia, ma 2 miesiące na zarejestrowanie kasy fiskalnej, licząc od końca miesiąca, w którym został przekroczony limit obrotów lub procentowy udział obrotów zwolnionych okazał się mniejszy niż 80%.

Prawnicy oraz inni podatnicy, którzy z początkiem roku 2013 stracili prawo do zwolnienia podmiotowego, ponieważ ich obroty przekroczyło 20.000 zł – ale nie przekroczyły 40.000 zł lub 40.000 zł zostało przekroczone w grudniu 2012 r. – czas na rejestrację kasy mają do 1 marca 2013 roku. Pamiętajmy jednak, że w tym terminie kasa czy drukarka fiskalna musi już być zafiskalizowana i rozpocząć pracę, dlatego warto – a nawet powinno się – rozpocząć procedurę rejestracyjną nawet kilka tygodni wcześniej.

Nie zwlekaj – już dziś zgłoś się do naszego sklepu i serwisu fiskalnego Buchcom Warszawa – Ursynów.

 

Jakie sankcje grożą za brak kasy fiskalnej?

Brak kasy fiskalnej tam, gdzie powinna ona być, to poważne wykroczenie. Dlatego warto pilnować obowiązujących terminów. Jeśli podatnik zobowiązany do rejestracji kasy 1 marca 2013 roku – lub w jakimkolwiek innym terminie - nie zrobi tego na czas, traci prawo do otrzymania ulgi z urzędu skarbowego w wysokości 700 zł.

To nie jedyna konsekwencja braku kasy fiskalnej. W przypadku kontroli skarbowej podatnik, który powinien mieć kasę, lecz jej nie ma, może zostać ukarany grzywną w wysokości do 240 stawek dziennych za wykroczenie skarbowe lub nierzetelne prowadzenie księgi. Taka sama kara obowiązuje za nieprawidłowe ewidencjonowania obrotów na kasie, która już jest zarejestrowana. Przykładem takiej nieprawidłowości jest nie wydawanie paragonu każdemu klientowi. Kontrola skarbowa może ukarać grzywną podatnika, który w jakikolwiek sposób zaniża wysokość obrotów ze sprzedaży dla klientów detalicznych.

Nieco niższa kara obowiązuje, gdy podatnik nieprawidłowo użytkuje kasę fiskalną, jednak nieprawidłowość ta nie wpływa na wysokość zobowiązania podatkowego. W takim przypadku obowiązuje grzywna za wykroczenie skarbowe, którym jest wadliwe prowadzenie księgi. Karą mogą zostać obciążeni także podatnicy, którzy w ciągu 3 lat od rozpoczęcia ewidencjonowania nie dopełnią w terminie obowiązku dokonania okresowego przeglądu technicznego - spóźnialscy muszą zwrócić ulgę pobraną na zakup kasy. Obowiązek ten spoczywa na nierzetelnym podatniku niezależnie od tego, czy nieprawidłowość zostanie wykryta przez kontrolę skarbową, czy nie.

 

Serwisowanie urządzenia fiskalnego

Ustawodawca określił szereg regulacji dotyczących serwisowania kas i drukarek fiskalnych. Obowiązkiem prawnika posługującego się takim urządzeniem jest bieżąca kontrola danych drukowanych na paragonach, prawidłowości stawek VAT, nazw jednostek sprzedażowych oraz wszelkich innych informacji. Każda nieprawidłowość w tym względzie – a także w kwestiach technicznych pracy kasy – musi zostać natychmiast zgłoszona do serwisu fiskalnego.

Kolejnym niezwykle istotnym zagadnieniem jest wykonywanie okresowych przeglądów technicznych. Prawnik ma obowiązek zgłosić kasę do serwisu na przegląd nie rzadziej niż co 2 lata. Uprawniony serwisant dokonuje odpowiedniego wpisu w książce kasy oraz dołącza do niej zalecenia pokontrolne i kopię dokumentu poświadczającego wykonanie usługi.

Książka kasy musi znajdować się w pobliżu urządzenia fiskalnego, tak aby łatwo można było ją wykazać w trakcie kontroli skarbowej. Zniszczenie, zaginięcie lub skradzenie książki musi zostać niezwłocznie zgłoszone do serwisu, który dostarcza nam jej kopię z oznaczeniem „duplikat”. W przypadku utracenia, a później odzyskania kasy fiskalnej, urządzenie to musi przejść przegląd techniczny przed ponownym użyciem.
Zapraszamy do naszego serwisu fiskalnego Buchcom na warszawskim Ursynowie. 


Czym się różni kasa fiskalna od drukarki fiskalnej?

Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, choć w rzeczywistości znacznie się różnią. Zarówno kasa, jak i drukarka fiskalna służą do ewidencjonowania obrotów ze sprzedaży dla klientów będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej lub rolnikami ryczałtowymi, muszą zostać zgłoszone do urzędu skarbowego i zafiskalizowane. Oba urządzenia fiskalne wymagają również okresowych przeglądów technicznych. Zarówno na kasę, jak i drukarkę fiskalną możemy dostać zwrot w wysokości 700 zł z urzędu skarbowego. Różnice między tymi urządzeniami mają naturę techniczną i funkcjonalną.

  • Kasa fiskalna to autonomiczne urządzenie, które nie wymaga podłączenia do komputera. W przeciwieństwie do kasy drukarka fiskalna jest tylko częścią systemu sprzedażowo-rozliczeniowego, a co za tym idzie nie jest w stanie pracować bez podłączenie do komputera.
  • Baza towarów i usług PLU znajduje się w module pamięci kasy fiskalnej. W przypadku drukarki baza PLU jest zintegrowana z programem komputerowym – urządzenie tylko zbiera informacje o obrocie i wysyła je do pamięci fiskalnej.
  • Kasa fiskalna drukuje tylko paragony. Drukarka fiskalna oprócz paragonów może drukować także faktury.
  • Drukarka fiskalna posiada znacznie więcej funkcji niż kasa fiskalna. Program komputerowy umożliwia sporządzanie różnych raportów i wykonywanie skomplikowanych analiz. Te dodatkowe funkcje umożliwiają bardziej efektywne zarządzanie kancelarią prawniczą, pełniejszą kontrolę nad prowadzoną działalnością oraz zaplanowanie różnych działań sprzedażowo-marketingowych.

Jakie urządzenie jest najlepsze dla prawnika? Wszystko zależy od potrzeb danej kancelarii. Wśród urządzeń fiskalnych najlepszych producentów są zarówno kasy, jak i drukarki dostosowane do potrzeb osób wykonujących zawód prawnika.

Najlepszym sposobem na ustalenie własnych preferencji jest konsultacja ze specjalistą. W naszym serwisie pracują tylko uprawnieni fachowcy, którzy posiadają gruntowną wiedzę o sprzedawanych urządzeniach i pomogli już setkom klientów dobrać optymalną kasę lub drukarkę do swojej działalności. Zapraszamy do naszego serwisu fiskalnego Buchcom na Ursynowie w Warszawie. Gwarantujemy wsparcie, pomoc, fachowe doradztwo i opiekę posprzedażową.

 

 

Odbierz Ulgę!

 

Kto ma prawo do ulgi na zakup kasy?

Prawnik, tak jak każdy inny podatnik rozpoczynający pracę z urządzeniem fiskalnym, ma prawo do uzyskania ulgi z urzędu skarbowego. Zwrot ten może wynosić nawet 90% wartości kasy lub drukarki, nie więcej jednak niż 700 zł. Warunkiem uzyskania takiego zwrotu jest wcześniejsze złożenie zawiadomienia o każdej kasie. Ulga przysługuje nam za każde zakupione i zafiskalizowane urządzenie.

Uzyskanie ulgi na kasę fiskalną wymaga zapłacenia całości należności. W celu uzyskania ulgi potrzebujemy faktury dokumentującej sprzedaż oraz dowodu wpłaty. Dokumenty te będzie trzeba przedstawić w urzędzie skarbowym.

 

Jakich formalności należy dopełnić?

Ważnym warunkiem uzyskania ulgi na zakup kasy fiskalnej jest terminowe złożenie wszystkich dokumentów:
•    „Zawiadomienie o rozpoczęciu ewidencjonowania” należy złożyć w urzędzie skarbowym przynajmniej na dzień przed fiskalizacją, a co za tym idzie rejestracją kasy.
•    „Zgłoszenie przez podatnika danych dotyczących kasy” należy złożyć w urzędzie skarbowym w ciągu 7 dni od fiskalizacji.

Wprawdzie przepis § 2 ust. 1 rozporządzenia w sprawie odliczeń nie wymienia tego drugiego dokumentu jako niezbędnego do uzyskania ulgi. Dopełnienie tej formalności jest jednak bardzo ważne i nie należy jej pomijać.

Należy również trzymać się obowiązujących terminów. Jeśli przepisy zobowiązują nas do rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej z dniem 1 marca 2013 roku, to nie możemy zrobić tego później, ponieważ automatycznie tracimy prawo do uzyskania ulgi.

 

Jak rozliczyć ulgę?

Płatnik VAT rozlicza kwotę ulgi w deklaracji VAT za miesiąc lub kwartał, w którym rozpoczęto ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej lub drukarce fiskalnej, albo w okresach kolejnych. Odliczenie w danym okresie nie może być wyższe niż różnica pomiędzy podatkiem należnym a naliczonym.

Podatnik zwolniony z VAT składa w urzędzie skarbowym „Wniosek o zwrot kwoty wydatkowanej na zakup kasy rejestrującej”. Zwrot otrzyma przelewem na wskazany rachunek bankowy w terminie 25 dni od złożenia wniosku.

Nasz serwis kas fiskalnych Buchcom na warszawskim Ursynowie pomaga nie tylko dobrać odpowiednią kasę – udzielamy też porad i praktycznego wsparcia, także z zakresu księgowości.

Czytany 27836 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 sierpień 2014 14:02
Więcej w tej kategorii: Jak liczyć proporcję »