Prowadzenie firmy (5)

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Wraz z nałożeniem obowiązku przekazywania plików JPK na pozostałe podmioty prowadzące księgi przy użyciu programów komputerowych, skończy się na dobre era wystawiania faktur ręcznie. Wszystko za sprawą nowelizacji przepisów dot. VAT, o których wiadomo już od jakiegoś czasu. Sprawdź, jak będziemy wystawiać faktury w 2018 r.
czwartek, 09 luty 2017 22:02

Zasady wystawiania faktur - Poradnik

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Dokumentowanie dostaw towarów i świadczenia usług fakturami to codzienność dla wielu przedsiębiorców. Zasady postępowania w tym względzie zostały ściśle określone w przepisach prawa podatkowego. Przestrzeganie wszystkich wytycznych ustawodawcy jest bardzo ważne – dzięki temu podatnik uniknie nieprzyjemności w razie kontroli skarbowej.
Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Podatnik, który zadecyduje o likwidacji działalności gospodarczej, musi dopełnić kilku obowiązków. Część z nich ma związek z formą prowadzonej księgowości - niniejszy poradnik opisuje, jakie procedury obowiązują przedsiębiorców obliczających podatek na podstawie zapisów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Dowiedz się, jak prawidłowo wykonać spis z natury oraz wykaz składników…
Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Jak z powodzeniem rozpocząć świadczenie usług noclegowych? Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, jakie obowiązki spoczywają na przedsiębiorcy prowadzącym obiekt turystyczny. Sprawdź, kiedy usługi noclegowe należy ewidencjonować na kasie fiskalnej i co jest potrzebne do skutecznego rozkręcenia biznesu w branży turystycznej.
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Podatnik świadczący usługi kateringowe lub usługi związane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych ma obowiązek rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej. Od zasady tej są jednak pewne wyjątki. Sprawdź, kiedy usługi gastronomiczne trzeba ewidencjonować na kasie, co faktycznie rozumieć przez „stacjonarną placówkę gastronomiczną” i jak poprawić jakość obsługi klienta w…