wtorek, 28 luty 2017 20:00

Relacja z konferencji „Stosowanie jednolitych plików kontrolnych”

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Jako członkowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w dniu 6 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w konferencji z udziałem m.in. przedstawicieli Ministerstwa Finansów i Urzędu Kontroli Skarbowej. Sprawdź, jak eksperci oceniają przygotowanie polskich przedsiębiorstw do JPK i zobacz relację z konferencji.

Dnia 6 lutego 2017 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja „Stosowanie jednolitych plików kontrolnych”. W spotkaniu organizowanym przez Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych SKwP wzięli udział m.in. pracownicy Ministerstwa Finansów i Urzędu Kontroli Skarbowej. Specjaliści dyskutowali o wprowadzaniu Jednolitych Plików Kontrolnych w polskich przedsiębiorstwach. Zgodnie oceniono, iż z nowego obowiązku wzorowo wywiązują się największe podmioty – firmy, które objął on najwcześniej - od lipca 2016 r.

 

Od 1 stycznia 2017 r. pliki JPK_VAT mają obowiązek wysyłać małe i średnie przedsiębiorstwa. Prezes Zarządu Głównego SKwP Franciszek Wala ocenił, iż Jednolite Pliki Kontrolne, jak każde nowe rozwiązanie, mogą nastręczać podatnikom wiele trudności. Wątpliwości wciąż budzą niektóre zasady przygotowywania i przesyłania plików JPK.

Przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a także producenci oprogramowania gotowego na JPK zapowiedzieli kontynuowanie współpracy przy udoskonalaniu, korygowaniu i szerokim wykorzystywaniu systemu.

 

W konferencji wzięli udział także księgowi naszego biura rachunkowego BUCHCOM w Warszawie – jako członkowie prestiżowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dokładamy starań, aby wspierać firmy w prawidłowym wdrażaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Stawiamy przede wszystkim na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw – zapewniamy wszelkie narzędzia niezbędne do bezbłędnego tworzenia i wysyłania plików JPK.

 

Zobacz relację z konferencji „Stosowanie jednolitych plików kontrolnych”:

 

Czytany 1186 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 luty 2017 20:17

Artykuły powiązane

 • Za błąd w pliku JPK_VAT zapłacisz 500 zł Za błąd w pliku JPK_VAT zapłacisz 500 zł

  Zdyscyplinowanie podatników – taki cel postawiło sobie Ministerstwo Finansów w związku z pomyłkami w przesyłanych Jednolitych Plikach Kontrolnych z ewidencjami VAT. Każdy błąd w ewidencji będzie narażał przedsiębiorcę na karę finansową w wysokości 500 zł. Sprawdź, kiedy wejdą w życie nowe przepisy.

 • Sprawozdanie finansowe za 2018 r. – jak sporządzić w 2019 r.? Sprawozdanie finansowe za 2018 r. – jak sporządzić w 2019 r.?

  Na stronie resortu finansów pojawiły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przedsiębiorców zobowiązanych do przesyłania sprawozdania finansowego. Obecnie można tego dokonać tylko drogą elektroniczną w formie plików JPK. Sprawdź, jakie wyjaśnienia znalazły się na stronie Ministerstwa.

 • Jak sporządzić sprawozdanie finansowe JPK za 2018 r. w 2019 r. Jak sporządzić sprawozdanie finansowe JPK za 2018 r. w 2019 r.

  W związku z wejściem w życie przepisów, które wprowadziły obowiązek przekazywania sprawozdania finansowego wyłącznie drogą elektroniczną w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego, Ministerstwo Finansów na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane przez przedsiębiorców pytania.

 • VAT w 2019 r. – Poradnik VAT w 2019 r. – Poradnik

  Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu zmian w VAT wprowadzonych w 2019 r. Sprawdź, jakie to zmiany i kogo w praktyce dotyczą.

 • Sprawozdania finansowe w formie plików JPK od 1 października 2018 r. Sprawozdania finansowe w formie plików JPK od 1 października 2018 r.

  Wkrótce podmioty zobowiązane do składania sprawozdań finansowych będą wysyłać dokumenty w formie plików JPK. Sprawdź, dla których sprawozdań finansowych resort finansów opublikował struktury logiczne Jednolitego Pliku Kontrolnego w Biuletynie Informacji Publicznej, a które należy wysyłać w postaci elektronicznej nieustrukturyzowanej.