piątek, 31 lipiec 2020 08:19

Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W czasach, gdy płatności bezgotówkowe stały się standardem, terminal płatniczy to urządzenie niezbędne w lokalu gastronomicznym. A gdyby tak połączyć kasę fiskalną, drukarkę fiskalną i terminal w jednym urządzeniu? Poznaj POSPAY Online – innowacyjne rozwiązanie idealnie trafiające w potrzeby gastronomii!

Świadczenie usług związanych z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych wymaga posiadania kasy fiskalnej. Za pomocą tego urządzenia podatnik rejestruje każdą sprzedaż dokonaną na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej lub rolnika ryczałtowego. Od 1 stycznia 2021 r. punkty gastronomiczne muszą posiadać kasy online.

 

Terminal płatniczy w gastronomii

Kasa online to teoretycznie jedyne urządzenie bezwzględnie wymagane w punkcie gastronomicznym. Jednak zdecydowana większość przedsiębiorców świadczących takie usługi dobrze wie, jak ważne jest też posiadanie terminala płatniczego. Możliwość dokonania płatności bezgotówkowej dla wielu klientów stanowi wręcz warunek skorzystania z usług danego lokalu. Terminal płatniczy w gastronomii to sprzęt obowiązkowy dla każdego nowoczesnego lokalu. Wprowadzenie go w działalności wprost przekłada się na zyski firmy.

Obecnie korzystanie z płatności bezgotówkowych jest dla przedsiębiorców znacznie bardziej korzystne niż jeszcze kilka lat temu. Prowizje operatorów są niskie, a koszt wynajmu urządzenia – minimalny. Ponadto, podatnicy wprowadzający w działalności swój pierwszy terminal mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Okazuje się, iż przez rok można mieć ten sprzęt w firmie praktycznie za darmo!

 

Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii

Właściciele małych punktów gastronomicznych mogą niechętnie podchodzić do wprowadzenia terminala, ze względu na ograniczoną przestrzeń na stanowisku kasjerskim. Kasa online w gastronomii to urządzenie, które muszą mieć. A gdyby tak połączyć funkcjonalność kasy online i terminala płatniczego? To rozwiązanie, na które przedsiębiorcy czekali od lat. Obsługiwany za pomocą jednego panelu dotykowego, fiskalny terminal płatniczy oszczędza nie tylko miejsce na ladzie w lokalu, ale też koszty firmy.

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń tego typu jest POSPAY Online – połączenie kasy online, drukarki online oraz nowoczesnego terminala płatniczego. Nie wymaga podpisywania żadnych dodatkowych umów z dostawcą internetu – całą obsługę zapewnia producent urządzenia, firma Posnet.

 

 pospay fiskalny terminal platniczy 05W zależności od potrzeb firmy, POSPAY Online może pracować samodzielnie w trybie kasowym, a może działać jako drukarka fiskalna za pośrednictwem oprogramowania dla gastronomii. To znakomite rozwiązanie m.in. dla początkujących firm, które zaczynają z samodzielną kasą, jednak nie wykluczają rozbudowany stanowiska kasjerskiego o system gastronomiczny. POSPAY Online to urządzenie wyjątkowo proste w obsłudze, szybkie i niezawodne. Wydrukuje nie tylko paragon fiskalny czy raport, ale też wiele różnych dokumentów niefiskalnych.

 

Doświadczeni doradcy klienta – serwisanci salonu sprzedaży kas online w Warszawie – specjalizują się w dostarczaniu kompleksowych usług dla lokali gastronomicznych. W naszej ofercie znajdziesz też POSPAY – kasę online i terminal płatniczy w jednym!

 

Więcej o POSPAY Online czytaj TUTAJ

Czytany 1188 razy

Artykuły powiązane

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

  Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

 • Kasy fiskalne w 2022 r. – jakie kary za brak płatności bezgotówkowej i integracji z terminalem? Kasy fiskalne w 2022 r. – jakie kary za brak płatności bezgotówkowej i integracji z terminalem?

   

  Od 1 stycznia 2022 r. każdy przedsiębiorca, który ewidencjonuje sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej, musi zapewnić klientom opcję płatności bezgotówkowej. Z kolei z początkiem lipca zacznie obowiązywać wymóg integracji kasy z terminalem dla właścicieli urządzeń online. Jakie konsekwencje poniosą podatnicy, którzy nie dostosują się do tych obowiązków?