piątek, 31 lipiec 2020 08:19

Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W czasach, gdy płatności bezgotówkowe stały się standardem, terminal płatniczy to urządzenie niezbędne w lokalu gastronomicznym. A gdyby tak połączyć kasę fiskalną, drukarkę fiskalną i terminal w jednym urządzeniu? Poznaj POSPAY Online – innowacyjne rozwiązanie idealnie trafiające w potrzeby gastronomii!

Świadczenie usług związanych z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych wymaga posiadania kasy fiskalnej. Za pomocą tego urządzenia podatnik rejestruje każdą sprzedaż dokonaną na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej lub rolnika ryczałtowego. Od 1 stycznia 2021 r. punkty gastronomiczne muszą posiadać kasy online.

 

Terminal płatniczy w gastronomii

Kasa online to teoretycznie jedyne urządzenie bezwzględnie wymagane w punkcie gastronomicznym. Jednak zdecydowana większość przedsiębiorców świadczących takie usługi dobrze wie, jak ważne jest też posiadanie terminala płatniczego. Możliwość dokonania płatności bezgotówkowej dla wielu klientów stanowi wręcz warunek skorzystania z usług danego lokalu. Terminal płatniczy w gastronomii to sprzęt obowiązkowy dla każdego nowoczesnego lokalu. Wprowadzenie go w działalności wprost przekłada się na zyski firmy.

Obecnie korzystanie z płatności bezgotówkowych jest dla przedsiębiorców znacznie bardziej korzystne niż jeszcze kilka lat temu. Prowizje operatorów są niskie, a koszt wynajmu urządzenia – minimalny. Ponadto, podatnicy wprowadzający w działalności swój pierwszy terminal mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Okazuje się, iż przez rok można mieć ten sprzęt w firmie praktycznie za darmo!

 

Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii

Właściciele małych punktów gastronomicznych mogą niechętnie podchodzić do wprowadzenia terminala, ze względu na ograniczoną przestrzeń na stanowisku kasjerskim. Kasa online w gastronomii to urządzenie, które muszą mieć. A gdyby tak połączyć funkcjonalność kasy online i terminala płatniczego? To rozwiązanie, na które przedsiębiorcy czekali od lat. Obsługiwany za pomocą jednego panelu dotykowego, fiskalny terminal płatniczy oszczędza nie tylko miejsce na ladzie w lokalu, ale też koszty firmy.

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń tego typu jest POSPAY Online – połączenie kasy online, drukarki online oraz nowoczesnego terminala płatniczego. Nie wymaga podpisywania żadnych dodatkowych umów z dostawcą internetu – całą obsługę zapewnia producent urządzenia, firma Posnet.

 

 pospay fiskalny terminal platniczy 05W zależności od potrzeb firmy, POSPAY Online może pracować samodzielnie w trybie kasowym, a może działać jako drukarka fiskalna za pośrednictwem oprogramowania dla gastronomii. To znakomite rozwiązanie m.in. dla początkujących firm, które zaczynają z samodzielną kasą, jednak nie wykluczają rozbudowany stanowiska kasjerskiego o system gastronomiczny. POSPAY Online to urządzenie wyjątkowo proste w obsłudze, szybkie i niezawodne. Wydrukuje nie tylko paragon fiskalny czy raport, ale też wiele różnych dokumentów niefiskalnych.

 

Doświadczeni doradcy klienta – serwisanci salonu sprzedaży kas online w Warszawie – specjalizują się w dostarczaniu kompleksowych usług dla lokali gastronomicznych. W naszej ofercie znajdziesz też POSPAY – kasę online i terminal płatniczy w jednym!

 

Więcej o POSPAY Online czytaj TUTAJ

Czytany 241 razy

Artykuły powiązane

 • FAWAG Lite Online we współpracy z terminalem płatniczym Netpay FAWAG Lite Online we współpracy z terminalem płatniczym Netpay

  Jedna z najchętniej wybieranych małych kas stacjonarnych – FAWAG Lite Online – teraz może współpracować z innowacyjnym terminalem płatniczym Netpay od Posnet! Umożliwia to nowa wersja oprogramowania 1.02 kasy FAWAG Lite Online. Sprawdź, jakie korzyści daje to wyjątkowe połączenie.

 • Nowość od POSNET: Terminal płatniczy NETPAY Nowość od POSNET: Terminal płatniczy NETPAY

  Szybkie, wygodne i bezpieczne płatności bezgotówkowe są dziś bardziej pożądane niż kiedykolwiek wcześniej. Wiedzą o tym specjaliści Posnet – wiodącego polskiego producenta kas fiskalnych. Dlatego ich nowym produktem jest innowacyjny terminal płatniczy. NETPAY nie tylko obsługuje płatności elektroniczne, ale też m.in. udostępnia internet kasom online.

 • Kasy fiskalne online dla fryzjerów i kosmetyczek – obowiązkowe w 2021 r. Kasy fiskalne online dla fryzjerów i kosmetyczek – obowiązkowe w 2021 r.

  Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej rząd nie planuje kolejnego odroczenia terminu obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online dla części branż. Na liście podmiotów zobowiązanych do wymiany urządzeń znalazły się m.in. lokale gastronomiczne, hotele, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Sprawdź, do kiedy musisz kupić kasę online.

 • Kasy online dla gastronomii i hoteli wkrótce obowiązkowe Kasy online dla gastronomii i hoteli wkrótce obowiązkowe

  Termin wymiany kas fiskalnych przez podatników świadczących usługi związane z wyżywieniem, prowadzących obiekty noclegowe i składy opału został już raz przesunięty. Zbliża się obowiązująca data dla tych branż. Pomimo kolejnego wprowadzenia obostrzeń i istotnego paraliżu firm z branży HoReCa, rząd zdaje się nie planować przesunięcia aktualnego terminu wymiany kas.

 • Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać? Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

  Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!