piątek, 31 lipiec 2020 08:19

Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W czasach, gdy płatności bezgotówkowe stały się standardem, terminal płatniczy to urządzenie niezbędne w lokalu gastronomicznym. A gdyby tak połączyć kasę fiskalną, drukarkę fiskalną i terminal w jednym urządzeniu? Poznaj POSPAY Online – innowacyjne rozwiązanie idealnie trafiające w potrzeby gastronomii!

Świadczenie usług związanych z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych wymaga posiadania kasy fiskalnej. Za pomocą tego urządzenia podatnik rejestruje każdą sprzedaż dokonaną na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej lub rolnika ryczałtowego. Od 1 stycznia 2021 r. punkty gastronomiczne muszą posiadać kasy online.

 

Terminal płatniczy w gastronomii

Kasa online to teoretycznie jedyne urządzenie bezwzględnie wymagane w punkcie gastronomicznym. Jednak zdecydowana większość przedsiębiorców świadczących takie usługi dobrze wie, jak ważne jest też posiadanie terminala płatniczego. Możliwość dokonania płatności bezgotówkowej dla wielu klientów stanowi wręcz warunek skorzystania z usług danego lokalu. Terminal płatniczy w gastronomii to sprzęt obowiązkowy dla każdego nowoczesnego lokalu. Wprowadzenie go w działalności wprost przekłada się na zyski firmy.

Obecnie korzystanie z płatności bezgotówkowych jest dla przedsiębiorców znacznie bardziej korzystne niż jeszcze kilka lat temu. Prowizje operatorów są niskie, a koszt wynajmu urządzenia – minimalny. Ponadto, podatnicy wprowadzający w działalności swój pierwszy terminal mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Okazuje się, iż przez rok można mieć ten sprzęt w firmie praktycznie za darmo!

 

Kasa online i terminal płatniczy w gastronomii

Właściciele małych punktów gastronomicznych mogą niechętnie podchodzić do wprowadzenia terminala, ze względu na ograniczoną przestrzeń na stanowisku kasjerskim. Kasa online w gastronomii to urządzenie, które muszą mieć. A gdyby tak połączyć funkcjonalność kasy online i terminala płatniczego? To rozwiązanie, na które przedsiębiorcy czekali od lat. Obsługiwany za pomocą jednego panelu dotykowego, fiskalny terminal płatniczy oszczędza nie tylko miejsce na ladzie w lokalu, ale też koszty firmy.

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń tego typu jest POSPAY Online – połączenie kasy online, drukarki online oraz nowoczesnego terminala płatniczego. Nie wymaga podpisywania żadnych dodatkowych umów z dostawcą internetu – całą obsługę zapewnia producent urządzenia, firma Posnet.

 

 pospay fiskalny terminal platniczy 05W zależności od potrzeb firmy, POSPAY Online może pracować samodzielnie w trybie kasowym, a może działać jako drukarka fiskalna za pośrednictwem oprogramowania dla gastronomii. To znakomite rozwiązanie m.in. dla początkujących firm, które zaczynają z samodzielną kasą, jednak nie wykluczają rozbudowany stanowiska kasjerskiego o system gastronomiczny. POSPAY Online to urządzenie wyjątkowo proste w obsłudze, szybkie i niezawodne. Wydrukuje nie tylko paragon fiskalny czy raport, ale też wiele różnych dokumentów niefiskalnych.

 

Doświadczeni doradcy klienta – serwisanci salonu sprzedaży kas online w Warszawie – specjalizują się w dostarczaniu kompleksowych usług dla lokali gastronomicznych. W naszej ofercie znajdziesz też POSPAY – kasę online i terminal płatniczy w jednym!

 

Więcej o POSPAY Online czytaj TUTAJ

Czytany 412 razy

Artykuły powiązane

 • Jaka kasa fiskalna dla budowlańca? Jaka kasa fiskalna dla budowlańca?

  Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, świadczący swoje usługi bezpośrednio na rzecz osób prywatnych, zasadniczo powinni posiadać kasy fiskalne. Teoretycznie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z tego obowiązku, jednak w praktyce niewielu firmom udaje się spełnić warunki. Jaka kasa online dla budowlańca sprawdzi się najlepiej?

 • Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.?

  Świadczenie usług opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów musi być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej. Dotyczy to także gabinetów stomatologicznych. Już wkrótce obejmie je nowy obowiązek – wymiana urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na sprzęt nowego typu. Sprawdź, od kiedy kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe w 2021 r.

 • Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.?

  Kolejna grupa podatników zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych kupuje nowe urządzenia. Wymóg ustawodawcy objął m.in. kancelarie prawne. Sprawdź, od kiedy kasy fiskalne online dla prawników staną się obowiązkowe i dlaczego wiele firm postanowiło zrobić to wcześniej, mimo że termin mija dopiero za kilka miesięcy!

 • Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

  Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.

 • Kasy online dla klubów fitness i siłowni – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla klubów fitness i siłowni – od kiedy w 2021 r.?

  Zamrożona od jesieni 2020 r. branża fitness jest w silnym kryzysie. Mimo iż część obiektów sportowych została otwarta w związku ze stabilizacją zachorowań, nadal nie wiadomo, kiedy klienci ponownie wejdą do siłowni i klubów fitness. Wiadomo jednak, iż nie zostanie dla nich ponownie odroczony obowiązek wymiany urządzeń rejestrujących. Od kiedy kasy online dla klubów fitness będą obowiązkowe?