Novitus Mała online

Producent: Novitus
Cena: 1450 PLN (netto)

 

 

Poszukujesz kompaktowej kasy online’owej do swojego sklepu czy punktu usługowego? Oto Novitus Mała Online – znana i ceniona kasa fiskalna teraz w wersji przesyłającej dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). W małej, eleganckiej obudowie zamknięto funkcjonalność nowoczesnego urządzenia fiskalnego. Znajdziesz w niej wszystko, czego potrzebujesz!

Kasa fiskalna Mała Online należy do rodziny Novitus Online Power. Oznacza to jeszcze większą niezawodność, wyższe parametry techniczne, wzmocnione bezpieczeństwo, solidność, ergonomię i wygodę. Sprawdź ją już dziś!

 mala online

Mała w komunikacji z CRK

Kasa fiskalna Novitus Mała Online spełnia wszystkie wymagania ustawodawcy obowiązujące od 1 maja 2019 r. W sposób ciągły i automatyczny przesyła dane do systemu CRK. Wybierz rodzaj komunikacji, który najbardziej odpowiada potrzebom twojej firmy. Mała Online łączy się z Internetem stacjonarnie poprzez Ethernet lub WLAN (opcja). Mobilnie połączysz się z siecią dzięki modemowi GSM_3G lub opcjonalnemu modemowi GSM_LTE. Kasę możesz doposażyć w moduł Wi-Fi lub Bluetooth.

Stwórz praktyczny system sprzedaży – wykorzystaj mnogość łączy komunikacyjnych kasy online’owej Małej. Podłącz do niej terminal płatniczy, czytnik kodów kreskowych i wagę elektroniczną. Korzystaj z szuflady na pieniądze. Z kasą Mała Online stworzysz kompletnie wyposażone stanowisko sprzedaży.

 


 mala kasa mech

Szybko i wygodnie

Wykorzystaj wygodę kasy fiskalnej Mała Online – jej twórcy pomyśleli o potrzebach użytkowników działających w różnych branżach. Szybki mechanizm drukujący Fujitsu. System błyskawicznej wymiany papieru „wrzuć i pracuj”. Dwa czytelne, przejrzyste wyświetlacze LCD, które ułatwią pracę kasjera i wzbudzą zaufanie klienta. To tylko niektóre z wielu zalet kasy fiskalne Mała Online.

Wysyłaj raport dobowy bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail – to ogromna wygoda i oszczędność! Zgodnie z nowymi przepisami, kasy online’owe nie muszą już sporządzać raportów w formie drukowanej. Zamiast ręcznie wprowadzać bazę towarową, podepnij pendrive – kasa sama pobierze potrzebne informacje.

 

 


komuni mala

Doskonale funkcjonalnie

Pomyśl o bazie towarowej nastawionej na rozwój twojej firmy. Zaprogramujesz w niej aż 20 000 pozycji – to zupełnie wystarczająco dla małego sklepu i praktycznie każdego punktu usługowego. Nazwa może mieć nawet 40 znaków.

Zdobądź klientów biznesowych dzięki opcji wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie. Teraz do kwoty 450 zł paragon taki może być z powodzeniem wykorzystany jak pełnoprawna faktura.

Ultra wydajny procesor, ogromna pamięć wewnętrzna, udoskonalone mechanizmy, stabilna praca z systemem Linux – wszystko to zostało wprowadzone w online’owej wersji kasy fiskalnej Novitus Mała. Ciesz się jeszcze lepszą pracą każdego dnia!

 

 

Kasa fiskalna Novitus Mała Online sprawdzi się w różnego rodzaju działalności. Ta niewielka, prosta kasa w atrakcyjnej cenie doskonale trafi w potrzeby mniejszych sklepów – butików, warzywniaków, kwiaciarni, piekarni, cukierni, sklepów z pamiątkami, osiedlowych sklepów spożywczych i wielu innych. Cieszy się też ogromną popularnością w lokalach usługowych – małej gastronomii, warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych, myjniach, szkołach jazdy, parkingach, wypożyczalniach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, klubach fitness, hotelach i pensjonatach, a także w składach opału, firmach budowlanych i wielu innych.

 

restauracja1

Mała Online w restauracji

Prowadzisz niewielką, osiedlową restaurację bez rozbudowanej obsługi kelnerskiej? Kasa fiskalna Novitus Mała Online świetnie trafi w potrzeby twojego lokalu! Spełni też wymóg ustawodawcy nałożony na branżę gastronomiczną od 1 lipca 2020 r. – wysyła dane online do systemu CRK. Prosta w obsłudze i wygodna, pozwala na szybką i sprawną pracę. W jej pamięci zaprogramujesz dokładne nazwy serwowanych dań. Do tego jest niezawodna w każdych okolicznościach.

Drukuj numer NIP nabywcy na paragonie i zyskaj klientów biznesowych. Zaprojektuj logo graficzne i umieść je w nagłówku paragonu – to świetne narzędzie marketingowe! Novitus Mała to doskonała kasa fiskalna online w restauracji!

 

 


 

osrodek wypoczynkowyMała Online w ośrodku wypoczynkowym

Świadczysz usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania? Wkrótce kasa fiskalna online stanie się dla ciebie obowiązkiem. Novitus Mała Online to świetna kasa online’owe dla ośrodka wypoczynkowego. Dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się nawet na niewielkim biurko. Prosta w obsłudze, spełni oczekiwania także mniej wprawnych użytkowników. Do tego jest elegancka, wygodna i ma czytelne wyświetlacze, które ułatwią pracę operatora i wzbudzą zaufanie klienta.

Drukuj numer NIP nabywcy na paragonie. Wysyłaj raporty dobowe elektronicznie na skrzynkę e-mail. Ciesz się niezawodnością, szybkim działaniem, zaawansowaną funkcjonalnością. Novitus Mała Online to doskonała kasa online’owa dla ośrodka wypoczynkowego!

 


 

warsztat1Mała Online w warsztacie samochodowym

Szukasz prostego, a przy tym wytrzymałego i niezawodnego urządzenia fiskalnego do swojego warsztatu samochodowego lub punktu wulkanizacyjnego? Wybierz Novitus Małą Online – spełnia ona wymagania stawianie twojej branży od 1 stycznia 2020 r. Wysyła dane do systemu CRK. Ale to tylko jedna z jej wielu zalet. Szybka praca, wyświetlacze LCD czytelne nawet przy słabym oświetleniu, niezawodne mechanizmy, super wydajny procesor, stabilny system Linux – to tylko niektóre wielu zalet kasy fiskalnej online Novitus Mała.

Zyskaj szybką obsługę klienta biznesowego dzięki możliwości wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie. Łącz się z Internetem w dowolny sposób – stacjonarnie lub mobilnie. Novitus Mała to doskonała kasa fiskalna online dla warsztatu samochodowego i wulkanizacji!


 

supermarket z sento onlineMała Online w małym sklepie

Prowadzisz osiedlowy sklep? A może masz warzywniak, sklep z zabawkami, butik, stoisko z pamiątkami? Kasa fiskalna Novitus Mała Online świetnie sprawdzi się w każdym małym sklepie. Duża baza towarowa z powodzeniem pomieści nazwy wszystkich twoich towarów. Proste menu, czytelne wyświetlacze, funkcjonalna klawiatura i ergonomiczny kształt ułatwią pracę użytkownika. Błyskawiczny mechanizm drukujący i system szybkiej wymiany papieru usprawnią obsługę klienta.

Podłącz do kasy terminal płatniczy, wagę sklepową, szufladę na pieniądze i czytnik kodów kreskowych – stworzysz w ten sposób funkcjonalne stanowisko kasowe! Wybierz Małą Online już dziś – to doskonała kasa fiskalna online do małego sklepu. Ciesz się niezawodnością i bezpieczeństwem transakcji w każdych okolicznościach.

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

  1. Którą kasę fiskalną wybrać?
  2. Fiskalizacja kasy
  3. Jak odebrać ulgę 700 zł
  4. Przeglądy okresowe
  5. Likwidacja kasy
  6. Kasa w systemach sprzedaży
  7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.