Novitus NANO online

Producent: Novitus
Cena: 1490 PLN (netto)

Jedna z najchętniej wybieranych kas fiskalnych teraz w wersji komunikującej się z Centralnym Repozytorium Kas – Novitus NANO Online to urządzenie doskonale ergonomiczne, wyposażone w jeszcze lepsze rozwiązania technologiczne. Kasa fiskalna online Novitus NANO sprawdzi się w pracy stacjonarnej i mobilnej – zapewnią to niewielkie gabaryty oraz wytrzymały akumulator, który pozwala na całodzienną pracę kasy bez konieczności ładowania.

NANO Online należy do nowej rodziny Novitus Online Power – linii urządzeń o niespotykanej mocy, ogromnej pamięci wewnętrznej i operacyjnej oraz ze stabilnym systemem Linux. Od dziś kasa online NANO działa niezawodnie w każdych warunkach!

 

 

nano online kasa fiskalnaDobre połączenie z CRK

Kasa fiskalne online Novitus NANO spełnia wymogi ustawodawcy – wysyła dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Połącz się z systemem w sposób, który odpowiada potrzebom Twojej działalności – przez LAN/Ethernet, USB, a opcjonalne: Wi-Fi, BT, modem 3G/LTE. Dzięki wykorzystaniu sieci, którą już masz, oszczędzisz na dodatkowych modułach.

Zgodnie z najnowszymi wymogami ustawodawcy, kopia wydruku przechowywana jest w pamięci chronionej kasy fiskalnej. Dostęp do tych danych możliwy jest za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Ogromne możliwości komunikacyjne tej nowoczesnej kasy online’owej pozwalają na podłączenie jednocześnie czytnika kodów kreskowych, terminala płatniczego lub wagi i szuflady – wygodnie i zgodnie z potrzebami działalności.

 

 


 

Jeszcze lepsza NANO Online

Znasz już kasę NANO? Model, który widzisz, został udoskonalony i wzmocniony. Należy do nowej rodziny Novitus Online Power – w tych nowoczesnych urządzeniach znajdziesz m.in. 32-bitowe procesory o taktowaniu powyżej 500 MHz, pamięć wewnętrzną o niespotykanej pojemności, bazy towarowe 20 i 50 tys., a w wybranych urządzeniach nawet milion kodów. Do tego niezawodny system Linux, moduł TPM zapewniający stabilność danych oraz dwustronną autentykację.

Nowa kasa Novitus NANO Online to nie tylko mocniejsze podzespoły, ale też nowe funkcje. Obsługa usług BUS oraz wypożyczalni i parkingów, obsługa wielu walut, rozliczenie zaliczek na paragonach, programowalne graficzne nagłówki paragonu, grafika na paragonach – to tylko niektóre z wielu.

 


 

Praca w terenie z NANO Online

Kasa fiskalna online Novitus NANO świetnie sprawdza się jako urządzenie mobilne. Lekka, mała i wyjątkowo wytrzymała, z powodzeniem zmieści się w torbie czy w teczce – może być przenoszona bez ryzyka uszkodzenia. Jednak wyróżnia ją wybitnie pojemny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2 Ah. Pozwala on nawet na kilkudniową pracę kasy bez konieczności podłączania do źródła zasilania – do 3.000 paragonów.

Skąd tak wielka moc akumulatora? Wszystko zapewnia zaawansowany system usypiania poszczególnych elementów, gdy nie są one używane. Użytkownik sam może programować auto-usypianie i auto-wyłączenia. Akumulator dostępny jest w formie wymiennego pakietu – można go w każdej chwili odłączyć od kasy, wymienić i ładować standardowym zasilaczem poza kasą. W tym czasie urządzenie fiskalne cały czas pracuje.

 


 

nano online otwartaErgonomia w każdym calu

Pracuj sprawnie i szybko dzięki wygodnej klawiaturze – praktyczne podświetlenie ułatwia pracę nawet w całkowitej ciemności. Silikonowa powierzchnia chroni klawisze przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak wilgoć, zabrudzenia, a nawet przypadkowe zalanie. Kolorowa klawiatura oparta jest na precyzyjnie działających switchach – łatwych i przyjemnych w obsłudze.

Korzystaj z czterech klawiszy funkcyjnych F1 – F4 – do zaprogramowania jako klawisze szybkiej sprzedaży lub skróty w poszczególnych funkcjach kasy. Ciesz się opływowym, ergonomicznym kształtem i stylowym, eleganckim wyglądem. Praca z kasą fiskalną NANO Online jest niezawodna dzięki najwyższej jakości japońskiemu mechanizmowi drukującemu Fujitsu oraz systemowi błyskawicznej wymiany papieru clamshell.

 

Kasa fiskalna Novitus NANO Online świetnie sprawdzi się w pracy mobilnej i stacjonarnej. Od lat cieszy się zaufaniem lekarzy, prawników, mechaników, fryzjerów i kosmetyczek, a także firm oferujących przewóz osób, wypożyczalni, biur architektonicznych, lokali gastronomicznych – małych i średnich, a także wielu innych. Dzięki małym gabarytom, niskiej wadze i wydajnemu akumulatorowi znajduje zastosowanie także w sprzedaży towarów, np. na targowiskach, w małych sklepach i w punktach turystycznych.

 

lodziarnia nano online kasa

NANO Online w lodziarni

Dzięki wyjątkowej odporności na trudne warunki pracy, ergonomii i wysokim parametrom, kasa fiskalna Novitus NANO Online sprawdzi się w punktach gastronomicznych, takich jak m.in. lodziarnie, fast-foody czy food trucki. Wydajny akumulator pozwala na niezawodną pracę nawet przez kilka dni bez konieczności ładowania. Dzięki niewielkim gabarytom kasa online’owa NANO zmieści się z powodzeniem nawet na małej ladzie.

Kasie fiskalnej NANO Online niestraszne zabrudzenia i zachlapania. Silikonowa klawiatura i podświetlany wyświetlacz ułatwiają pracę w trudnych warunkach. Dzięki szerokim możliwościom połączenia z CRK wykorzystasz taki dostęp do sieci, jaki masz lub jakiego potrzebujesz. Wszystko to zyskasz w eleganckiej oprawie i z wieloma dodatkowymi funkcjami.

 

 


 

lekarz nano onlineNANO Online w gabinecie lekarskim

Już od wielu lat kasa fiskalna Novitus NANO cieszy się niesłabnącą popularnością w gabinetach lekarskich i stomatologicznych. Łatwa w obsłudze, nie wymaga od lekarza czasochłonnych szkoleń. Ergonomiczna i elegancka, z powodzeniem zmieści się w lekarskiej torbie – to doskonałe rozwiązanie dla lekarzy przyjmujących pacjentów w różnych gabinetach lub składających im wizyty domowe.

Wytrzymały akumulator oraz możliwość połączenia z CRK m.in. przez sieć GSM pozwala na mobilną pracę zgodną z wymogami ustawodawcy. Nowa kasa NANO Online to urządzenie o wyższych parametrach technicznych, japońskich podzespołach gwarantujących niezawodność, a także szeregu dodatkowych funkcji. Dzięki dużym możliwościom komunikacyjnym do kasy podłączysz m.in. terminal płatniczy.

 


 

fryzjer nano onlineNANO Online w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Wyjątkowo elegancka, ergonomiczna, a przy tym niezwykle prosta w obsłudze i wygodna kasa fiskalna Novitus NANO Online doskonale sprawdzi się w pracy fryzjerów i kosmetyczek. Swobodne połączenie z CRK możliwe jest m.in. poprzez sieć LAN, Wi-Fi lub modem 3G. Dzięki zaawansowanej komunikacji, do kasy online’owej podłączysz m.in. terminal płatniczy.

Kasa NANO Online w salonie fryzjerskim i kosmetycznym to doskonały wybór także ze względu na niewielkie gabaryty i wytrzymały akumulator dostępny w pakiecie dwóch wymiennych baterii. Dzięki niemu NANO Online sprawdzi się w pracy mobilnych fryzjerów i kosmetyczek – osób pracujących w różnych salonach lub odwiedzających klientki i klientów w ich domach.

 


 

przyczepa onlineNANO Online w wypożyczalni

Zaprojektowana m.in. z myślą o wypożyczalniach, kasa fiskalna NANO Online została wyposażona w funkcje dedykowane tego typu działalności. Unowocześniona wersja znanej i cenionej kasy umożliwia m.in. pełne rozliczenie zaliczek na paragonach fiskalnych. Małe gabaryty, niska waga i wydajny akumulator pozwalają na łatwe podróżowanie z kasą. Podświetlane, czytelne wyświetlacze umożliwiają pracę nawet w całkowitej ciemności.

Kasa fiskalna online NANO w wypożyczalni to doskonały wybór. Dzięki wyjątkowo intuicyjnemu menu każdy szybko nauczy się obsługi tego urządzenia. Ergonomiczna klawiatura ułatwia i usprawnia pracę z kasą. Wszystko to zyskujesz w stylowej, eleganckiej oprawie. Wybierasz urządzenie sprawdzone i zaufane!

 

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

  1. Którą kasę fiskalną wybrać?
  2. Fiskalizacja kasy
  3. Jak odebrać ulgę 700 zł
  4. Przeglądy okresowe
  5. Likwidacja kasy
  6. Kasa w systemach sprzedaży
  7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.