FAWAG lite online

Producent: FAWAG
Cena: 1299 PLN (netto)

 

 

Odkryj zalety jednej z najtańszych, a przy tym niezwykle praktycznej i funkcjonalnej kasy fiskalnej – FAWAG Lite, teraz w wersji Online! Pierwsza produkowana przez Lubelskie Fabryki Wag FAWAG S.A. kasa fiskalna komunikuje się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) na trzy sposoby – wybierz ten, który najbardziej odpowiada możliwościom i potrzebom Twojej firmy! Kasa fiskalna FAWAG Lite Online idealnie sprawdzi się w niewielkich sklepach i punktach usługowych – jest prosta w obsłudze, solidna, niezawodna i funkcjonalna. Podłączysz do niej terminal płatniczy, szufladę kasową, wagę, czytnik kodów kreskowych i komputer.

 

 

fawag onlinePołączenie z CRK

Wybierz kasę fiskalną online FAWAG Lite i połączenie z Centralnym Repozytorium Kas dokładnie w taki sposób, jakiego potrzebujesz. Dysponujesz stacjonarnym Internetem? Podłącz kasę online do sieci za pomocą standardowego portu komunikacyjnego LAN/Ethernet. Masz Internet w komputerze i nie potrzebujesz więcej? Podłącz kasę do niego kasę za pomocą złącza USB.

A może w ogóle nie dysponujesz połączeniem z siecią? Z kasą fiskalną FAWAG Lite Online to proste! Wykorzystaj uniwersalny modem BOX 3G. Dzięki tak dużym możliwościom oszczędzisz czas i pieniądze – bez dodatkowych, niepotrzebnych kosztów. Z dziecinnie prostą konfiguracją!

 


 fawaglite 04

Kasa dla każdego, która ma wszystko

FAWAG Lite Online powstała z myślą o małych sklepach i punktach usługowych, które muszą mieć wszystko, ale chcą to mieć w niskiej cenie. To kasa wyjątkowo prosta w obsłudze, wygodna i ergonomiczna. Podłączysz do niej skaner kodów kreskowych, wagę, szufladę kasową, terminal płatniczy i komputer. Dostajesz więc świetnie wyposażone stanowisko kasjerskie, dzięki któremu zapewnisz swoim klientom najwyższą jakość obsługi.

 

 


 

kasa online fawag

 

Solidnie i niezawodnie

Jeśli od sprzętu w swojej firmie oczekujesz niezawodności, kasa fiskalna FAWAG Lite Online jest właśnie dla ciebie! To urządzenie stworzone z myślą o bezawaryjnej pracy. To kasa, której zaufasz. Dzięki solidnej konstrukcji nadaje się nawet do pracy w trudnych warunkach. Odpowiednio wyważona, stabilnie stoi na blacie lady, co jest szczególnie istotne przy intensywnej eksploatacji.

Kasa online FAWAG Lite pracuje w temperaturze od 5 do 40 st. Dzięki intuicyjnej klawiaturze ustawionej pod optymalnym kątem praca z nią jest łatwa i przyjemna. Jeśli wszystkie te zalety jeszcze cię nie przekonały, przekona cię cena tej kasy – wyjątkowo atrakcyjna jak na urządzenie tej jakości.

 

Kasa fiskalna FAWAG Lite Online sprawdza się przede wszystkim w małych sklepach oraz najróżniejszego rodzaju lokalach usługowych. Dzięki kompaktowym gabarytom znajdzie swoje miejsce nawet na małej ladzie czy stanowisku kasjerskim.

maly sklep z kasa online

 

 

FAWAG Lite Online w małym sklepie

To wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Z jednej strony kasa jest mała, praktyczna i wygodna. Z drugiej – bardzo funkcjonalna, o możliwościach zaawansowanej kasy. Do tego wszystkiego kusi bardzo atrakcyjną ceną – w sam raz dla początkującego sklepu. Solidna i niezawodna, świetnie znosi pracę nawet w trudnych warunkach. FAWAG Lite Online jest też stabilna – nie zsunie się nawet ze śliskiej lady.

Wyjdź naprzeciw potrzebom swoich klientów! Do kasy online FAWAG Lite podłącz terminal płatniczy i zyskaj klientów preferujących płatność kartą. Wykorzystaj wyjątkową wygodę czytnika kodów kreskowych, wagi elektronicznej i szuflady kasowej. Podłącz kasę do komputera. Dzięki temu wszystkiego stworzysz małe, choć doskonale wyposażone stanowisko sprzedażowe.

 

 


lodziarnia fawag lite online

 

FAWAG Lite Online w lodziarni

Kasa fiskalna FAWAG Lite Online to doskonały wybór do lodziarni. Dzięki atrakcyjnej cenie start z tą kasą staje się wyjątkowo korzystny. Niezależnie od tego, czy jest to mała budka z lodami, czy elegancki lokal, kasa online FAWAG Lite dostarcza działalności wszystkiego, czego potrzebuje. Komunikuje się m.in. z terminalem płatniczym, co znacznie podnosi jakość i szybkość obsługi klienta (szczególnie w upalne dni, gdy po lody ustawiają się kolejki!).

Solidna i funkcjonalna, kasa online’owa FAWAG Lite świetnie znosi nawet trudne warunki pracy. Stabilnie stoi na blacie – nie zsunie się. Do tego jest bardzo ergonomiczna i wygodna w obsłudze. Niezawodny, wytrzymały akumulator pozwala na wielogodzinną pracę bez konieczności ładowania. FAWAG Lite Online to nowoczesna i tania kasa, doskonała do każdej lodziarni!

 

 


fast food fawag online

FAWAG Lite Online w fast-foodzie

Szukasz prostej w obsłudze, taniej kasy online’owej, która sprawdzi się w punkcie gastronomicznym typu fast-food? Oczekujesz niezawodności i solidności, nawet gdy warunki pracy narażają urządzenie np. na uderzenia czy zachlapania? Kasa fiskalna FAWAG Lite Online świetnie sprawdzi się w Twojej działalności! Znajdziesz w niej wszystkie funkcjonalności nowoczesnego urządzenia fiskalnego, zamknięte w eleganckiej obudowie.

Kasa fiskalna online FAWAG Lite usprawnia obsługę klienta. Łączy się z terminalem płatniczym, co przyciąga klientów płacących kartą. Swoboda użytkowania, ergonomiczna klawiatura – wszystko to ułatwia pracę z kasą i pozwala sprawniej obsłużyć klienta. Pomyśl też o wydajnym akumulatorze – dzięki niemu wydrukujesz około 300 paragonów bez konieczności ładowania urządzenia!

 


food truck fawag online

FAWAG Lite Online w food trucku

Powstała z myślą m.in. o działalności gastronomicznej – kasa fiskalna online FAWAG Lite sprawdzi się w modnych ostatnimi czasy food truckach. Brak zasilania to dla niej nie problem – została wyposażona w wydajny akumulator, dzięki któremu pracuje cały dzień bez konieczności ładowania. Kasa online’owa FAWAG Lite to rozwiązania jednocześnie tanie i funkcjonalne. Wygodna klawiatura ustawiona pod optymalnym kątem ułatwia obsługę klienta.

Połącz się z terminalem płatniczym i zdobądź nowych klientów – płacących kartą. Wysyłaj dane do CRK w dowolny sposób, np. przez Wi-Fi, komputer lub modem 3G. Ciesz się niezawodnością i solidnością. Kasa fiskalna FAWAG Lite Online z powodzeniem znosi m.in. zachlapania czy uderzenia. To doskonałe urządzenie do pracy w food trucku!

 

 

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

  1. Którą kasę fiskalną wybrać?
  2. Fiskalizacja kasy
  3. Jak odebrać ulgę 700 zł
  4. Przeglądy okresowe
  5. Likwidacja kasy
  6. Kasa w systemach sprzedaży
  7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.