Elzab Mini LT Online BT/WiFi

Producent: Elzab
Cena: 1390 PLN (netto)

Poszukujesz małej i prostej w obsłudze, a przy tym nowoczesnej i funkcjonalnej kasy fiskalnej online? Poznaj Elzab Mini LT Online BT/WiFi! Ciesząca się niesłabnącą popularnością kasa teraz dostępna jest w wersji przesyłającej dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Z Internetem łączy się mobilnie za pomocą modułu Bluetooth/Wi-Fi. Świetnie sprawdzi się w małych sklepach i innych placówkach handlowych, a także we wszelkiego rodzaju punktach usługowych. Niezawodna, wyposażona w pyłoszczelną klawiaturę odporną na kurz i zachlapania, posiada wszystkie funkcjonalności nowoczesnego urządzenia fiskalnego.

mini online2Połączenie z CRK

Kasa fiskalna Elzab Mini LT Online spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy obowiązujące od 1 maja 2019 r. Jednym z nich jest zapewnienie kasie połączenia z CRK – systemem informatycznym Krajowej Administracji Skarbowej. Elzab Mini LT Online powstała z myślą o punktach handlowo-usługowych, które nie dysponują stałym łączem internetowym. Z siecią teleinformatyczną komunikuje się za pomocą nowoczesnego modułu Bluetooth/Wi-Fi.

Dzięki kasie Elzab Mini LT Online skorzystasz z dostępnej sieci Wi-Fi – najprościej połączysz się z siecią bezprzewodowo np. przez funkcję udostępniania Internetu dostępną w każdym smartfonie. Dzięki temu Twoja kasa online’owa przesyła dane do CRK w sposób ciągły i automatyczny, nawet jeśli w lokalu nie ma dostępu do sieci.

 


 

tyl mini onlineTaka mała, a taka niezawodna

Kasa fiskalna online Elzab Mini LT powstała z myślą o ergonomii użytkownika. Uproszczone menu, wygodna klawiatura z funkcjonalnymi klawiszami skrótu, prosty i czytelny wyświetlacz – wszystko z myślą o komfortowej i sprawnej pracy z urządzeniem. Dzięki innowacyjnej konstrukcji kasa Elzab Minii LT Online z powodzeniem znosi pracę w trudnych warunkach. Niestraszny jej pył, kurz, a nawet zachlapania – wszystko to zapewnia specjalna pyłoszczelna klawiatura. Dzięki niej kasa online’owa Elzab Minii LT sprawdzi się m.in. w piekarniach i punktach gastronomicznych. Wymienna wkładka wsuwana pod folię klawiatury ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

 

 


Wszystko, czego potrzebujesz

W małej kasie zyskasz wszystko, czego potrzebujesz. Stworzysz z nią nawet mały system sprzedaży. Dzięki całkiem sporym możliwościom komunikacyjnym do kasy online’owej Elzab Mini LT Online podłączysz czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, szufladę na pieniądze oraz PINPad.

Wydajny, żelowy akumulator zabezpiecza Twoją pracę na wypadek przerwy w dostawie prądu. W bazie towarowej zaprogramujesz aż 10 tys. kodów – każda nazwa będzie dokładna i jednoznaczna. Wydrukujesz numer NIP nabywcy na paragonie. Łatwo wyszukasz i wydrukujesz dane z dokumentów zapisanych w pamięci chronionej. Ustawisz domyślą płatność. Kasa Elzab Mini LT Online przypomni Ci o obowiązku wykonania raportu dobowego i miesięcznego.

A może Twoja działalność wymaga obsługi funkcji czasowej? Może prowadzisz park rozrywki, wypożyczalnię, kręgielnię, parking? Elzab Mini LT da Ci narzędzia potrzebne do pracy – posiada wszystkie funkcje niezbędne w Twojej działalności.

 

Kasa fiskalna online’owa Elzab Minii LT Online BT/WiFi sprawdzi się w różnego rodzaju małych punktach handlowych i wszelkiego rodzaju lokalach usługowych. Spełnia wszystkie wymagania małych sklepów, kiosków, warzywniaków czy piekarni. Sprawdzi się na targowiskach. Dzięki niewielkim gabarytom i praktycznym funkcjom doskonale nadaje się do małej gastronomii, obiektów noclegowych, warsztatów samochodowych, myjni, szkół jazdy, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetów lekarskich, kancelarii prawniczych, firm budowlanych, biur projektowych, hurtowni i wielu innych.

 

bar mleczny

 

Elzab Mini LT Online w barze mlecznym

Dzięki wysokiej niezawodności oraz konstrukcji odpornej m.in. na kurz, pył i zachlapania, kasa fiskalna online Elzab Mini LT świetnie sprawdzi się w różnego rodzaju obiektach gastronomicznych, takich jak np. bary mleczne, fast-foody, lodziarnie, kawiarnie itp. Kasa fiskalna online w barze mlecznym Elzab Mini LT zapewni nie tylko łączenie z CRK, ale też szybką i sprawną obsługę. W dużej bazie towarowej zaprogramujesz aż 10 tys. nazw serwowanych posiłków. Wydrukujesz numer NIP nabywcy na paragonie. To ergonomiczna, wygodna i prosta w obsłudze kasa online’owa, która z powodzeniem obsłuży nawet setki gości jednego dnia! Świetnie sprawdzi się w każdej małej gastronomii.

 

 


warsztatElzab MINI LT Online w warsztacie samochodowym

Cenisz funkcjonalność, ale nie masz czasu na naukę obsługi nowego urządzenia? Kasa fiskalna online w warsztacie samochodowym Elzab Mini LT Online jest niezwykle prosta w obsłudze. Nauczysz się jej w godzinę! Do tego udostępnia Ci ważne funkcje, np. wydruk numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym. Dzięki niezawodnym mechanizmom i mocnej obudowie świetnie znosi nawet trudne warunki pracy. Specjalna pyłoszczelna klawiatura chroni wnętrze urządzenia przed kurzem, a nawet zachlapaniem. Wykonujesz swoją pracę swobodnie, bez obawy o zniszczenie sprzętu. Kasa fiskalna online w warsztacie samochodowym Elzab Mini LT łączy się z CRK bezprzewodowo – wykorzystując modem Bluetooth/WiFi. Zapomnij o inwestowaniu w dodatkowe rozwiązania! Kasa Mini LT Online ma wszystko, czego potrzebujesz w swoim warsztacie samochodowym!

 


targowisko z kasa online

Elzab MINI LT Online na targowisku

Prowadzisz sprzedaż w miejscu, w którym o dostępie do stacjonarnego Internetu można tylko pomarzyć? Wybierz kasę fiskalną Elzab Mini LT Online! Z repozytorium CRK łączy się ona bezprzewodowo dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth/WiFi. Wystarczy np. smartfon z dostępem do Internetu lub sieć Wi-Fi. Kasa fiskalna online na targowisku Elzab Mini LT Online to doskonały wybór! Wytrzymały akumulator pozwala na nieprzerwaną pracę nawet przy czasowym braku dostępu do prądu. To niezawodne, odporne na pył, kurz i zachlapania urządzenie posiada dużą bazę PLU, w której zaprogramujesz aż 10 000 nazw towarów! Kasa online’owa Elzab Mini LT współpracuje m.in. z terminalem płatniczym, czytnikiem kodów kreskowych, wagą sklepową i szufladą na pieniądze. To doskonała kasa online’owa na targowisko, stragan uliczny, punkt z pamiątkami i wiele innych tego typu miejsc!

 


campingElzab MINI LT Online w obiekcie noclegowym

Prowadzisz ośrodek wypoczynkowy, camping, a może niewielki pensjonat lub obiekt agroturystyczny? Kasa fiskalna online Elzab Mini LT Online świetnie sprawdzi się w obiektach noclegowych! Łatwa w obsłudze i niezawodna, spełnia wszystkie wymagania ustawodawcy nałożone na kasy online’owe. Udostępnia wszystkie funkcje nowoczesnego urządzenia fiskalnego – drukuje numer NIP nabywcy na paragonie, pozwala na zaprogramowanie czytelnych nazw towarów i usług, chroni kasę przed przerwą w dostawie prądu dzięki wydajnemu akumulatorowi itp.

Kasa fiskalna Elzab MINI LT Online w obiekcie noclegowym obsługuje usługi czasowe. Wybierz ją, jeśli oprócz swojego obiektu obsługujesz np. parking, wypożyczalnię sprzętu wodnego czy narciarskiego, ośrodek sportowy, park rozrywki dla dzieci itp. W jednym urządzeniu online’owym dostajesz wszystko, czego potrzebuje Twój obiekt noclegowy!

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

  1. Którą kasę fiskalną wybrać?
  2. Fiskalizacja kasy
  3. Jak odebrać ulgę 700 zł
  4. Przeglądy okresowe
  5. Likwidacja kasy
  6. Kasa w systemach sprzedaży
  7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.