wtorek, 01 wrzesień 2020 21:49

Otwierasz warsztat samochodowy? Musisz mieć kasę online!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mechanicy i wulkanizatorzy już kilka lat temu zostali wyłączeni z możliwości korzystania ze zwolnień z kas fiskalnych. Obecnie przy otwarciu nowego warsztatu musisz mieć kasę już od początku działalności. Co więcej, musi to być kasa online’owa – taki wymóg nakładają na podatników aktualne. przepisy.

Każdego roku w Polsce powstają dziesiątki nowych warsztatów samochodowych i punktów wulkanizacyjnych. Otwierając tego typu działalność warto pamiętać, że mechaników obowiązuje wymóg ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej – i to już od pierwszego przyjętego klienta! Co więcej, od początku 2020 r. kasa zakupiona przez mechanika bezwzględnie musi być kasą online’ową.

 

Kasa w warsztacie samochodowym

Niezależnie od tego, czy mechanik świadczy drobne usługi w przydomowym garażu, czy otworzył kilkustanowiskowy warsztat i zatrudnia pracowników, już od początku działalności musi mieć kasę fiskalną. Zgodnie bowiem z § 4 ust. 1 pkt 2 lit. c i d rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519), podatników świadczących usługi:

c) naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),

d) w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,

 

nie obejmuje m.in. zwolnienie podmiotowe z kas, przysługujące ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotów.

 

Kasa online dla mechanika

Kasy fiskalne online zostały wprowadzone na rynek jeszcze w 2019 r. Stopniowo mają wypierać starsze typy urządzeń – kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. Ustawodawca wyznaczył pewne grupy podatników, którzy obowiązkowo muszą wymienić kasy na online’owe w określonych terminach. Mechanicy, wulkanizatorzy i właściciele stacji paliw zrobili to na przełomie 2019 i 2020 r. Obecnie każda firma rozpoczynająca świadczenie usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, usług w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, a także zajmująca się sprzedażą benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych, musi mieć kasę online już od początku działalności.

 

Ulga na kasę online dla mechanika

Tak naprawdę jednak nowym firmom nie opłaca się obecnie kupowanie kas z elektroniczną kopią paragonu – nawet jeśli działają w branżach nieobjętych wymogiem stosowania urządzeń online’owych. Ulga do 700 zł przysługuje bowiem wyłącznie na kasy fiskalne online. A trzeba przyznać, iż jest to spore wsparcie finansowe – szczególnie dla małych firm, które dopiero rozpoczynają działalność.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

Czytany 10144 razy

Artykuły powiązane

 • Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego? Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

  Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

 • Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora? Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

  Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.

 • Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie – jaką wybrać? Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie – jaką wybrać?

  Prowadzisz punkt wulkanizacyjny i wiesz, że wkrótce musisz wymienić swoją kasę fiskalną? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia. Koniecznie zwróć uwagę m.in. na opcje połączenia z CRK. Dowiedz się, jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie sprawdzi się najlepiej.

 • Kasy online dla mechaników i warsztatów – kto może skorzystać z ulgi Kasy online dla mechaników i warsztatów – kto może skorzystać z ulgi

  Zakup kasy online dla mechanika czy warsztatu samochodowego okaże się znacznie mniejszym wydatkiem, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość odliczenia ulgi do 700 zł. Przedsiębiorcy wymieniający kasy na online’owe mogą z niej skorzystać po spełnieniu określonych warunków. Sprawdź, jak je spełnić i maksymalnie ograniczyć koszt zakupu nowej kasy.

 • Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów

   

  Świadczysz usługi wymiany opon i kół?

   

  Już teraz kup kasę fiskalną online dla wulkanizatora!

   

  Na rynku pojawiły się od dawna zapowiadane kasy fiskalne online! Te urządzenia nowej generacji zrewolucjonizują polski system kasowy. Jako pierwsi obowiązkowo zaczną je stosować m.in. mechanicy i wulkanizatorzy. Jeśli świadczysz usługi wymiany opon i kół, na zakup nowej kasy pozostało ci już niewiele czasu. Poznaj możliwości tych innowacyjnych urządzeń. Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów to większa niezawodność i bezpieczeństwo, a także zupełnie nowe funkcjonalności.

  wulkanizacja kasy online

   

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla wulkanizatorów

   

  Podatnicy świadczący usługi w zakresie naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, a także wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, muszą stosować kasy fiskalne od 1 stycznia 2020 r. Kasa online’owa oprócz podstawowych funkcji, będzie wyposażona w funkcję zupełnie nową – przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

  Co to oznacza dla punktu wulkanizacyjnego? W zasadzie niewiele. Kasie online’owej musisz zapewnić dostęp Internetu. W zamian zyskujesz mniejszą liczbę formalności przy instalacji kasy, nowoczesne funkcje w standardzie (wydruk NIP-u nabywcy na paragonie, komunikację z dowolnym terminalem płatniczym itp.), a także ulgę do 700 zł na wymianę kasy.

   

  kasy online mechanik

   

  Kasa fiskalna online dla punktu wulkanizacyjnego będzie obowiązkowa od 1 stycznia 2020 r.

   

  Kasa fiskalna dla wulkanizatora już od pierwszej sprzedaży

   

  Od 2015 r. podatnicy świadczący usługi naprawy oraz wymiany opon i kół nie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z kasy fiskalnej i większości innych zwolnień w tym zakresie. Urządzenie to muszą mieć w swoim warsztacie już od pierwszej sprzedaży – niezależnie od wysokości obrotu.

   

   

  Ulga na zakup kasy online dla mechanika?

   

  Wprowadzając nowe wymogi, ustawodawca przewidział dodatkową korzyść dla przedsiębiorców obowiązkowo wymieniających kasy na urządzenia online’owe. Wulkanizatorom przysługuje ulga do 700 zł na zakup kasy online. Skorzystasz z niej, nawet jeśli wcześniej już dokonałeś takiego odliczenia w związku z zakupem kasy z papierową lub elektroniczną kopią paragonu. Pomyśl, ile zaoszczędzisz i nie spóźnij się z wymianą kasy! Z możliwości tej korzystają wyłącznie branże zobligowane do rozpoczęcia stosowania kas online w określonych terminach.