niedziela, 29 wrzesień 2019 13:10

Kasy online dla mechaników i warsztatów – kto może skorzystać z ulgi

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Zakup kasy online dla mechanika czy warsztatu samochodowego okaże się znacznie mniejszym wydatkiem, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość odliczenia ulgi do 700 zł. Przedsiębiorcy wymieniający kasy na online’owe mogą z niej skorzystać po spełnieniu określonych warunków. Sprawdź, jak je spełnić i maksymalnie ograniczyć koszt zakupu nowej kasy.

Kasy online dla mechaników i warsztatów samochodowych wkrótce staną się faktem. Przedstawiciele branży już teraz zaopatrują się w urządzenia przesyłające dane do CRK – dotyczy to szczególnie nowych działalności, które muszą mieć kasę od pierwszej sprzedaży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kasy fiskalne online u mechaników muszą działać już od 1 stycznia 2020 r.

Urządzenia nowego typu w większości przypadków nie różnią się cenowo od swoich kasowych odpowiedników z elektroniczną kopią paragonu. Mimo wszystko zakup kasy online’owej to spory wydatek – szczególnie dla niewielkich warsztatów. Na szczęście twórcy nowelizacji ustawy o VAT przewidzieli możliwość skorzystania z ulgi dla podatników obowiązkowo wymieniających kasy na online’owe.

 

Kasy online dla mechaników i warsztatów w Warszawie – ulga do 700 zł

Podobnie jak w poprzednich latach, ulga na kasę fiskalną dla mechanika wynosi 90 zł ceny zakupu netto urządzenia, nie więcej niż 700 zł.

Warunki uzyskania ulgi na kasę online dla mechanika zostały określone w § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika (Dz. U. z 2019 r. poz. 820). W przepisie tym czytamy:

 

 • § 2. 1. Odliczenie kwoty wydanej na zakup kasy rejestrującej, o której mowa w art. 111 ust. 4 ustawy, zwanej dalej „kwotą wydaną na zakup”, lub jej zwrot następuje pod warunkiem:

  1) rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży przez podatnika przy użyciu kasy rejestrującej zakupionej w okresie obowiązywania potwierdzenia, o którym mowa w art. 111 ust. 6b ustawy;

  2) posiadania przez podatnika faktury potwierdzającej zakup kasy rejestrującej oraz dowodu zapłaty całej należności za jej zakup.

 

Ujmując rzecz w skrócie, aby odliczyć ulgę, trzeba kupić kasę z ważną homologacją oraz uregulować płatność za urządzenie. Przy czym prawo do ulgi dotyczy kas zakupionych nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji.

 

Ulga na kasę online dla mechanika – ponowne odliczenie 700 zł?

Wielu mechaników, wulkanizatorów i innych podatników wymieniających kasę na online’ową ze względu na nałożony na nich obowiązek zastanawia się, czy prawo do ulgi im przysługuje, jeśli w przeszłości już z takiego odliczenia skorzystali przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Otóż tak! Wprost wskazuje na to art. 111 ust. 4 pkt 1 ustawy o VAT.

Kasa online dla mechanika i warsztatu samochodowego w Warszawie wcale nie musi być droga. W branży tej sprawdzają się proste urządzenia w atrakcyjnej cenie, np. FAWAG Lite Online, Posnet ERGO Online czy Novitus MAŁA Online. Po odliczeniu ulgi do 700 zł na kasę okazuje się, iż zakup urządzenia to dla mechanika wydatek maksymalnie kilkuset złotych.

 

Kasy fiskalne online dla mechaników w Warszawie i nie tylko – Sprawdź!

Czytany 1477 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 wrzesień 2019 13:14

Artykuły powiązane

 • Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać? Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

  Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

 • Jaka powinna być kasa online dla prawnika? Jaka powinna być kasa online dla prawnika?

  Prawnicy obowiązkowo musza mieć kasy online od połowy 2021 r. Już teraz zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia? Sprawdź, jaka kasa online dla prawnika sprawdzi się najlepiej! Do wyboru masz m.in. kasy mobilne, stacjonarne, drukarki fiskalne oraz innowacyjne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego!

 • Otwierasz warsztat samochodowy? Musisz mieć kasę online! Otwierasz warsztat samochodowy? Musisz mieć kasę online!

  Mechanicy i wulkanizatorzy już kilka lat temu zostali wyłączeni z możliwości korzystania ze zwolnień z kas fiskalnych. Obecnie przy otwarciu nowego warsztatu musisz mieć kasę już od początku działalności. Co więcej, musi to być kasa online’owa – taki wymóg nakładają na podatników aktualne. przepisy.

 • Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być? Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być?

  Z mobilną kasą fiskalną przyjmiesz płatności np. przy domkach klientów. Drukarka fiskalna pozwoli na zaawansowane zarządzanie nawet dużym hotelem z gastronomią i usługami SPA. Sprawdź, jaka powinna być kasa online dla obiektu noclegowego i poznaj listę urządzeń rekomendowanych dla branży hotelarskiej!

 • Kasa online dla lekarza – jaka powinna być? Kasa online dla lekarza – jaka powinna być?

  Już wkrótce podatnicy z branży medycznej wymienią dotychczasowe sprzęty na nowoczesne kasy online’owe. Wybór innowacyjnych modeli jest już bardzo duży. Który warto wybrać do gabinetu lub kliniki? Jaka kasa online dla lekarza najlepiej się sprawdzi?