niedziela, 29 wrzesień 2019 13:10

Kasy online dla mechaników i warsztatów – kto może skorzystać z ulgi

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zakup kasy online dla mechanika czy warsztatu samochodowego okaże się znacznie mniejszym wydatkiem, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość odliczenia ulgi do 700 zł. Przedsiębiorcy wymieniający kasy na online’owe mogą z niej skorzystać po spełnieniu określonych warunków. Sprawdź, jak je spełnić i maksymalnie ograniczyć koszt zakupu nowej kasy.

Kasy online dla mechaników i warsztatów samochodowych wkrótce staną się faktem. Przedstawiciele branży już teraz zaopatrują się w urządzenia przesyłające dane do CRK – dotyczy to szczególnie nowych działalności, które muszą mieć kasę od pierwszej sprzedaży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kasy fiskalne online u mechaników muszą działać już od 1 stycznia 2020 r.

Urządzenia nowego typu w większości przypadków nie różnią się cenowo od swoich kasowych odpowiedników z elektroniczną kopią paragonu. Mimo wszystko zakup kasy online’owej to spory wydatek – szczególnie dla niewielkich warsztatów. Na szczęście twórcy nowelizacji ustawy o VAT przewidzieli możliwość skorzystania z ulgi dla podatników obowiązkowo wymieniających kasy na online’owe.

 

Kasy online dla mechaników i warsztatów w Warszawie – ulga do 700 zł

Podobnie jak w poprzednich latach, ulga na kasę fiskalną dla mechanika wynosi 90 zł ceny zakupu netto urządzenia, nie więcej niż 700 zł.

Warunki uzyskania ulgi na kasę online dla mechanika zostały określone w § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika (Dz. U. z 2019 r. poz. 820). W przepisie tym czytamy:

 

 • § 2. 1. Odliczenie kwoty wydanej na zakup kasy rejestrującej, o której mowa w art. 111 ust. 4 ustawy, zwanej dalej „kwotą wydaną na zakup”, lub jej zwrot następuje pod warunkiem:

  1) rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży przez podatnika przy użyciu kasy rejestrującej zakupionej w okresie obowiązywania potwierdzenia, o którym mowa w art. 111 ust. 6b ustawy;

  2) posiadania przez podatnika faktury potwierdzającej zakup kasy rejestrującej oraz dowodu zapłaty całej należności za jej zakup.

 

Ujmując rzecz w skrócie, aby odliczyć ulgę, trzeba kupić kasę z ważną homologacją oraz uregulować płatność za urządzenie. Przy czym prawo do ulgi dotyczy kas zakupionych nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji.

 

Ulga na kasę online dla mechanika – ponowne odliczenie 700 zł?

Wielu mechaników, wulkanizatorów i innych podatników wymieniających kasę na online’ową ze względu na nałożony na nich obowiązek zastanawia się, czy prawo do ulgi im przysługuje, jeśli w przeszłości już z takiego odliczenia skorzystali przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Otóż tak! Wprost wskazuje na to art. 111 ust. 4 pkt 1 ustawy o VAT.

Kasa online dla mechanika i warsztatu samochodowego w Warszawie wcale nie musi być droga. W branży tej sprawdzają się proste urządzenia w atrakcyjnej cenie, np. FAWAG Lite Online, Posnet ERGO Online czy Novitus MAŁA Online. Po odliczeniu ulgi do 700 zł na kasę okazuje się, iż zakup urządzenia to dla mechanika wydatek maksymalnie kilkuset złotych.

 

Kasy fiskalne online dla mechaników w Warszawie i nie tylko – Sprawdź!

Czytany 1016 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 wrzesień 2019 13:14

Artykuły powiązane

 • Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online

  Czy cukiernia serwująca lody musi mieć kasę fiskalną online od 1 lipca 2020 r.? A co z piekarnią, która oferuje swoim klientom burgery? Nowe przepisy wprowadzają obowiązek stosowania kas fiskalnych online w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. Organy podatkowe w interpretacjach indywidualnych wyjaśniają, jak konkretnie należy rozumieć te wytyczne.

 • Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach

  Kasy fiskalne online, obowiązkowy numer NIP nabywcy na paragonie, kasy mające postać oprogramowania – sprawdź, które z tych nowości już obowiązują, a na które musimy jeszcze poczekać. Dowiedz się też, jakie kary grożą za nieprzestrzeganie przepisów wprowadzonych od 1 stycznia 2020 r.

 • Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika

  Wkrótce kasy fiskalne online staną się obowiązkowe dla każdego mechanika. Sprawdź, czym różnią się nowe urządzenia od tradycyjnych kas i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Dowiedz się też, do kiedy musisz kupić kasę online’ową i czy możesz skorzystać z ulgi do 700 zł na jej zakup.

 • Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego? Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

  Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

 • Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów

  Małe warsztaty samochodowe, przydomowe „garażowe” działalności – w takich miejscach często najlepszym rozwiązaniem są kasy fiskalne online z Wi-Fi. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru, i poznaj sprawdzone urządzenia online’owe dla mechaników i wulkanizatorów.