niedziela, 29 wrzesień 2019 13:10

Kasy online dla mechaników i warsztatów – kto może skorzystać z ulgi

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Zakup kasy online dla mechanika czy warsztatu samochodowego okaże się znacznie mniejszym wydatkiem, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość odliczenia ulgi do 700 zł. Przedsiębiorcy wymieniający kasy na online’owe mogą z niej skorzystać po spełnieniu określonych warunków. Sprawdź, jak je spełnić i maksymalnie ograniczyć koszt zakupu nowej kasy.

Kasy online dla mechaników i warsztatów samochodowych wkrótce staną się faktem. Przedstawiciele branży już teraz zaopatrują się w urządzenia przesyłające dane do CRK – dotyczy to szczególnie nowych działalności, które muszą mieć kasę od pierwszej sprzedaży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kasy fiskalne online u mechaników muszą działać już od 1 stycznia 2020 r.

Urządzenia nowego typu w większości przypadków nie różnią się cenowo od swoich kasowych odpowiedników z elektroniczną kopią paragonu. Mimo wszystko zakup kasy online’owej to spory wydatek – szczególnie dla niewielkich warsztatów. Na szczęście twórcy nowelizacji ustawy o VAT przewidzieli możliwość skorzystania z ulgi dla podatników obowiązkowo wymieniających kasy na online’owe.

 

Kasy online dla mechaników i warsztatów w Warszawie – ulga do 700 zł

Podobnie jak w poprzednich latach, ulga na kasę fiskalną dla mechanika wynosi 90 zł ceny zakupu netto urządzenia, nie więcej niż 700 zł.

Warunki uzyskania ulgi na kasę online dla mechanika zostały określone w § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika (Dz. U. z 2019 r. poz. 820). W przepisie tym czytamy:

 

 • § 2. 1. Odliczenie kwoty wydanej na zakup kasy rejestrującej, o której mowa w art. 111 ust. 4 ustawy, zwanej dalej „kwotą wydaną na zakup”, lub jej zwrot następuje pod warunkiem:

  1) rozpoczęcia prowadzenia ewidencji sprzedaży przez podatnika przy użyciu kasy rejestrującej zakupionej w okresie obowiązywania potwierdzenia, o którym mowa w art. 111 ust. 6b ustawy;

  2) posiadania przez podatnika faktury potwierdzającej zakup kasy rejestrującej oraz dowodu zapłaty całej należności za jej zakup.

 

Ujmując rzecz w skrócie, aby odliczyć ulgę, trzeba kupić kasę z ważną homologacją oraz uregulować płatność za urządzenie. Przy czym prawo do ulgi dotyczy kas zakupionych nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia ewidencji.

 

Ulga na kasę online dla mechanika – ponowne odliczenie 700 zł?

Wielu mechaników, wulkanizatorów i innych podatników wymieniających kasę na online’ową ze względu na nałożony na nich obowiązek zastanawia się, czy prawo do ulgi im przysługuje, jeśli w przeszłości już z takiego odliczenia skorzystali przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Otóż tak! Wprost wskazuje na to art. 111 ust. 4 pkt 1 ustawy o VAT.

Kasa online dla mechanika i warsztatu samochodowego w Warszawie wcale nie musi być droga. W branży tej sprawdzają się proste urządzenia w atrakcyjnej cenie, np. FAWAG Lite Online, Posnet ERGO Online czy Novitus MAŁA Online. Po odliczeniu ulgi do 700 zł na kasę okazuje się, iż zakup urządzenia to dla mechanika wydatek maksymalnie kilkuset złotych.

 

Kasy fiskalne online dla mechaników w Warszawie i nie tylko – Sprawdź!

Czytany 2524 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 wrzesień 2019 13:14

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!