wtorek, 29 październik 2019 10:37

Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online przez warsztaty samochodowe, punkty wulkanizacyjne i stacje paliw wejdzie w życie już 1 stycznia 2020 r. Pozostało więc niewiele czasu na zakup, zgłoszenie w urzędzie skarbowym i fiskalizację nowego urządzenia. Warto też pamiętać, iż kasy przesyłające dane do Centralnego Repozytorium Kas muszą mieć stałe połączenie z Internetem. Od wielu warsztatów może to wymagać zastosowania nowych, dodatkowych rozwiązań.

Wybór kas fiskalnych online dla warsztatów samochodowych jest obecnie bardzo duży. Aby dopasować urządzenie do potrzeb działalności, należy wziąć pod uwagę m.in. sposób świadczenia usług i dostępną infrastrukturę teleinformatyczną.

 

Kasa online czy drukarka dla warsztatu samochodowego

Duże, kilkustanowiskowe warsztaty samochodowe często korzystają z oprogramowania do prowadzenia sprzedaży. Systemy takie skracają wiele procesów i znacznie ułatwiają pracę. W takich okolicznościach warsztat odniesie większą korzyść z zakupu drukarki fiskalnej online. Urządzenie takie obsługiwane jest za pośrednictwem programu komputerowego. Dane o transakcjach od razu trafiają do systemu, co pozwala m.in. na zwiększenie efektywności sprzedaży. Za pomocą drukarki fiskalnej mechanik wydrukuje też fakturę dla klienta oraz wiele różnych dokumentów niefiskalnych.

Wśród drukarek fiskalnych online dla warsztatów samochodowych godnymi polecenia są m.in. nowoczesna Posnet TRIO Online czy funkcjonalna Novitus BONO Online. Mniejsze, mobilne modele to np. Posnet TEMO Online i Novitus DEON Online. W zależności od modelu, łączą się one z siecią za pomocą LAN czy Wi-Fi.

Tam, gdzie nie wykorzystuje się oprogramowania sprzedażowego, zastosowanie znajdą kasy fiskalne online. Urządzenia te działają autonomicznie. Małe kasy mobilne świetnie sprawdzą się m.in. u mechaników świadczących usługi z dojazdem do klienta.

 

Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego

Kasy fiskalne online różnią m.in. pojemnością bazy towarowej, możliwościami komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, dodatkowymi funkcjami oraz szybkością wydruku. W zależności od modelu, mogą przesyłać dane do CRK za pośrednictwem złącza LAN/Ethernet, Wi-Fi czy modemu 3G. Z Internetem stacjonarnym połączy się m.in. FAWAG Lite Online, Posnet BINGO Online, Novitus MAŁA Online czy NANO Online. Z Wi-Fi lub modemu 3G korzysta Posnet ERGO Online, Novitus NENO Online oraz Elzab K10 Online.

Kasy fiskalne online dla warsztatów samochodowych mogą być stacjonarne lub mobilne. Te ostatnie sprawdzają się nie tylko przy świadczeniu usług z dojazdem do klienta, ale też przy stosunkowo małej ilości miejsca na biurku w warsztacie. Mobilne kasy online’owe, takie jako ERGO Online czy K10 Online można z powodzeniem trzymać np. w szufladzie lub na półce. Urządzenia te wyposażone są w wytrzymałe akumulatory, dzięki którym pracują cały dzień (a nawet dłużej!) bez konieczności podłączania do źródła zasilania.

 

Kupując kasy fiskalne online dla warsztatów samochodowych w Warszawie, należy pamiętać, iż uprawnionym do sprzedaży jest wyłącznie serwisant posiadający ważną legitymację. Uprawnienia serwisantów kas fiskalnych można sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów podatki.gov.pl

 

Kasy online dla warsztatów samochodowych – wybierz urządzenie dla siebie!

Czytany 3082 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 10:40

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!