wtorek, 29 październik 2019 10:37

Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online przez warsztaty samochodowe, punkty wulkanizacyjne i stacje paliw wejdzie w życie już 1 stycznia 2020 r. Pozostało więc niewiele czasu na zakup, zgłoszenie w urzędzie skarbowym i fiskalizację nowego urządzenia. Warto też pamiętać, iż kasy przesyłające dane do Centralnego Repozytorium Kas muszą mieć stałe połączenie z Internetem. Od wielu warsztatów może to wymagać zastosowania nowych, dodatkowych rozwiązań.

Wybór kas fiskalnych online dla warsztatów samochodowych jest obecnie bardzo duży. Aby dopasować urządzenie do potrzeb działalności, należy wziąć pod uwagę m.in. sposób świadczenia usług i dostępną infrastrukturę teleinformatyczną.

 

Kasa online czy drukarka dla warsztatu samochodowego

Duże, kilkustanowiskowe warsztaty samochodowe często korzystają z oprogramowania do prowadzenia sprzedaży. Systemy takie skracają wiele procesów i znacznie ułatwiają pracę. W takich okolicznościach warsztat odniesie większą korzyść z zakupu drukarki fiskalnej online. Urządzenie takie obsługiwane jest za pośrednictwem programu komputerowego. Dane o transakcjach od razu trafiają do systemu, co pozwala m.in. na zwiększenie efektywności sprzedaży. Za pomocą drukarki fiskalnej mechanik wydrukuje też fakturę dla klienta oraz wiele różnych dokumentów niefiskalnych.

Wśród drukarek fiskalnych online dla warsztatów samochodowych godnymi polecenia są m.in. nowoczesna Posnet TRIO Online czy funkcjonalna Novitus BONO Online. Mniejsze, mobilne modele to np. Posnet TEMO Online i Novitus DEON Online. W zależności od modelu, łączą się one z siecią za pomocą LAN czy Wi-Fi.

Tam, gdzie nie wykorzystuje się oprogramowania sprzedażowego, zastosowanie znajdą kasy fiskalne online. Urządzenia te działają autonomicznie. Małe kasy mobilne świetnie sprawdzą się m.in. u mechaników świadczących usługi z dojazdem do klienta.

 

Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego

Kasy fiskalne online różnią m.in. pojemnością bazy towarowej, możliwościami komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, dodatkowymi funkcjami oraz szybkością wydruku. W zależności od modelu, mogą przesyłać dane do CRK za pośrednictwem złącza LAN/Ethernet, Wi-Fi czy modemu 3G. Z Internetem stacjonarnym połączy się m.in. FAWAG Lite Online, Posnet BINGO Online, Novitus MAŁA Online czy NANO Online. Z Wi-Fi lub modemu 3G korzysta Posnet ERGO Online, Novitus NENO Online oraz Elzab K10 Online.

Kasy fiskalne online dla warsztatów samochodowych mogą być stacjonarne lub mobilne. Te ostatnie sprawdzają się nie tylko przy świadczeniu usług z dojazdem do klienta, ale też przy stosunkowo małej ilości miejsca na biurku w warsztacie. Mobilne kasy online’owe, takie jako ERGO Online czy K10 Online można z powodzeniem trzymać np. w szufladzie lub na półce. Urządzenia te wyposażone są w wytrzymałe akumulatory, dzięki którym pracują cały dzień (a nawet dłużej!) bez konieczności podłączania do źródła zasilania.

 

Kupując kasy fiskalne online dla warsztatów samochodowych w Warszawie, należy pamiętać, iż uprawnionym do sprzedaży jest wyłącznie serwisant posiadający ważną legitymację. Uprawnienia serwisantów kas fiskalnych można sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów podatki.gov.pl

 

Kasy online dla warsztatów samochodowych – wybierz urządzenie dla siebie!

Czytany 715 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 10:40

Artykuły powiązane

 • Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online

  Czy cukiernia serwująca lody musi mieć kasę fiskalną online od 1 lipca 2020 r.? A co z piekarnią, która oferuje swoim klientom burgery? Nowe przepisy wprowadzają obowiązek stosowania kas fiskalnych online w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. Organy podatkowe w interpretacjach indywidualnych wyjaśniają, jak konkretnie należy rozumieć te wytyczne.

 • Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach

  Kasy fiskalne online, obowiązkowy numer NIP nabywcy na paragonie, kasy mające postać oprogramowania – sprawdź, które z tych nowości już obowiązują, a na które musimy jeszcze poczekać. Dowiedz się też, jakie kary grożą za nieprzestrzeganie przepisów wprowadzonych od 1 stycznia 2020 r.

 • Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika

  Wkrótce kasy fiskalne online staną się obowiązkowe dla każdego mechanika. Sprawdź, czym różnią się nowe urządzenia od tradycyjnych kas i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Dowiedz się też, do kiedy musisz kupić kasę online’ową i czy możesz skorzystać z ulgi do 700 zł na jej zakup.

 • Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów

  Małe warsztaty samochodowe, przydomowe „garażowe” działalności – w takich miejscach często najlepszym rozwiązaniem są kasy fiskalne online z Wi-Fi. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru, i poznaj sprawdzone urządzenia online’owe dla mechaników i wulkanizatorów.

 • Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora? Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

  Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.