wtorek, 29 październik 2019 10:37

Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online przez warsztaty samochodowe, punkty wulkanizacyjne i stacje paliw wejdzie w życie już 1 stycznia 2020 r. Pozostało więc niewiele czasu na zakup, zgłoszenie w urzędzie skarbowym i fiskalizację nowego urządzenia. Warto też pamiętać, iż kasy przesyłające dane do Centralnego Repozytorium Kas muszą mieć stałe połączenie z Internetem. Od wielu warsztatów może to wymagać zastosowania nowych, dodatkowych rozwiązań.

Wybór kas fiskalnych online dla warsztatów samochodowych jest obecnie bardzo duży. Aby dopasować urządzenie do potrzeb działalności, należy wziąć pod uwagę m.in. sposób świadczenia usług i dostępną infrastrukturę teleinformatyczną.

 

Kasa online czy drukarka dla warsztatu samochodowego

Duże, kilkustanowiskowe warsztaty samochodowe często korzystają z oprogramowania do prowadzenia sprzedaży. Systemy takie skracają wiele procesów i znacznie ułatwiają pracę. W takich okolicznościach warsztat odniesie większą korzyść z zakupu drukarki fiskalnej online. Urządzenie takie obsługiwane jest za pośrednictwem programu komputerowego. Dane o transakcjach od razu trafiają do systemu, co pozwala m.in. na zwiększenie efektywności sprzedaży. Za pomocą drukarki fiskalnej mechanik wydrukuje też fakturę dla klienta oraz wiele różnych dokumentów niefiskalnych.

Wśród drukarek fiskalnych online dla warsztatów samochodowych godnymi polecenia są m.in. nowoczesna Posnet TRIO Online czy funkcjonalna Novitus BONO Online. Mniejsze, mobilne modele to np. Posnet TEMO Online i Novitus DEON Online. W zależności od modelu, łączą się one z siecią za pomocą LAN czy Wi-Fi.

Tam, gdzie nie wykorzystuje się oprogramowania sprzedażowego, zastosowanie znajdą kasy fiskalne online. Urządzenia te działają autonomicznie. Małe kasy mobilne świetnie sprawdzą się m.in. u mechaników świadczących usługi z dojazdem do klienta.

 

Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego

Kasy fiskalne online różnią m.in. pojemnością bazy towarowej, możliwościami komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, dodatkowymi funkcjami oraz szybkością wydruku. W zależności od modelu, mogą przesyłać dane do CRK za pośrednictwem złącza LAN/Ethernet, Wi-Fi czy modemu 3G. Z Internetem stacjonarnym połączy się m.in. FAWAG Lite Online, Posnet BINGO Online, Novitus MAŁA Online czy NANO Online. Z Wi-Fi lub modemu 3G korzysta Posnet ERGO Online, Novitus NENO Online oraz Elzab K10 Online.

Kasy fiskalne online dla warsztatów samochodowych mogą być stacjonarne lub mobilne. Te ostatnie sprawdzają się nie tylko przy świadczeniu usług z dojazdem do klienta, ale też przy stosunkowo małej ilości miejsca na biurku w warsztacie. Mobilne kasy online’owe, takie jako ERGO Online czy K10 Online można z powodzeniem trzymać np. w szufladzie lub na półce. Urządzenia te wyposażone są w wytrzymałe akumulatory, dzięki którym pracują cały dzień (a nawet dłużej!) bez konieczności podłączania do źródła zasilania.

 

Kupując kasy fiskalne online dla warsztatów samochodowych w Warszawie, należy pamiętać, iż uprawnionym do sprzedaży jest wyłącznie serwisant posiadający ważną legitymację. Uprawnienia serwisantów kas fiskalnych można sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów podatki.gov.pl

 

Kasy online dla warsztatów samochodowych – wybierz urządzenie dla siebie!

Czytany 1683 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 10:40

Artykuły powiązane

 • Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.?

  Świadczenie usług opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów musi być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej. Dotyczy to także gabinetów stomatologicznych. Już wkrótce obejmie je nowy obowiązek – wymiana urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na sprzęt nowego typu. Sprawdź, od kiedy kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe w 2021 r.

 • Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

  Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.

 • Kasy online dla lekarzy – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla lekarzy – od kiedy w 2021 r.?

  Coraz więcej polskich firm rejestruje sprzedaż za pomocą kas fiskalnych online. Od początku roku obowiązkowo robią to hotele, lokale gastronomiczne i składy opału. Wkrótce przyjdzie czas na trzecią, najszerszą grupę podatników zobowiązanych do wymiany obecnych kas na urządzenia online’owe. Sprawdź, od kiedy kasy online dla lekarzy będą obowiązkowe w 2021 r.

 • Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.? Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.?

  Pomimo silnego kryzysu branża hotelarska i gastronomiczna wymieniły swoje urządzenia na kasy fiskalne online. Z początkiem roku w serwisach fiskalnych zaczęli pojawiać się kolejni przedsiębiorcy – to fryzjerzy, właściciele klubów fitness i firm budowalnych, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy. Ciąży na nich obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Od kiedy? I dlaczego już teraz kupują kasy?

 • Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi? Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi?

  Lokale gastronomiczne, składy opału i obiekty noclegowe od 1 stycznia 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne – spóźnienie z instalacją urządzenia online’owego naraża przedsiębiorcę na sankcje skarbowe oraz utratę prawa do ulgi na kasę. A co w przypadku, gdy podatnik nie prowadził sprzedaży i nie uzyskał przychodu? Odpowiedzi na pytanie, czy w tej sytuacji ma prawo do ulgi, udzielają interpretacje indywidualne organów skarbowych.