poniedziałek, 07 październik 2019 10:17

Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prowadzisz punkt wulkanizacyjny i wiesz, że wkrótce musisz wymienić swoją kasę fiskalną? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia. Koniecznie zwróć uwagę m.in. na opcje połączenia z CRK. Dowiedz się, jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie sprawdzi się najlepiej.

Kasy fiskalne online to urządzenia nowego typu, które stopniowo zastąpią tradycyjny sprzęt. Przepisy wprowadzające kasy online’owe zostały uchwalone przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wpływów do budżetu państwa. W praktyce jednak pod wieloma względami ułatwiają pracę użytkownikom. Zamiast przestarzałych dwóch rolek papieru, mamy tu paragon dla klienta i kopię zapisującą się w pamięci chronionej urządzenia. Zamiast konieczności szukania odpowiedniego terminala płatniczego, mamy tu ujednolicony protokół komunikacyjny. Każda kasa online ma też m.in. opcję wydruku numeru NIP na paragonie czy zaewidencjonowania zaliczki.

Mechanicy, wulkanizatorzy i właściciele staji paliw jako pierwsi muszą obowiązkowo wymienić swoje tradycyjne kasy na urządzenia online’owa. Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie (i nie tylko!) to wymóg już od 1 stycznia 2020 r.

 

Jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń fiskalnych. W większości punktów wulkanizacyjnych sprawdzają się małe, atrakcyjne cenowo urządzenia. Wybierając jednak kasę online dla wulkanizacji w Warszawie, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Jednym z nich jest sposób, w jaki kasa online’owa łączy się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

 

LAN/Ethernet – to rozwiązanie dla punktów wulkanizacyjnych posiadających stacjonarne połączenie z Internetem. To często najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Kasy fiskalne online przesyłające dane do CRK za pomocą złącza LAN/Ethernet, to m.in. Posnet BINGO Online, Novitus MAŁA Online, Fawag LITE Online czy Novitus NANO Online.

 

Wi-Fi / Modem 3G – to rozwiązanie dla tych warsztatów wulkanizacyjnych, które mają dostęp do Internetu mobilnego lub nie mają go wcale i dopiero poszukują korzystnych opcji. Kasa fiskalna online łącząca się z CRK mobilnie sprawdza się w stacjonarnych punktach oraz u wulkanizatorów świadczących usługi z dojazdem do klienta. Tym bardziej, że kasy te zwykle są urządzeniami o małych gabarytach, niskiej wadze i z wytrzymałym akumulatorem. Kasa online dla wulkanizacji łącząca się z Internetem przez Wi-Fi / Modem 3G to m.in. Posnet ERGO Online, Novitus NANO Online czy Elzab K10 Online.

 

Drukarka fiskalna online dla wulkanizacji w Warszawie

Odmienną kategorią urządzeń są drukarki fiskalne online. To rozwiązanie, które sprawdza się w warsztatach korzystających z oprogramowania sprzedażowego. Drukarka fiskalna online obsługiwana jest za pośrednictwem takiego systemu. Praca w systemie sprzedaży to znaczna oszczędność czasu (wszystkie dane w jednym miejscu), a także większe możliwości, m.in. wydruk faktur czy szeregu dokumentów niefiskalnych.

Podobnie jak kasy, drukarki fiskalne online łączą się z CRK na kilka sposobów. Wykorzystują złącze LAN/Ethernet lub Wi-Fi. W pierwszej grupie znalazły się urządzenia takie jak m.in. Posnet THERMAL XL2 Online, Novitus BONO Online czy Novitus DEON Online. W drugiej natomiast – Posnet TRIO Online, Posnet TEMO Online itp.

Przy wyborze kasy online dla wulkanizacji w Warszawie warto skorzystać z pomocy serwisanta kas. Doświadczony specjalista sprawnie rozpozna potrzeby firmy i dopasuje do nich optymalne rozwiązanie – pod względem praktycznym i cenowym.

 

Więcej: Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów

Czytany 110 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 październik 2019 10:22

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów

  Małe warsztaty samochodowe, przydomowe „garażowe” działalności – w takich miejscach często najlepszym rozwiązaniem są kasy fiskalne online z Wi-Fi. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru, i poznaj sprawdzone urządzenia online’owe dla mechaników i wulkanizatorów.

 • Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora? Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

  Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.

 • Kasy online dla mechaników i warsztatów – kto może skorzystać z ulgi Kasy online dla mechaników i warsztatów – kto może skorzystać z ulgi

  Zakup kasy online dla mechanika czy warsztatu samochodowego okaże się znacznie mniejszym wydatkiem, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość odliczenia ulgi do 700 zł. Przedsiębiorcy wymieniający kasy na online’owe mogą z niej skorzystać po spełnieniu określonych warunków. Sprawdź, jak je spełnić i maksymalnie ograniczyć koszt zakupu nowej kasy.

 • Gdzie kupić kasę fiskalną dla mechanika w Warszawie Gdzie kupić kasę fiskalną dla mechanika w Warszawie

  Obowiązkowe już od pierwszej sprzedaży – kasy fiskalne online dla mechaników można kupić wyłącznie w serwisie posiadającym odpowiednie uprawnienia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu sprzedawcy kas online w Warszawie i gdzie znaleźć dobry, profesjonalny serwis.

 • Kiedy wulkanizator musi kupić kasę online Kiedy wulkanizator musi kupić kasę online

  Obowiązek posiadania kas online przez wulkanizatorów, mechaników itp. wchodzi w życie z początkiem 2020 r. Jednak odpowiednie urządzenie należy zakupić wcześniej. Sprawdź, dlaczego terminowa instalacja kasy online u wulkanizatora jest tak ważna i jaką kasę wybrać.