poniedziałek, 07 październik 2019 10:17

Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Prowadzisz punkt wulkanizacyjny i wiesz, że wkrótce musisz wymienić swoją kasę fiskalną? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia. Koniecznie zwróć uwagę m.in. na opcje połączenia z CRK. Dowiedz się, jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie sprawdzi się najlepiej.

Kasy fiskalne online to urządzenia nowego typu, które stopniowo zastąpią tradycyjny sprzęt. Przepisy wprowadzające kasy online’owe zostały uchwalone przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wpływów do budżetu państwa. W praktyce jednak pod wieloma względami ułatwiają pracę użytkownikom. Zamiast przestarzałych dwóch rolek papieru, mamy tu paragon dla klienta i kopię zapisującą się w pamięci chronionej urządzenia. Zamiast konieczności szukania odpowiedniego terminala płatniczego, mamy tu ujednolicony protokół komunikacyjny. Każda kasa online ma też m.in. opcję wydruku numeru NIP na paragonie czy zaewidencjonowania zaliczki.

Mechanicy, wulkanizatorzy i właściciele staji paliw jako pierwsi muszą obowiązkowo wymienić swoje tradycyjne kasy na urządzenia online’owa. Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie (i nie tylko!) to wymóg już od 1 stycznia 2020 r.

 

Jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń fiskalnych. W większości punktów wulkanizacyjnych sprawdzają się małe, atrakcyjne cenowo urządzenia. Wybierając jednak kasę online dla wulkanizacji w Warszawie, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Jednym z nich jest sposób, w jaki kasa online’owa łączy się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

 

LAN/Ethernet – to rozwiązanie dla punktów wulkanizacyjnych posiadających stacjonarne połączenie z Internetem. To często najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Kasy fiskalne online przesyłające dane do CRK za pomocą złącza LAN/Ethernet, to m.in. Posnet BINGO Online, Novitus MAŁA Online, Fawag LITE Online czy Novitus NANO Online.

 

Wi-Fi / Modem 3G – to rozwiązanie dla tych warsztatów wulkanizacyjnych, które mają dostęp do Internetu mobilnego lub nie mają go wcale i dopiero poszukują korzystnych opcji. Kasa fiskalna online łącząca się z CRK mobilnie sprawdza się w stacjonarnych punktach oraz u wulkanizatorów świadczących usługi z dojazdem do klienta. Tym bardziej, że kasy te zwykle są urządzeniami o małych gabarytach, niskiej wadze i z wytrzymałym akumulatorem. Kasa online dla wulkanizacji łącząca się z Internetem przez Wi-Fi / Modem 3G to m.in. Posnet ERGO Online, Novitus NANO Online czy Elzab K10 Online.

 

Drukarka fiskalna online dla wulkanizacji w Warszawie

Odmienną kategorią urządzeń są drukarki fiskalne online. To rozwiązanie, które sprawdza się w warsztatach korzystających z oprogramowania sprzedażowego. Drukarka fiskalna online obsługiwana jest za pośrednictwem takiego systemu. Praca w systemie sprzedaży to znaczna oszczędność czasu (wszystkie dane w jednym miejscu), a także większe możliwości, m.in. wydruk faktur czy szeregu dokumentów niefiskalnych.

Podobnie jak kasy, drukarki fiskalne online łączą się z CRK na kilka sposobów. Wykorzystują złącze LAN/Ethernet lub Wi-Fi. W pierwszej grupie znalazły się urządzenia takie jak m.in. Posnet THERMAL XL2 Online, Novitus BONO Online czy Novitus DEON Online. W drugiej natomiast – Posnet TRIO Online, Posnet TEMO Online itp.

Przy wyborze kasy online dla wulkanizacji w Warszawie warto skorzystać z pomocy serwisanta kas. Doświadczony specjalista sprawnie rozpozna potrzeby firmy i dopasuje do nich optymalne rozwiązanie – pod względem praktycznym i cenowym.

 

Więcej: Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów

Czytany 1982 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 październik 2019 10:22

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!