poniedziałek, 07 październik 2019 10:17

Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Prowadzisz punkt wulkanizacyjny i wiesz, że wkrótce musisz wymienić swoją kasę fiskalną? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia. Koniecznie zwróć uwagę m.in. na opcje połączenia z CRK. Dowiedz się, jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie sprawdzi się najlepiej.

Kasy fiskalne online to urządzenia nowego typu, które stopniowo zastąpią tradycyjny sprzęt. Przepisy wprowadzające kasy online’owe zostały uchwalone przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wpływów do budżetu państwa. W praktyce jednak pod wieloma względami ułatwiają pracę użytkownikom. Zamiast przestarzałych dwóch rolek papieru, mamy tu paragon dla klienta i kopię zapisującą się w pamięci chronionej urządzenia. Zamiast konieczności szukania odpowiedniego terminala płatniczego, mamy tu ujednolicony protokół komunikacyjny. Każda kasa online ma też m.in. opcję wydruku numeru NIP na paragonie czy zaewidencjonowania zaliczki.

Mechanicy, wulkanizatorzy i właściciele staji paliw jako pierwsi muszą obowiązkowo wymienić swoje tradycyjne kasy na urządzenia online’owa. Kasa online dla wulkanizacji w Warszawie (i nie tylko!) to wymóg już od 1 stycznia 2020 r.

 

Jaka kasa online dla wulkanizacji w Warszawie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń fiskalnych. W większości punktów wulkanizacyjnych sprawdzają się małe, atrakcyjne cenowo urządzenia. Wybierając jednak kasę online dla wulkanizacji w Warszawie, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Jednym z nich jest sposób, w jaki kasa online’owa łączy się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

 

LAN/Ethernet – to rozwiązanie dla punktów wulkanizacyjnych posiadających stacjonarne połączenie z Internetem. To często najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Kasy fiskalne online przesyłające dane do CRK za pomocą złącza LAN/Ethernet, to m.in. Posnet BINGO Online, Novitus MAŁA Online, Fawag LITE Online czy Novitus NANO Online.

 

Wi-Fi / Modem 3G – to rozwiązanie dla tych warsztatów wulkanizacyjnych, które mają dostęp do Internetu mobilnego lub nie mają go wcale i dopiero poszukują korzystnych opcji. Kasa fiskalna online łącząca się z CRK mobilnie sprawdza się w stacjonarnych punktach oraz u wulkanizatorów świadczących usługi z dojazdem do klienta. Tym bardziej, że kasy te zwykle są urządzeniami o małych gabarytach, niskiej wadze i z wytrzymałym akumulatorem. Kasa online dla wulkanizacji łącząca się z Internetem przez Wi-Fi / Modem 3G to m.in. Posnet ERGO Online, Novitus NANO Online czy Elzab K10 Online.

 

Drukarka fiskalna online dla wulkanizacji w Warszawie

Odmienną kategorią urządzeń są drukarki fiskalne online. To rozwiązanie, które sprawdza się w warsztatach korzystających z oprogramowania sprzedażowego. Drukarka fiskalna online obsługiwana jest za pośrednictwem takiego systemu. Praca w systemie sprzedaży to znaczna oszczędność czasu (wszystkie dane w jednym miejscu), a także większe możliwości, m.in. wydruk faktur czy szeregu dokumentów niefiskalnych.

Podobnie jak kasy, drukarki fiskalne online łączą się z CRK na kilka sposobów. Wykorzystują złącze LAN/Ethernet lub Wi-Fi. W pierwszej grupie znalazły się urządzenia takie jak m.in. Posnet THERMAL XL2 Online, Novitus BONO Online czy Novitus DEON Online. W drugiej natomiast – Posnet TRIO Online, Posnet TEMO Online itp.

Przy wyborze kasy online dla wulkanizacji w Warszawie warto skorzystać z pomocy serwisanta kas. Doświadczony specjalista sprawnie rozpozna potrzeby firmy i dopasuje do nich optymalne rozwiązanie – pod względem praktycznym i cenowym.

 

Więcej: Kasy fiskalne online dla wulkanizatorów

Czytany 833 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 październik 2019 10:22

Artykuły powiązane

 • Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać? Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

  Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

 • Jaka powinna być kasa online dla prawnika? Jaka powinna być kasa online dla prawnika?

  Prawnicy obowiązkowo musza mieć kasy online od połowy 2021 r. Już teraz zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia? Sprawdź, jaka kasa online dla prawnika sprawdzi się najlepiej! Do wyboru masz m.in. kasy mobilne, stacjonarne, drukarki fiskalne oraz innowacyjne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego!

 • Otwierasz warsztat samochodowy? Musisz mieć kasę online! Otwierasz warsztat samochodowy? Musisz mieć kasę online!

  Mechanicy i wulkanizatorzy już kilka lat temu zostali wyłączeni z możliwości korzystania ze zwolnień z kas fiskalnych. Obecnie przy otwarciu nowego warsztatu musisz mieć kasę już od początku działalności. Co więcej, musi to być kasa online’owa – taki wymóg nakładają na podatników aktualne. przepisy.

 • Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być? Kasa online dla obiektu noclegowego – jaka powinna być?

  Z mobilną kasą fiskalną przyjmiesz płatności np. przy domkach klientów. Drukarka fiskalna pozwoli na zaawansowane zarządzanie nawet dużym hotelem z gastronomią i usługami SPA. Sprawdź, jaka powinna być kasa online dla obiektu noclegowego i poznaj listę urządzeń rekomendowanych dla branży hotelarskiej!

 • Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego? Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego?

  Najmniejsza na rynku drukarka online’owa Posnet TEMO? Klasyka w branży medycznej – Novitus NANO Online? A może POSPAY – innowacyjne połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego? Poznaj kasy online do gabinetu stomatologicznego, które najlepiej sprawdzą się w tego typu działalności.