piątek, 11 październik 2019 10:03

Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.

Wkrótce skończy się okres dobrowolności stosowania kas fiskalnych online. Już od 1 stycznia 2020 r. część branż będzie musiała obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą urządzeń nowego typu. Wśród nich znajdą się m.in. podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, a także usługi w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek od 1 stycznia 2020 r., nawet jeśli podatnicy działających w tych branżach wciąż dysponują sprawnym urządzeniem.

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora

Czym różni się kasa online’owa od tradycyjnego urządzenia fiskalnego z elektroniczną lub papierową kopią paragonu? A pierwszy rzut oka praktycznie niczym. Obsługuje się ją tak samo jak tradycyjną kasę, a jej zasadniczy cel pozostaje bez zmian – urządzenie ewidencjonuje sprzedaż prowadzoną na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.

Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia, kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora zawsze połączona jest z Internetem. Za pośrednictwem sieci wysyła dane o transakcjach, raportach, wykonanych przeglądach itp. do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Od przedsiębiorcy wymaga to zapewnienia kasie dostępu do Internetu, np. za pomocą złącza LAN/Ethernet, Wi-Fi, USB czy modemu GSM.

Wybierając kasę fiskalną online, warto wcześniej zastanowić się nad możliwościami warsztatu w zakresie dostępu do Internetu. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie infrastruktury, którą mechanik już posiada (np. stacjonarnego Internetu lub Wi-Fi). Jeśli nie ma takiej możliwości, konieczne będzie zastosowanie dodatkowych rozwiązań, np. wybór kasy z modułem GSM, która korzysta z Internetu udostępnionego z telefonu komórkowego.

 

Większe bezpieczeństwo, więcej możliwości

Wprowadzenie obowiązkowego przesyłu danych do CRK to nie jedyna zmiana w kasach online’owych. Zamiast kopii elektronicznej, urządzenia te zapisują dane w bezpiecznej pamięci chronionej. Każde ma opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie w standardzie oraz ujednolicony protokół komunikacyjny do terminala płatniczego.

Małe lub poczatkujące warsztaty samochodowe czy stacje wulkanizacyjne, które myślą o rozwoju, mogą wybrać kasy online’owe zaprojektowane z myślą o modułowej rozbudowie. Rozwiązanie takie zostało zastosowane np. w kasie Posnet ERGO Online. W wersji standardowej to mała, niedroga i praktyczna kasa. Wraz z rozwojem działalności można ją rozbudować m.in. o dodatkowe porty komunikacyjne.

 

Gdzie kupię kasę online’ową dla mechanika i wulkanizatora

Wybierając salon sprzedaży kas fiskalnych online pamiętajmy, iż raz wybrany serwis będzie nam towarzyszył przez cały okres użytkowania urządzenia. Warto więc wybrać serwisanta doświadczonego, kontaktowego i dysponującego dużą wiedzą. Należy też pamiętać, iż osoba wykonująca czynności serwisowe w kasach fiskalnych musi posiadać odpowiednie uprawnienia – można je sprawdzić na stronie podatki.gov.pl

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora w Warszawie – sprawdź!

Czytany 1105 razy

Artykuły powiązane

 • Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego? Szukasz kasy online do gabinetu stomatologicznego?

  Najmniejsza na rynku drukarka online’owa Posnet TEMO? Klasyka w branży medycznej – Novitus NANO Online? A może POSPAY – innowacyjne połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego? Poznaj kasy online do gabinetu stomatologicznego, które najlepiej sprawdzą się w tego typu działalności.

 • Szukasz kasy online dla branży budowlanej? Szukasz kasy online dla branży budowlanej?

  Już wkrótce wybrani przedsiębiorcy będą musieli wymienić dotychczasowe kasy na urządzenia online’owe. Zmiana dotyczy m.in. firm budowlanych. Jeżeli szukasz kasy online dla branży budowlanej, to świetnie trafiłeś! Oto cztery propozycje najlepszych kas, które sprawdzą się w przypadku usług budowlanych.

 • Szukasz kasy online dla sprzedaży węgla? Szukasz kasy online dla sprzedaży węgla?

  Prosta w obsłudze, a przy tym niezwykle funkcjonalna kasa ERGO? A może drukarka TEMO lub innowacyjny fiskalny terminal płatniczy POSPAY? Doradcy i serwisanci salonu sprzedaży kas online w Warszawie przygotowali ranking najlepszych urządzeń. Sprawdź kasy online dla sprzedaży węgla optymalne dla branży!

 • Czy muszę mieć kasę ONLINE, czyli kogo obowiązuje zakup kasy nowej kategorii? Czy muszę mieć kasę ONLINE, czyli kogo obowiązuje zakup kasy nowej kategorii?

  Fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, mechanicy, prawnicy, właściciele hoteli, punktów gastronomicznych i firm budowlanych – to tylko część podatników zobowiązanych do stosowania kas online’owych. Sprawdź, czy znalazłeś się w tej grupie. Dowiedz się też, w jakich terminach trzeba wymienić „stare” urządzenia na kasy online.

 • Szukasz kasy online dla branży fitness? Szukasz kasy online dla branży fitness?

  Kasy online dla branży fitness będą obowiązkowe. Chociaż termin wprowadzenia urządzeń nowej generacji się przesunął, podatnicy nie unikną wymiany kas. Od kiedy obiekty służące poprawie kondycji fizycznej muszą stosować kasy online’owe? Jakie urządzenia sprawdzą się dla tej konkretnej branży?