piątek, 11 październik 2019 10:03

Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.

Wkrótce skończy się okres dobrowolności stosowania kas fiskalnych online. Już od 1 stycznia 2020 r. część branż będzie musiała obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą urządzeń nowego typu. Wśród nich znajdą się m.in. podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, a także usługi w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek od 1 stycznia 2020 r., nawet jeśli podatnicy działających w tych branżach wciąż dysponują sprawnym urządzeniem.

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora

Czym różni się kasa online’owa od tradycyjnego urządzenia fiskalnego z elektroniczną lub papierową kopią paragonu? A pierwszy rzut oka praktycznie niczym. Obsługuje się ją tak samo jak tradycyjną kasę, a jej zasadniczy cel pozostaje bez zmian – urządzenie ewidencjonuje sprzedaż prowadzoną na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.

Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia, kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora zawsze połączona jest z Internetem. Za pośrednictwem sieci wysyła dane o transakcjach, raportach, wykonanych przeglądach itp. do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Od przedsiębiorcy wymaga to zapewnienia kasie dostępu do Internetu, np. za pomocą złącza LAN/Ethernet, Wi-Fi, USB czy modemu GSM.

Wybierając kasę fiskalną online, warto wcześniej zastanowić się nad możliwościami warsztatu w zakresie dostępu do Internetu. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie infrastruktury, którą mechanik już posiada (np. stacjonarnego Internetu lub Wi-Fi). Jeśli nie ma takiej możliwości, konieczne będzie zastosowanie dodatkowych rozwiązań, np. wybór kasy z modułem GSM, która korzysta z Internetu udostępnionego z telefonu komórkowego.

 

Większe bezpieczeństwo, więcej możliwości

Wprowadzenie obowiązkowego przesyłu danych do CRK to nie jedyna zmiana w kasach online’owych. Zamiast kopii elektronicznej, urządzenia te zapisują dane w bezpiecznej pamięci chronionej. Każde ma opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie w standardzie oraz ujednolicony protokół komunikacyjny do terminala płatniczego.

Małe lub poczatkujące warsztaty samochodowe czy stacje wulkanizacyjne, które myślą o rozwoju, mogą wybrać kasy online’owe zaprojektowane z myślą o modułowej rozbudowie. Rozwiązanie takie zostało zastosowane np. w kasie Posnet ERGO Online. W wersji standardowej to mała, niedroga i praktyczna kasa. Wraz z rozwojem działalności można ją rozbudować m.in. o dodatkowe porty komunikacyjne.

 

Gdzie kupię kasę online’ową dla mechanika i wulkanizatora

Wybierając salon sprzedaży kas fiskalnych online pamiętajmy, iż raz wybrany serwis będzie nam towarzyszył przez cały okres użytkowania urządzenia. Warto więc wybrać serwisanta doświadczonego, kontaktowego i dysponującego dużą wiedzą. Należy też pamiętać, iż osoba wykonująca czynności serwisowe w kasach fiskalnych musi posiadać odpowiednie uprawnienia – można je sprawdzić na stronie podatki.gov.pl

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora w Warszawie – sprawdź!

Czytany 802 razy

Artykuły powiązane

 • Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online Działalność gastronomiczna a stosowanie kas fiskalnych online

  Czy cukiernia serwująca lody musi mieć kasę fiskalną online od 1 lipca 2020 r.? A co z piekarnią, która oferuje swoim klientom burgery? Nowe przepisy wprowadzają obowiązek stosowania kas fiskalnych online w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. Organy podatkowe w interpretacjach indywidualnych wyjaśniają, jak konkretnie należy rozumieć te wytyczne.

 • Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach Kasy fiskalne 2020: Zmiany w przepisach

  Kasy fiskalne online, obowiązkowy numer NIP nabywcy na paragonie, kasy mające postać oprogramowania – sprawdź, które z tych nowości już obowiązują, a na które musimy jeszcze poczekać. Dowiedz się też, jakie kary grożą za nieprzestrzeganie przepisów wprowadzonych od 1 stycznia 2020 r.

 • Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika Pamiętaj o wymianie! Kasa fiskalna online dla mechanika

  Wkrótce kasy fiskalne online staną się obowiązkowe dla każdego mechanika. Sprawdź, czym różnią się nowe urządzenia od tradycyjnych kas i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Dowiedz się też, do kiedy musisz kupić kasę online’ową i czy możesz skorzystać z ulgi do 700 zł na jej zakup.

 • Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego? Jaka kasa online dla warsztatu samochodowego?

  Stacjonarna, a może mała i mobilna? Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Producenci zapewnili nam naprawdę duży wybór kas online dla warsztatów samochodowych. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze urządzenia dostosowanego do potrzeb konkretnej działalności.

 • Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów Kasy fiskalne online z Wi-Fi dla mechaników samochodowych i wulkanizatorów

  Małe warsztaty samochodowe, przydomowe „garażowe” działalności – w takich miejscach często najlepszym rozwiązaniem są kasy fiskalne online z Wi-Fi. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru, i poznaj sprawdzone urządzenia online’owe dla mechaników i wulkanizatorów.