piątek, 11 październik 2019 10:03

Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.

Wkrótce skończy się okres dobrowolności stosowania kas fiskalnych online. Już od 1 stycznia 2020 r. część branż będzie musiała obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą urządzeń nowego typu. Wśród nich znajdą się m.in. podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, a także usługi w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek od 1 stycznia 2020 r., nawet jeśli podatnicy działających w tych branżach wciąż dysponują sprawnym urządzeniem.

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora

Czym różni się kasa online’owa od tradycyjnego urządzenia fiskalnego z elektroniczną lub papierową kopią paragonu? A pierwszy rzut oka praktycznie niczym. Obsługuje się ją tak samo jak tradycyjną kasę, a jej zasadniczy cel pozostaje bez zmian – urządzenie ewidencjonuje sprzedaż prowadzoną na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.

Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia, kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora zawsze połączona jest z Internetem. Za pośrednictwem sieci wysyła dane o transakcjach, raportach, wykonanych przeglądach itp. do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Od przedsiębiorcy wymaga to zapewnienia kasie dostępu do Internetu, np. za pomocą złącza LAN/Ethernet, Wi-Fi, USB czy modemu GSM.

Wybierając kasę fiskalną online, warto wcześniej zastanowić się nad możliwościami warsztatu w zakresie dostępu do Internetu. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie infrastruktury, którą mechanik już posiada (np. stacjonarnego Internetu lub Wi-Fi). Jeśli nie ma takiej możliwości, konieczne będzie zastosowanie dodatkowych rozwiązań, np. wybór kasy z modułem GSM, która korzysta z Internetu udostępnionego z telefonu komórkowego.

 

Większe bezpieczeństwo, więcej możliwości

Wprowadzenie obowiązkowego przesyłu danych do CRK to nie jedyna zmiana w kasach online’owych. Zamiast kopii elektronicznej, urządzenia te zapisują dane w bezpiecznej pamięci chronionej. Każde ma opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie w standardzie oraz ujednolicony protokół komunikacyjny do terminala płatniczego.

Małe lub poczatkujące warsztaty samochodowe czy stacje wulkanizacyjne, które myślą o rozwoju, mogą wybrać kasy online’owe zaprojektowane z myślą o modułowej rozbudowie. Rozwiązanie takie zostało zastosowane np. w kasie Posnet ERGO Online. W wersji standardowej to mała, niedroga i praktyczna kasa. Wraz z rozwojem działalności można ją rozbudować m.in. o dodatkowe porty komunikacyjne.

 

Gdzie kupię kasę online’ową dla mechanika i wulkanizatora

Wybierając salon sprzedaży kas fiskalnych online pamiętajmy, iż raz wybrany serwis będzie nam towarzyszył przez cały okres użytkowania urządzenia. Warto więc wybrać serwisanta doświadczonego, kontaktowego i dysponującego dużą wiedzą. Należy też pamiętać, iż osoba wykonująca czynności serwisowe w kasach fiskalnych musi posiadać odpowiednie uprawnienia – można je sprawdzić na stronie podatki.gov.pl

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora w Warszawie – sprawdź!

Czytany 2557 razy

Artykuły powiązane

 • Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać? Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać?

  Awaria, brak zasięgu czy utrudniony dostęp do sieci teleinformatycznej z innych przyczyn – taka sytuacja okazuje się wyjątkowo kłopotliwa dla właścicieli kas fiskalnych online. Czy mogą prowadzić sprzedaż? Czy zostaną ukarani mandatem za brak przesyłu danych do CRK? Sprawdź, jak kwestię – kasa fiskalna online a brak internetu – rozwiązują przepisy!

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

  Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.