piątek, 11 październik 2019 10:03

Kasa fiskalna online – od kiedy dla mechanika i wulkanizatora?

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Wymiana kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek już od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, czym nowe urządzenia różnią się od tradycyjnych i jakich wcześniejszych przygotowań wymaga wprowadzenie kasy online w działalności.

Wkrótce skończy się okres dobrowolności stosowania kas fiskalnych online. Już od 1 stycznia 2020 r. część branż będzie musiała obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą urządzeń nowego typu. Wśród nich znajdą się m.in. podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, a także usługi w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów. Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora to obowiązek od 1 stycznia 2020 r., nawet jeśli podatnicy działających w tych branżach wciąż dysponują sprawnym urządzeniem.

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora

Czym różni się kasa online’owa od tradycyjnego urządzenia fiskalnego z elektroniczną lub papierową kopią paragonu? A pierwszy rzut oka praktycznie niczym. Obsługuje się ją tak samo jak tradycyjną kasę, a jej zasadniczy cel pozostaje bez zmian – urządzenie ewidencjonuje sprzedaż prowadzoną na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.

Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia, kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora zawsze połączona jest z Internetem. Za pośrednictwem sieci wysyła dane o transakcjach, raportach, wykonanych przeglądach itp. do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Od przedsiębiorcy wymaga to zapewnienia kasie dostępu do Internetu, np. za pomocą złącza LAN/Ethernet, Wi-Fi, USB czy modemu GSM.

Wybierając kasę fiskalną online, warto wcześniej zastanowić się nad możliwościami warsztatu w zakresie dostępu do Internetu. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie infrastruktury, którą mechanik już posiada (np. stacjonarnego Internetu lub Wi-Fi). Jeśli nie ma takiej możliwości, konieczne będzie zastosowanie dodatkowych rozwiązań, np. wybór kasy z modułem GSM, która korzysta z Internetu udostępnionego z telefonu komórkowego.

 

Większe bezpieczeństwo, więcej możliwości

Wprowadzenie obowiązkowego przesyłu danych do CRK to nie jedyna zmiana w kasach online’owych. Zamiast kopii elektronicznej, urządzenia te zapisują dane w bezpiecznej pamięci chronionej. Każde ma opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie w standardzie oraz ujednolicony protokół komunikacyjny do terminala płatniczego.

Małe lub poczatkujące warsztaty samochodowe czy stacje wulkanizacyjne, które myślą o rozwoju, mogą wybrać kasy online’owe zaprojektowane z myślą o modułowej rozbudowie. Rozwiązanie takie zostało zastosowane np. w kasie Posnet ERGO Online. W wersji standardowej to mała, niedroga i praktyczna kasa. Wraz z rozwojem działalności można ją rozbudować m.in. o dodatkowe porty komunikacyjne.

 

Gdzie kupię kasę online’ową dla mechanika i wulkanizatora

Wybierając salon sprzedaży kas fiskalnych online pamiętajmy, iż raz wybrany serwis będzie nam towarzyszył przez cały okres użytkowania urządzenia. Warto więc wybrać serwisanta doświadczonego, kontaktowego i dysponującego dużą wiedzą. Należy też pamiętać, iż osoba wykonująca czynności serwisowe w kasach fiskalnych musi posiadać odpowiednie uprawnienia – można je sprawdzić na stronie podatki.gov.pl

 

Kasa fiskalna online dla mechanika i wulkanizatora w Warszawie – sprawdź!

Czytany 1339 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.? Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.?

  Pomimo silnego kryzysu branża hotelarska i gastronomiczna wymieniły swoje urządzenia na kasy fiskalne online. Z początkiem roku w serwisach fiskalnych zaczęli pojawiać się kolejni przedsiębiorcy – to fryzjerzy, właściciele klubów fitness i firm budowalnych, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy. Ciąży na nich obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Od kiedy? I dlaczego już teraz kupują kasy?

 • Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi? Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi?

  Lokale gastronomiczne, składy opału i obiekty noclegowe od 1 stycznia 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne – spóźnienie z instalacją urządzenia online’owego naraża przedsiębiorcę na sankcje skarbowe oraz utratę prawa do ulgi na kasę. A co w przypadku, gdy podatnik nie prowadził sprzedaży i nie uzyskał przychodu? Odpowiedzi na pytanie, czy w tej sytuacji ma prawo do ulgi, udzielają interpretacje indywidualne organów skarbowych.

 • Już dostępna! Kasa fiskalna Bingo MAX online. Jak działa? Już dostępna! Kasa fiskalna Bingo MAX online. Jak działa?

  Niezawodna, funkcjonalna, prosta w obsłudze i wytrzymała – Posnet BINGO to jedna z najpopularniejszych kasy fiskalnych. Od lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem wśród sprzedawców i usługodawców z różnych branż. Teraz dostępna jest w najnowocześniejszej wersji – kasa fiskalna BINGO MAX Online. Jak działa? Sprawdź!

 • Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje? Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

  Przedsiębiorcom świadczącym usługi związane z wyżywieniem pozostało już tylko kilka dni na zakup nowego urządzenia. Wymiana kas fiskalnych na online 2021 nie zostanie odroczona – choć wielu podatników aż do końca miało na to nadzieję. Wybierając się do salonu sprzedaży kas online w Warszawie lub każdej innej miejscowości warto wcześniej zorientować się, czy obowiązek wymiany dotyczy wszystkich kas użytkowanych w firmie.

 • Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.! Kolejna branża z kasami online – już od 1 stycznia 2021 r.!

  Nie tylko gastronomia i obiekty noclegowe, ale też podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu oraz m.in. koksu i półkoksu – od 1 stycznia 2021 r. branże te obejmie bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Ministerstwo Finansów przypomniało o zbliżającym się terminie i nie zamierza go przesuwać.