sobota, 12 czerwiec 2021 10:18

Dziś Dzień Stylisty Paznokci! Jaka kasa online sprawdzi się w tej branży?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 12 czerwca stylistki paznokci obchodziły swoje święto! Choć minione miesiące nie sprzyjały branży Beauty, obecnie przeżywa ona prawdziwy rozkwit – coraz cieplejsze dni sprzyjają dbaniu o swoje ciało. Przełom czerwca i lipca to też nowy wymóg, nałożony na branżę przez ustawodawcę. Kasa online dla stylistki paznokci stanie się obowiązkowa już od 1 lipca 2021 r.

Przepisy techniczne dotyczące kas fiskalnych online weszły w życie już w 2018 r. Te nowoczesne urządzenia, których zadaniem jest m.in. przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas – systemu teleinformatycznego Krajowej Administracji Skarbowej, służącego do analizowania poprawności dokonywanych transakcji – pojawiły się na rynku w 2019 r.

 

Kasa online dla stylistki paznokci

Pierwsi przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli pracę na urządzeniach online, reprezentowali branżę paliwową, warsztaty samochodowe oraz wulkanizacyjne. Następnie obowiązek objął gastronomię i hotelarstwo, a także składy opału.

Stylistki paznokci nie są więc jedynymi podatnikami zobowiązanymi do wprowadzenia kas fiskalnych online w swojej działalności. W tym samym terminie – 1 lipca 2021 r. – nowy wymóg obejmie też m.in. fryzjerów, lekarzy, prawników, właścicieli firm budowlanych oraz klubów fitness.

Przepisy wskazują na obowiązek rejestrowania na kasie online „usług fryzjerskich i kosmetycznych”. Co rozumieć przez to pojęcie? Dość szeroki zakres usług: nie tylko typowe zabiegi kosmetyczne, ale też stylizacja paznokci, wykonywanie tatuaży itp.

 

Mała i wygodna kasa online dla stylistki paznokci

Stylistkom paznokci polecamy praktyczne, proste w obsłudze kasy fiskalne online. Atrakcyjny design urządzeń takich jak Posnet MOBILE Online czy Elzab K10 Online nie tylko uprzyjemnia pracę manikiurzystki, ale też podnosi renomę gabinetu w oczach klientek.

Stosowanie kasy online w gabinecie stylistki paznokci wiąże się z jednym dodatkowym obowiązkiem. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie musi być na stałe połączone z internetem. Dane wysyłane są do systemu CRK w sposób ciągły i automatyczny.

Co ciekawe, wymogu tego nie muszą spełniać stylistki, które wybiorą kasę fiskalną POSPAY Online – została ona bowiem wyposażona w standardzie w kartę SIM. Dzięki niej urządzenie ma dostęp do sieci, bez konieczności udostępniania Wi-Fi czy podłączania do internetu stacjonarnego. POSPAY Online to wyjątkowe połączenie kasy online, drukarki online oraz terminala płatniczego. Doskonale nadaje się dla stylistki, która dodatkowo chce wprowadzić dla swoich klientów opcję płatności kartą.

 

Zwrot za zakup kasy online

Kwestia finansowa jest bardzo istotna przy zakupie kasy fiskalnej – szczególnie dla niewielkich gabinetów oraz stylistek paznokci, które odwiedzają klientki w ich domach. W celu ułatwienia wybranym branżom rozpoczęcia pracy z kasą, wprowadzono możliwość skorzystania z ulgi do 700 zł na każde zakupione urządzenie online’owe. Stylistka paznokci ma prawo do takiego zwrotu, nawet jeśli w przeszłości już z niego skorzystała – przy zakupie swojej pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Dodatkowo w przypadku POSPAY Online może wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa i otrzymać dofinansowanie do wprowadzenia terminala płatniczego w działalności.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

Czytany 835 razy

Artykuły powiązane

 • Mobilna kasa online dla mobilnej kosmetyczki Mobilna kasa online dla mobilnej kosmetyczki

  Od 1 lipca 2021 r. każda kosmetyczka będzie musiała rejestrować sprzedaż z wykorzystaniem kasy fiskalnej online. Wykonujesz czynności kosmetyczne lub kosmetologiczne w ramach dużego salonu urody? Podnajmujesz stanowisko w zakładzie fryzjerskim? A może masz niezależny mały punkt usługowy? Zgodnie z przepisami musisz wyposażyć się w sprzęt nowej generacji. A co jeśli świadczysz usługi z dojazdem do klientek? Ciebie również dotyczy ten obowiązek!

 • Kasa fiskalna online dobra dla kosmetyczki i fryzjera Kasa fiskalna online dobra dla kosmetyczki i fryzjera

  Tylko kilka tygodni dzieli branżę Beauty od obowiązkowego wdrożenia nowoczesnych urządzeń do ewidencji sprzedaży. W wielu salonach oferuje się usługi kosmetyczne i fryzjerskie – klienci mogą wygodnie skorzystać z nich w tym samym punkcie. Sprawdź, jaka kasa fiskalna online będzie dobra zarówno dla kosmetyczki, jak i fryzjera!

 • 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim

  Obowiązkowa wymiana obecnych urządzeń rejestrujących na kasy fiskalne online to świetna okazja do wprowadzenia w salonie dodatkowych rozwiązań. Jednym z nich jest terminal płatniczy – przez wielu uznany za standard jakości obsługi klienta, przez innych odkładany jako inwestycja „na lepsze czasy”. Poznaj 5 ważnych powodów, dla których terminal płatniczy w salonie fryzjerskim warto wprowadzić już teraz!

 • Transakcje bezgotówkowe z kasą online w salonie urody Transakcje bezgotówkowe z kasą online w salonie urody

  Czy przechodząc na online, warto wprowadzić w salonie urody płatności bezgotówkowe? Zdecydowanie tak! Udostępnienie klientkom i klientom takiej opcji przyczyni się do podniesienia renomy salonu. Sprawdź, jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje lider na rynku urządzeń fiskalnych – firma Posnet.

 • Mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego Mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego

  Wkrótce branża Beauty zostanie objęta obowiązkową wymianą obecnych urządzeń na kasy fiskalne online. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłaś się w odpowiedni sprzęt, zrób to jak najszybciej. Optymalnym rozwiązaniem często okazuje się mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego. Zapytaliśmy eksperta – serwisanta z salonu kas fiskalnych online w Warszawie – o najlepszy model dla kosmetyczki.