wtorek, 25 maj 2021 07:56

Transakcje bezgotówkowe z kasą online w salonie urody

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy przechodząc na online, warto wprowadzić w salonie urody płatności bezgotówkowe? Zdecydowanie tak! Udostępnienie klientkom i klientom takiej opcji przyczyni się do podniesienia renomy salonu. Sprawdź, jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje lider na rynku urządzeń fiskalnych – firma Posnet.

Już od 1 lipca 2021 r. podatnicy świadczący m.in. usługi fryzjerskie i kosmetyczne muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Dla większości z nich oznacza to konieczność wymiany obecnych urządzeń na nowe – wyposażone w funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas.

 

Transakcje bezgotówkowe w salonie urody

Według danych publikowanych przez Związek Banków Polskich, w całym kraju używamy aż 38 mln kart płatniczych. Z kolei Narodowy Bank Polski przeprowadził sondaże, zgodnie z którymi aż 54% konsumentów woli płacić kartą niż gotówką. Niewątpliwie przyczyniły się do tego zachęty udzielane w czasie pandemii, by ograniczyć użycie gotówki. Trzeba też przyznać, iż transakcje elektroniczne są dla nas po prostu wygodniejsze.

Choć terminale płatnicze są już powszechne w miejscach usługowych, wciąż mamy pod tym względem sporo do zrobienia. Na milion osób w Polsce przypada 14 tys. terminali, podczas gdy średnia europejska wynosi 21 tys. urządzeń. Brak możliwości zapłacenia kartą czy telefonem rodzi kłopotliwe sytuacje – szczególnie, gdy nowy klient zakładał, że w salonie urody będzie miał taką możliwość.

 

Kasa fiskalna online i terminal płatniczy

Wymiana kas fiskalnych na urządzenia online’owe w salonie urody to dobra okazja do wprowadzenia również terminala płatniczego. Wiodący producent kas fiskalnych – firma Posnet – oferuje wygodne i atrakcyjne cenowo rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w salonie urody.

Netpay to nowoczesny terminal płatniczy, który współpracuje z kasami fiskalnymi Posnet i Fawag. Obsługuje płatności kartami magnetycznymi, chipowymi i zbliżeniowymi oraz BLIK, Google Pay i Apple Pay. Co więcej, Netpay udostępnia internet kasie fiskalnej online. Urządzenia łączą się ze sobą przez Wi-Fi lub kabel USB.

 

Kasa, drukarka fiskalna online i terminal płatniczy w jednym

Alternatywą dla dwóch lub trzech osobnych urządzeń jest POSPAY Online – to innowacyjne połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz nowoczesnego terminala płatniczego. Wszystko dostajemy w kompaktowej obudowie o wyjątkowo atrakcyjnym designie. Fiskalny terminal płatniczy obsługuje się za pomocą wygodnego ekranu dotykowego.

Warto przy tym pamiętać, iż salony urody wymieniające kasy na online’owe mogą skorzystać z ulgi do 700 zł na zakup urządzenia. Dodatkowo przy wprowadzeniu w działalności pierwszego terminala płatniczego można też skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Przy zakupie POSPAY Online mogą nam przysługiwać obie te ulgi.

 

Czytaj więcej o POSPAY Online

 

Czytaj więcej o Netpay

 

Zobacz też: Mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego

Czytany 889 razy

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens? Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens?

  Bazarki, targowiska, uliczne stragany – zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przyzwyczajeni do faktu, że w takich miejscach nie zapłacą kartą. Jednocześnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa to właśnie one zostały przez respondentów wskazane jako takie, w których najbardziej brakuje opcji płatności bezgotówkowej. Czy rzeczywiście opłaca się wprowadzać możliwość płatności kartą na bazarze i targowisku?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

  Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.