Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dni otwarte pod hasłem „ZUS dla biznesu”. W dniach 23-27 listopada 2015 r. odbędzie się cykl seminariów tematycznych oraz konsultacji dotyczących usług oferowanych przez Zakład, będzie też można skorzystać z porad ekspertów. Wszystko to bezpłatnie w ramach tegorocznego Tygodnia Przedsiębiorcy.
Spotkania odbędą się we wszystkich placówkach ZUS. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do osób, które prowadzą lub dopiero planują otworzyć działalność gospodarczą. Hasło „ZUS dla biznesu” ma nawiązywać do programów i udogodnień oferowanych przedsiębiorcom. Odwiedzający będą mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące prowadzenia działalności.
Obecni i przyszli przedsiębiorcy będą mogli poznać bliżej usługi oferowane przez ZUS, takie jak Program Interaktywny Płatnik Plus (IPP), elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA), dofinansowanie projektów w zakresie prewencji wypadkowej czy doradców ds. ulg i umorzeń. Bezpłatnie będzie można skorzystać z porad ekspertów: pracowników ZUS oraz instytucji współpracujących, takich jak m.in. Urzędy Skarbowe, Narodowy Fundusz Zdrowia, Powiatowe Urzędy Pracy czy Urzędy Miasta.
Podczas seminariów tematycznych uczestnicy dowiedzą się, jakie prawa i obowiązki mają osoby rozpoczynające działalność gospodarczą - omówione zostaną m.in. zasady zgłaszania działalności i zgłaszania do ubezpieczeń, zasady opłacania składek czy też sposób wykorzystania narzędzi, które ZUS oferuje do sporządzania dokumentów ubezpieczeniowych. Na seminarium „Jakość danych a rozliczenie konta” omówiony zostanie m.in. wpływ wypełniania i korygowania dokumentów na rozliczenie konta płatnika składek w ZUS. Z kolei w ramach seminarium „Rozliczanie i wypłata świadczeń” będzie można przyjrzeć się bliżej zagadnieniom z zakresu ustalania uprawnień do świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa, a także ich wysokości i terminów wypłat.
O szczegóły można pytać w placówkach ZUS lub sprawdzić na oficjalnej stronie Zakładu zus.pl - urzędnicy udzielą także informacji o terminach seminariów i dyżurach ekspertów.
Czytaj też: Elektroniczne zwolnienia lekarskie od 1 stycznia 2016