czwartek, 09 czerwiec 2016 06:09

Dziś Dzień Księgowego – najlepsze życzenia!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Z okazji Dnia Księgowego zespół specjalistów BUCHCOM wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzy dużo cierpliwości i wytrwałości, jasnych i stabilnych przepisów podatkowych, świadomych klientów, wyrozumiałych pracowników kontroli, elastycznych terminów i bezbłędnych rozliczeń! Niech każdy dzień w roku niesie Państwu nowe, pozytywne wyzwania i satysfakcję z pracy!

 

Dzień Księgowego obchodzony jest w Polsce od 2007 roku – wtedy to Zarząd Główny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przyjął uchwałę o wprowadzeniu go dnia 9 czerwca. Skąd taka data? To właśnie 9 czerwca 1907 r. na ziemiach polskich zarejestrowano Związek Buchalterów w Warszawie. Jak widać, Dzień Księgowego ma swoje źródło w dobrych przedwojennych tradycjach.

 

Biuro rachunkowe BUCHCOM jest członkiem SKwP oraz Sygnatariuszem Kodeksu Etyki Zawodowej Księgowych. Dbamy o księgowych przez cały rok, nie tylko 9 czerwca – każdego tygodnia publikujemy aktualne informacje na temat zmieniających się przepisów podatkowych, przypominamy o zbliżających się terminach i ostrzegamy przed skutkami często popełnianych błędów. Zajmujemy się także sprzedażą, wdrożeniami i szkoleniami z obsługi oprogramowania dla księgowości. Pragniemy, aby małe i duże biura rachunkowe świadczyły usługi na najwyższym poziomie przez cały rok!

księgowość warszawa

Czytany 2926 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 czerwiec 2016 06:13

Artykuły powiązane

 • Biuro nexo - skuteczne wsparcie księgowego i doradcy podatkowego Biuro nexo - skuteczne wsparcie księgowego i doradcy podatkowego

  Długo oczekiwane nowe programy linii nexo to jeszcze lepsze wsparcie dla firm - większa funkcjonalność i bardziej przejrzysty interfejs. Jednym z nowych systemów jest Biuro nexo dedykowane biurom rachunkowym i doradcom podatkowym. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ten program i jak skutecznie wdrożyć go w firmie.

 • Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku

  Dlaczego księgowi muszą instalować kasy fiskalne w 2015 roku? Zmiany w przepisach wchodzących w życie od 1 stycznia 2015 r. zmuszą dziesiątki tysięcy polskich podatników do wprowadzenia kas fiskalnych w prowadzonej działalności. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia, które ograniczy możliwość stosowania zwolnień z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą tego urządzenia. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r., poz. 1544) weszło w życie 1 stycznia 2015 r. i będzie obowiązywało do 31 grudnia 2016 r.

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC przy usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych w 2015 r. Obowiązkowe ubezpieczenie OC przy usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych w 2015 r.

  Rozporządzenie, które wejdzie w życie 19 stycznia 2015 roku, ureguluje kwestię obowiązkowego ubezpieczenia OC dla wszystkich przedsiębiorców zajmujących się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Sprawdź, ile wyniesie minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia i jakich szkód zgodnie z nowymi przepisami OC nie obejmuje.

 • Kasy fiskalne dla biur rachunkowych, księgowych i doradców podatkowych w 2015 r. Kasy fiskalne dla biur rachunkowych, księgowych i doradców podatkowych w 2015 r.

  Na początku 2015 roku tysiące polskich usługodawców będzie musiało wprowadzić kasy fiskalne w swojej działalności. Wśród czynności wyłączonych ze zwolnień znajdą się usługi księgowe wchodzące w zakres doradztwa podatkowego. Oznacza to między innymi, iż każde sporządzenie zeznania rocznego dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej lub rolnika ryczałtowego będzie obowiązkowo podlegało ewidencji za pomocą kasy fiskalnej. Sprawdź, kogo dotyczy ten obowiązek i od kiedy musisz ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej!