piątek, 27 listopad 2020 12:52

Biura rachunkowe na zakręcie – konferencja Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nieustannie zmieniające się przepisy prawa podatkowego, wymuszone przyśpieszenie cyfryzacji, nowe obowiązki i kary związane z błędami w ich dopełnieniu, do tego pandemia uderzająca zarówno w przedsiębiorstwa, jak i w samych księgowych – to tylko niektóre problemy, z którymi muszą zmierzyć się biura rachunkowe w Polsce. Dlatego to właśnie ich praca stała się tematem konferencji zorganizowanej przez SKwP.

Dnia 26 listopada 2020 r. odbyła się konferencja online zorganizowana przez Oddział Okręgowy w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Hasło spotkania brzmiało „Biura rachunkowe na zakręcie – nowe wyzwania dla biur rachunkowych w dobie epidemii i cyfryzacji”. Dla przedstawicieli branży księgowej była to okazja, aby w swoim kręgu wymienić spostrzeżenia i obawy dotyczące obecnej sytuacji, a także poszukać sposobów na rozwiązanie aktualnych problemów.

 

Biura rachunkowe na zakręcie – konferencja online

Całe spotkanie odbyło się oczywiście drogą elektroniczną. W dyskusji wzięli udział księgowi reprezentujący biura rachunkowe, a także osoby blisko z nimi współpracujące, które znają specyfikę branży i problemy, z jakimi się boryka.

Poruszone zostały kwestie merytoryczne, organizacyjne, kadrowe, ale też biznesowe w zakresie funkcjonowania samych biur. Ważnym tematem była również rosnąca konkurencja spowodowana przez deregulację zawodu. Uczestnicy konferencji podnieśli też ważną kwestię znacznego zróżnicowania jakości usług księgowych. Okazuje się bowiem, iż w branży działa coraz więcej podmiotów prowadzących usługi nierzetelnie, a nawet posuwających się do nieuczciwych praktyk. Takie biura nierzadko oferują bardzo niską cenę usługi, jednak jej profesjonalizm pozostawia sporo do życzenia, podobnie jak wiedza i umiejętności takich osób.

Poruszono też niezwykle ważny temat nowych technologii niezbędnych w funkcjonowaniu biura rachunkowego. Technologii, których wprowadzenie stało się dla niektórych biur jedyną szansą na utrzymanie się na rynku w dobie pandemii i wymuszonego ograniczenia kontaktów z klientami.


Księgowi Biura Rachunkowego BUCHCOM w Warszawie również wzięli udział w konferencji. Jako członkowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dokładamy starań, aby naszym klientom zapewnić najwyższą jakość usług i skutecznie wdrażać rozwiązania ułatwiające komunikację, obieg dokumentów i wszystkie bieżące rozliczenia.

Czytany 1139 razy

Artykuły powiązane

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 • Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto? Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto?

  W dobie przymusowej cyfryzacji wielu dziedzin życia polskiego przedsiębiorcy wprowadzanie zmian jest nieuniknione. Wykorzystanie nowych technologii pozwala księgowym utrzymać się na rynku, nawet pomimo dużej konkurencji. Jakie rozwiązania rzeczywiście przynoszą korzyści biurom, a jakie są jedynie naciąganiem na kolejne zakupy? Pod lupę wzięliśmy Portal Biura w biurze rachunkowym – system InsERT do komunikacji na linii biuro-klient.

 • Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość! Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

  Pliki JPK, elektroniczna ewidencja, faktury ustrukturyzowane – cyfryzacja na dobre zagościła w życiu współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Aby zachować konkurencyjność na rynku, biuro księgowe musi dziś nie tylko rzetelnie świadczyć swoje usługi, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, który chce wszystko załatwić szybko i najlepiej elektronicznie. Dowiedz się, jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

 • Dzień Księgowego 2021. Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych w Polsce! Dzień Księgowego 2021. Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych w Polsce!

  Wszystkim księgowym obchodzącym dziś swoje święto życzymy dużo zdrowia, satysfakcji z pracy, przyjaznych urzędników, świadomych klientów i przejrzystych przepisów podatkowych! Dnia 9 czerwca 2021, jak co roku, świętujemy Dzień Księgowego.

 • E-księgowość w biurze rachunkowym E-księgowość w biurze rachunkowym

  Zmiany wprowadzane przez ustawodawcę, nowe pliki JPK, coraz większe wymagania klientów, ale też sytuacja związana z epidemią koronawirusa – wszystkie te czynniki wpływają na rzeczywistość współczesnego księgowego. Rozwiązaniem, które pozwala biurom rachunkowym dostosować się do potrzeb rynku, jest e-księgowość. Na czym ona polega?