piątek, 27 listopad 2020 12:52

Biura rachunkowe na zakręcie – konferencja Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nieustannie zmieniające się przepisy prawa podatkowego, wymuszone przyśpieszenie cyfryzacji, nowe obowiązki i kary związane z błędami w ich dopełnieniu, do tego pandemia uderzająca zarówno w przedsiębiorstwa, jak i w samych księgowych – to tylko niektóre problemy, z którymi muszą zmierzyć się biura rachunkowe w Polsce. Dlatego to właśnie ich praca stała się tematem konferencji zorganizowanej przez SKwP.

Dnia 26 listopada 2020 r. odbyła się konferencja online zorganizowana przez Oddział Okręgowy w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Hasło spotkania brzmiało „Biura rachunkowe na zakręcie – nowe wyzwania dla biur rachunkowych w dobie epidemii i cyfryzacji”. Dla przedstawicieli branży księgowej była to okazja, aby w swoim kręgu wymienić spostrzeżenia i obawy dotyczące obecnej sytuacji, a także poszukać sposobów na rozwiązanie aktualnych problemów.

 

Biura rachunkowe na zakręcie – konferencja online

Całe spotkanie odbyło się oczywiście drogą elektroniczną. W dyskusji wzięli udział księgowi reprezentujący biura rachunkowe, a także osoby blisko z nimi współpracujące, które znają specyfikę branży i problemy, z jakimi się boryka.

Poruszone zostały kwestie merytoryczne, organizacyjne, kadrowe, ale też biznesowe w zakresie funkcjonowania samych biur. Ważnym tematem była również rosnąca konkurencja spowodowana przez deregulację zawodu. Uczestnicy konferencji podnieśli też ważną kwestię znacznego zróżnicowania jakości usług księgowych. Okazuje się bowiem, iż w branży działa coraz więcej podmiotów prowadzących usługi nierzetelnie, a nawet posuwających się do nieuczciwych praktyk. Takie biura nierzadko oferują bardzo niską cenę usługi, jednak jej profesjonalizm pozostawia sporo do życzenia, podobnie jak wiedza i umiejętności takich osób.

Poruszono też niezwykle ważny temat nowych technologii niezbędnych w funkcjonowaniu biura rachunkowego. Technologii, których wprowadzenie stało się dla niektórych biur jedyną szansą na utrzymanie się na rynku w dobie pandemii i wymuszonego ograniczenia kontaktów z klientami.


Księgowi Biura Rachunkowego BUCHCOM w Warszawie również wzięli udział w konferencji. Jako członkowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dokładamy starań, aby naszym klientom zapewnić najwyższą jakość usług i skutecznie wdrażać rozwiązania ułatwiające komunikację, obieg dokumentów i wszystkie bieżące rozliczenia.

Czytany 782 razy

Artykuły powiązane

 • Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość! Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

  Pliki JPK, elektroniczna ewidencja, faktury ustrukturyzowane – cyfryzacja na dobre zagościła w życiu współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Aby zachować konkurencyjność na rynku, biuro księgowe musi dziś nie tylko rzetelnie świadczyć swoje usługi, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, który chce wszystko załatwić szybko i najlepiej elektronicznie. Dowiedz się, jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

 • Dzień Księgowego 2021. Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych w Polsce! Dzień Księgowego 2021. Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych w Polsce!

  Wszystkim księgowym obchodzącym dziś swoje święto życzymy dużo zdrowia, satysfakcji z pracy, przyjaznych urzędników, świadomych klientów i przejrzystych przepisów podatkowych! Dnia 9 czerwca 2021, jak co roku, świętujemy Dzień Księgowego.

 • E-księgowość w biurze rachunkowym E-księgowość w biurze rachunkowym

  Zmiany wprowadzane przez ustawodawcę, nowe pliki JPK, coraz większe wymagania klientów, ale też sytuacja związana z epidemią koronawirusa – wszystkie te czynniki wpływają na rzeczywistość współczesnego księgowego. Rozwiązaniem, które pozwala biurom rachunkowym dostosować się do potrzeb rynku, jest e-księgowość. Na czym ona polega?

 • Dziś świętujemy Dzień Księgowego – najlepsze życzenia! Dziś świętujemy Dzień Księgowego – najlepsze życzenia!

  Sukcesów na polu zawodowym i osobistym, satysfakcji z pracy każdego dnia, wytrwałości i cierpliwości, stabilnych przepisów podatkowych, a w obecnych okolicznościach przede wszystkim dużo zdrowia kolegom i koleżankom po fachu życzą specjaliści BUCHCOM!

 • Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe? Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe?

  Czasy, w których firma z Ursynowa koniecznie szukała biura rachunkowego na Ursynowie, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym z powodzeniem możesz przesyłać dokumenty do księgowego z drugiej strony Polski! To nie tylko szersze możliwości, ale też wygoda, oszczędność i więcej czasu na rozwój własnego biznesu.