piątek, 09 czerwiec 2017 05:04

Świętujemy Dzień Księgowego!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Z okazji Dnia Księgowego wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzymy samych sukcesów, satysfakcji z pracy każdego dnia, wytrwałości, cierpliwości, świadomych klientów, jasnych przepisów podatkowych, bezbłędnych rozliczeń, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, a także więcej czasu dla siebie!

 

Dnia 9 czerwca księgowi obchodzą swoje wyjątkowe święto – Dzień Księgowego. Zarząd Główny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przyjął uchwałę o wprowadzeniu Dnia Księgowego w 2007 r. Jednak swoje źródło święto to ma w dobrych przedwojennych tradycjach – to właśnie 9 czerwca 1907 r. na ziemiach polskich zarejestrowano Związek Buchalterów w Warszawie.

 


Biuro rachunkowe BUCHCOM w Warszawie dba o księgowych przez cały rok. W naszym serwisie informacyjnym publikujemy artykuły o zmieniających się przepisach, przypominamy o zbliżających się terminach, ostrzegamy przed często popełnianymi błędami i podpowiadamy optymalne rozwiązania. Zespół specjalistów zajmuje się także m.in. sprzedażą profesjonalnego oprogramowania księgowego – doradzamy, wdrażamy i szkolimy. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Sygnatariuszem Kodeksu Etyki Zawodowej Księgowych. Każdego dnia dokładamy starań, aby wspierać branżę księgową i budować jej pozytywny wizerunek w oczach podatników.

księgowość warszawa

 

Z okazji Dnia Księgowego dwa nowe dowcipy o księgowych:

Biuro rachunkowe. Dziesiąta wieczór. Dwóch księgowych szykuje sprawozdanie roczne. Jeden zagaduje drugiego:
– Ile miesięcy ma rok?
– Co?
– Miesięcy w roku?
– E… e… e… dziesięć bez VAT.

 

Jak brzmi najmilszy zwrot w języku polskim?
– Zwrot podatku!

Czytany 1183 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 05:05

Artykuły powiązane

 • Najlepsze życzenia z okazji Dnia Księgowego! Najlepsze życzenia z okazji Dnia Księgowego!

  Zawodowych sukcesów, elastycznych terminów, stabilnych i przejrzystych przepisów podatkowych, wyrozumiałych szefów, wytrwałości, cierpliwości i więcej czasu dla siebie i bliskich wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzy biuro rachunkowe BUCHCOM w Warszawie. Dnia 9-go czerwca obchodzimy Dzień Księgowego!

 • Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego! Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego!

  Z okazji Dnia Księgowego Biuro Rachunkowe BUCHCOM w Warszawie życzy wszystkim kolegom i koleżankom z branży przejrzystych i stabilnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, ale przede wszystkim sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości, cierpliwości, a także więcej czasu dla siebie i bliskich. Wszystkiego najlepszego!

 • Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku

  Dlaczego księgowi muszą instalować kasy fiskalne w 2015 roku? Zmiany w przepisach wchodzących w życie od 1 stycznia 2015 r. zmuszą dziesiątki tysięcy polskich podatników do wprowadzenia kas fiskalnych w prowadzonej działalności. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia, które ograniczy możliwość stosowania zwolnień z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą tego urządzenia. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r., poz. 1544) weszło w życie 1 stycznia 2015 r. i będzie obowiązywało do 31 grudnia 2016 r.

 • Kasy fiskalne: zmiany na 2015 i 2016 - kto musi instalować, zwolnienia, ulgi - poradnik Kasy fiskalne: zmiany na 2015 i 2016 - kto musi instalować, zwolnienia, ulgi - poradnik

  Każdy podatnik, który prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT musi ewidencjonować obrót i kwotę podatku z tej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Póki co jednak Minister Finansów ma prawo do wprowadzania czasowych zwolnień z tego obowiązku. Zwolnienia te żywo interesują podatników, szczególnie tych, którzy osiągają stosunkowo niski roczny obrót z tego typu sprzedaży. Przepisy dotyczące zwolnień z kas zmieniają się średnio co 2 lata. Podatnicy już mniej więcej od połowy 2014 roku wypatrują wieści na temat zmian, które w kwestii stosowania zwolnień z kas fiskalnych ma przynieść rok 2015.

 • Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych! Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych!

  Dnia 9 czerwca księgowi w Polsce mają swoje szczególne święto - Dzień Księgowego. Z tej okazji BUCHCOM wszystkim księgowym życzy wytrwałości, stabilnych i jasnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, bezbłędnych rozliczeń, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, cierpliwości dla klientów oraz więcej czasu dla siebie.  Niech te wszystkie życzenie spełniają się Państwu nie tylko w Dniu Księgowego, ale przez cały rok!