piątek, 09 czerwiec 2017 05:04

Świętujemy Dzień Księgowego!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Z okazji Dnia Księgowego wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzymy samych sukcesów, satysfakcji z pracy każdego dnia, wytrwałości, cierpliwości, świadomych klientów, jasnych przepisów podatkowych, bezbłędnych rozliczeń, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, a także więcej czasu dla siebie!

 

Dnia 9 czerwca księgowi obchodzą swoje wyjątkowe święto – Dzień Księgowego. Zarząd Główny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przyjął uchwałę o wprowadzeniu Dnia Księgowego w 2007 r. Jednak swoje źródło święto to ma w dobrych przedwojennych tradycjach – to właśnie 9 czerwca 1907 r. na ziemiach polskich zarejestrowano Związek Buchalterów w Warszawie.

 


Biuro rachunkowe BUCHCOM w Warszawie dba o księgowych przez cały rok. W naszym serwisie informacyjnym publikujemy artykuły o zmieniających się przepisach, przypominamy o zbliżających się terminach, ostrzegamy przed często popełnianymi błędami i podpowiadamy optymalne rozwiązania. Zespół specjalistów zajmuje się także m.in. sprzedażą profesjonalnego oprogramowania księgowego – doradzamy, wdrażamy i szkolimy. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Sygnatariuszem Kodeksu Etyki Zawodowej Księgowych. Każdego dnia dokładamy starań, aby wspierać branżę księgową i budować jej pozytywny wizerunek w oczach podatników.

księgowość warszawa

 

Z okazji Dnia Księgowego dwa nowe dowcipy o księgowych:

Biuro rachunkowe. Dziesiąta wieczór. Dwóch księgowych szykuje sprawozdanie roczne. Jeden zagaduje drugiego:
– Ile miesięcy ma rok?
– Co?
– Miesięcy w roku?
– E… e… e… dziesięć bez VAT.

 

Jak brzmi najmilszy zwrot w języku polskim?
– Zwrot podatku!

Czytany 2673 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 05:05

Artykuły powiązane

 • Dzień Księgowego 2021. Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych w Polsce! Dzień Księgowego 2021. Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych w Polsce!

  Wszystkim księgowym obchodzącym dziś swoje święto życzymy dużo zdrowia, satysfakcji z pracy, przyjaznych urzędników, świadomych klientów i przejrzystych przepisów podatkowych! Dnia 9 czerwca 2021, jak co roku, świętujemy Dzień Księgowego.

 • Biura rachunkowe na zakręcie – konferencja Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Biura rachunkowe na zakręcie – konferencja Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

  Nieustannie zmieniające się przepisy prawa podatkowego, wymuszone przyśpieszenie cyfryzacji, nowe obowiązki i kary związane z błędami w ich dopełnieniu, do tego pandemia uderzająca zarówno w przedsiębiorstwa, jak i w samych księgowych – to tylko niektóre problemy, z którymi muszą zmierzyć się biura rachunkowe w Polsce. Dlatego to właśnie ich praca stała się tematem konferencji zorganizowanej przez SKwP.

 • Dziś świętujemy Dzień Księgowego – najlepsze życzenia! Dziś świętujemy Dzień Księgowego – najlepsze życzenia!

  Sukcesów na polu zawodowym i osobistym, satysfakcji z pracy każdego dnia, wytrwałości i cierpliwości, stabilnych przepisów podatkowych, a w obecnych okolicznościach przede wszystkim dużo zdrowia kolegom i koleżankom po fachu życzą specjaliści BUCHCOM!

 • Najlepsze życzenia z okazji Dnia Księgowego! Najlepsze życzenia z okazji Dnia Księgowego!

  Zawodowych sukcesów, elastycznych terminów, stabilnych i przejrzystych przepisów podatkowych, wyrozumiałych szefów, wytrwałości, cierpliwości i więcej czasu dla siebie i bliskich wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzy biuro rachunkowe BUCHCOM w Warszawie. Dnia 9-go czerwca obchodzimy Dzień Księgowego!

 • Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego! Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego!

  Z okazji Dnia Księgowego Biuro Rachunkowe BUCHCOM w Warszawie życzy wszystkim kolegom i koleżankom z branży przejrzystych i stabilnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, ale przede wszystkim sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości, cierpliwości, a także więcej czasu dla siebie i bliskich. Wszystkiego najlepszego!