niedziela, 09 czerwiec 2019 07:05

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Księgowego!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zawodowych sukcesów, elastycznych terminów, stabilnych i przejrzystych przepisów podatkowych, wyrozumiałych szefów, wytrwałości, cierpliwości i więcej czasu dla siebie i bliskich wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzy biuro rachunkowe BUCHCOM w Warszawie. Dnia 9-go czerwca obchodzimy Dzień Księgowego!

Dzień księgowego został ustanowiony w 2009 r. przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Jednak tradycja tego święta sięga wiele lat wstecz – do okresu międzywojennego. Związek Księgowych w Polsce działający w tamtych czasach obchodził swoje święto bardzo hucznie – z wycieczkami, piknikami, loteriami i festynami. Dzień Księgowego postanowiono obchodzić 9-go czerwca, ponieważ to właśnie tego dnia w 1907 roku w Warszawie został ustanowiony Związek Buchalterów w Polsce. To pierwsza organizacja zrzeszająca osoby zawodowo zajmujące się finansami i księgowością.

Zawód księgowego cieszy się społecznym zaufaniem. Nikt już nie kojarzy go ze żmudnymi wyliczeniami i stosem papierkowej roboty. Dziś księgowy to nie tylko specjalista od rozrachunków, ale też doradca, osoba wskazująca przedsiębiorcy najlepsze decyzje. Współczesny księgowy pomaga firmom się rozwijać i wybierać rozwiązania pozwalające zwiększyć zyski.

 

kwiaty

 


 

BUCHCOM Biuro rachunkowe w Warszawie to zespół doświadczonych, certyfikowanych księgowych, których misją jest wspieranie przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorców w rozwoju firmy. Jednak BUCHCOM to też ludzie aktywnie wspierający branżę księgową. Dostarczamy biurom rachunkowym kompleksowych rozwiązań m.in. w zakresie oprogramowania dla księgowości – nie tylko wdrażamy, ale też szkolimy i serwisujemy.

W naszym serwisie informacyjnym publikujemy zawsze aktualne artykuły i poradniki na temat zmian w przepisach prawa podatkowego, nowych obowiązkach, formalnościach i wielu innych. Salon sprzedaży BUCHCOM w Warszawie zajmuje się sprzedażą m.in. kas i drukarek fiskalnych, urządzeń sklepowych, programów dla firm i wielu innych.

Czytany 484 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 czerwiec 2019 10:11

Artykuły powiązane

 • Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego! Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego!

  Z okazji Dnia Księgowego Biuro Rachunkowe BUCHCOM w Warszawie życzy wszystkim kolegom i koleżankom z branży przejrzystych i stabilnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, ale przede wszystkim sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości, cierpliwości, a także więcej czasu dla siebie i bliskich. Wszystkiego najlepszego!

 • Świętujemy Dzień Księgowego! Świętujemy Dzień Księgowego!

  Z okazji Dnia Księgowego wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzymy samych sukcesów, satysfakcji z pracy każdego dnia, wytrwałości, cierpliwości, świadomych klientów, jasnych przepisów podatkowych, bezbłędnych rozliczeń, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, a także więcej czasu dla siebie!

 • Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku

  Dlaczego księgowi muszą instalować kasy fiskalne w 2015 roku? Zmiany w przepisach wchodzących w życie od 1 stycznia 2015 r. zmuszą dziesiątki tysięcy polskich podatników do wprowadzenia kas fiskalnych w prowadzonej działalności. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia, które ograniczy możliwość stosowania zwolnień z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą tego urządzenia. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r., poz. 1544) weszło w życie 1 stycznia 2015 r. i będzie obowiązywało do 31 grudnia 2016 r.

 • Kasy fiskalne: zmiany na 2015 i 2016 - kto musi instalować, zwolnienia, ulgi - poradnik Kasy fiskalne: zmiany na 2015 i 2016 - kto musi instalować, zwolnienia, ulgi - poradnik

  Każdy podatnik, który prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT musi ewidencjonować obrót i kwotę podatku z tej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Póki co jednak Minister Finansów ma prawo do wprowadzania czasowych zwolnień z tego obowiązku. Zwolnienia te żywo interesują podatników, szczególnie tych, którzy osiągają stosunkowo niski roczny obrót z tego typu sprzedaży. Przepisy dotyczące zwolnień z kas zmieniają się średnio co 2 lata. Podatnicy już mniej więcej od połowy 2014 roku wypatrują wieści na temat zmian, które w kwestii stosowania zwolnień z kas fiskalnych ma przynieść rok 2015.

 • Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych! Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych!

  Dnia 9 czerwca księgowi w Polsce mają swoje szczególne święto - Dzień Księgowego. Z tej okazji BUCHCOM wszystkim księgowym życzy wytrwałości, stabilnych i jasnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, bezbłędnych rozliczeń, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, cierpliwości dla klientów oraz więcej czasu dla siebie.  Niech te wszystkie życzenie spełniają się Państwu nie tylko w Dniu Księgowego, ale przez cały rok!