sobota, 09 czerwiec 2018 05:11

Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Z okazji Dnia Księgowego Biuro Rachunkowe BUCHCOM w Warszawie życzy wszystkim kolegom i koleżankom z branży przejrzystych i stabilnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, ale przede wszystkim sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości, cierpliwości, a także więcej czasu dla siebie i bliskich. Wszystkiego najlepszego!

 

Dnia 9 czerwca 2018 r. polscy księgowi świętują Dzień Księgowego. Tradycja obchodzenia tego dnia sięga okresu międzywojennego – wtedy to ówczesny Związek Księgowych w Polsce, w celu podkreślenia rangi swojego zawodu, organizowało coroczne obchody – z wycieczkami, rodzinnymi piknikami, zabawami loteryjnymi i festynami. Dziś większość księgowych już nie obchodzi swojego dnia tak hucznie, niemniej  docenia fakt, iż wielu klientów i kolegów z branży pamięta o tym święcie.

 

Dzień Księgowego w 2018 roku

Rok 2018 r. jest rewolucyjny zarówno dla księgowych, jak i ich klientów. Najmniejsze podmioty objął obowiązek prowadzenia ewidencji zakupu i sprzedaży VAT w formie elektronicznej, elektronicznego przesyłania deklaracji VAT, comiesięcznej wysyłki plików JPK_VAT, a od 1 lipca 2018 r. – wysyłki pozostałych plików JPK na żądanie organów podatkowych. Wprowadzono zmiany w sprawozdaniach finansowych, a wkrótce wejdzie w życie podzielona płatność VAT. To tylko niektóre zmiany, które wprowadził ustawodawca w 2018 r. Dla księgowych to spore wyzwania – klienci ufają, iż wszystkie rozliczenia wykonywane będą rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biura rachunkowe muszą być zawsze na bieżąco z aktualnymi regulacjami prawnymi. Wierzymy, iż polscy księgowi świetnie sobie radzą z nowymi obowiązkami!

 

BUCHCOM Biuro rachunkowe w Warszawie to zespół certyfikowanych, doświadczonych księgowych, którzy dostarczają kompleksowe rozwiązania z zakresu rachunkowości przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców. Wspieramy też inne biura rachunkowe poprzez m.in. sprzedaż i wdrożenie profesjonalnego oprogramowania księgowego. Wspieramy też księgowych i ich klientów w zakresie wiedzy merytorycznej – każdego tygodnia w naszym portalu informacyjnym pojawiają się nowe poradniki o zmianach w przepisach, nowych obowiązkach i aktualnych wytycznych ustawodawcy. Sprzedajemy też m.in. kasy i drukarki fiskalne dostosowane do potrzeb biur rachunkowych oraz inne urządzenia dla firm. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Sygnatariuszem Kodeksu Etyki Zawodowej Księgowych. Naszym celem jest m.in. budowanie pozytywnego wizerunku księgowego w oczach polskich podatników.

 

 

Z okazji Dnia Księgowego tradycyjnie mamy dla Państwa nowe dowcipy o księgowych:

Dwóch księgowych weszło do baru. Zamówili po drinku, po czym wyciągnęli z teczek po kotlecie i zaczęli jeść. Natychmiast pojawił się przed nimi barman.
– Panowie, bez przesady, nie możecie tu jeść swoich kanapek.
Księgowi wzruszyli ramionami i zamienili się kanapkami.

 

Co robi księgowa u rzeźnika?
- Rachuje kości!

 

Dwie księgowe siedzą po pracy przy kawie.
- Grażka, a dzieci? Jak byś zaksięgowała?
- To proste! Wartości niematerialne i długoterminowe koszty finansowe.

Czytany 1528 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 czerwiec 2018 05:26

Artykuły powiązane

 • Najlepsze życzenia z okazji Dnia Księgowego! Najlepsze życzenia z okazji Dnia Księgowego!

  Zawodowych sukcesów, elastycznych terminów, stabilnych i przejrzystych przepisów podatkowych, wyrozumiałych szefów, wytrwałości, cierpliwości i więcej czasu dla siebie i bliskich wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzy biuro rachunkowe BUCHCOM w Warszawie. Dnia 9-go czerwca obchodzimy Dzień Księgowego!

 • Świętujemy Dzień Księgowego! Świętujemy Dzień Księgowego!

  Z okazji Dnia Księgowego wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzymy samych sukcesów, satysfakcji z pracy każdego dnia, wytrwałości, cierpliwości, świadomych klientów, jasnych przepisów podatkowych, bezbłędnych rozliczeń, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, a także więcej czasu dla siebie!

 • Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku Kasy fiskalne dla księgowych i doradców podatkowych w 2015 roku

  Dlaczego księgowi muszą instalować kasy fiskalne w 2015 roku? Zmiany w przepisach wchodzących w życie od 1 stycznia 2015 r. zmuszą dziesiątki tysięcy polskich podatników do wprowadzenia kas fiskalnych w prowadzonej działalności. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia, które ograniczy możliwość stosowania zwolnień z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą tego urządzenia. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r., poz. 1544) weszło w życie 1 stycznia 2015 r. i będzie obowiązywało do 31 grudnia 2016 r.

 • Kasy fiskalne: zmiany na 2015 i 2016 - kto musi instalować, zwolnienia, ulgi - poradnik Kasy fiskalne: zmiany na 2015 i 2016 - kto musi instalować, zwolnienia, ulgi - poradnik

  Każdy podatnik, który prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT musi ewidencjonować obrót i kwotę podatku z tej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Póki co jednak Minister Finansów ma prawo do wprowadzania czasowych zwolnień z tego obowiązku. Zwolnienia te żywo interesują podatników, szczególnie tych, którzy osiągają stosunkowo niski roczny obrót z tego typu sprzedaży. Przepisy dotyczące zwolnień z kas zmieniają się średnio co 2 lata. Podatnicy już mniej więcej od połowy 2014 roku wypatrują wieści na temat zmian, które w kwestii stosowania zwolnień z kas fiskalnych ma przynieść rok 2015.

 • Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych! Najlepsze życzenia dla wszystkich księgowych!

  Dnia 9 czerwca księgowi w Polsce mają swoje szczególne święto - Dzień Księgowego. Z tej okazji BUCHCOM wszystkim księgowym życzy wytrwałości, stabilnych i jasnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, bezbłędnych rozliczeń, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, cierpliwości dla klientów oraz więcej czasu dla siebie.  Niech te wszystkie życzenie spełniają się Państwu nie tylko w Dniu Księgowego, ale przez cały rok!