wtorek, 07 wrzesień 2021 22:50

Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

Dostępna na polskim rynku urządzenia fiskalne online korzystają ze wszystkich dostępnych opcji połączenia z siecią teleinformatyczną. Mamy więc do wyboru internet stacjonarny (LAN/Ethernet), Wi-Fi, GPRS oraz USB. Ale uwaga! Nie każdy dostępny w serwisie kas fiskalnych online w Warszawie i innych miastach model został wyposażony w każdą z tych opcji. Szczególnie popularne, małe kasy i drukarki online’owe mają do dyspozycji tylko część z nich.

 

Kasy online z komunikacją przez USB

Sprzedawcy, którzy na co dzień pracują z komputerem podłączonym do internetu, mogą wybrać kasy online z komunikacją przez USB. To bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy podłączyć kasę online’ową do komputera lub laptopa, by korzystać z sieci, z którą jest on połączony. Rozwiązanie to niesie ze sobą liczne korzyści, takie jak:

Brak dodatkowych opłat. Korzystamy z dostępu do sieci, która i tak funkcjonuje w firmie. Nie musimy więc inwestować w nowe łącza, np. zawierać dodatkowej umowy z dostawcą internetu.

Brak inwestycji w dodatkową infrastrukturę. Innymi słowy – nie trzeba ciągnąć kabla do kasy online’owej, by stanowisko POS spełniło wymaganie przesyłu danych do systemu CRK.

Proste połączenie. Port USB jest jednym z najbardziej znanych, dostępnym w każdym komputerze czy laptopie.

 

Polecane kasy online z komunikacją z USB

Kasa online z komunikacją przez USB to rozwiązanie optymalne dla Twojej firmy? W takim razie pozostało już tylko wybrać urządzenie odpowiadające jej potrzebom! Do wyboru mamy sporo kas i drukarek fiskalnych online wyposażonych w port USB.


ERGO Online – mała i poręczna kasa fiskalna online wyposażona w system modułowej rozbudowy. Oznacza to, iż w każdej chwili możliwości naszego urządzenia możemy rozszerzyć m.in. o dodatkowe porty komunikacyjne czy kody PLU. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi kasa Posnet ERGO Online świetnie sprawdza się w pracy mobilnej – z powodzeniem pracuje cały dzień bez konieczności ładowania. Dedykowana szalka ważąca znacząco uławia pracę m.in. w sklepach spożywczych, warzywniakach czy cukierniach.


FAWAG Lite Online – prosta i funkcjonalna kasa online stacjonarna dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Łatwa w obsłudze, wyposażona w intuicyjne menu, spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego punktu usługowego lub niewielkiej placówki handlowej. Bardzo chętnie wybierana ze względu na swoją atrakcyjną cenę, kasa fiskalna FAWAG Lite Online wyróżnia się niezawodnością i bezawaryjnością w każdych okolicznościach. Dzięki możliwości podłączenia do kasy m.in. terminala płatniczego, wagi i czytnika, stworzysz w swoim sklepie czy punkcie usługowym dobrze wyposażone stanowisko kasjerskie!


TEMO Online – najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna online na polskim rynku. Sprawdza się praktycznie w każdym punkcie usługowym, w którym wykorzystujemy funkcjonalny program do zarządzania sprzedażą. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi drukarka fiskalna Posnet TEMO Online z powodzeniem pracuje nawet cały dzień bez konieczności podłączania do źródła zasilania. Niezawodna w każdych warunkach, posiada obudowę zaprojektowaną według innowacyjnej technologii, która chroni wewnętrzne mechanizmy przed pyłem, kurzem i zachlapaniem. Dostępna także jako Bileterka.


Jeśli wciąż masz wątpliwości, jaka kasa online z komunikacją przez USB sprawdzi się w Twojej działalności, zapytaj o to serwisanta naszego salonu sprzedaży kas i drukarek fiskalnych online w Warszawie. Specjalista doświadczony w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla małych, średnich i mikrofirm zapewni ci profesjonalne wsparcie w wyborze optymalnego rozwiązania.

 

Zobacz naszą ofertę kas fiskalnych online w Warszawie

Czytany 626 razy

Artykuły powiązane

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.