wtorek, 07 wrzesień 2021 22:50

Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

Dostępna na polskim rynku urządzenia fiskalne online korzystają ze wszystkich dostępnych opcji połączenia z siecią teleinformatyczną. Mamy więc do wyboru internet stacjonarny (LAN/Ethernet), Wi-Fi, GPRS oraz USB. Ale uwaga! Nie każdy dostępny w serwisie kas fiskalnych online w Warszawie i innych miastach model został wyposażony w każdą z tych opcji. Szczególnie popularne, małe kasy i drukarki online’owe mają do dyspozycji tylko część z nich.

 

Kasy online z komunikacją przez USB

Sprzedawcy, którzy na co dzień pracują z komputerem podłączonym do internetu, mogą wybrać kasy online z komunikacją przez USB. To bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy podłączyć kasę online’ową do komputera lub laptopa, by korzystać z sieci, z którą jest on połączony. Rozwiązanie to niesie ze sobą liczne korzyści, takie jak:

Brak dodatkowych opłat. Korzystamy z dostępu do sieci, która i tak funkcjonuje w firmie. Nie musimy więc inwestować w nowe łącza, np. zawierać dodatkowej umowy z dostawcą internetu.

Brak inwestycji w dodatkową infrastrukturę. Innymi słowy – nie trzeba ciągnąć kabla do kasy online’owej, by stanowisko POS spełniło wymaganie przesyłu danych do systemu CRK.

Proste połączenie. Port USB jest jednym z najbardziej znanych, dostępnym w każdym komputerze czy laptopie.

 

Polecane kasy online z komunikacją z USB

Kasa online z komunikacją przez USB to rozwiązanie optymalne dla Twojej firmy? W takim razie pozostało już tylko wybrać urządzenie odpowiadające jej potrzebom! Do wyboru mamy sporo kas i drukarek fiskalnych online wyposażonych w port USB.


ERGO Online – mała i poręczna kasa fiskalna online wyposażona w system modułowej rozbudowy. Oznacza to, iż w każdej chwili możliwości naszego urządzenia możemy rozszerzyć m.in. o dodatkowe porty komunikacyjne czy kody PLU. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi kasa Posnet ERGO Online świetnie sprawdza się w pracy mobilnej – z powodzeniem pracuje cały dzień bez konieczności ładowania. Dedykowana szalka ważąca znacząco uławia pracę m.in. w sklepach spożywczych, warzywniakach czy cukierniach.


FAWAG Lite Online – prosta i funkcjonalna kasa online stacjonarna dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Łatwa w obsłudze, wyposażona w intuicyjne menu, spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego punktu usługowego lub niewielkiej placówki handlowej. Bardzo chętnie wybierana ze względu na swoją atrakcyjną cenę, kasa fiskalna FAWAG Lite Online wyróżnia się niezawodnością i bezawaryjnością w każdych okolicznościach. Dzięki możliwości podłączenia do kasy m.in. terminala płatniczego, wagi i czytnika, stworzysz w swoim sklepie czy punkcie usługowym dobrze wyposażone stanowisko kasjerskie!


TEMO Online – najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna online na polskim rynku. Sprawdza się praktycznie w każdym punkcie usługowym, w którym wykorzystujemy funkcjonalny program do zarządzania sprzedażą. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi drukarka fiskalna Posnet TEMO Online z powodzeniem pracuje nawet cały dzień bez konieczności podłączania do źródła zasilania. Niezawodna w każdych warunkach, posiada obudowę zaprojektowaną według innowacyjnej technologii, która chroni wewnętrzne mechanizmy przed pyłem, kurzem i zachlapaniem. Dostępna także jako Bileterka.


Jeśli wciąż masz wątpliwości, jaka kasa online z komunikacją przez USB sprawdzi się w Twojej działalności, zapytaj o to serwisanta naszego salonu sprzedaży kas i drukarek fiskalnych online w Warszawie. Specjalista doświadczony w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla małych, średnich i mikrofirm zapewni ci profesjonalne wsparcie w wyborze optymalnego rozwiązania.

 

Zobacz naszą ofertę kas fiskalnych online w Warszawie

Czytany 1482 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?