wtorek, 20 lipiec 2021 23:38

W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

Branże zobowiązane przepisami do wymiany kas na online’owe już zainstalowały i wdrożyły urządzenia nowego typu. Firmy, które tego nie zrobiły, muszą jak najszybciej dopełnić wymogu określonego przez przepisy. W przeciwnym wypadku muszą liczyć się z konsekwencjami karno-skarbowymi.

 

Kasy online łączą się z CRK – w jaki sposób?

Na sposób komunikacji z systemem CRK należy zwrócić uwagę jeszcze na etapie wyboru kasy lub drukarki fiskalnej. Nie wszystkie modele bowiem dysponują każdym dostępnym łączem komunikacyjnym. Taką wszechstronną kasą fiskalną jest np. Posnet BINGO MAX Online. Tak naprawdę im więcej sposobów komunikacji, tym lepiej. Dzięki temu przedsiębiorca w sposób optymalny dopasuje rozwiązanie do potrzeb swojego sklepu czy punktu usługowego.

Kasa fiskalna Posnet BINGO MAX Online, ale też wiele innych urządzeń tego typu, łączy się z CRK na cztery sposoby:

Ethernet

Wi-Fi

USB

modem 3G (opcja)

W zależności od możliwości, jakimi dysponuje firma, wykorzystujemy więc rozwiązania dostępne na miejscu – sieć stacjonarną, Wi-Fi czy komputer, do którego podłączamy się za pomocą USB.

polaczenia z crk

 

Tańsze kasy online a połączenie z CRK

Zdecydowana większość małych, prostych kas dysponuje tylko niektórymi z dostępnych połączeń. Jednakże dla firm takich jak salony fryzjerskie i kosmetyczne, warsztaty samochodowe, lokale gastronomiczne, kluby fitness czy gabinety lekarskie są one w zupełności wystarczające. Jednym ze standardów jest Wi-Fi. Po wyjęciu z pudełka kasę można z zasadzie natychmiast podłączyć do sieci.

A co w przypadku, gdy w naszym sklepie lub punkcie usługowym nie ma ani internetu stacjonarnego, ani Wi-Fi? Najlepiej wtedy od razu zapytać serwisanta o model wyposażony w opcjonalny modem 3G. Dzięki niemu możliwe jest połączenie z CRK za pośrednictwem sieci GSM. Przy takim rozwiązaniu nie ma żadnych ograniczeń – nawet sprzedawca pracujący w terenie połączy się z internetem w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Warto też wspomnieć, iż niektóre modele kas online, np. Posnet ERGO Online, umożliwiają modułową rozbudowę. Oznacza to, iż nawet zakupiona podstawowa wersja może zostać wzbogacona o dodatkowe opcje komunikacyjne. Załóżmy, że przy zakupie planowaliśmy korzystać z Wi-Fi, jednak w trakcie pracy z jakichś przyczyn przestało być ono dostępne. W takim wypadku niewielkim kosztem można rozbudować kasę np. o modem 3G.

O tym, w jaki sposób kasy online łączą się z CRK, warto pomyśleć odpowiednio wcześniej. Jeśli jednak już dokonaliśmy zakupu, a dostępne opcje nie do końca trafiają w potrzeby naszej działalności, nie ma powodu do zmartwień! Wystarczy zapytać naszego serwisanta kas fiskalnych online w Warszawie lub innej miejscowości o wprowadzenie dodatkowych rozwiązań. Specjalista z pewnością kompleksowo zadba o potrzeby naszej firmy!

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

Czytany 693 razy

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!