poniedziałek, 17 luty 2020 21:32

Jaki system kasowy online dla gastronomii?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Intuicyjny, funkcjonalny, prosty, zarazem zaawansowany – jaki powinien być system kasowy online dla gastronomii? Na rynku dostępne są rozwiązania dostosowane do potrzeb lokali o różnej wielkości i różnym zapotrzebowaniu. Sprawdź, czym wyróżniają się kasoterminal iPOS oraz systemy kasowe online Dotykacka i Storyous.

Branżę gastronomiczną wkrótce obejmie nowy obowiązek. Zgodnie z aktualnym brzmieniem art. 145b ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o VAT, podatnicy świadczący usługi związane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych, od 1 lipca 2020 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online.

Optymalny rozwiązaniem dla gastronomii jest system kasowy online. To połączenie drukarki fiskalnej online i funkcjonalnego oprogramowania do zarządzania lokalem. Sprawdza się praktycznie w każdym rodzaju działalności gastronomicznej.

 

System kasowy online dla gastronomii

Dlaczego system kasowy online dla gastronomii, a nie zwykła kasa fiskalna? Oczywiście w pewnych okolicznościach proste rozwiązanie, jakie dają autonomiczne kasy fiskalne, sprawdzi się w małym barze czy kawiarni. Jednak obecnie coraz więcej lokali wykorzystuje funkcjonalne oprogramowanie do zarządzania sprzedażą. Pozwala ono nie tylko na zaawansowaną obsługę klienta, ale też m.in. na szybką aktualizację bazy towarowej, zaawansowaną obsługę paragonów czy chociażby szybkie rozliczanie zmiany.

Nowoczesne programy gastronomiczne świetnie sprawdzają się w lokalach gastronomicznych z obsługą kelnerską. Pozwalają m.in. na parkowanie paragonów, dzielenie płatności i rachunków, zarządzanie stolikami itp. Nowoczesne systemy kasowe obsługiwane są za pomocą tabletu lub terminala dotykowego. Współpracują z większością drukarek fiskalnych oraz innych urządzeń – terminali płatniczych, wag elektronicznych, drukarek kuchennych itp.

 

Jaki system kasowy online dla gastronomii?

Podatnicy świadczący usługi związane z wyżywieniem już teraz rozglądają się za systemem kasowym online dostosowanym do specyfiki ich działalności. Nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę. Na rynku dostępnych jest kilka wysokiej jakości rozwiązań, które trafiają w potrzeby różnych typów działalności gastronomicznej.

 


Kasoterminal iPOS Online to innowacyjne połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego. Urządzenie zostało wyposażone w funkcjonalny system do zarządzania sprzedażą. Kasoterminal iPOS Online dostępny jest w różnych wariantach – dostosowanych do potrzeb różnych działalności gastronomicznych.

Z programem Polska Bezgotówkowa, wybierając iPOS Online można oszczędzić nawet 420 zł. System dostępny jest czterech atrakcyjnych taryfach.

Dodatkową zaletą kasoterminala iPOS Online jest opcja zdalnego zarządzania biznesem przy pomocy zintegrowanej platformy.


 

System kasowy Storyous NEXT Online to doskonałe połączenie nowoczesnej kasy fiskalnej z systemem Android i funkcjonalnego oprogramowania do zarządzania sprzedażą w lokalu gastronomicznym. Doskonale sprawdzi się w małych i średnich lokalach – barach, pizzeriach, fast-foodach, kawiarniach, lodziarniach, smażalniach, a nawet niewielkich restauracjach.

Oprogramowanie dla gastronomii Storyous POS umożliwia pełne zarządzanie lokalem – wyposażone zostało we wszystkie potrzebne do tego funkcje, m.in. przyjmowanie zamówień i ich wysyłkę na kuchnię, tworzenie receptur, kontrolę ruchu i działań w lokalu, planowanie i tworzenie menu itp. System kasowy Storyous z kasą NEXT Online dostępny jest w trzech atrakcyjnych planach taryfowych.


System kasowy Dotykacka Online to nowość, która szturmem podbiła polski rynek gastronomiczny. W jego skład wchodzi nowoczesne, działające na platformie Android oprogramowanie gastronomiczne, tablet lub terminal dotykowy, drukarka fiskalna, a w niektórych planach abonamentowych – także m.in. szuflada kasowa czy stojak na urządzenie dotykowe.

Intuicyjny i pomysłowy, a zarazem funkcjonalny system kasowy Dotykacka Online umożliwia pełne zarządzanie działalnością gastronomiczną. Rozwiązanie to dostępne jest w trzech planach abonamentowych dostosowanych do potrzeb różnych lokali. Do wyboru mamy też trzy różne pakiety sprzętowe – od najprostszego, wykorzystującego tablet, aż po bardzo zaawansowany, z dużym terminalem dotykowym i dodatkowym sprzętem.


 

Wszystkie omówione powyżej systemy kasowe online powstały z myślą o działalności gastronomicznej. W branży tej, jak w żadnej innej, liczy się sprawne działanie, doskonała organizacja, a także najwyższa jakość obsługi klienta. Z systemem kasowym dobrze dopasowanym do potrzeb działalności sukces lokalu stanie się realny!

Skorzystaj z pomocy doświadczonego serwisanta i wybierz system kasowy online dla gastronomii dostosowany do specyfiki Twojego lokalu. Specjalista, który zna potrzeby branży, szybko i trafnie znajdzie rozwiązanie fiskalne najlepsze dla Twojej firmy.

 

Systemy kasowe online dla gastronomii – zobacz naszą ofertę!

Czytany 1130 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 luty 2020 21:41

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online dla kolejnych branż w 2021 r. – aktualne przepisy Kasy fiskalne online dla kolejnych branż w 2021 r. – aktualne przepisy

  W czerwcu 2021 r. ostatnia grupa podatników obowiązkowo wymieni swoje obecne urządzenia na kasy fiskalne online. Przepisy konkretnie określają rodzaj wykonywanych czynności, jakie obligują przedsiębiorcę do zakupu urządzenia online’owego. Poznaj aktualną listę branż objętych nowym wymogiem i dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić do otrzymania ulgi na kasę.

 • Kupujesz kasę online? Sprawdź, jaki masz nowy obowiązek! Kupujesz kasę online? Sprawdź, jaki masz nowy obowiązek!

  Kasy fiskalne online na dobre zadomowiły się w polskich przedsiębiorstwach. Wkrótce kolejne pięć dużych branż wymieni swoje dotychczasowe urządzenia na sprzęt nowego typu. Czym różnią się kasy online od tradycyjnych? Pod względem obsługi – w zasadzie niczym. Należy jednak mieć na uwadze, iż ich użytkownie wiąże się z nowym obowiązkiem!

 • Kto nie może korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.? Kto nie może korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.?

  Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r. przysługują wąskiej grupie podatników, którzy wykonują określone czynności lub osiągają niskie obroty ze sprzedaży na rzecz konsumentów. Jednakże pewna grupa przedsiębiorców traci prawo do zwolnienia ze względu na rodzaj prowadzonej sprzedaży. Sprawdzenie listy czynności wyłączonych jest szczególnie istotna przy rozpoczęciu działalności. Sprawdź, kto nie może korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.!

 • Kasa online a brak dostępu do internetu – czy mogę prowadzić sprzedaż? Kasa online a brak dostępu do internetu – czy mogę prowadzić sprzedaż?

  Jednym z obowiązków posiadacza kasy fiskalnej online jest zapewnienie urządzeniu stałego dostępu do internetu. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – sieć może ulec awarii lub tracić zasięg. Procedura postępowania w takim wypadku zależy od specyfiki sytuacji, w której znalazł się podatnik. Kasa online a brak dostępu do internetu? Sprawdź, czy możesz prowadzić sprzedaż!

 • POSPAY Online – kasa, drukarka i terminal płatniczy – najlepsze połączenie dla gabinetu lekarskiego POSPAY Online – kasa, drukarka i terminal płatniczy – najlepsze połączenie dla gabinetu lekarskiego

  Już od 1 lipca 2021 r. lekarze oraz stomatolodzy przyjmujący pacjentów w prywatnych gabinetach będą musieli posiadać kasy online. Urządzenia fiskalne to dla branży medycznej żadna nowość – obowiązkowo funkcjonują już od kilku lat. Lekarzom i stomatologom polecamy POSPAY Online – połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz terminal płatniczy w jednym urządzeniu.