poniedziałek, 18 maj 2020 22:17

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nie tylko lokale gastronomiczne, ale też m.in. salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne będą mogły wymienić kasy fiskalne w późniejszym terminie! Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich to element Tarczy antykryzysowej. Sprawdź nowy harmonogram wymiany kas.

Od 18 maja 2020 r. przedsiębiorcy świadczący usługi fryzjerskie i kosmetyczne znów mogą przyjmować klientów w swoich lokalach! W ramach III. etapu odmrażania gospodarki otworzono salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne, a także m.in. lokale gastronomiczne (częściowo) i kina plenerowe. Prowadzenie takich punktów wymaga jednak ścisłego przestrzegania rygorów sanitarnych.

 

Salony fryzjerskie już otwarte

Mimo iż fryzjerzy i kosmetyczki wrócili do pracy, wciąż są w grupie przedsiębiorców najbardziej poszkodowanych ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd. Epidemia koronawirusa COVID-19 odcisnęła piętno na całej polskiej gospodarce. Jednak to właśnie m.in. fryzjerzy przez ponad 2 miesiące pozostawali bez żadnych dochodów.

Z tego względu rząd postanowił odroczyć dla tej grupy obowiązek wymiany obecnie stosowanych urządzeń fiskalnych na kasy online. Zgodnie bowiem z przepisami, które weszły w życie jeszcze w 2019 r., podatnicy świadczący usługi fryzjerskie mieli wprowadzić kasy fiskalne online od 1 stycznia 2021 r. W ramach Tarczy Antykryzysowej termin ten zostanie przesunięty na 1 lipca 2021 r.

 

Wraz z fryzjerami i kosmetyczkami, kasy fiskalne online w późniejszym terminie – od 1 lipca 2021 r. – wprowadzą podatnicy świadczący usługi:

 • fryzjerskie,
 • kosmetyczne i kosmetologiczne,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich i nie tylko

Warto przypomnieć, iż jako pierwsi z odroczenia kas online skorzystają m.in. podatnicy świadczący usługi gastronomiczne w stacjonarnych lokalach. To właśnie ta grupa została wzięta pod uwagę jako pierwsza, gdy rząd rozważał wprowadzenie zmian w celu przeciwdziałania skutkom pandemii. Właściciele lokali gastronomicznych, obiektów noclegowych i składów węgla mieli wymienić swoje obecne kasy do 1 lipca 2020 r. Termin ten przesunięto na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą mieć podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Obecnie trwają prace nad odpowiednimi aktami prawnym wprowadzającymi powyższe zmiany.

 

Zobacz też: Kas online: E-paragony można już wydawać nabywcom!

Czytany 144 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy online odroczone dla usług budowlanych! Kasy online odroczone dla usług budowlanych!

  Przesunięcie terminów różnych obowiązków podatkowych objęło też wymianę kas fiskalnych na urządzenia online’owe. Zmiany dotyczą szeregu branż, w tym tych najbardziej poszkodowanych w wyniku epidemii. Kasy online odroczone dla usług budowlanych to już pewnik!

 • Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych! Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych!

  Kosmetyczki nie muszą kupować kas fiskalnych online do końca roku. Odroczenie kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych to jedno z założeń Tarczy Antykryzysowej. Jeśli jednak wymieniłeś kasę wcześniej lub zamierzasz to zrobić, nie stracisz prawa do ulgi!

 • Kasy online: E-paragony można już wydawać nabywcom! Kasy online: E-paragony można już wydawać nabywcom!

  Długo oczekiwane e-paragony stały się rzeczywistością! Wszystko za sprawą przepisów, które weszły w życie w kwietniu. Paragony w formie elektronicznej mogą wystawiać posiadacze kas fiskalnych online. Sprawdź, co jeszcze zmieniło się w rozporządzeniu w sprawie kas.

 • Kasy fiskalne online – odroczenie dla usług związanych z wyżywieniem Kasy fiskalne online – odroczenie dla usług związanych z wyżywieniem

  To już pewne – kasy fiskalne online dla usług związanych z wyżywieniem nie będą obowiązkowe od 1 lipca 2020 r. Rząd potwierdził przesunięcie planowanego terminu ze względu na epidemię i wprowadzone obostrzenia gospodarcze. Co więcej, na odroczenie kas online mogą liczyć też pozostałe branże.

 • Kasy fiskalne online z nowym terminem! Kasy fiskalne online z nowym terminem!

  Nie ma już wątpliwości – gastronomia i obiekty noclegowe nie muszą mieć kas online do 1 lipca 2020 r. Ministerstwo Finansów oficjalnie poinformowało, że ze względu na trwającą epidemię termin ten zostanie przesunięty. Sprawdź, jak mają wyglądać nowe przepisy!