poniedziałek, 18 maj 2020 22:17

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nie tylko lokale gastronomiczne, ale też m.in. salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne będą mogły wymienić kasy fiskalne w późniejszym terminie! Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich to element Tarczy antykryzysowej. Sprawdź nowy harmonogram wymiany kas.

Od 18 maja 2020 r. przedsiębiorcy świadczący usługi fryzjerskie i kosmetyczne znów mogą przyjmować klientów w swoich lokalach! W ramach III. etapu odmrażania gospodarki otworzono salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne, a także m.in. lokale gastronomiczne (częściowo) i kina plenerowe. Prowadzenie takich punktów wymaga jednak ścisłego przestrzegania rygorów sanitarnych.

 

Salony fryzjerskie już otwarte

Mimo iż fryzjerzy i kosmetyczki wrócili do pracy, wciąż są w grupie przedsiębiorców najbardziej poszkodowanych ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd. Epidemia koronawirusa COVID-19 odcisnęła piętno na całej polskiej gospodarce. Jednak to właśnie m.in. fryzjerzy przez ponad 2 miesiące pozostawali bez żadnych dochodów.

Z tego względu rząd postanowił odroczyć dla tej grupy obowiązek wymiany obecnie stosowanych urządzeń fiskalnych na kasy online. Zgodnie bowiem z przepisami, które weszły w życie jeszcze w 2019 r., podatnicy świadczący usługi fryzjerskie mieli wprowadzić kasy fiskalne online od 1 stycznia 2021 r. W ramach Tarczy Antykryzysowej termin ten zostanie przesunięty na 1 lipca 2021 r.

 

Wraz z fryzjerami i kosmetyczkami, kasy fiskalne online w późniejszym terminie – od 1 lipca 2021 r. – wprowadzą podatnicy świadczący usługi:

 • fryzjerskie,
 • kosmetyczne i kosmetologiczne,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich i nie tylko

Warto przypomnieć, iż jako pierwsi z odroczenia kas online skorzystają m.in. podatnicy świadczący usługi gastronomiczne w stacjonarnych lokalach. To właśnie ta grupa została wzięta pod uwagę jako pierwsza, gdy rząd rozważał wprowadzenie zmian w celu przeciwdziałania skutkom pandemii. Właściciele lokali gastronomicznych, obiektów noclegowych i składów węgla mieli wymienić swoje obecne kasy do 1 lipca 2020 r. Termin ten przesunięto na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą mieć podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Obecnie trwają prace nad odpowiednimi aktami prawnym wprowadzającymi powyższe zmiany.

 

Zobacz też: Kas online: E-paragony można już wydawać nabywcom!

Czytany 2269 razy

Artykuły powiązane

 • Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać? Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sprzedaż sezonowa. Dla wielu przedsiębiorców ciepłe miesiące to okres największego (a czasem nawet jedynego w całym roku) zarobku. Otwierając sezonowy biznes pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się w sprzedaży sezonowej!

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!