poniedziałek, 18 maj 2020 22:17

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nie tylko lokale gastronomiczne, ale też m.in. salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne będą mogły wymienić kasy fiskalne w późniejszym terminie! Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich to element Tarczy antykryzysowej. Sprawdź nowy harmonogram wymiany kas.

Od 18 maja 2020 r. przedsiębiorcy świadczący usługi fryzjerskie i kosmetyczne znów mogą przyjmować klientów w swoich lokalach! W ramach III. etapu odmrażania gospodarki otworzono salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne, a także m.in. lokale gastronomiczne (częściowo) i kina plenerowe. Prowadzenie takich punktów wymaga jednak ścisłego przestrzegania rygorów sanitarnych.

 

Salony fryzjerskie już otwarte

Mimo iż fryzjerzy i kosmetyczki wrócili do pracy, wciąż są w grupie przedsiębiorców najbardziej poszkodowanych ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd. Epidemia koronawirusa COVID-19 odcisnęła piętno na całej polskiej gospodarce. Jednak to właśnie m.in. fryzjerzy przez ponad 2 miesiące pozostawali bez żadnych dochodów.

Z tego względu rząd postanowił odroczyć dla tej grupy obowiązek wymiany obecnie stosowanych urządzeń fiskalnych na kasy online. Zgodnie bowiem z przepisami, które weszły w życie jeszcze w 2019 r., podatnicy świadczący usługi fryzjerskie mieli wprowadzić kasy fiskalne online od 1 stycznia 2021 r. W ramach Tarczy Antykryzysowej termin ten zostanie przesunięty na 1 lipca 2021 r.

 

Wraz z fryzjerami i kosmetyczkami, kasy fiskalne online w późniejszym terminie – od 1 lipca 2021 r. – wprowadzą podatnicy świadczący usługi:

 • fryzjerskie,
 • kosmetyczne i kosmetologiczne,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich i nie tylko

Warto przypomnieć, iż jako pierwsi z odroczenia kas online skorzystają m.in. podatnicy świadczący usługi gastronomiczne w stacjonarnych lokalach. To właśnie ta grupa została wzięta pod uwagę jako pierwsza, gdy rząd rozważał wprowadzenie zmian w celu przeciwdziałania skutkom pandemii. Właściciele lokali gastronomicznych, obiektów noclegowych i składów węgla mieli wymienić swoje obecne kasy do 1 lipca 2020 r. Termin ten przesunięto na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą mieć podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Obecnie trwają prace nad odpowiednimi aktami prawnym wprowadzającymi powyższe zmiany.

 

Zobacz też: Kas online: E-paragony można już wydawać nabywcom!

Czytany 1867 razy

Artykuły powiązane

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?