poniedziałek, 18 maj 2020 22:17

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nie tylko lokale gastronomiczne, ale też m.in. salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne będą mogły wymienić kasy fiskalne w późniejszym terminie! Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich to element Tarczy antykryzysowej. Sprawdź nowy harmonogram wymiany kas.

Od 18 maja 2020 r. przedsiębiorcy świadczący usługi fryzjerskie i kosmetyczne znów mogą przyjmować klientów w swoich lokalach! W ramach III. etapu odmrażania gospodarki otworzono salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne, a także m.in. lokale gastronomiczne (częściowo) i kina plenerowe. Prowadzenie takich punktów wymaga jednak ścisłego przestrzegania rygorów sanitarnych.

 

Salony fryzjerskie już otwarte

Mimo iż fryzjerzy i kosmetyczki wrócili do pracy, wciąż są w grupie przedsiębiorców najbardziej poszkodowanych ze względu na obostrzenia wprowadzone przez rząd. Epidemia koronawirusa COVID-19 odcisnęła piętno na całej polskiej gospodarce. Jednak to właśnie m.in. fryzjerzy przez ponad 2 miesiące pozostawali bez żadnych dochodów.

Z tego względu rząd postanowił odroczyć dla tej grupy obowiązek wymiany obecnie stosowanych urządzeń fiskalnych na kasy online. Zgodnie bowiem z przepisami, które weszły w życie jeszcze w 2019 r., podatnicy świadczący usługi fryzjerskie mieli wprowadzić kasy fiskalne online od 1 stycznia 2021 r. W ramach Tarczy Antykryzysowej termin ten zostanie przesunięty na 1 lipca 2021 r.

 

Wraz z fryzjerami i kosmetyczkami, kasy fiskalne online w późniejszym terminie – od 1 lipca 2021 r. – wprowadzą podatnicy świadczący usługi:

 • fryzjerskie,
 • kosmetyczne i kosmetologiczne,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Kasy online odroczone dla usług fryzjerskich i nie tylko

Warto przypomnieć, iż jako pierwsi z odroczenia kas online skorzystają m.in. podatnicy świadczący usługi gastronomiczne w stacjonarnych lokalach. To właśnie ta grupa została wzięta pod uwagę jako pierwsza, gdy rząd rozważał wprowadzenie zmian w celu przeciwdziałania skutkom pandemii. Właściciele lokali gastronomicznych, obiektów noclegowych i składów węgla mieli wymienić swoje obecne kasy do 1 lipca 2020 r. Termin ten przesunięto na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą mieć podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Obecnie trwają prace nad odpowiednimi aktami prawnym wprowadzającymi powyższe zmiany.

 

Zobacz też: Kas online: E-paragony można już wydawać nabywcom!

Czytany 1541 razy

Artykuły powiązane

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!