poniedziałek, 25 maj 2020 07:25

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kosmetyczki nie muszą kupować kas fiskalnych online do końca roku. Odroczenie kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych to jedno z założeń Tarczy Antykryzysowej. Jeśli jednak wymieniłeś kasę wcześniej lub zamierzasz to zrobić, nie stracisz prawa do ulgi!

Kolejny etap luzowania obostrzeń przyniósł otwarcie m.in. salonów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich i restauracji. Choć firmy prowadzące taką działalność przeżywają obecnie oblężenie, dotkliwie odczuły skutki epidemii COVID-19. W ramach Tarczy Antykryzysowej wprowadzono wiele rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorstwom utrzymać się na rynku.

Oprócz wsparcia finansowego czy m.in. umorzenia płatności składek ZUS, przewidziano też zmianę niektórych terminów podatkowych. Dla usług fryzjerskich i kosmetycznych odroczono termin instalacji kas fiskalnych online!

 

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych

Według przepisów, które weszły w życie 1 maja 2019 r., kasy fiskalne online miały stać się obowiązkowe dla kosmetyczek i kosmetologów od 1 stycznia 2021 r. Do tego terminu pozostało jeszcze sporo czasu i być może wiele gabinetów poprawi swoją sytuację finansową, jednak rząd zdecydował o odroczeniu kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznym.

 

Nowym terminem instalacji kas online w gabinetach kosmetycznych jest 1 lipca 2021 r. Przy czym podatnicy, którzy wymienili lub wymienią kasy wcześniej, nie tracą prawa do ulgi.

 

Ulga do 700 zł na wymianę kasy na online’ową m.in. dla świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne przysługuje nawet podatnikom, którzy wcześniej skorzystali z takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Ponadto z 1 stycznia na 1 lipca 2021 r. przesunięto termin wymiany kas dla podatników świadczących usługi:

 • fryzjerskie,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Zaczęło się od restauracji

Kwestia odroczenia kas online została podniesiona ze względu na przedsiębiorców świadczących usługi związane z wyżywieniem i usługi noclegowe. Ta grupa kasy online’owe musiałaby zakupić i zainstalować do końca czerwca 2020 r. Jednak to właśnie m.in. gastronomia znalazła się w grupie branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Termin przesunięto więc z 1 lipca 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą posiadać podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Ważne!

Nowy termin instalacji kas fiskalnych online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych:

1 stycznia 2021 r.!

 

Zobacz też: Odroczenie kas online dla usług fryzjerskich!

Czytany 195 razy

Artykuły powiązane

 • Szukasz kasy online dla lekarzy? Szukasz kasy online dla lekarzy?

  Już tylko kilka miesięcy zostało lekarzom do obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online w swoich gabinetach. Nawet jeśli kupią kasę wcześniej, mogą skorzystać z ulgi. Wybraliśmy cztery modele kas i drukarek fiskalnych online, które najlepiej sprawdzają się w branży medycznej.

 • Jak działa kasa fiskalna online? Jak działa kasa fiskalna online?

  Wyposażona w nowe funkcje, kasa fiskalna online przesyła dane do systemu CRK. Co to oznacza dla użytkownika? Czy konieczne jest zainwestowanie w szkolenie z obsługi technicznej urządzenia dla pracowników? Dowiedz się, jak działa kasa fiskalna online i jakie modele są dostępne na rynku.

 • Kasy fiskalne online – nowe terminy wymiany Kasy fiskalne online – nowe terminy wymiany

  Przepisy wyznaczające nowy harmonogram wymiany urządzeń z papierową i elektroniczną kopią paragonu na kasy fiskalne online weszły w życie w czerwcu 2020 r. Odroczenie terminów pozwoli przedsiębiorcom odsunąć w czasie wydatek. Warto jednak pamiętać o uldze, która przysługuje przy wymianie kasy.

 • Rozporządzenie w sprawie przedłużenia stosowania tradycyjnych kas opublikowane! Rozporządzenie w sprawie przedłużenia stosowania tradycyjnych kas opublikowane!

  Zatwierdzono ostatecznie nowy terminarz wymiany kas na urządzenia online’owe przez określone branże. Tak jak zapowiadano, obowiązek wprowadzenia nowych kas został przesunięty o pół roku. Podatnicy, którzy zdecydują się kupić kasę online’ową wcześniej, mogą to zrobić bez utraty prawa do ulgi.

 • Nowa promocja POSNET dla branży HoReCa – korzystaj teraz, zapłacisz za pół roku! Nowa promocja POSNET dla branży HoReCa – korzystaj teraz, zapłacisz za pół roku!

  Prowadzisz punkt gastronomiczny lub obiekt noclegowy? Skorzystaj z nowej promocji Posnetu dedykowanej branży HoReCa! Wybierz kasę lub drukarkę online’ową dostosowaną do potrzeb twojej działalności – korzystaj z niej już teraz, zapłać nawet od 180 dni. Sprawdź szczegóły promocji!