poniedziałek, 25 maj 2020 07:25

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kosmetyczki nie muszą kupować kas fiskalnych online do końca roku. Odroczenie kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych to jedno z założeń Tarczy Antykryzysowej. Jeśli jednak wymieniłeś kasę wcześniej lub zamierzasz to zrobić, nie stracisz prawa do ulgi!

Kolejny etap luzowania obostrzeń przyniósł otwarcie m.in. salonów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich i restauracji. Choć firmy prowadzące taką działalność przeżywają obecnie oblężenie, dotkliwie odczuły skutki epidemii COVID-19. W ramach Tarczy Antykryzysowej wprowadzono wiele rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorstwom utrzymać się na rynku.

Oprócz wsparcia finansowego czy m.in. umorzenia płatności składek ZUS, przewidziano też zmianę niektórych terminów podatkowych. Dla usług fryzjerskich i kosmetycznych odroczono termin instalacji kas fiskalnych online!

 

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych

Według przepisów, które weszły w życie 1 maja 2019 r., kasy fiskalne online miały stać się obowiązkowe dla kosmetyczek i kosmetologów od 1 stycznia 2021 r. Do tego terminu pozostało jeszcze sporo czasu i być może wiele gabinetów poprawi swoją sytuację finansową, jednak rząd zdecydował o odroczeniu kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznym.

 

Nowym terminem instalacji kas online w gabinetach kosmetycznych jest 1 lipca 2021 r. Przy czym podatnicy, którzy wymienili lub wymienią kasy wcześniej, nie tracą prawa do ulgi.

 

Ulga do 700 zł na wymianę kasy na online’ową m.in. dla świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne przysługuje nawet podatnikom, którzy wcześniej skorzystali z takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Ponadto z 1 stycznia na 1 lipca 2021 r. przesunięto termin wymiany kas dla podatników świadczących usługi:

 • fryzjerskie,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Zaczęło się od restauracji

Kwestia odroczenia kas online została podniesiona ze względu na przedsiębiorców świadczących usługi związane z wyżywieniem i usługi noclegowe. Ta grupa kasy online’owe musiałaby zakupić i zainstalować do końca czerwca 2020 r. Jednak to właśnie m.in. gastronomia znalazła się w grupie branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Termin przesunięto więc z 1 lipca 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą posiadać podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Ważne!

Nowy termin instalacji kas fiskalnych online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych:

1 stycznia 2021 r.!

 

Zobacz też: Odroczenie kas online dla usług fryzjerskich!

Czytany 435 razy

Artykuły powiązane

 • Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać? Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

  Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

 • Kasa online dla składu opału – jaką wybrać? Kasa online dla składu opału – jaką wybrać?

  Obowiązek stosowania urządzeń fiskalnych nowego typu wejdzie w życie już za kilka miesięcy. Sprawdź, jaka kasa online dla składu opału sprawdzi się najlepiej w twojej działalności: mała kasa mobilna, fiskalny terminal płatniczy, a może drukarka online?

 • Kasy fiskalne. Przepisy aktualne w 2020 r. Kasy fiskalne. Przepisy aktualne w 2020 r.

  Zasady stosowania kas fiskalnych przez polskich podatników zostały uregulowane w ustawie o VAT oraz szczegółowo w licznych rozporządzeniach. W latach 2019 i 2020 weszło w życie wiele zmian w tym zakresie – mają one związek z modernizacją systemu kasowego. Cześć przepisów została wprowadzona szybciej niż planowano, ze względu na obostrzenia wywołane pandemią. Inne z kolei wejdą w życie później niż początkowo zakładano.

 • Kasa online dla kosmetyczki – czym się kierować przy wyborze? Kasa online dla kosmetyczki – czym się kierować przy wyborze?

  Mała, mobilna kasa mieszcząca się w torebce? Nowoczesne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego? A może zaawansowana drukarka fiskalna do eleganckiego salonu? Sprawdź, jaka kasa online dla kosmetyczki sprawdzi się najlepiej!

 • Jaka powinna być kasa online do gastronomii? Jaka powinna być kasa online do gastronomii?

  Rozwiązanie sprzedażowe zastosowane w restauracji, barze, a nawet małej budce z hot-dogami ma ogromny wpływ na jakość obsługi i zadowolenie klienta. Podpowiadamy, jaka powinna być kasa online do gastronomii – jakie funkcje musi spełniać i jak dopasować urządzenie do specyfiki konkretnej placówki.