poniedziałek, 25 maj 2020 07:25

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kosmetyczki nie muszą kupować kas fiskalnych online do końca roku. Odroczenie kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych to jedno z założeń Tarczy Antykryzysowej. Jeśli jednak wymieniłeś kasę wcześniej lub zamierzasz to zrobić, nie stracisz prawa do ulgi!

Kolejny etap luzowania obostrzeń przyniósł otwarcie m.in. salonów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich i restauracji. Choć firmy prowadzące taką działalność przeżywają obecnie oblężenie, dotkliwie odczuły skutki epidemii COVID-19. W ramach Tarczy Antykryzysowej wprowadzono wiele rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorstwom utrzymać się na rynku.

Oprócz wsparcia finansowego czy m.in. umorzenia płatności składek ZUS, przewidziano też zmianę niektórych terminów podatkowych. Dla usług fryzjerskich i kosmetycznych odroczono termin instalacji kas fiskalnych online!

 

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych

Według przepisów, które weszły w życie 1 maja 2019 r., kasy fiskalne online miały stać się obowiązkowe dla kosmetyczek i kosmetologów od 1 stycznia 2021 r. Do tego terminu pozostało jeszcze sporo czasu i być może wiele gabinetów poprawi swoją sytuację finansową, jednak rząd zdecydował o odroczeniu kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznym.

 

Nowym terminem instalacji kas online w gabinetach kosmetycznych jest 1 lipca 2021 r. Przy czym podatnicy, którzy wymienili lub wymienią kasy wcześniej, nie tracą prawa do ulgi.

 

Ulga do 700 zł na wymianę kasy na online’ową m.in. dla świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne przysługuje nawet podatnikom, którzy wcześniej skorzystali z takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Ponadto z 1 stycznia na 1 lipca 2021 r. przesunięto termin wymiany kas dla podatników świadczących usługi:

 • fryzjerskie,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Zaczęło się od restauracji

Kwestia odroczenia kas online została podniesiona ze względu na przedsiębiorców świadczących usługi związane z wyżywieniem i usługi noclegowe. Ta grupa kasy online’owe musiałaby zakupić i zainstalować do końca czerwca 2020 r. Jednak to właśnie m.in. gastronomia znalazła się w grupie branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Termin przesunięto więc z 1 lipca 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą posiadać podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Ważne!

Nowy termin instalacji kas fiskalnych online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych:

1 stycznia 2021 r.!

 

Zobacz też: Odroczenie kas online dla usług fryzjerskich!

Czytany 5620 razy

Artykuły powiązane

 • Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać? Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sprzedaż sezonowa. Dla wielu przedsiębiorców ciepłe miesiące to okres największego (a czasem nawet jedynego w całym roku) zarobku. Otwierając sezonowy biznes pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się w sprzedaży sezonowej!

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!