poniedziałek, 25 maj 2020 07:25

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kosmetyczki nie muszą kupować kas fiskalnych online do końca roku. Odroczenie kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych to jedno z założeń Tarczy Antykryzysowej. Jeśli jednak wymieniłeś kasę wcześniej lub zamierzasz to zrobić, nie stracisz prawa do ulgi!

Kolejny etap luzowania obostrzeń przyniósł otwarcie m.in. salonów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich i restauracji. Choć firmy prowadzące taką działalność przeżywają obecnie oblężenie, dotkliwie odczuły skutki epidemii COVID-19. W ramach Tarczy Antykryzysowej wprowadzono wiele rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorstwom utrzymać się na rynku.

Oprócz wsparcia finansowego czy m.in. umorzenia płatności składek ZUS, przewidziano też zmianę niektórych terminów podatkowych. Dla usług fryzjerskich i kosmetycznych odroczono termin instalacji kas fiskalnych online!

 

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych

Według przepisów, które weszły w życie 1 maja 2019 r., kasy fiskalne online miały stać się obowiązkowe dla kosmetyczek i kosmetologów od 1 stycznia 2021 r. Do tego terminu pozostało jeszcze sporo czasu i być może wiele gabinetów poprawi swoją sytuację finansową, jednak rząd zdecydował o odroczeniu kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznym.

 

Nowym terminem instalacji kas online w gabinetach kosmetycznych jest 1 lipca 2021 r. Przy czym podatnicy, którzy wymienili lub wymienią kasy wcześniej, nie tracą prawa do ulgi.

 

Ulga do 700 zł na wymianę kasy na online’ową m.in. dla świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne przysługuje nawet podatnikom, którzy wcześniej skorzystali z takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Ponadto z 1 stycznia na 1 lipca 2021 r. przesunięto termin wymiany kas dla podatników świadczących usługi:

 • fryzjerskie,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Zaczęło się od restauracji

Kwestia odroczenia kas online została podniesiona ze względu na przedsiębiorców świadczących usługi związane z wyżywieniem i usługi noclegowe. Ta grupa kasy online’owe musiałaby zakupić i zainstalować do końca czerwca 2020 r. Jednak to właśnie m.in. gastronomia znalazła się w grupie branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Termin przesunięto więc z 1 lipca 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą posiadać podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Ważne!

Nowy termin instalacji kas fiskalnych online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych:

1 stycznia 2021 r.!

 

Zobacz też: Odroczenie kas online dla usług fryzjerskich!

Czytany 4509 razy

Artykuły powiązane

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Mobilna kasa online dla mobilnej kosmetyczki Mobilna kasa online dla mobilnej kosmetyczki

  Od 1 lipca 2021 r. każda kosmetyczka będzie musiała rejestrować sprzedaż z wykorzystaniem kasy fiskalnej online. Wykonujesz czynności kosmetyczne lub kosmetologiczne w ramach dużego salonu urody? Podnajmujesz stanowisko w zakładzie fryzjerskim? A może masz niezależny mały punkt usługowy? Zgodnie z przepisami musisz wyposażyć się w sprzęt nowej generacji. A co jeśli świadczysz usługi z dojazdem do klientek? Ciebie również dotyczy ten obowiązek!