poniedziałek, 25 maj 2020 07:25

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kosmetyczki nie muszą kupować kas fiskalnych online do końca roku. Odroczenie kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych to jedno z założeń Tarczy Antykryzysowej. Jeśli jednak wymieniłeś kasę wcześniej lub zamierzasz to zrobić, nie stracisz prawa do ulgi!

Kolejny etap luzowania obostrzeń przyniósł otwarcie m.in. salonów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich i restauracji. Choć firmy prowadzące taką działalność przeżywają obecnie oblężenie, dotkliwie odczuły skutki epidemii COVID-19. W ramach Tarczy Antykryzysowej wprowadzono wiele rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorstwom utrzymać się na rynku.

Oprócz wsparcia finansowego czy m.in. umorzenia płatności składek ZUS, przewidziano też zmianę niektórych terminów podatkowych. Dla usług fryzjerskich i kosmetycznych odroczono termin instalacji kas fiskalnych online!

 

Kasy online odroczone dla usług kosmetycznych

Według przepisów, które weszły w życie 1 maja 2019 r., kasy fiskalne online miały stać się obowiązkowe dla kosmetyczek i kosmetologów od 1 stycznia 2021 r. Do tego terminu pozostało jeszcze sporo czasu i być może wiele gabinetów poprawi swoją sytuację finansową, jednak rząd zdecydował o odroczeniu kas online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznym.

 

Nowym terminem instalacji kas online w gabinetach kosmetycznych jest 1 lipca 2021 r. Przy czym podatnicy, którzy wymienili lub wymienią kasy wcześniej, nie tracą prawa do ulgi.

 

Ulga do 700 zł na wymianę kasy na online’ową m.in. dla świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne przysługuje nawet podatnikom, którzy wcześniej skorzystali z takiego odliczenia przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Ponadto z 1 stycznia na 1 lipca 2021 r. przesunięto termin wymiany kas dla podatników świadczących usługi:

 • fryzjerskie,
 • budowlane,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnicze,
 • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Zaczęło się od restauracji

Kwestia odroczenia kas online została podniesiona ze względu na przedsiębiorców świadczących usługi związane z wyżywieniem i usługi noclegowe. Ta grupa kasy online’owe musiałaby zakupić i zainstalować do końca czerwca 2020 r. Jednak to właśnie m.in. gastronomia znalazła się w grupie branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Termin przesunięto więc z 1 lipca 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

 

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online muszą posiadać podatnicy wykonujący następujące czynności:

 • usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
 • usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

 

Ważne!

Nowy termin instalacji kas fiskalnych online dla usług kosmetycznych i kosmetologicznych:

1 stycznia 2021 r.!

 

Zobacz też: Odroczenie kas online dla usług fryzjerskich!

Czytany 5147 razy

Artykuły powiązane

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?