środa, 27 maj 2020 07:55

Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czasy, w których firma z Ursynowa koniecznie szukała biura rachunkowego na Ursynowie, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym z powodzeniem możesz przesyłać dokumenty do księgowego z drugiej strony Polski! To nie tylko szersze możliwości, ale też wygoda, oszczędność i więcej czasu na rozwój własnego biznesu.

Każdy przedsiębiorca, nawet najmniejszy, musi płacić podatki i rozliczać się z urzędem skarbowym. Duże firmy czasem decydują się na zatrudnienie księgowego na etacie, a niektórzy podatnicy z podstawową wiedzą księgową – na samodzielne rozliczanie swoich przychodów. Jednak zdecydowana większość korzysta z usług biur rachunkowych. Ogromny popyt na usługi księgowe sprawia, iż oferujących je firm jest naprawdę dużo.

 

Biuro rachunkowe, które dobrze rozliczy podatek

Oczywistą i podstawową cechą dobrego biura rachunkowego jest znajomość przepisów, a co za tym idzie umiejętne, prawidłowe i terminowe rozliczanie podatków. Przepisy prawa podatkowego zmieniają się bardzo dynamicznie. Księgowy nieustannie musi się uczyć. W przeciwnym razie nieznajomość wytycznych ustawodawcy czy terminów nowych obowiązków dla przedsiębiorców może przyczynić się do pomyłek, za które to przedsiębiorca – nie księgowy – będzie odpowiadał!

Dobre biuro rachunkowe to takie, które nie tylko wykona usługę księgową, ale też zapewni fachowe doradztwo w dziedzinie podatków, dostępnych rozwiązań i oprogramowania. Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów do wystawiania faktur, zarządzania sprzedażą czy relacjami z klientami. Idealna sytuacja to taka, w której program przedsiębiorcy współpracuje z programem księgowego. Takie rozwiązania zapewnia m.in. InsERT – producent programów, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

 

Wsparcie na różnych płaszczyznach

Najlepiej, by biuro rachunkowe nie tylko mogło przedsiębiorcy doradzić, ale też sprzedać polecane oprogramowanie. W tym miejscu dochodzimy do kolejnej zalety nowoczesnego biura rachunkowego, jaką jest wielofunkcyjność. Jeśli w jednej firmie możemy skorzystać z usługi księgowej, kupić oprogramowanie, wdrożyć je z pomocą specjalisty, kupić kasę fiskalną, wagę sklepową i wynająć terminal płatniczy, oszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy! Dzięki temu przedsiębiorca może poświęcić całą swoją energię na rozwijanie własnego biznesu!

 

Informatyzacja w rachunkowości  

Szukasz biura rachunkowego blisko domu? To zrozumiałe – tak robiliśmy przez wiele lat, a z rozpędu robimy tak również teraz. Jednak czasy, w których dostarczenie dokumentów do księgowości wymagało podesłania pracownika po pracy do biura, powoli odchodzą w zapomnienie. Nowoczesne biuro rachunkowe dysponuje narzędziami, które umożliwiają sprawne i wygodne przesyłanie dokumentów online. Jeszcze do niedawna cyfryzacja usług księgowych była innowacją. Dziś powoli staje się standardem jakości. Dzięki temu obsługę księgową może nam zapewnić nawet biuro znajdujące się na drugim końcu Polski.

Nie chodzi jednak o zwykłe przesyłanie faktur i innych dokumentów mailem w formie skanów czy PDF-ów. Nowoczesne biura dysponują profesjonalnymi narzędziami, takimi jak np. Portal Biura czy SaldeoSMART. Pierwszy program służy do komunikacji pomiędzy księgowym a przedsiębiorcą. Pracownik firmy po prostu wgrywa dokumenty do systemu. Nawet nie musi ich skanować, wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem. Na specjalnej platformie zyskuje informacje o etapie pracy nad dokumentem, podatku do zapłaty czy zbliżających się terminach. Portal Biura to innowacyjne, a przy tym proste i intuicyjne narzędzie, które zapewnia kompleksową obsługę komunikacji na linii biuro rachunkowe – przedsiębiorca.

Z kolei SaldeoSMART to to wygodny program do odczytywania danych z faktur. Posługują się nim księgowi i przedsiębiorcy. Zdecydowanie usprawnia on współpracę tych dwóch podmiotów.

 

Ciągłość usług

Zanim wybierzesz biuro rachunkowe upewnij się, czy będzie ono w stanie zagwarantować twojej firmie świadczenie usług niezależnie od okoliczności. Czy jeśli twój księgowy rozchoruje się lub wyjedzie na urlop, będzie mógł przekazać twoje rozliczenia innej kompetentnej osobie? Czy a osoba również będzie w stanie odpowiedzieć na bieżące pytania, nawet te bardziej skomplikowane? To ważne kryterium.

Zwróć też uwagę na kontaktowość biura. Jeśli księgowy obiecuje, że oddzwoni, a robi to po 3 dniach, w przyszłości może być za późno na rozwiązanie nagłego problemu. Nowoczesne biuro rachunkowe komunikuje się ze swoimi klientami na różne sposoby – osobiście, telefonicznie, mailowo, a nawet przez komunikatory i programy typu Skype, Zoom czy WhatsApp. Obecne wydarzenia pokazują, jak ważna w komunikacji jest elastyczność. Masz prawo oczekiwać tej cechy od swojego księgowego!

 

Portal Biura – dowiedz się więcej!

Czytany 343 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 maj 2020 08:08

Artykuły powiązane

 • Portal Biura wyróżniony za wspieranie małych i średnich firm! Portal Biura wyróżniony za wspieranie małych i średnich firm!

  Aplikacja webowa Portal Biura została wyróżniona tytułem Najlepszego Produktu dla MŚP w ramach raportu Turbiny Polskiej Gospodarki 2020. Ten nowoczesny produkt został doceniony przez specjalistów m.in. za wsparcie zapewniane małym i średnim przedsiębiorstwom w procesie szybkiego i bezkontaktowego przekazywania dokumentów.

 • InsERT GT współpracuje z Portalem Biura! InsERT GT współpracuje z Portalem Biura!

  Korzystasz z programów klasycznej linii InsERT GT? Rewizora GT lub Rachmistrza GT? Teraz możesz udostępnić swoim klientom dostęp do Portalu Biura! To niezwykle proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie, które wzmocni pozycję biura rachunkowego na rynku – nawet w obliczu pandemii i ograniczenia kontaktów.

 • Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online? Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online?

  Nowa rzeczywistość wymaga nowoczesnych rozwiązań. Przesyłanie dokumentów księgowemu online to nie tylko bezpieczeństwo, ale też niesamowita wygoda i oszczędność! Poznaj możliwości, jakie daje przedsiębiorcom i ich księgowym SaldeoSMART – program zintegrowany m.in. z systemami InsERT.

 • Księgowość internetowa – czym jest? Co dzięki niej zyskasz? Księgowość internetowa – czym jest? Co dzięki niej zyskasz?

  W czasach, gdy osobisty kontakt ograniczamy do minimum, zdalna współpraca z księgowym jest doskonałym rozwiązaniem. Księgowość internetowa jest nie tylko bezpieczna, ale też oszczędna i bardzo wygodna – zarówno dla przedsiębiorcy, jak i biura rachunkowego.

 • Nie idź do biura rachunkowego! Prześlij dokumenty online przez Portal Biura Nie idź do biura rachunkowego! Prześlij dokumenty online przez Portal Biura

  Księgowość online to przyszłość biznesu. Epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła proces, który do tej pory powoli obejmował kolejnych przedsiębiorców. Sprawdź, jak możesz szybko, prosto i bezpiecznie przesłać do swojego biura rachunkowego faktury, umowy i wszelkie inne dokumenty! Umożliwia Ci to Portal Biura.