środa, 27 maj 2020 07:55

Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czasy, w których firma z Ursynowa koniecznie szukała biura rachunkowego na Ursynowie, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym z powodzeniem możesz przesyłać dokumenty do księgowego z drugiej strony Polski! To nie tylko szersze możliwości, ale też wygoda, oszczędność i więcej czasu na rozwój własnego biznesu.

Każdy przedsiębiorca, nawet najmniejszy, musi płacić podatki i rozliczać się z urzędem skarbowym. Duże firmy czasem decydują się na zatrudnienie księgowego na etacie, a niektórzy podatnicy z podstawową wiedzą księgową – na samodzielne rozliczanie swoich przychodów. Jednak zdecydowana większość korzysta z usług biur rachunkowych. Ogromny popyt na usługi księgowe sprawia, iż oferujących je firm jest naprawdę dużo.

 

Biuro rachunkowe, które dobrze rozliczy podatek

Oczywistą i podstawową cechą dobrego biura rachunkowego jest znajomość przepisów, a co za tym idzie umiejętne, prawidłowe i terminowe rozliczanie podatków. Przepisy prawa podatkowego zmieniają się bardzo dynamicznie. Księgowy nieustannie musi się uczyć. W przeciwnym razie nieznajomość wytycznych ustawodawcy czy terminów nowych obowiązków dla przedsiębiorców może przyczynić się do pomyłek, za które to przedsiębiorca – nie księgowy – będzie odpowiadał!

Dobre biuro rachunkowe to takie, które nie tylko wykona usługę księgową, ale też zapewni fachowe doradztwo w dziedzinie podatków, dostępnych rozwiązań i oprogramowania. Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów do wystawiania faktur, zarządzania sprzedażą czy relacjami z klientami. Idealna sytuacja to taka, w której program przedsiębiorcy współpracuje z programem księgowego. Takie rozwiązania zapewnia m.in. InsERT – producent programów, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

 

Wsparcie na różnych płaszczyznach

Najlepiej, by biuro rachunkowe nie tylko mogło przedsiębiorcy doradzić, ale też sprzedać polecane oprogramowanie. W tym miejscu dochodzimy do kolejnej zalety nowoczesnego biura rachunkowego, jaką jest wielofunkcyjność. Jeśli w jednej firmie możemy skorzystać z usługi księgowej, kupić oprogramowanie, wdrożyć je z pomocą specjalisty, kupić kasę fiskalną, wagę sklepową i wynająć terminal płatniczy, oszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy! Dzięki temu przedsiębiorca może poświęcić całą swoją energię na rozwijanie własnego biznesu!

 

Informatyzacja w rachunkowości  

Szukasz biura rachunkowego blisko domu? To zrozumiałe – tak robiliśmy przez wiele lat, a z rozpędu robimy tak również teraz. Jednak czasy, w których dostarczenie dokumentów do księgowości wymagało podesłania pracownika po pracy do biura, powoli odchodzą w zapomnienie. Nowoczesne biuro rachunkowe dysponuje narzędziami, które umożliwiają sprawne i wygodne przesyłanie dokumentów online. Jeszcze do niedawna cyfryzacja usług księgowych była innowacją. Dziś powoli staje się standardem jakości. Dzięki temu obsługę księgową może nam zapewnić nawet biuro znajdujące się na drugim końcu Polski.

Nie chodzi jednak o zwykłe przesyłanie faktur i innych dokumentów mailem w formie skanów czy PDF-ów. Nowoczesne biura dysponują profesjonalnymi narzędziami, takimi jak np. Portal Biura czy SaldeoSMART. Pierwszy program służy do komunikacji pomiędzy księgowym a przedsiębiorcą. Pracownik firmy po prostu wgrywa dokumenty do systemu. Nawet nie musi ich skanować, wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem. Na specjalnej platformie zyskuje informacje o etapie pracy nad dokumentem, podatku do zapłaty czy zbliżających się terminach. Portal Biura to innowacyjne, a przy tym proste i intuicyjne narzędzie, które zapewnia kompleksową obsługę komunikacji na linii biuro rachunkowe – przedsiębiorca.

Z kolei SaldeoSMART to to wygodny program do odczytywania danych z faktur. Posługują się nim księgowi i przedsiębiorcy. Zdecydowanie usprawnia on współpracę tych dwóch podmiotów.

 

Ciągłość usług

Zanim wybierzesz biuro rachunkowe upewnij się, czy będzie ono w stanie zagwarantować twojej firmie świadczenie usług niezależnie od okoliczności. Czy jeśli twój księgowy rozchoruje się lub wyjedzie na urlop, będzie mógł przekazać twoje rozliczenia innej kompetentnej osobie? Czy a osoba również będzie w stanie odpowiedzieć na bieżące pytania, nawet te bardziej skomplikowane? To ważne kryterium.

Zwróć też uwagę na kontaktowość biura. Jeśli księgowy obiecuje, że oddzwoni, a robi to po 3 dniach, w przyszłości może być za późno na rozwiązanie nagłego problemu. Nowoczesne biuro rachunkowe komunikuje się ze swoimi klientami na różne sposoby – osobiście, telefonicznie, mailowo, a nawet przez komunikatory i programy typu Skype, Zoom czy WhatsApp. Obecne wydarzenia pokazują, jak ważna w komunikacji jest elastyczność. Masz prawo oczekiwać tej cechy od swojego księgowego!

 

Portal Biura – dowiedz się więcej!

Czytany 1000 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 maj 2020 08:08

Artykuły powiązane

 • Elektroniczny obieg dokumentów w e-księgowości – jak ułatwia życie przedsiębiorcom Elektroniczny obieg dokumentów w e-księgowości – jak ułatwia życie przedsiębiorcom

  Zmiana modelu współpracy biznesowej wymuszona trwającą od 2020 r. pandemią sprawiła, iż wielu przedsiębiorców przekonało się do elektronicznego obiegu dokumentów oraz ogólnie zdalnych kontaktów. Firmy, które kontynuowały działalność nawet w trudnych dla gospodarki miesiącach, musiały m.in. dostosować się do rządowych wytycznych podczas kontaktu ze swoim księgowym. Zarówno przedsiębiorcy, jak i biura rachunkowe przekonały się, jak praktyczna jest w dzisiejszych czasach e-księgowość. Jakie korzyści przyniosła obu stronom?

 • Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości

  E-księgowość z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Perspektywa przesyłania online wszystkich danych do księgowego i otrzymywania tą samą drogą informacji zwrotnych kusi nowoczesnych przedsiębiorców. Narzędziem od InsERT, które usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a klientem jest Portal Biura. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

 • Programy do e-księgowości – który wybrać? Programy do e-księgowości – który wybrać?

  Księgowość internetowa z miesiąca na miesiąc zyskuje sobie coraz większą popularność. Niewątpliwie przyczyniły się do tego kolejne lockdowny, które znacząco ograniczyły bezpośrednie kontakty usługodawców z ich klientami. E-księgowość jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej obsługi biura rachunkowego. Ale czy tańsza? Sprawdź, z jakiego programu do e-księgowości warto korzystać.

 • Rodzaje księgowości internetowej, czyli e-księgowość w praktyce Rodzaje księgowości internetowej, czyli e-księgowość w praktyce

  W czasach globalnej cyfryzacji, gdy coraz więcej czynności wykonujemy bez wychodzenia z domu czy opuszczania biura, e-księgowość błyskawicznie zdobywa sobie nowych zwolenników. Tańsza od tradycyjnej obsługi, oszczędza nie tylko pieniądze, ale też czas. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi warto wiedzieć, iż jako e-księgowość reklamowane są różne, niejednorodne czynności. Poznaj rodzaje księgowości internetowej i zdecyduj, która najlepiej sprawdzi się w twoim przedsiębiorstwie!

 • Jak nowoczesne technologie ułatwiają pracę księgowych Jak nowoczesne technologie ułatwiają pracę księgowych

  Cyfryzacja w pracy księgowego to w 2021 r. standard. Czasy, gdy biura rachunkowe tonęły w opasłych segregatorach, a ich praca polegała na żmudnym przepisywaniu danych i liczeniu wszystkiego za pomocą kalkulatora, dawno minęły. Coraz częściej jednak z elektronicznego obiegu dokumentów, e-faktur i e-księgowości chętnie korzystają też inni przedsiębiorcy – klienci biura. Jak nowoczesne technologie ułatwiają pracę księgowym?