środa, 08 lipiec 2020 21:11

Dla kogo kasa fiskalna i terminal POSPAY i POSPAY Online?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Coraz więcej firm musi stosować kasy fiskalne już od pierwszej wykonanej usługi lub sprzedanego towaru. Popularność płatności bezgotówkowych z kolei sprawia, że przedsiębiorcy decydują się na wprowadzenie na starcie drugiego urządzenia - terminala płatniczego. A co, jeśli można połączyć funkcjonalności obu sprzętów w jednej obudowie? POSPAY i POSPAY Online to przykłady takiego rozwiązania!

Wiodący producent kas fiskalnych w Polsce, firma Posnet, stworzyła urządzenia POSPAY i POSPAY Online. Są to dwa warianty kas, które łączą w sobie nawet nie dwa, ale aż trzy urządzenia! Stanowią połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego w zgrabnej, estetycznej obudowie.

 

POSPAY i POSPAY Online - jaka jest różnica?

Czym różnią się od siebie modele POSPAY i POSPAY Online? Urządzenie POSPAY to fiskalny terminal płatniczy z elektroniczną kopią paragonu. POSPAY Online spełnia natomiast wszystkie najnowsze wymogi ustawodawcy dotyczące kas online’owych. Między innymi przesyła dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Jeżeli więc jesteś zobowiązany do posiadania kasy online, to wybierz właśnie ten wariant.

 

Kasa fiskalna i terminal w jednym - czy warto?

Czy warto zainwestować w połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym? Tak, bo generuje to sporą oszczędność. Dysponujemy trzema urządzeniami w cenie kasy fiskalnej lepszej jakości. Możemy też bez przeszkód skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Jeżeli tylko spełniamy warunki, terminal otrzymamy za darmo. Jednocześnie jest też dostępna ulga na kasę do 700 zł! Jeśli weźmiemy pod uwagę obie opcje i skorzystamy z tych możliwości, to koszt kasy i terminala płatniczego będzie naprawdę nieduży. 

 

Komu można polecić kasę i terminal POSPAY?

Zalety fiskalnego terminala płatniczego POSPAY dostrzegą przedsiębiorcy z naprawdę rozmaitych branż. Z pewnością urządzenie to sprawdzi się w niedużych firmach - małych sklepach, kameralnych lokalach gastronomicznych, gabinecie lekarskim czy klubie fitness. Przyda się również w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Generalnie jako kasa fiskalna Posnet POSPAY będzie praktyczny w działalności mobilnej i w firmach usługowych, gdzie przestrzeń lady czy biurka jest na wagę złota. Jednocześnie warto dodać, że urządzenie to znajdzie zastosowanie w przypadku działalności z niewielkim asortymentem, które nie muszą pilnować stanów magazynowych.

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online doskonale sprawdzi się jako drukarka fiskalna. W firmach, które korzystają z oprogramowania do prowadzenia sprzedaży, to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Dokumenty wystawiane z kilku stanowisk można podłączyć do jednej drukarki fiskalnej. A dodatkowo - dysponujemy funkcjonalnościami terminala płatniczego.

Dowiedz się więcej o POSPAY Online

 

Sprawdź też POSPAY z elektroniczną kopią paragonu!

Czytany 1390 razy

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens? Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens?

  Bazarki, targowiska, uliczne stragany – zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przyzwyczajeni do faktu, że w takich miejscach nie zapłacą kartą. Jednocześnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa to właśnie one zostały przez respondentów wskazane jako takie, w których najbardziej brakuje opcji płatności bezgotówkowej. Czy rzeczywiście opłaca się wprowadzać możliwość płatności kartą na bazarze i targowisku?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

  Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.