środa, 22 lipiec 2020 21:27

Szukasz kasy online dla sprzedaży węgla?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Prosta w obsłudze, a przy tym niezwykle funkcjonalna kasa ERGO? A może drukarka TEMO lub innowacyjny fiskalny terminal płatniczy POSPAY? Doradcy i serwisanci salonu sprzedaży kas online w Warszawie przygotowali ranking najlepszych urządzeń. Sprawdź kasy online dla sprzedaży węgla optymalne dla branży!

Kasy fiskalne online to urządzenia nowej generacji, które przesyłają dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ten scentralizowany system informatyczny Krajowej Administracji Skarbowej na bieżąco analizuje uzyskiwane informacje pod kątem ich poprawności i rzetelności. Wykrywa m.in. nieprawidłowo zaprogramowane stawki VAT – dzięki temu użytkownik kasy może uzyskać informację o konieczności wprowadzenia korekty w pamięci urządzenia.

 

Funkcjonalność kasy online

Urządzenia online’owe wystawiają zarówno papierowe paragony, jak i paragony elektroniczne. Wysyłka e-paragonów odbywa się na żądanie nabywcy. Kasa online zapisuje dane w pamięci chronionej, gdzie są bezpiecznie przechowywane i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia tego typu w standardzie posiadają m.in. opcję wydruku numeru NIP nabywcy w części fiskalnej paragonu.

Poza tymi nowymi funkcjami, kasy online’owe nie różnią się pod względem obsługi czy obowiązków od urządzeń tradycyjnych z elektroniczną kopią paragonu. Podlegają okresowym przeglądom technicznym i wymagają wystawiania m.in. raportów okresowych. Producenci kas nie projektowali zupełnie nowych modeli – te, które znamy i cenimy od lat, dostępne są obecnie także w wersjach online’owych. Jedyną różnicą istotną z punktu widzenia użytkownika jest konieczność zapewnienia kasie stałego dostępu do Internetu – czy to przez łącze stacjonarne, czy też sieć Wi-Fi, GSM itp.

 

Kasy online dla sprzedaży węgla

Od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne online staną się obowiązkowe dla podatników zajmujących się dostawą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych. Choć na wymianę urządzeń pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz rozejrzeć się za modelem odpowiadającym potrzebom tego typu działalności.

 

Serwisanci i doradcy klienta naszego salonu sprzedaży kas fiskalnych online w Warszawie opracowali listę urządzeń, które optymalnie wpisują się w specyfikę firm zajmujących się sprzedażą opału.

 

Polecane kasy online dla sprzedaży węgla:

 


ergo

Posnet ERGO Online

– mała, lekka i prosta w obsłudze kasa fiskalna o wysokich parametrach technicznych. Ceniona za niezawodność, wyróżnia się modułową rozbudową. Po wybraniu podstawowej wersji, możliwości urządzenia można rozszerzać poprzez np. dodanie nowych modułów komunikacyjnych. Kasa ERGO Online dla sprzedaży węgla została przystosowana do pracy mobilnej – paragon z powodzeniem może wystawić kierowca, który dowozi np. węgiel czy brykiet do domu klienta.

 


1kasa novitus next

 

Novitus NEXT Online

– to stacjonarna kasa fiskalna z dwiema opcjami obsługi – dotykowym panelem operatora oraz tradycyjną klawiaturą. Wyposażona została m.in. w funkcję zarządzania biznesem z poziomu kasy – tworzenie raportów, analiz itp. To bardzo mocne urządzenie o wysokiej niezawodności, które sprawdzi się w bardziej rozbudowanych biznesach.

 

 


1drukarka fiskalna posnet temo

Posnet TEMO Online

– drukarka fiskalna przeznaczona dla składów opału wykorzystujących w swojej działalności oprogramowanie do zarządzania sprzedażą. Drukarka obsługiwana jest z poziomu aplikacji sprzedażowej. To najmniejsze i najlżejsze tego typu urządzenie na polskim rynku. Z komputerem lub urządzeniem mobilnym komunikuje się zarówno przez połączenie kablowe, jak i bezprzewodowo – przez Wi-Fi czy Bluetooth.

 


 pospay fiskalny terminal platniczy 05

 

POSPAY Online

– innowacyjne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej online oraz terminala płatniczego. Opcja płatności kartą np. przy odbiorze opału to ogromna wygoda dla obu stron. Jednocześnie jest to wciąż rzadkość w tej branży – łatwo dzięki tej opcji wybić się ponad konkurencję. Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online jest mały i lekki, łączy w sobie aż trzy urządzenia. To ogromna oszczędność – nie tylko pieniędzy, ale też miejsca i czasu!

 

 


 

 

W salonie sprzedaży kas fiskalnych online Warszawie – BUCHCOM – doświadczeni serwisanci służą pomocą w wyborze urządzenia najlepiej trafiającego w potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. Jeśli więc szukasz kasy online dla sprzedaży węgla, mamy dla ciebie najlepsze propozycje!

 

Więcej o kasach online dla sprzedaży węgla czytaj TUTAJ

 

Kasy online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

Czytany 1161 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 lipiec 2020 10:39

Artykuły powiązane

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!