wtorek, 22 wrzesień 2020 21:06

Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

Już od kilku lat gabinety lekarskie i stomatologiczne mają obowiązek rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej już od pierwszego przyjętego pacjenta. Branża medyczna została też wyznaczona przez ustawodawcę jako zobowiązana do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online. Ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią COVID-19 zdecydowano się przesunąć termin instalacji nowych kas o pół roku. Kasa online dla stomatologa będzie obowiązkowa od 1 lipca 2021 r.

 

Jaka kasa online dla stomatologa

Mimo iż do wyznaczonego terminu pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz rozejrzeć się za urządzeniem odpowiadającym potrzebom gabinetu stomatologicznego. Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy w wyniku bardzo dużego zainteresowania zabraknie najpopularniejszych urządzeń. Pamiętajmy, że oprócz lekarzy i stomatologów, kasy online do 1 lipca 2021 r. muszą wymienić też prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki, firmy budowlane i kluby fitness.

Kasa online dla stomatologa wcale nie musi być drogim, zaawansowanym urządzeniem z wieloma funkcjami. W prywatnym gabinecie dentystycznym z powodzeniem sprawdzi się mała kasa – stacjonarna lub mobilna. Urządzenia mobilne mają dodatkową zaletę – można z nimi swobodnie podróżować. Niewielkie i lekkie modele zmieszczą się w torbie, torebce, a niektóre nawet w kieszeni! To bardzo dobra alternatywa dla stomatologów, którzy przyjmują w kilku prywatnych przychodniach czy klinikach.

W gabinetach, które do obsługi pacjentów wykorzystują oprogramowanie sprzedażowe, optymalnym wyborem będzie mała drukarka fiskalna online. Zapewni ona szybki wydruk nie tylko paragonów fiskalnych, ale też faktur i wielu dokumentów niefiskalnych.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasy online dla stomatologa

Jeśli szukasz kasy online mobilnej, zwróć uwagę nie tylko na design i gabaryty, ale też m.in. na wytrzymałość akumulatora. Intuicyjne, proste menu ułatwi naukę obsługi i przyspieszy prawidłowe wystawianie paragonów czy raportów.

Duże znaczenie ma też wytrzymałość i niezawodność. Kasa w niewielkim gabinecie stomatologicznym może być narażona na różnego rodzaju substancje i wilgoć. Niechcący strącona ze stołu, powinna dobrze zareagować na upadek. Warto wszystkie te czynniki wziąć pod uwagę, tak by kasa online dla stomatologa okazała się wygodna i długo posłużyła. Doświadczony serwisant kas fiskalnych w Warszawie lub innym mieście chętnie pomoże wybrać odpowiedni sprzęt.

 

Połączenie kasy online i terminala płatniczego

W gabinetach, które chcą zapewnić swoim pacjentom możliwość płatności kartą, doskonale sprawdzi się fiskalny terminal płatniczy. POSPAY Online to połączenie trzech urządzeń – kasy, drukarki i terminala płatniczego. W jednym urządzeniu dostajemy dwa, i to w korzystnej cenie! Gabinet stomatologiczny wymieniający kasę ona online’ową może skorzystać z ulgi do 700 zł. A jeśli do tej pory nie miała terminala, po spełnieniu warunków może uzyskać dofinansowanie do jego zakupu w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

 

Kasy fiskalne online w Warszawie – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online dla stomatologów czytaj w Poradniku

Czytany 374 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy online dla firm budowlanych – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla firm budowlanych – od kiedy w 2021 r.?

  Już za kilka miesięcy trzecia grupa podatników obowiązkowo zainstaluje w swoich działalnościach kasy fiskalne online. Wśród wyznaczonych przez ustawodawcę branż znalazła się m.in. branża budowalna. Jak rozumieć zakres usług, których wykonywanie zmusi podatnika do wymiany urządzenia? Od kiedy w 2021 r. kasy online dla firm budowlanych staną się obowiązkowe?

 • Kasy online dla fryzjerów – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla fryzjerów – od kiedy w 2021 r.?

  Właściciele salonów fryzjerskich już teraz kupują kasy online – choć według przepisów mają na to jeszcze kilka miesięcy. Od kiedy kasy online dla fryzjerów będą obowiązkowe w 2021 r.? Co zrobić, aby zachować szansę na ulgę przysługującą przy wymianie kasy i ile w rzeczywistości będzie kosztował nowy obowiązek?

 • Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.? Kasy fiskalne online – od kiedy dla kolejnych branż w 2021 r.?

  Pomimo silnego kryzysu branża hotelarska i gastronomiczna wymieniły swoje urządzenia na kasy fiskalne online. Z początkiem roku w serwisach fiskalnych zaczęli pojawiać się kolejni przedsiębiorcy – to fryzjerzy, właściciele klubów fitness i firm budowalnych, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy. Ciąży na nich obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Od kiedy? I dlaczego już teraz kupują kasy?

 • Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi? Spóźnienie z instalacją kasy online – czy pozbawia prawa do ulgi?

  Lokale gastronomiczne, składy opału i obiekty noclegowe od 1 stycznia 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Przepisy są w tej kwestii jednoznaczne – spóźnienie z instalacją urządzenia online’owego naraża przedsiębiorcę na sankcje skarbowe oraz utratę prawa do ulgi na kasę. A co w przypadku, gdy podatnik nie prowadził sprzedaży i nie uzyskał przychodu? Odpowiedzi na pytanie, czy w tej sytuacji ma prawo do ulgi, udzielają interpretacje indywidualne organów skarbowych.

 • Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć? Kasy online – przepisy: Odroczenie terminu tylko na indywidualny wniosek – jak go złożyć?

  Odrzucenie projektu ustawy, która miała przesunąć termin instalacji kas online o rok m.in. dla hoteli i gastronomii, położyło kres nadziei tych branż na uniknięcie uciążliwego obowiązku. Nie oznacza to jednak, iż pozostali oni całkowicie bez szansy na późniejszy termin wprowadzenia kasy online. Przepisy dają możliwość indywidualnego odroczenia terminu wymiany kas na online’owe. Firmy muszą się jednak śpieszyć - mają na to czas tylko do końca roku.