wtorek, 22 wrzesień 2020 21:06

Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

Już od kilku lat gabinety lekarskie i stomatologiczne mają obowiązek rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej już od pierwszego przyjętego pacjenta. Branża medyczna została też wyznaczona przez ustawodawcę jako zobowiązana do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online. Ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią COVID-19 zdecydowano się przesunąć termin instalacji nowych kas o pół roku. Kasa online dla stomatologa będzie obowiązkowa od 1 lipca 2021 r.

 

Jaka kasa online dla stomatologa

Mimo iż do wyznaczonego terminu pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz rozejrzeć się za urządzeniem odpowiadającym potrzebom gabinetu stomatologicznego. Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy w wyniku bardzo dużego zainteresowania zabraknie najpopularniejszych urządzeń. Pamiętajmy, że oprócz lekarzy i stomatologów, kasy online do 1 lipca 2021 r. muszą wymienić też prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki, firmy budowlane i kluby fitness.

Kasa online dla stomatologa wcale nie musi być drogim, zaawansowanym urządzeniem z wieloma funkcjami. W prywatnym gabinecie dentystycznym z powodzeniem sprawdzi się mała kasa – stacjonarna lub mobilna. Urządzenia mobilne mają dodatkową zaletę – można z nimi swobodnie podróżować. Niewielkie i lekkie modele zmieszczą się w torbie, torebce, a niektóre nawet w kieszeni! To bardzo dobra alternatywa dla stomatologów, którzy przyjmują w kilku prywatnych przychodniach czy klinikach.

W gabinetach, które do obsługi pacjentów wykorzystują oprogramowanie sprzedażowe, optymalnym wyborem będzie mała drukarka fiskalna online. Zapewni ona szybki wydruk nie tylko paragonów fiskalnych, ale też faktur i wielu dokumentów niefiskalnych.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasy online dla stomatologa

Jeśli szukasz kasy online mobilnej, zwróć uwagę nie tylko na design i gabaryty, ale też m.in. na wytrzymałość akumulatora. Intuicyjne, proste menu ułatwi naukę obsługi i przyspieszy prawidłowe wystawianie paragonów czy raportów.

Duże znaczenie ma też wytrzymałość i niezawodność. Kasa w niewielkim gabinecie stomatologicznym może być narażona na różnego rodzaju substancje i wilgoć. Niechcący strącona ze stołu, powinna dobrze zareagować na upadek. Warto wszystkie te czynniki wziąć pod uwagę, tak by kasa online dla stomatologa okazała się wygodna i długo posłużyła. Doświadczony serwisant kas fiskalnych w Warszawie lub innym mieście chętnie pomoże wybrać odpowiedni sprzęt.

 

Połączenie kasy online i terminala płatniczego

W gabinetach, które chcą zapewnić swoim pacjentom możliwość płatności kartą, doskonale sprawdzi się fiskalny terminal płatniczy. POSPAY Online to połączenie trzech urządzeń – kasy, drukarki i terminala płatniczego. W jednym urządzeniu dostajemy dwa, i to w korzystnej cenie! Gabinet stomatologiczny wymieniający kasę ona online’ową może skorzystać z ulgi do 700 zł. A jeśli do tej pory nie miała terminala, po spełnieniu warunków może uzyskać dofinansowanie do jego zakupu w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

 

Kasy fiskalne online w Warszawie – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online dla stomatologów czytaj w Poradniku

Czytany 1209 razy

Artykuły powiązane

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?