wtorek, 22 wrzesień 2020 21:06

Kasa online dla stomatologa – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie czekaj z wymianą kasy do 2021 r. – zrób to już teraz, a będziesz mieć większy wybór! Sprawdź, jaka kasa online dla stomatologa najlepiej trafi w potrzeby twojego gabinetu. Dowiedz się też, jakie parametry i czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać urządzenie jednocześnie wygodne i niezawodne!

Już od kilku lat gabinety lekarskie i stomatologiczne mają obowiązek rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej już od pierwszego przyjętego pacjenta. Branża medyczna została też wyznaczona przez ustawodawcę jako zobowiązana do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online. Ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią COVID-19 zdecydowano się przesunąć termin instalacji nowych kas o pół roku. Kasa online dla stomatologa będzie obowiązkowa od 1 lipca 2021 r.

 

Jaka kasa online dla stomatologa

Mimo iż do wyznaczonego terminu pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz rozejrzeć się za urządzeniem odpowiadającym potrzebom gabinetu stomatologicznego. Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy w wyniku bardzo dużego zainteresowania zabraknie najpopularniejszych urządzeń. Pamiętajmy, że oprócz lekarzy i stomatologów, kasy online do 1 lipca 2021 r. muszą wymienić też prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki, firmy budowlane i kluby fitness.

Kasa online dla stomatologa wcale nie musi być drogim, zaawansowanym urządzeniem z wieloma funkcjami. W prywatnym gabinecie dentystycznym z powodzeniem sprawdzi się mała kasa – stacjonarna lub mobilna. Urządzenia mobilne mają dodatkową zaletę – można z nimi swobodnie podróżować. Niewielkie i lekkie modele zmieszczą się w torbie, torebce, a niektóre nawet w kieszeni! To bardzo dobra alternatywa dla stomatologów, którzy przyjmują w kilku prywatnych przychodniach czy klinikach.

W gabinetach, które do obsługi pacjentów wykorzystują oprogramowanie sprzedażowe, optymalnym wyborem będzie mała drukarka fiskalna online. Zapewni ona szybki wydruk nie tylko paragonów fiskalnych, ale też faktur i wielu dokumentów niefiskalnych.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasy online dla stomatologa

Jeśli szukasz kasy online mobilnej, zwróć uwagę nie tylko na design i gabaryty, ale też m.in. na wytrzymałość akumulatora. Intuicyjne, proste menu ułatwi naukę obsługi i przyspieszy prawidłowe wystawianie paragonów czy raportów.

Duże znaczenie ma też wytrzymałość i niezawodność. Kasa w niewielkim gabinecie stomatologicznym może być narażona na różnego rodzaju substancje i wilgoć. Niechcący strącona ze stołu, powinna dobrze zareagować na upadek. Warto wszystkie te czynniki wziąć pod uwagę, tak by kasa online dla stomatologa okazała się wygodna i długo posłużyła. Doświadczony serwisant kas fiskalnych w Warszawie lub innym mieście chętnie pomoże wybrać odpowiedni sprzęt.

 

Połączenie kasy online i terminala płatniczego

W gabinetach, które chcą zapewnić swoim pacjentom możliwość płatności kartą, doskonale sprawdzi się fiskalny terminal płatniczy. POSPAY Online to połączenie trzech urządzeń – kasy, drukarki i terminala płatniczego. W jednym urządzeniu dostajemy dwa, i to w korzystnej cenie! Gabinet stomatologiczny wymieniający kasę ona online’ową może skorzystać z ulgi do 700 zł. A jeśli do tej pory nie miała terminala, po spełnieniu warunków może uzyskać dofinansowanie do jego zakupu w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

 

Kasy fiskalne online w Warszawie – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online dla stomatologów czytaj w Poradniku

Czytany 1740 razy

Artykuły powiązane

 • Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać? Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sprzedaż sezonowa. Dla wielu przedsiębiorców ciepłe miesiące to okres największego (a czasem nawet jedynego w całym roku) zarobku. Otwierając sezonowy biznes pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się w sprzedaży sezonowej!

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!