poniedziałek, 22 luty 2021 11:45

Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kolejna grupa podatników zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych kupuje nowe urządzenia. Wymóg ustawodawcy objął m.in. kancelarie prawne. Sprawdź, od kiedy kasy fiskalne online dla prawników staną się obowiązkowe i dlaczego wiele firm postanowiło zrobić to wcześniej, mimo że termin mija dopiero za kilka miesięcy!

Kasy fiskalne online to urządzenia wyposażone w kilka nowych funkcji. Oprócz rejestrowania obrotu i kwot podatku oraz emitowania paragonów, wysyłają one dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ten zaawansowany system Krajowej Administracji Skarbowej pozwala na lepszą kontrolę i skuteczniejsze przeciwdziałanie nadużyciom podatkowym.

 

Kasy online dla prawników w 2021 r.

Jedną z grup podatników zobowiązanych do wymiany tradycyjnych urządzeń na kasy fiskalne online są prawnicy. Zgodnie z aktualnymi przepisami, świadczenie usług prawniczych zobowiązuje do posiadania kasy online’owej od 1 lipca 2021 r. To ostateczny termin – jak podkreślają przedstawiciele rządu, pomimo trwającej pandemii jest nie zostanie po raz drugi przesunięty.

Ponadto, od 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online muszą powiadać lekarze i lekarze dentyści, fryzjerzy, kosmetyczki i kosmetolodzy, firmy budowlane oraz obiekty służące poprawie kondycji fizycznej (m.in. kluby fitness i siłownie).

 

Kasy online dla prawników – znaczenie terminu

Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej online jest bardzo ważne. Spóźnienie w tym zakresie skutkuje m.in. utratą prawa do ulgi na kasę. Należy podkreślić, iż odliczenia takiego można skorzystać nawet w przypadku, gdy w przeszłości już z niego skorzystaliśmy – przy zakupie pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Zadbanie o zakup i wprowadzenie do działalności kasy online’owej ma znaczenie nie tylko ze względów prawnych, ale też praktycznych. Należy bowiem pamiętać, iż termin 1 lipca 2021 r. zobowiązuje do wymiany kas bardzo szeroką grupę podatników – nawet kilkaset tysięcy podmiotów. Tuż przed terminem może zabraknąć najpopularniejszych modeli urządzeń – małych, mobilnych i wygodnych w użytkowaniu, które bardzo dobrze sprawdzają się w pracy prawnika.

Ponadto należy uwzględnić kwestię obsługi nowej kasy online’owej przez serwis. Sama fiskalizacja nie jest procesem bardzo skomplikowanym, ale wraz z dojazdami do klientów czynności te zajmują serwisantowi sporo czasu. W ciągu dnia jeden specjalista może wykonać maksymalnie 5-6 fiskalizacji. Jeśli chcemy, aby poświęcił nam też czas m.in. na pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia, zgłośmy się do niego wcześniej.

 

Więcej o kasach fiskalnych online czytaj w Poradniku

 

Kasy fiskalne online – zobacz naszą ofertę

Czytany 2434 razy

Artykuły powiązane

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?