poniedziałek, 22 luty 2021 11:45

Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejna grupa podatników zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych kupuje nowe urządzenia. Wymóg ustawodawcy objął m.in. kancelarie prawne. Sprawdź, od kiedy kasy fiskalne online dla prawników staną się obowiązkowe i dlaczego wiele firm postanowiło zrobić to wcześniej, mimo że termin mija dopiero za kilka miesięcy!

Kasy fiskalne online to urządzenia wyposażone w kilka nowych funkcji. Oprócz rejestrowania obrotu i kwot podatku oraz emitowania paragonów, wysyłają one dane o transakcjach i zdarzeniach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Ten zaawansowany system Krajowej Administracji Skarbowej pozwala na lepszą kontrolę i skuteczniejsze przeciwdziałanie nadużyciom podatkowym.

 

Kasy online dla prawników w 2021 r.

Jedną z grup podatników zobowiązanych do wymiany tradycyjnych urządzeń na kasy fiskalne online są prawnicy. Zgodnie z aktualnymi przepisami, świadczenie usług prawniczych zobowiązuje do posiadania kasy online’owej od 1 lipca 2021 r. To ostateczny termin – jak podkreślają przedstawiciele rządu, pomimo trwającej pandemii jest nie zostanie po raz drugi przesunięty.

Ponadto, od 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online muszą powiadać lekarze i lekarze dentyści, fryzjerzy, kosmetyczki i kosmetolodzy, firmy budowlane oraz obiekty służące poprawie kondycji fizycznej (m.in. kluby fitness i siłownie).

 

Kasy online dla prawników – znaczenie terminu

Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej online jest bardzo ważne. Spóźnienie w tym zakresie skutkuje m.in. utratą prawa do ulgi na kasę. Należy podkreślić, iż odliczenia takiego można skorzystać nawet w przypadku, gdy w przeszłości już z niego skorzystaliśmy – przy zakupie pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Zadbanie o zakup i wprowadzenie do działalności kasy online’owej ma znaczenie nie tylko ze względów prawnych, ale też praktycznych. Należy bowiem pamiętać, iż termin 1 lipca 2021 r. zobowiązuje do wymiany kas bardzo szeroką grupę podatników – nawet kilkaset tysięcy podmiotów. Tuż przed terminem może zabraknąć najpopularniejszych modeli urządzeń – małych, mobilnych i wygodnych w użytkowaniu, które bardzo dobrze sprawdzają się w pracy prawnika.

Ponadto należy uwzględnić kwestię obsługi nowej kasy online’owej przez serwis. Sama fiskalizacja nie jest procesem bardzo skomplikowanym, ale wraz z dojazdami do klientów czynności te zajmują serwisantowi sporo czasu. W ciągu dnia jeden specjalista może wykonać maksymalnie 5-6 fiskalizacji. Jeśli chcemy, aby poświęcił nam też czas m.in. na pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia, zgłośmy się do niego wcześniej.

 

Więcej o kasach fiskalnych online czytaj w Poradniku

 

Kasy fiskalne online – zobacz naszą ofertę

Czytany 174 razy

Artykuły powiązane

 • Jaka kasa fiskalna dla budowlańca? Jaka kasa fiskalna dla budowlańca?

  Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, świadczący swoje usługi bezpośrednio na rzecz osób prywatnych, zasadniczo powinni posiadać kasy fiskalne. Teoretycznie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z tego obowiązku, jednak w praktyce niewielu firmom udaje się spełnić warunki. Jaka kasa online dla budowlańca sprawdzi się najlepiej?

 • Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.?

  Świadczenie usług opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów musi być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej. Dotyczy to także gabinetów stomatologicznych. Już wkrótce obejmie je nowy obowiązek – wymiana urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na sprzęt nowego typu. Sprawdź, od kiedy kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe w 2021 r.

 • Sprzedaż wysyłkowa – czy zwolniona z kasy fiskalnej w 2021 r. Sprzedaż wysyłkowa – czy zwolniona z kasy fiskalnej w 2021 r.

  Popularność sklepów internetowych rośnie. Choć coraz więcej z nich dba o dostarczanie klientom paragonów niezależnie od ciążącego na nich obowiązku, zwolnienia z kasy fiskalnej dla sprzedaży wysyłkowej wciąż obowiązują. Co trzeba zrobić, żeby z nich skorzystać?

 • Jak obliczyć limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.? Jak obliczyć limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.?

  Stosowanie kasy fiskalnej jest obowiązkiem przedsiębiorców prowadzących sprzedaż na rzecz konsumentów. Jednak część z nich może korzystać ze zwolnień w tym zakresie. Dotyczy to m.in. podatników osiągających niskie obroty. Przy rozpoczęciu sprzedaży limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r. oblicza się proporcjonalnie. A co w przypadku, gdy prowadzą działalność tylko przez kilka miesięcy w roku?

 • Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

  Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.