wtorek, 02 marzec 2021 08:39

Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Świadczenie usług opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów musi być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej. Dotyczy to także gabinetów stomatologicznych. Już wkrótce obejmie je nowy obowiązek – wymiana urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na sprzęt nowego typu. Sprawdź, od kiedy kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe w 2021 r.

Kasy fiskalne online stały się dostępne w maju 2019 r. Oprócz kilku nowych funkcji, m.in. przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), urządzenia te nie różnią się znacząco od tradycyjnych kas. Co więcej, praktycznie wszystkie od lat znane i cenione modele dostępne są także w wersjach online’owych. Jeśli więc stomatolog ma swoją ulubioną kasę, nie musi dokonywać w tym zakresie drastycznych zmian.

 

Od kiedy kasy online dla stomatologów w 2021 r.

Kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe od 1 lipca 2021 r. W tym czasie wymóg obejmie też innych lekarzy, prawników, fryzjerów, kosmetyczki i kosmetologów, a także firmy budowalne i obiekty służące poprawie kondycji fizycznej. Z zakupem nowego urządzenia nie warto jednak czekać do ostatniej chwili. Należy bowiem pamiętać, iż w tym samym terminie kasy online’owe instaluje kilkaset tysięcy podmiotów. Przypomina to sytuację z 2013 r., kiedy z powodu obniżenia limitu do zwolnienia podmiotowego popyt był tak olbrzymi, że u producentów zabrakło najpopularniejszych modeli kas.

Ponadto trzeba też wziąć po uwagę kwestię czasu, jaki każda nowa kasa potrzebuje na obsługę. Nie wystarczy bowiem pójść do serwisu i kupić urządzenie. Uprawniony do tego serwisant musi kasę online’ową zafiskalizować. Uwzględniając dojazd do klienta, jednemu serwisantowi udaje się w ciągu dnia dokonać maksymalnie 5-6 fiskalizacji. Tuż przed 1 lipca 2021 r. może się więc okazać, że termin oczekiwania na wykonanie tej niezbędnej czynności jest bardzo długi. Dopełniając obowiązku wcześniej stomatolog oszczędzi sobie stresu związanego z perspektywą ewentualnego spóźnienia z instalacją kasy.

 

Też otrzymasz ulgę

Wcześniejszy zakup i rozpoczęcie użytkowania kasy online dla stomatologów nie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi do 700 zł na każde urządzenie. Należy bowiem pamiętać, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami przedstawiciele branż zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych w określonych terminach mają prawo do tego odliczenia. Przysługuje ono nawet tym podatnikom, którzy już skorzystali z niego w przeszłości – przy zakupie pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Na zachętę warto dodać, iż wszystkie cenione przez stomatologów kasy są dostępne także w wersjach online’owych. Dotyczy to przede wszystkim małych, wygodnych w obsłudze kas mobilnych, takich jak Novitus NANO Online, Posnet MOBILE Online, Elzab K10 Online czy Posnet ERGO Online. Tak samo atrakcyjne cenowo, zostały nawet udoskonalone – wyposażone w wydajniejsze procesory czy wyższe parametry techniczne. Z zakupem kasy online dla stomatologa nie warto więc zwlekać!

 

Kasy online dla stomatologów i nie tylko – Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 224 razy

Artykuły powiązane

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto? Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto?

  Przedsiębiorcy zobowiązani do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online mają do wyboru kilka różnych rozwiązań. Większość z nich wybiera mobilne kasy o niewielkich gabarytach – proste w obsłudze i atrakcyjne cenowo. Od jakiegoś czasu dostępne jest też innowacyjne urządzenie, będące połączeniem kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Czy fiskalny terminal płatniczy to alternatywa, która rzeczywiście się opłaca?

 • Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary? Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

  Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

 • Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

  Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu. Co więcej, wkrótce prawników obejmie nowy obowiązek – będą musieli zakupić i wprowadzić w swoich działalnościach urządzenia przesyłające dane do systemu CRK. Jaka kasa online dla kancelarii prawnej sprawdzi się najlepiej?

 • Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online? Sposoby połączenia z CRK – dlaczego są ważne w kasie online?

  Przy wyborze kasy online zwracamy uwagę na różne kwestie. Wielkość, wygląd, łatwość obsługi, możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń, cena – wszystko to ogrywa ważną rolę w późniejszej obsłudze. Jednak bardzo ważną kwestią są też sposoby połączenia z CRK – jeśli nie zostaną dostosowane do możliwości naszej firmy, wygenerują dodatkowe, niepotrzebne koszty.