wtorek, 02 marzec 2021 08:39

Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Świadczenie usług opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów musi być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej. Dotyczy to także gabinetów stomatologicznych. Już wkrótce obejmie je nowy obowiązek – wymiana urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na sprzęt nowego typu. Sprawdź, od kiedy kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe w 2021 r.

Kasy fiskalne online stały się dostępne w maju 2019 r. Oprócz kilku nowych funkcji, m.in. przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), urządzenia te nie różnią się znacząco od tradycyjnych kas. Co więcej, praktycznie wszystkie od lat znane i cenione modele dostępne są także w wersjach online’owych. Jeśli więc stomatolog ma swoją ulubioną kasę, nie musi dokonywać w tym zakresie drastycznych zmian.

 

Od kiedy kasy online dla stomatologów w 2021 r.

Kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe od 1 lipca 2021 r. W tym czasie wymóg obejmie też innych lekarzy, prawników, fryzjerów, kosmetyczki i kosmetologów, a także firmy budowalne i obiekty służące poprawie kondycji fizycznej. Z zakupem nowego urządzenia nie warto jednak czekać do ostatniej chwili. Należy bowiem pamiętać, iż w tym samym terminie kasy online’owe instaluje kilkaset tysięcy podmiotów. Przypomina to sytuację z 2013 r., kiedy z powodu obniżenia limitu do zwolnienia podmiotowego popyt był tak olbrzymi, że u producentów zabrakło najpopularniejszych modeli kas.

Ponadto trzeba też wziąć po uwagę kwestię czasu, jaki każda nowa kasa potrzebuje na obsługę. Nie wystarczy bowiem pójść do serwisu i kupić urządzenie. Uprawniony do tego serwisant musi kasę online’ową zafiskalizować. Uwzględniając dojazd do klienta, jednemu serwisantowi udaje się w ciągu dnia dokonać maksymalnie 5-6 fiskalizacji. Tuż przed 1 lipca 2021 r. może się więc okazać, że termin oczekiwania na wykonanie tej niezbędnej czynności jest bardzo długi. Dopełniając obowiązku wcześniej stomatolog oszczędzi sobie stresu związanego z perspektywą ewentualnego spóźnienia z instalacją kasy.

 

Też otrzymasz ulgę

Wcześniejszy zakup i rozpoczęcie użytkowania kasy online dla stomatologów nie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi do 700 zł na każde urządzenie. Należy bowiem pamiętać, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami przedstawiciele branż zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych w określonych terminach mają prawo do tego odliczenia. Przysługuje ono nawet tym podatnikom, którzy już skorzystali z niego w przeszłości – przy zakupie pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Na zachętę warto dodać, iż wszystkie cenione przez stomatologów kasy są dostępne także w wersjach online’owych. Dotyczy to przede wszystkim małych, wygodnych w obsłudze kas mobilnych, takich jak Novitus NANO Online, Posnet MOBILE Online, Elzab K10 Online czy Posnet ERGO Online. Tak samo atrakcyjne cenowo, zostały nawet udoskonalone – wyposażone w wydajniejsze procesory czy wyższe parametry techniczne. Z zakupem kasy online dla stomatologa nie warto więc zwlekać!

 

Kasy online dla stomatologów i nie tylko – Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 819 razy

Artykuły powiązane

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

  Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

 • Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.? Polski Ład a kasy fiskalne - co się zmieniło w 2022 r.?

  Przedsiębiorcy powoli oswajają się ze zmianami, które wprowadził Polski Ład. W zapisach ustawy z 29 października 2021 r. znajdziemy też nowości istotne dla właścicieli urządzeń fiskalnych. Polski Ład a kasy fiskalne – co się zmieniło w 2022 r.?

 • Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie! Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie!

  Przegląd kasy fiskalnej to obowiązek nałożony przez ustawodawcę. Niedopełnienie go – celowo lub przez nieuwagę – niesie za sobą konsekwencje finansowe. W takiej sytuacji, dla przedsiębiorców, którzy posiadają kasy online, kara wydaje się nieunikniona. Wszelkie informacje, w tym także o statusie przeglądu technicznego, trafiają bowiem do systemu CRK.