wtorek, 02 marzec 2021 08:39

Kasy online dla stomatologów – od kiedy w 2021 r.?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Świadczenie usług opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów musi być ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej. Dotyczy to także gabinetów stomatologicznych. Już wkrótce obejmie je nowy obowiązek – wymiana urządzeń z elektroniczną lub papierową kopią paragonu na sprzęt nowego typu. Sprawdź, od kiedy kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe w 2021 r.

Kasy fiskalne online stały się dostępne w maju 2019 r. Oprócz kilku nowych funkcji, m.in. przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), urządzenia te nie różnią się znacząco od tradycyjnych kas. Co więcej, praktycznie wszystkie od lat znane i cenione modele dostępne są także w wersjach online’owych. Jeśli więc stomatolog ma swoją ulubioną kasę, nie musi dokonywać w tym zakresie drastycznych zmian.

 

Od kiedy kasy online dla stomatologów w 2021 r.

Kasy online dla stomatologów staną się obowiązkowe od 1 lipca 2021 r. W tym czasie wymóg obejmie też innych lekarzy, prawników, fryzjerów, kosmetyczki i kosmetologów, a także firmy budowalne i obiekty służące poprawie kondycji fizycznej. Z zakupem nowego urządzenia nie warto jednak czekać do ostatniej chwili. Należy bowiem pamiętać, iż w tym samym terminie kasy online’owe instaluje kilkaset tysięcy podmiotów. Przypomina to sytuację z 2013 r., kiedy z powodu obniżenia limitu do zwolnienia podmiotowego popyt był tak olbrzymi, że u producentów zabrakło najpopularniejszych modeli kas.

Ponadto trzeba też wziąć po uwagę kwestię czasu, jaki każda nowa kasa potrzebuje na obsługę. Nie wystarczy bowiem pójść do serwisu i kupić urządzenie. Uprawniony do tego serwisant musi kasę online’ową zafiskalizować. Uwzględniając dojazd do klienta, jednemu serwisantowi udaje się w ciągu dnia dokonać maksymalnie 5-6 fiskalizacji. Tuż przed 1 lipca 2021 r. może się więc okazać, że termin oczekiwania na wykonanie tej niezbędnej czynności jest bardzo długi. Dopełniając obowiązku wcześniej stomatolog oszczędzi sobie stresu związanego z perspektywą ewentualnego spóźnienia z instalacją kasy.

 

Też otrzymasz ulgę

Wcześniejszy zakup i rozpoczęcie użytkowania kasy online dla stomatologów nie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi do 700 zł na każde urządzenie. Należy bowiem pamiętać, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami przedstawiciele branż zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych w określonych terminach mają prawo do tego odliczenia. Przysługuje ono nawet tym podatnikom, którzy już skorzystali z niego w przeszłości – przy zakupie pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

Na zachętę warto dodać, iż wszystkie cenione przez stomatologów kasy są dostępne także w wersjach online’owych. Dotyczy to przede wszystkim małych, wygodnych w obsłudze kas mobilnych, takich jak Novitus NANO Online, Posnet MOBILE Online, Elzab K10 Online czy Posnet ERGO Online. Tak samo atrakcyjne cenowo, zostały nawet udoskonalone – wyposażone w wydajniejsze procesory czy wyższe parametry techniczne. Z zakupem kasy online dla stomatologa nie warto więc zwlekać!

 

Kasy online dla stomatologów i nie tylko – Warszawa – zobacz naszą ofertę

 

Więcej o kasach online w 2021 r. czytaj w Poradniku

Czytany 528 razy

Artykuły powiązane

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

 • Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie! Mała i wygodna! Kasa fiskalna Datecs WP-50 Online już w ofercie!

  Prowadzisz punkt usługowy, a może małą placówkę handlową? Świadczysz mobilne usługi? Poznaj Datecs WP-50 Online – to mała, wygodna i niezawodna kasa fiskalna online w atrakcyjnej cenie. Spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy – dane do CRK przesyła bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. Praktyczna i bezpieczna, świetnie sprawdza się m.in. w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich, firmach budowlanych i wielu innych!

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!