czwartek, 04 marzec 2021 21:53

Jaka kasa fiskalna dla budowlańca?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, świadczący swoje usługi bezpośrednio na rzecz osób prywatnych, zasadniczo powinni posiadać kasy fiskalne. Teoretycznie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z tego obowiązku, jednak w praktyce niewielu firmom udaje się spełnić warunki. Jaka kasa online dla budowlańca sprawdzi się najlepiej?

Podatnicy świadczący usługi budowlane, w tym m.in. usługi remontowe, w większości przypadków nie wystawiają codziennie paragonów fiskalnych. Z tego względu niepotrzebna im zaawansowana, duża kasa stacjonarna o wysokich parametrach technicznych. Z powodzeniem sprawi się urządzenie niewielkie - najlepiej mobilne, z którego można wystawić paragon w dowolnym miejscu, nawet na budowie.

 

Jaka kasa fiskalna dla budowlańca – tradycyjna czy online’owa?

Zacznijmy od tego, jaki typ kasy powinien wybrać podatnik świadczący usługi budowlane. Aż do 30 czerwca 2021 r. może stosować tradycyjne urządzenie z elektroniczną kopią paragonu. Jednak już od 1 lipca 2021 r. będzie musiał rejestrować swoją sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online.

Kasa fiskalna online to urządzenie, które pod względem budowy i obsługi zasadniczo nie różni się od starszych modeli. Została jednak wyposażona w funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto posiada m.in. bezpieczną pamięć chronioną, opcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie w standardzie oraz możliwość emitowania e-paragonów.

Jeśli dopiero rozpoczynasz świadczenie usług budowlanych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, zakup kasy „starego” typu zupełnie ci się nie opłaca. Po pierwsze, najpóźniej za niecałe 4 miesiące i tak musiałbyś wymienić ją na online’ową. Po drugie, na kasy z elektroniczną kopią paragonu nie przysługuje ulga.

 

Jakie urządzenie wybrać?

Jaka kasa fiskalna dla budowlańca sprawdzi się najlepiej? Większość przedstawicieli branży wybiera małe, mobilne urządzenia. Wśród godnych polecenia kas można wymienić np. Posnet ERGO Online czy Elzab K10 Online. Pierwsza z nich została wyposażona w opcję modułowej rozbudowy. Gdy biznes się rozwinie, możliwe jest dodanie m.in. dodatkowych modułów komunikacyjnych.

Rozwiązaniem, które pozwoli firmie budowlanej wyróżnić się na tle konkurencji, jest urządzenie będące połączeniem kasy fiskalnej online i terminala płatniczego. Tym urządzeniem jest POSPAY Online. Dodatkowo może też działać w trybie drukarkowym – za pośrednictwem oprogramowania do zarządzania sprzedażą zainstalowanego np. na komputerze czy urządzeniu mobilnym.

Dlaczego fiskalny terminal płatniczy miałby wyróżnić firmę budowlaną na tle konkurencji? Odpowiedź jest prosta – poprzez zapewnienie klientom opcji wygodnej i szybkiej płatności kartą. Większość firm budowlanych nie udostępnia takiej możliwości, a już na pewno nie w pracy mobilnej, np. przy przyjmowaniu należności od klienta na terenie budowy czy remontowanego lokalu.

 

Ile kosztuje kasa online dla firmy budowlanej?

Kasa fiskalna online nie musi być droga. Warto pamiętać, iż branża budowlana została objęta możliwością skorzystania z ulgi na kasę online – nawet jeśli przedsiębiorca już wcześniej takiego odliczenia dokonał przy zakupie swojej pierwszej kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu. Często okazuje się, iż koszt nabycia urządzenia online’owego dla firmy budowlanej nie przekracza kilkuset złotych. Należy jednak pamiętać m.in. o terminowej instalacji kasy i dopełnieniu wszelkich innych formalności.

 

Zobacz też: Kasy online dla firm budowlanych – od kiedy w 2021 r.?

 

Kasy fiskalne online – serwis w Warszawie – zobacz naszą ofertę

Czytany 253 razy

Artykuły powiązane

 • Posnet ERGO Online – najlepsza kasa fiskalna dla firmy budowlanej Posnet ERGO Online – najlepsza kasa fiskalna dla firmy budowlanej

  Usługi budowlane, w tym remonty i przebudowy, już od 1 lipca 2021 r. będzie trzeba rejestrować za pomocą kasy fiskalnej online. Wybór warto dobrze przemyśleć – urządzenie powinno być nie tylko praktyczne i wydajne, ale też m.in. odporne na wstrząsy czy zachlapania. Taka właśnie jest Posnet ERGO Online – najlepsza kasa fiskalna dla firmy budowlanej.

 • Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas? Urządzenia fiskalne online – co to takiego? Czym różnią się od zwykłych kas?

  O kasach fiskalnych online dużo mówi się już od kilku lat. Przedsiębiorców niepokoiła przede wszystkim konieczność masowej wymiany urządzeń, która na szczęście nie została wprowadzona. Dla większości firm urządzenia fiskalne online stanowią obecnie alternatywę. Czym różnią się od tradycyjnych kas z elektroniczną kopią paragonu? W jakie dodatkowe funkcje zostały wyposażone i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

 • Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto? Połączenie kasy fiskalnej i terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Czy warto?

  Przedsiębiorcy zobowiązani do wymiany obecnych urządzeń na kasy fiskalne online mają do wyboru kilka różnych rozwiązań. Większość z nich wybiera mobilne kasy o niewielkich gabarytach – proste w obsłudze i atrakcyjne cenowo. Od jakiegoś czasu dostępne jest też innowacyjne urządzenie, będące połączeniem kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Czy fiskalny terminal płatniczy to alternatywa, która rzeczywiście się opłaca?

 • Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary? Kasa online do salonu urody – jakie powinna mieć rozmiary?

  Wybór odpowiedniego modelu kasy fiskalnej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze opłaca się wybrać najtańsze rozwiązanie. Kryterium, jakie w szczególności powinni brać pod uwagę właściciele salonów urody, są rozmiary kasy online. Okazuje się bowiem, iż klasyczna kasa stacjonarna nie zawsze okazuje się optymalna, szczególnie w małych salonach i u specjalistów działających mobilnie.

 • Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej Najlepsza kasa online dla kancelarii prawnej

  Świadczenie usług prawniczych wymaga posiadania kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu. Co więcej, wkrótce prawników obejmie nowy obowiązek – będą musieli zakupić i wprowadzić w swoich działalnościach urządzenia przesyłające dane do systemu CRK. Jaka kasa online dla kancelarii prawnej sprawdzi się najlepiej?