sobota, 10 kwiecień 2021 21:57

Kasa a drukarka fiskalna online – czym się różnią? Jakie urządzenie wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niektórym branżom pozostało już niewiele czasu na zaopatrzenie się w urządzenie fiskalne online. W salonach sprzedaży mamy do wyboru wiele różnych modeli. Podstawowym pytaniem, na jakie musimy znaleźć odpowiedź, jest rodzaj sprzętu. Czym różni się kasa fiskalna online od drukarki fiskalnej online? Skąd tak duża różnica w cenie?

Od 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online lub drukarki online’owe stosować muszą lekarze i dentyści, prawnicy, firmy budowlane, właściciele obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, a także fryzjerzy i kosmetyczki. Wielu przedsiębiorców już teraz rozgląda się za urządzeniem odpowiadającym potrzebom ich działalności. Na co powinni zwrócić uwagę?

 

Kasa a drukarka fiskalna online – podobieństwa i różnice

Wszystkie urządzenia fiskalne spełniają ten sam cel: ewidencjonują sprzedaż, pozwalają na prawidłowe rozliczenie podatku ze sprzedaży, a także emitują paragony jako dowód zakupu dla nabywcy. Dodatkowo wersje online’owe przesyłają dane o transakcjach i zdarzeniach w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas (CRK).

Drukarki fiskalne online są typem kas fiskalnych. Nie działają jednak autonomicznie, lecz obsługuje się je za pośrednictwem aplikacji sprzedażowej zainstalowanej na komputerze bądź urządzeniu mobilnym. Jeśli przedsiębiorca posługuje się takim programem, zakup drukarki online będzie dla niego rozwiązaniem optymalnym. Obsługa za pomocą aplikacji jest prostsza, a wszystkie dane zapisują się w systemie. Dzięki temu zwykle nie trzeba ich ponownie wprowadzać w celu np. wysłania danych o sprzedaży do programu księgowego.

Praca na danych rejestrowanych za pośrednictwem drukarki fiskalnej online pozwala też m.in. na wykonywanie szczegółowych raportów i analiz. Łatwiej wtedy o skuteczniejsze planowanie sprzedaży czy chociażby kampanii marketingowych.

 

Komu kasa, komu drukarka?

Oczywiście wiele firm wcale nie potrzebuje takich zaawansowanych funkcji w sklepie czy punkcie usługowym. Proste, autonomiczne kasy fiskalne online świetnie sprawdzają się w niewielkich placówkach handlowo-usługowych oraz w pracy mobilnej. Przewagę w tym wypadku generuje też cena – kasy online’owe są zwykle o kilkaset złotych tańsze od drukarek.

Wybierając odpowiednie urządzenie, warto kierować się nie tylko ceną, ale też potrzebami działalności. Wybór kas online w przypadku, gdy pracownicy korzystają z programu sprzedażowego, tylko utrudniłoby im pracę i spowolniło obsługę klienta. Jeśli jednak nie planujemy wprowadzić w działalności zaawansowanego systemu sprzedażowego, zakup drukarki online też będzie nieopłacalny. W takim wypadku lepiej sprawdzają się autonomiczne kasy.

 

Kasa online i drukarka online

Na rynku dostępne są też rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalności obu urządzeń. Doskonałym przykładem jest fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online – urządzenie w cenie małej kasy, które łączy w sobie funkcje kasy online, drukarki online oraz terminala płatniczego. Wszystko zyskujemy w atrakcyjnej oprawie wizualnej z dotykowym panelem operatora.

W przypadku wątpliwości zawsze dobrze jest skorzystać ze wsparcia doświadczonego serwisanta kas i drukarek fiskalnych online w Warszawie. Specjaliście wystarczy zaledwie kilka informacji, by dopasować optymalne rozwiązanie dla firmy. Nie warto jednak zwlekać z wycieczką do salonu sprzedaży – lepiej zrobić to wcześniej, by uniknąć kolejek i braku czasu serwisantów tuż przed 1 lipca 2021 r.

 

Zobacz też: Posnet ERGO Online – najlepsza kasa fiskalna dla branży budowlanej

 

Drukarki fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę  

Czytany 128 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 kwiecień 2021 22:03

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online dla kolejnych branż w 2021 r. – aktualne przepisy Kasy fiskalne online dla kolejnych branż w 2021 r. – aktualne przepisy

  W czerwcu 2021 r. ostatnia grupa podatników obowiązkowo wymieni swoje obecne urządzenia na kasy fiskalne online. Przepisy konkretnie określają rodzaj wykonywanych czynności, jakie obligują przedsiębiorcę do zakupu urządzenia online’owego. Poznaj aktualną listę branż objętych nowym wymogiem i dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić do otrzymania ulgi na kasę.

 • Kupujesz kasę online? Sprawdź, jaki masz nowy obowiązek! Kupujesz kasę online? Sprawdź, jaki masz nowy obowiązek!

  Kasy fiskalne online na dobre zadomowiły się w polskich przedsiębiorstwach. Wkrótce kolejne pięć dużych branż wymieni swoje dotychczasowe urządzenia na sprzęt nowego typu. Czym różnią się kasy online od tradycyjnych? Pod względem obsługi – w zasadzie niczym. Należy jednak mieć na uwadze, iż ich użytkownie wiąże się z nowym obowiązkiem!

 • Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego

  Lekarze i stomatolodzy już od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w takiej działalności? Wielu lekarzy przekonało się, iż praktycznym rozwiązaniem jest kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego.

 • Kto nie może korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.? Kto nie może korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.?

  Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r. przysługują wąskiej grupie podatników, którzy wykonują określone czynności lub osiągają niskie obroty ze sprzedaży na rzecz konsumentów. Jednakże pewna grupa przedsiębiorców traci prawo do zwolnienia ze względu na rodzaj prowadzonej sprzedaży. Sprawdzenie listy czynności wyłączonych jest szczególnie istotna przy rozpoczęciu działalności. Sprawdź, kto nie może korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2021 r.!

 • Kasa online a brak dostępu do internetu – czy mogę prowadzić sprzedaż? Kasa online a brak dostępu do internetu – czy mogę prowadzić sprzedaż?

  Jednym z obowiązków posiadacza kasy fiskalnej online jest zapewnienie urządzeniu stałego dostępu do internetu. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – sieć może ulec awarii lub tracić zasięg. Procedura postępowania w takim wypadku zależy od specyfiki sytuacji, w której znalazł się podatnik. Kasa online a brak dostępu do internetu? Sprawdź, czy możesz prowadzić sprzedaż!