środa, 05 maj 2021 22:29

Kupujesz kasę online? Sprawdź, jaki masz nowy obowiązek!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kasy fiskalne online na dobre zadomowiły się w polskich przedsiębiorstwach. Wkrótce kolejne pięć dużych branż wymieni swoje dotychczasowe urządzenia na sprzęt nowego typu. Czym różnią się kasy online od tradycyjnych? Pod względem obsługi – w zasadzie niczym. Należy jednak mieć na uwadze, iż ich użytkownie wiąże się z nowym obowiązkiem!

Fryzjerzy, prawnicy, lekarze, kosmetyczki, firmy budowlane i obiekty służące poprawie kondycji fizycznej – podmioty prowadzące taką działalność od 1 lipca 2021 r. muszą rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej online. Zakupu nie warto jednak odkładać na ostatnią chwilę – nie tylko ze względu na dużą grupę podatników zobowiązanych do wymiany, ale też na formalności związane z takim zakupem.

 

Nowy obowiązek właściciela kasy fiskalnej online

Jeśli chodzi o formalności, w przypadku kas online’owych jest ich mniej niż w przypadku urządzeń „starego” typu. W obu przypadkach wymagane jest złożenie w urzędzie skarbowym Zawiadomienia o rozpoczęciu ewidencjonowania. Przy kasach online natomiast nie składa się Zgłoszenia danych dotyczących kasy – dokumentu wymaganego w celu nadania urządzeniu numeru ewidencyjnego. Ze względu na stałą komunikację kasy z systemem CRK, informacje te są wysyłane przy fiskalizacji. Automatycznie też nadawany jest kasie numer ewidencyjny. Nie trzeba więc czekać na odpowiedź z urzędu.

Nowym obowiązkiem właściciela kasy fiskalnej online jest zapewnienie urządzeniu stałego dostępu do sieci teleinformatycznej. To pozornie prosty wymóg, który nie wymaga wiele wysiłku ze strony podatnika. Należy jednak kwestię tę przemyśleć jeszcze przed wyborem konkretnego modelu kasy online’owej. Dlaczego?

 

Połączenie kasy online z systemem CRK

Część kas fiskalnych online została wyposażona we wszystkie sposoby komunikacji z siecią – możliwość podłączenia do sieci stacjonarnej, Wi-Fi, port USB służący do połączenia z komputerem, Wi-Fi i GPRS. Jednak większość małych, mobilnych kas (a takie przede wszystkim wybierają przedstawiciele branż zobowiązanych do wymiany urządzeń) ma jedną lub dwie możliwości, a pozostałe dostępne są w opcji.

Warto więc wcześniej przemyśleć, jakie możliwości mamy w swojej działalności – sklepie czy lokalu usługowym. Czy punkt ma dostęp do sieci stacjonarnej? Jeśli nie, to czy istnieje opcja jej podłączenia, czy trzeba będzie korzystać z sieci GSM? Czy kasa będzie używana tylko stacjonarnie, czy też w terenie? Jeśli również w terenie, będzie musiała mieć opcję komunikacji bezprzewodowej.

 

Wsparcie serwisu

Wątpliwości w zakresie wyboru urządzenia oraz opcji komunikacyjnej warto rozwiać z pomocą doświadczonego serwisanta. Tym bardziej jednak przemawia to za wcześniejszym rozejrzeniem się za odpowiednią kasą. Jeśli chcemy, by specjalista miał czas nie tylko na sprzedaż i fiskalizację, ale też na profesjonalne doradztwo, nie czekajmy z kupnem kasy na ostatnią chwilę!

 

Sprawdź kasy fiskalne online Warszawa z naszej oferty!

Czytany 344 razy

Artykuły powiązane

 • Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni! Kasy fiskalne online – wymiana do 1 lipca 2021 r. Zostało już tylko kilka dni!

  Według najnowszych danych, w samej branży kosmetycznej ponad 30% firm nie ma jeszcze kasy fiskalnej online! Sprawdź aktualny harmonogram i dowiedz się, czy nie jesteś w grupie przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. To ostatni moment – 1 lipca 2021 r. będzie już za późno!

 • Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług! Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług!

  Prowadzisz kilkustanowiskowy salon fryzjerski, duży klub fitness, planujesz otwarcie restauracji? Jeśli w swojej pracy wykorzystujesz oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, najlepszym wyborem będzie drukarka fiskalna. Poznaj Posnet TRIO Online – innowacyjne urządzenie o atrakcyjnym, nieco futurystycznym designie, które spełnia wszystkie najnowsze wymogi określone w przepisach.

 • Kasa fiskalna online dobra dla kosmetyczki i fryzjera Kasa fiskalna online dobra dla kosmetyczki i fryzjera

  Tylko kilka tygodni dzieli branżę Beauty od obowiązkowego wdrożenia nowoczesnych urządzeń do ewidencji sprzedaży. W wielu salonach oferuje się usługi kosmetyczne i fryzjerskie – klienci mogą wygodnie skorzystać z nich w tym samym punkcie. Sprawdź, jaka kasa fiskalna online będzie dobra zarówno dla kosmetyczki, jak i fryzjera!

 • Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness? Jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness?

  Siłownie, kluby fitness i wszystkie inne obiekty służące poprawie kondycji fizycznej wreszcie są otwarte! Choć zamknięcie branży trwało bardzo długo, przepisy dotyczące kas online’owych pozostały niezmienne. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w odpowiedni sprzęt, czas najwyższy to zrobić! Z naszego poradnika opracowanego we współpracy z serwisantem dowiesz się, jakie są najlepsze urządzenia fiskalne dla branży fitness.

 • Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług

  Prowadzisz punkt usługowy? Salon urody, klub fitness, lokal gastronomiczny, warsztat samochodowy, a może kancelarię prawną lub firmę budowlaną? To już ostatnie chwile na wymianę urządzeń starego typu na kasy fiskalne online! Przekonaj się, dlatego warto wybrać kasy Posnet online – nowoczesne modele cenione przez małych i dużych usługodawców z wielu różnych branż.