czwartek, 05 sierpień 2021 20:47

Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

E-księgowość z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Perspektywa przesyłania online wszystkich danych do księgowego i otrzymywania tą samą drogą informacji zwrotnych kusi nowoczesnych przedsiębiorców. Narzędziem od InsERT, które usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a klientem jest Portal Biura. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

Portal Biura to dodatkowy moduł do programów księgowych od InsERT, takich jak Rachmistrz nexo czy Rewizor nexo. Skorzystają z niego także użytkownicy Biuro nexo. To praktyczna i funkcjonalna aplikacja przeglądarkowa – pośrednik między księgowym a przedsiębiorcą.

 

Jak działa Portal Biura – ze strony klienta

Dzięki księgowości internetowej klient biura rachunkowego nie musi już dostarczać teczek z papierowymi dokumentami. To znacząco oszczędza czas na dojazd czy chociażby drukowanie faktur otrzymanych drogą elektroniczną. Co istotne, dokumenty mogą być dostarczane w dowolnym formacie – plików PDF, skanów, a nawet zdjęć wykonanych smartfonem.

Tą samą drogą przedsiębiorca otrzymuje informację zwrotną m.in. o podatku do zapłaty, należnych składkach, zbliżających się terminach, wynagrodzeniach itp. Za pomocą aplikacji możliwe jest też tworzenie szczegółowych analiz i generowanie raportów.

W tradycyjnej księgowości dokumenty przedsiębiorcy przez wiele miesięcy, a nawet lat przechowywane są w siedzibie biura rachunkowego. Gdy klient chciał sprawdzić np. jakąś dawną fakturę, musiał prosić księgowego o przeszukanie segregatorów. Z Portalem Biura wszystkie informacje ma w jednym miejscu. Do tego zawsze ma do nich dostęp – wystarczy komputer z Internetem, za pomocą którego można zalogować się do aplikacji.

W modelu e-księgowości wykorzystującym Portal Biura przedsiębiorca zyskuje kompleksowe narzędzie do przekazywania danych, jednak cały czas jest pod opieką doświadczonego księgowego. Cała obsługa prowadzona jest przez biuro rachunkowe. W razie potrzeby klient może w każdej chwili skontaktować się ze specjalistą np. drogą mailową czy telefonicznie i wyjaśni swoje wątpliwości.

 

Co zyskuje biuro rachunkowe z pracy z Portalem Biura

Dla księgowego otrzymywanie dokumentów za pośrednictwem Portalu Biura również jest dużą wygodą. Klientom łatwiej jest dostarczać je na czas, gdy mogą zrobić to drogą elektroniczną. Gdy wystąpią braki, w prosty sposób mogą je uzupełnić – księgowy nie musi czekać np. na przesyłkę kurierską czy pocztową.

Wprowadzone do Portalu Biura dokumenty pojawiają się w programie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu cała obsługa księgowa przebiega sprawnie i szybko. Oczywiście specjalista posługuje się programem – w zależności od obsługiwanego klienta, systemem Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo.

Portal Biura oszczędza mnóstwo czasu. Informacje o rozrachunkach, podatkach, terminach itp. przesyłane są do klienta automatycznie. Księgowy nie musi już pisać szeregu maili, dzwonić do wszystkich klientów po kolei i przypominać o niedostarczonych dokumentach. Nawet brak w dokumentach przedsiębiorca może uzupełnić zdalnie.

 

Portal Biura posiada dwa, pracujące od siebie niezależnie moduły:

Dokumenty:

 • Automatyczne pobieranie przesłanych przez klienta dokumentów do programów księgowych
 • Wygodne wprowadzanie otrzymanych dokumentów
 • Dostęp do przesłanych przez klienta dokumentów w jednym miejscu
 • Automatyczne informowanie klienta o postępie prac nad danym dokumentem

Raporty:

 • Publikowanie raportów finansowo-księgowych
 • Wgląd w raporty i dokumenty wysłane danemu klientowi
 • Ustawienie automatycznych powiadomień (mail lub SMS) dla klienta o nadchodzących terminach itp.

 


Buchcom Oprogramowanie dla biur rachunkowych Warszawa zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale też wdrożeniami systemów księgowych. Jesteśmy m.in. autoryzowanym Partnerem i Punktem Serwisowym InsERT. Do tego od lat prowadzimy biuro rachunkowe, dzięki czemu dobrze znamy potrzeby księgowych i ich klientów. Kompleksowo pomagamy firmom zwiększyć swoją konkurencyjność i podnieść jakość usług na najwyższy poziom.

 

Więcej o Portalu Biura czytaj Tutaj

Czytany 556 razy

Artykuły powiązane

 • Większa wydajność firmy dzięki Modułowi Automatyzacji z InsERT nexo! Większa wydajność firmy dzięki Modułowi Automatyzacji z InsERT nexo!

  Jak zwiększyć zyski firmy, gdy sprzedawanie taniej się nie opłaca, a na poszukiwanie nowych klientów brakuje czasu? Przedsiębiorcy od lat szukali rozwiązań, które pozwoliłyby oszczędzić czas pracowników i pozwolić im skupić się na zwiększeniu sprzedaży. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Moduł Automatyzacji - innowacyjne narzędzie w programach linii InsERT nexo. Sprawdź, dlaczego warto go wybrać!

 • Dokumenty Firmy – usługa, która usprawnia pracę przedsiębiorstwa! Dokumenty Firmy – usługa, która usprawnia pracę przedsiębiorstwa!

  Dostępna zarówno w programach linii InsERT nexo, jak i w starszej wersji GT, usługa Dokumenty Firmy to narzędzie, na które czekali polscy przedsiębiorcy! Pozwala na błyskawiczną wymianę dokumentów pomiędzy pracownikami i nie tylko. Sprawdź, jak działa ten innowacyjny moduł!

 • Subiekt 123 - poznaj zalety cenionego programu do faktur Subiekt 123 - poznaj zalety cenionego programu do faktur

  Program do faktur dostępny z przeglądarki internetowej, prosty i intuicyjny w obsłudze - Subiekt 123 to aplikacja, którą polubisz! Wszystko, co niezbędne do fakturowania sprzedaży każdego miesiąca w przejrzystym, łatwym do opanowania interfejsie. Do tego przystępna cena w różnych wariantach i łatwy zakup licencji, który pozwala na rozpoczęcie pracy natychmiast po zaksięgowaniu przelewu.

 • Jak zwiększyć konkurencyjność biura księgowego – poznaj innowacyjne narzędzie! Jak zwiększyć konkurencyjność biura księgowego – poznaj innowacyjne narzędzie!

  Zmiana – nieodłączny element zawodu księgowego. Zmiany w prawie, aktualizacje przepisów, nowe technologie – bycie na bieżąco oznacza nieustanne i intensywne szkolenia. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach proces ten galopuje, stawiając biura rachunkowe przed ciągłymi wyzwaniami, m.in. w obszarze oprogramowania i zdalnej komunikacji. Otwartość na innowacje przekłada się jednak na konkretne efekty – zwiększenie konkurencyjności firmy i lepszą pozycję na rynku. Poznaj narzędzia, które pozwalają to osiągnąć!

 • Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość! Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

  Pliki JPK, elektroniczna ewidencja, faktury ustrukturyzowane – cyfryzacja na dobre zagościła w życiu współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Aby zachować konkurencyjność na rynku, biuro księgowe musi dziś nie tylko rzetelnie świadczyć swoje usługi, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, który chce wszystko załatwić szybko i najlepiej elektronicznie. Dowiedz się, jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!