czwartek, 05 sierpień 2021 20:47

Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

E-księgowość z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Perspektywa przesyłania online wszystkich danych do księgowego i otrzymywania tą samą drogą informacji zwrotnych kusi nowoczesnych przedsiębiorców. Narzędziem od InsERT, które usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a klientem jest Portal Biura. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

Portal Biura to dodatkowy moduł do programów księgowych od InsERT, takich jak Rachmistrz nexo czy Rewizor nexo. Skorzystają z niego także użytkownicy Biuro nexo. To praktyczna i funkcjonalna aplikacja przeglądarkowa – pośrednik między księgowym a przedsiębiorcą.

 

Jak działa Portal Biura – ze strony klienta

Dzięki księgowości internetowej klient biura rachunkowego nie musi już dostarczać teczek z papierowymi dokumentami. To znacząco oszczędza czas na dojazd czy chociażby drukowanie faktur otrzymanych drogą elektroniczną. Co istotne, dokumenty mogą być dostarczane w dowolnym formacie – plików PDF, skanów, a nawet zdjęć wykonanych smartfonem.

Tą samą drogą przedsiębiorca otrzymuje informację zwrotną m.in. o podatku do zapłaty, należnych składkach, zbliżających się terminach, wynagrodzeniach itp. Za pomocą aplikacji możliwe jest też tworzenie szczegółowych analiz i generowanie raportów.

W tradycyjnej księgowości dokumenty przedsiębiorcy przez wiele miesięcy, a nawet lat przechowywane są w siedzibie biura rachunkowego. Gdy klient chciał sprawdzić np. jakąś dawną fakturę, musiał prosić księgowego o przeszukanie segregatorów. Z Portalem Biura wszystkie informacje ma w jednym miejscu. Do tego zawsze ma do nich dostęp – wystarczy komputer z Internetem, za pomocą którego można zalogować się do aplikacji.

W modelu e-księgowości wykorzystującym Portal Biura przedsiębiorca zyskuje kompleksowe narzędzie do przekazywania danych, jednak cały czas jest pod opieką doświadczonego księgowego. Cała obsługa prowadzona jest przez biuro rachunkowe. W razie potrzeby klient może w każdej chwili skontaktować się ze specjalistą np. drogą mailową czy telefonicznie i wyjaśni swoje wątpliwości.

 

Co zyskuje biuro rachunkowe z pracy z Portalem Biura

Dla księgowego otrzymywanie dokumentów za pośrednictwem Portalu Biura również jest dużą wygodą. Klientom łatwiej jest dostarczać je na czas, gdy mogą zrobić to drogą elektroniczną. Gdy wystąpią braki, w prosty sposób mogą je uzupełnić – księgowy nie musi czekać np. na przesyłkę kurierską czy pocztową.

Wprowadzone do Portalu Biura dokumenty pojawiają się w programie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu cała obsługa księgowa przebiega sprawnie i szybko. Oczywiście specjalista posługuje się programem – w zależności od obsługiwanego klienta, systemem Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo.

Portal Biura oszczędza mnóstwo czasu. Informacje o rozrachunkach, podatkach, terminach itp. przesyłane są do klienta automatycznie. Księgowy nie musi już pisać szeregu maili, dzwonić do wszystkich klientów po kolei i przypominać o niedostarczonych dokumentach. Nawet brak w dokumentach przedsiębiorca może uzupełnić zdalnie.

 

Portal Biura posiada dwa, pracujące od siebie niezależnie moduły:

Dokumenty:

 • Automatyczne pobieranie przesłanych przez klienta dokumentów do programów księgowych
 • Wygodne wprowadzanie otrzymanych dokumentów
 • Dostęp do przesłanych przez klienta dokumentów w jednym miejscu
 • Automatyczne informowanie klienta o postępie prac nad danym dokumentem

Raporty:

 • Publikowanie raportów finansowo-księgowych
 • Wgląd w raporty i dokumenty wysłane danemu klientowi
 • Ustawienie automatycznych powiadomień (mail lub SMS) dla klienta o nadchodzących terminach itp.

 


Buchcom Oprogramowanie dla biur rachunkowych Warszawa zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale też wdrożeniami systemów księgowych. Jesteśmy m.in. autoryzowanym Partnerem i Punktem Serwisowym InsERT. Do tego od lat prowadzimy biuro rachunkowe, dzięki czemu dobrze znamy potrzeby księgowych i ich klientów. Kompleksowo pomagamy firmom zwiększyć swoją konkurencyjność i podnieść jakość usług na najwyższy poziom.

 

Więcej o Portalu Biura czytaj Tutaj

Czytany 900 razy

Artykuły powiązane

 • Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46 Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46

  Firma InsERT – wiodący producent oprogramowania dla firm – na bieżąco wprowadza uaktualnienia do swoich systemów. Zmiany mają na celu dostosowanie funkcjonalności programów do nowych przepisów i regulacji ustawodawcy, ale też stanowią odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników. Sprawdź, jakie zmiany w programach InsERT nexo prowadza wersja 46.

 • Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award! Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award!

  Oprogramowania dla firm InsERT cieszy się niesłabnącą popularnością. Znany i ceniony producent od lat jest też doceniany przez ekspertów z branży. Dowodzi tego chociażby zakwalifikowanie do finału HRA Star Award – prestiżowego konkursu organizowanego w ramach konferencji Strategie HR. Sprawdź, czym wyróżnił się InsERT!

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 • InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę! InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę!

  Prosty, przyjazny i w przystępnej cenie. MikroSubiekt to program do ewidencjonowania sprzedaży, który miał wielu zwolenników wśród małych przedsiębiorców. Miał – ponieważ producent systemu, firma InsERT, kończy sprzedaż tego produktu 30 września 2022 r. Obecni użytkownicy mikroSubiekta mogą jednak bezpłatnie przejść na najnowszą wersję innego programu, to ostatni dobry moment na przeprowadzenie tej zmiany.