czwartek, 05 sierpień 2021 20:47

Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

E-księgowość z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Perspektywa przesyłania online wszystkich danych do księgowego i otrzymywania tą samą drogą informacji zwrotnych kusi nowoczesnych przedsiębiorców. Narzędziem od InsERT, które usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a klientem jest Portal Biura. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

Portal Biura to dodatkowy moduł do programów księgowych od InsERT, takich jak Rachmistrz nexo czy Rewizor nexo. Skorzystają z niego także użytkownicy Biuro nexo. To praktyczna i funkcjonalna aplikacja przeglądarkowa – pośrednik między księgowym a przedsiębiorcą.

 

Jak działa Portal Biura – ze strony klienta

Dzięki księgowości internetowej klient biura rachunkowego nie musi już dostarczać teczek z papierowymi dokumentami. To znacząco oszczędza czas na dojazd czy chociażby drukowanie faktur otrzymanych drogą elektroniczną. Co istotne, dokumenty mogą być dostarczane w dowolnym formacie – plików PDF, skanów, a nawet zdjęć wykonanych smartfonem.

Tą samą drogą przedsiębiorca otrzymuje informację zwrotną m.in. o podatku do zapłaty, należnych składkach, zbliżających się terminach, wynagrodzeniach itp. Za pomocą aplikacji możliwe jest też tworzenie szczegółowych analiz i generowanie raportów.

W tradycyjnej księgowości dokumenty przedsiębiorcy przez wiele miesięcy, a nawet lat przechowywane są w siedzibie biura rachunkowego. Gdy klient chciał sprawdzić np. jakąś dawną fakturę, musiał prosić księgowego o przeszukanie segregatorów. Z Portalem Biura wszystkie informacje ma w jednym miejscu. Do tego zawsze ma do nich dostęp – wystarczy komputer z Internetem, za pomocą którego można zalogować się do aplikacji.

W modelu e-księgowości wykorzystującym Portal Biura przedsiębiorca zyskuje kompleksowe narzędzie do przekazywania danych, jednak cały czas jest pod opieką doświadczonego księgowego. Cała obsługa prowadzona jest przez biuro rachunkowe. W razie potrzeby klient może w każdej chwili skontaktować się ze specjalistą np. drogą mailową czy telefonicznie i wyjaśni swoje wątpliwości.

 

Co zyskuje biuro rachunkowe z pracy z Portalem Biura

Dla księgowego otrzymywanie dokumentów za pośrednictwem Portalu Biura również jest dużą wygodą. Klientom łatwiej jest dostarczać je na czas, gdy mogą zrobić to drogą elektroniczną. Gdy wystąpią braki, w prosty sposób mogą je uzupełnić – księgowy nie musi czekać np. na przesyłkę kurierską czy pocztową.

Wprowadzone do Portalu Biura dokumenty pojawiają się w programie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu cała obsługa księgowa przebiega sprawnie i szybko. Oczywiście specjalista posługuje się programem – w zależności od obsługiwanego klienta, systemem Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo.

Portal Biura oszczędza mnóstwo czasu. Informacje o rozrachunkach, podatkach, terminach itp. przesyłane są do klienta automatycznie. Księgowy nie musi już pisać szeregu maili, dzwonić do wszystkich klientów po kolei i przypominać o niedostarczonych dokumentach. Nawet brak w dokumentach przedsiębiorca może uzupełnić zdalnie.

 

Portal Biura posiada dwa, pracujące od siebie niezależnie moduły:

Dokumenty:

 • Automatyczne pobieranie przesłanych przez klienta dokumentów do programów księgowych
 • Wygodne wprowadzanie otrzymanych dokumentów
 • Dostęp do przesłanych przez klienta dokumentów w jednym miejscu
 • Automatyczne informowanie klienta o postępie prac nad danym dokumentem

Raporty:

 • Publikowanie raportów finansowo-księgowych
 • Wgląd w raporty i dokumenty wysłane danemu klientowi
 • Ustawienie automatycznych powiadomień (mail lub SMS) dla klienta o nadchodzących terminach itp.

 


Buchcom Oprogramowanie dla biur rachunkowych Warszawa zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale też wdrożeniami systemów księgowych. Jesteśmy m.in. autoryzowanym Partnerem i Punktem Serwisowym InsERT. Do tego od lat prowadzimy biuro rachunkowe, dzięki czemu dobrze znamy potrzeby księgowych i ich klientów. Kompleksowo pomagamy firmom zwiększyć swoją konkurencyjność i podnieść jakość usług na najwyższy poziom.

 

Więcej o Portalu Biura czytaj Tutaj

Czytany 329 razy

Artykuły powiązane

 • Portal Biura – jak usprawnić księgowość w Biurach Rachunkowych? Portal Biura – jak usprawnić księgowość w Biurach Rachunkowych?

  Na pozór wydaje się, że księgowość w małej firmie jest sprawą prostą. Jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym już na starcie. Właściciele niedużych biznesów wolą zapłacić za usługę i mieć pewność, że rozrachunki, wyliczenia podatku czy obowiązkowych składek są przeprowadzane prawidłowo. Inny powód to oszczędność czasu – czasu, który można poświęcić na rozwijanie sprzedaży, zamiast na śledzenie przepisów i bieżących zmian w regulacjach podatkowych. Portal Biura to program, która pozwala jeszcze bardziej usprawnić prowadzenie księgowości  – zarówno od strony podatnika, jak i biura rachunkowego.

   

 • Elektroniczny obieg dokumentów w e-księgowości – jak ułatwia życie przedsiębiorcom Elektroniczny obieg dokumentów w e-księgowości – jak ułatwia życie przedsiębiorcom

  Zmiana modelu współpracy biznesowej wymuszona trwającą od 2020 r. pandemią sprawiła, iż wielu przedsiębiorców przekonało się do elektronicznego obiegu dokumentów oraz ogólnie zdalnych kontaktów. Firmy, które kontynuowały działalność nawet w trudnych dla gospodarki miesiącach, musiały m.in. dostosować się do rządowych wytycznych podczas kontaktu ze swoim księgowym. Zarówno przedsiębiorcy, jak i biura rachunkowe przekonały się, jak praktyczna jest w dzisiejszych czasach e-księgowość. Jakie korzyści przyniosła obu stronom?

 • Księgowość w bankowości internetowej – na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy Księgowość w bankowości internetowej – na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy

  W dobie powszechnej cyfryzacji księgowość internetowa wzbudza wśród przedsiębiorców oraz większe zainteresowanie. Jedną z dostępnych, szeroko reklamowanych opcji jest księgowość w bankowości internetowej. Właścicieli rachunków firmowych kusi nie tylko wygodą, ale też bardzo atrakcyjną ceną. Zanim jednak zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, przyjrzyj się dokładnie umowie, jaką przy korzystaniu z takiej oferty zawierasz z bankiem.

 • E-faktura po nowemu – czym jest faktura ustrukturyzowana? E-faktura po nowemu – czym jest faktura ustrukturyzowana?

  Faktury elektroniczne już od kilku lat sprawnie funkcjonują w dokumentacji pomiędzy przedsiębiorcami. W tradycyjnym rozumieniu e-faktura to dokument w formacie cyfrowym, np. PDF, spełniający wszystkie wymogi określone dla faktur. Od 1 stycznia 2022 r. w obrocie pojawi się jednak zupełnie nowy rodzaj dokumentów – to faktury ustrukturyzowane, sporządzane według wzoru określonego przez Ministerstwo Finansów.

 • Krajowy System E-faktur już od 1 stycznia 2022 r. – co oznacza dla przedsiębiorcy? Krajowy System E-faktur już od 1 stycznia 2022 r. – co oznacza dla przedsiębiorcy?

  O wprowadzeniu globalnego systemu wystawiania i otrzymywania e-faktur o ujednoliconej strukturze, za pośrednictwem systemu administracji skarbowej, mówi się już od kilku lat. W założeniu ma ułatwić przedsiębiorcom funkcjonowanie. W praktyce będzie oczywiście kolejnym narzędziem kontroli nad prawidłowością rozliczeń i odprowadzania podatków w prawidłowej wysokości.