czwartek, 05 sierpień 2021 20:47

Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

E-księgowość z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Perspektywa przesyłania online wszystkich danych do księgowego i otrzymywania tą samą drogą informacji zwrotnych kusi nowoczesnych przedsiębiorców. Narzędziem od InsERT, które usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a klientem jest Portal Biura. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

Portal Biura to dodatkowy moduł do programów księgowych od InsERT, takich jak Rachmistrz nexo czy Rewizor nexo. Skorzystają z niego także użytkownicy Biuro nexo. To praktyczna i funkcjonalna aplikacja przeglądarkowa – pośrednik między księgowym a przedsiębiorcą.

 

Jak działa Portal Biura – ze strony klienta

Dzięki księgowości internetowej klient biura rachunkowego nie musi już dostarczać teczek z papierowymi dokumentami. To znacząco oszczędza czas na dojazd czy chociażby drukowanie faktur otrzymanych drogą elektroniczną. Co istotne, dokumenty mogą być dostarczane w dowolnym formacie – plików PDF, skanów, a nawet zdjęć wykonanych smartfonem.

Tą samą drogą przedsiębiorca otrzymuje informację zwrotną m.in. o podatku do zapłaty, należnych składkach, zbliżających się terminach, wynagrodzeniach itp. Za pomocą aplikacji możliwe jest też tworzenie szczegółowych analiz i generowanie raportów.

W tradycyjnej księgowości dokumenty przedsiębiorcy przez wiele miesięcy, a nawet lat przechowywane są w siedzibie biura rachunkowego. Gdy klient chciał sprawdzić np. jakąś dawną fakturę, musiał prosić księgowego o przeszukanie segregatorów. Z Portalem Biura wszystkie informacje ma w jednym miejscu. Do tego zawsze ma do nich dostęp – wystarczy komputer z Internetem, za pomocą którego można zalogować się do aplikacji.

W modelu e-księgowości wykorzystującym Portal Biura przedsiębiorca zyskuje kompleksowe narzędzie do przekazywania danych, jednak cały czas jest pod opieką doświadczonego księgowego. Cała obsługa prowadzona jest przez biuro rachunkowe. W razie potrzeby klient może w każdej chwili skontaktować się ze specjalistą np. drogą mailową czy telefonicznie i wyjaśni swoje wątpliwości.

 

Co zyskuje biuro rachunkowe z pracy z Portalem Biura

Dla księgowego otrzymywanie dokumentów za pośrednictwem Portalu Biura również jest dużą wygodą. Klientom łatwiej jest dostarczać je na czas, gdy mogą zrobić to drogą elektroniczną. Gdy wystąpią braki, w prosty sposób mogą je uzupełnić – księgowy nie musi czekać np. na przesyłkę kurierską czy pocztową.

Wprowadzone do Portalu Biura dokumenty pojawiają się w programie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu cała obsługa księgowa przebiega sprawnie i szybko. Oczywiście specjalista posługuje się programem – w zależności od obsługiwanego klienta, systemem Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo.

Portal Biura oszczędza mnóstwo czasu. Informacje o rozrachunkach, podatkach, terminach itp. przesyłane są do klienta automatycznie. Księgowy nie musi już pisać szeregu maili, dzwonić do wszystkich klientów po kolei i przypominać o niedostarczonych dokumentach. Nawet brak w dokumentach przedsiębiorca może uzupełnić zdalnie.

 

Portal Biura posiada dwa, pracujące od siebie niezależnie moduły:

Dokumenty:

 • Automatyczne pobieranie przesłanych przez klienta dokumentów do programów księgowych
 • Wygodne wprowadzanie otrzymanych dokumentów
 • Dostęp do przesłanych przez klienta dokumentów w jednym miejscu
 • Automatyczne informowanie klienta o postępie prac nad danym dokumentem

Raporty:

 • Publikowanie raportów finansowo-księgowych
 • Wgląd w raporty i dokumenty wysłane danemu klientowi
 • Ustawienie automatycznych powiadomień (mail lub SMS) dla klienta o nadchodzących terminach itp.

 


Buchcom Oprogramowanie dla biur rachunkowych Warszawa zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale też wdrożeniami systemów księgowych. Jesteśmy m.in. autoryzowanym Partnerem i Punktem Serwisowym InsERT. Do tego od lat prowadzimy biuro rachunkowe, dzięki czemu dobrze znamy potrzeby księgowych i ich klientów. Kompleksowo pomagamy firmom zwiększyć swoją konkurencyjność i podnieść jakość usług na najwyższy poziom.

 

Więcej o Portalu Biura czytaj Tutaj

Czytany 972 razy

Artykuły powiązane

 • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!

  Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy Subiekt 123? Sprawdź, jak będzie wyglądać faktura ustrukturyzowana w programach InsERT!

 • Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46 Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46

  Firma InsERT – wiodący producent oprogramowania dla firm – na bieżąco wprowadza uaktualnienia do swoich systemów. Zmiany mają na celu dostosowanie funkcjonalności programów do nowych przepisów i regulacji ustawodawcy, ale też stanowią odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników. Sprawdź, jakie zmiany w programach InsERT nexo prowadza wersja 46.

 • Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award! Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award!

  Oprogramowania dla firm InsERT cieszy się niesłabnącą popularnością. Znany i ceniony producent od lat jest też doceniany przez ekspertów z branży. Dowodzi tego chociażby zakwalifikowanie do finału HRA Star Award – prestiżowego konkursu organizowanego w ramach konferencji Strategie HR. Sprawdź, czym wyróżnił się InsERT!

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.