poniedziałek, 08 październik 2012 00:00

Nowa kasa fiskalna z ethernetem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Model NEO XL to nowa kasa fiskalna firmy Posnet.  Urządzenie posiada ogromną bazę towarową - od 30 do 60 tysięcy PLU. Dużym atutem tej kasy jest funkcja Ethernet, która pozwala na jednoczesne odczytywanie danych z kopii elektronicznej paragonu  i komunikowanie się z programem magazynowym oraz systemem wideomonitoringu, a wszystko to bez przerywania pracy kasjera.

Nowa kasa fiskalna firmy Posnet z pewnością zasługuje na uwagę, głównie ze względu na szereg nowoczesnych funkcji i wiele udogodnień ułatwiających pracę kasjera. Z założenia model NEO XL przeznaczony jest do średnich i dużych punktów handlowych. Właściciele dużych sklepów i marketów, którzy mają w planach zakupienie drukarki fiskalnej lub kasy fiskalnej, z pewnością zainteresują się licznymi udogodnieniami nowej kasy firmy Posnet.

Podłączenie bez przerwy

O nowoczesności kasy Posnet NEO XL świadczy możliwość podłączenia do portu Ethernet. Funkcja ta pozwala na komunikację z systemem magazynowym i systemem monitoringu przy jednoczesnym odczytywaniu danych z kopii elektronicznej paragonu. Wszystko to może się odbywać bez przerywania pracy kasjera. Podczas gdy jedna osoba będzie konfigurować urządzenie i edytować bazę danych, pracownik może swobodnie obsługiwać klientów. To nowoczesne rozwiązanie okazuje się jednocześnie proste i praktyczne. Ponadto pozwala na znaczne oszczędzanie czasu – pracownika, kasjera i klientów. Kasa fiskalna NEO XL może zostać zintegrowana z dowolnym systemem monitoringu sklepowego.

Takie wielkie PLU

Na uwagę zasługuje bardzo duża baza PLU kasy NEO XL. Do pamięci tej kasy można wprowadzić od 30 tysięcy do nawet 60 tysięcy pozycji towarowych. To czyni bazę nowego urządzenia Posnetu jedną z najbardziej pojemnych na rynku. Ogromna baza PLU sprawia, że nowa kasa fiskalna NEO XL jest bardzo atrakcyjna dla właścicieli marketów, którzy wciąż rozszerzają swój asortyment. Posnet oferuje kasy fiskalne NEO XL w dwóch wersjach – nieco tańszą z mniejszą bazą PLU (30 tysięcy) i nieco droższą z większą bazą (60 tysięcy). Warto zwrócić też uwagę na szybkość programowania – nawet 6 800 pozycji w ciągu jednej minuty. Pozytywnie zaskakuje też długość nazwy towaru – nawet do 40 znaków.

Zadowolony kasjer

Kasa fiskalna Posnet NEO XL nie tylko dobrze wygląda – jest też odporna na zewnętrzne czynniki takie jak zalanie czy uszkodzenia. To duża zaleta, na przykład gdy nasza kasa fiskalna pracuje w sklepie spożywczym, gdzie łatwo o wylanie cieczy lub uszkodzenie obudowy. Nowe urządzenie Posnetu posiada także regulację napięcia sterowania szufladą. W zależności od wybranego przez nas ustawienia - 6V, 12V, 18V lub 24V – szuflada może wysuwać się mniej lub bardziej intensywnie. To pozornie drobne udoskonalenie, jednak bardzo poprawia komfort pracy kasjera. Ponadto nowa kasa fiskalna posiada dużą, czytelną i przyjazną w obsłudze klawiaturę o trzech poziomach klawiszy skrótu. Dwa profile zasilania umożliwiają pracę kasy także z zasilacza w przypadku rozładowania akumulatora.

Przyjazne funkcje

Warto zwrócić uwagę na rozbudowane funkcje kasjerskie – między innymi deklarację stanu, weryfikację utargu czy maksymalną wartość dla paragonu oraz produktu. Jak łatwo się domyślać, nowa kasa fiskalna NEO XL posiada elektroniczną kopię paragonu. Jednak to już standard wśród nowoczesnych kas. Jednak producenci nie poprzestali na tym udoskonaleniu. Na uwagę zasługuje umieszczenie wewnątrz kasy 100-metrowej rolki papieru. Urządzenie obsługuje karty lojalnościowe i rabatowe autoryzowane za pośrednictwem kasy fiskalnej lub zewnętrznie. Jeśli chodzi o tryb sprzedażowy, oprócz oznaczenia widać w nim także nazwę towaru, zdefiniowany numer PLU, ilość, cenę i rabat.

Pamiętaj o przeglądzie!

Zdarza nam się zapominać o okresowym przeglądzie? Spokojnie – kasa fiskalna Posnet NEO XL będzie pamiętać o tym za nas. Jak to możliwe? Urządzenie to posiada funkcję przypominania o przeglądzie technicznym. Nie zawaha się też upomnieć o wydrukowanie raportu dobowego. Co więcej, możemy ustawić blokowanie wprowadzania nowych operacji, jeśli raport ten nie został wydrukowany. Dodatkowo kasa posiada funkcję zabezpieczenia dostępu do menu serwisowego przez wprowadzenie hasła serwisowego.

Cena za jakość

Zapewne podatników najbardziej interesuje cena tej nowoczesnej kasy fiskalnej. Jak łatwo się domyślić, nie jest to urządzenie z najniższej półki cenowej. Za jakość NEO XL trzeba zapłacić, choć cena nie jest bardzo wygórowana, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalety tej kasy. Za model o mniejszym PLU – 30 tysięcy pozycji sprzedażowych – zapłacimy około 2 400zł. Kasy fiskalne NEO XL o PLU 60 tysięcy kosztują około 2 600zł.
Jak w praktyce sprawdzi się nowa kasa fiskalna Posnet NEO XL? Ocenią to konsumenci. Już dziś jednak wiadomo, że nowoczesność i wielofunkcyjność tego urządzenia spotka się z żywym zainteresowaniem właścicieli punktów sprzedażowych.

Czytany 7499 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 maj 2014 08:24

Artykuły powiązane

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

  Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.

 • Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług! Posnet TRIO Online – najlepsza drukarka fiskalna online dla usług!

  Prowadzisz kilkustanowiskowy salon fryzjerski, duży klub fitness, planujesz otwarcie restauracji? Jeśli w swojej pracy wykorzystujesz oprogramowanie do zarządzania sprzedażą, najlepszym wyborem będzie drukarka fiskalna. Poznaj Posnet TRIO Online – innowacyjne urządzenie o atrakcyjnym, nieco futurystycznym designie, które spełnia wszystkie najnowsze wymogi określone w przepisach.