poniedziałek, 08 październik 2012 00:00

Nowa kasa fiskalna z ethernetem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Model NEO XL to nowa kasa fiskalna firmy Posnet.  Urządzenie posiada ogromną bazę towarową - od 30 do 60 tysięcy PLU. Dużym atutem tej kasy jest funkcja Ethernet, która pozwala na jednoczesne odczytywanie danych z kopii elektronicznej paragonu  i komunikowanie się z programem magazynowym oraz systemem wideomonitoringu, a wszystko to bez przerywania pracy kasjera.

Nowa kasa fiskalna firmy Posnet z pewnością zasługuje na uwagę, głównie ze względu na szereg nowoczesnych funkcji i wiele udogodnień ułatwiających pracę kasjera. Z założenia model NEO XL przeznaczony jest do średnich i dużych punktów handlowych. Właściciele dużych sklepów i marketów, którzy mają w planach zakupienie drukarki fiskalnej lub kasy fiskalnej, z pewnością zainteresują się licznymi udogodnieniami nowej kasy firmy Posnet.

Podłączenie bez przerwy

O nowoczesności kasy Posnet NEO XL świadczy możliwość podłączenia do portu Ethernet. Funkcja ta pozwala na komunikację z systemem magazynowym i systemem monitoringu przy jednoczesnym odczytywaniu danych z kopii elektronicznej paragonu. Wszystko to może się odbywać bez przerywania pracy kasjera. Podczas gdy jedna osoba będzie konfigurować urządzenie i edytować bazę danych, pracownik może swobodnie obsługiwać klientów. To nowoczesne rozwiązanie okazuje się jednocześnie proste i praktyczne. Ponadto pozwala na znaczne oszczędzanie czasu – pracownika, kasjera i klientów. Kasa fiskalna NEO XL może zostać zintegrowana z dowolnym systemem monitoringu sklepowego.

Takie wielkie PLU

Na uwagę zasługuje bardzo duża baza PLU kasy NEO XL. Do pamięci tej kasy można wprowadzić od 30 tysięcy do nawet 60 tysięcy pozycji towarowych. To czyni bazę nowego urządzenia Posnetu jedną z najbardziej pojemnych na rynku. Ogromna baza PLU sprawia, że nowa kasa fiskalna NEO XL jest bardzo atrakcyjna dla właścicieli marketów, którzy wciąż rozszerzają swój asortyment. Posnet oferuje kasy fiskalne NEO XL w dwóch wersjach – nieco tańszą z mniejszą bazą PLU (30 tysięcy) i nieco droższą z większą bazą (60 tysięcy). Warto zwrócić też uwagę na szybkość programowania – nawet 6 800 pozycji w ciągu jednej minuty. Pozytywnie zaskakuje też długość nazwy towaru – nawet do 40 znaków.

Zadowolony kasjer

Kasa fiskalna Posnet NEO XL nie tylko dobrze wygląda – jest też odporna na zewnętrzne czynniki takie jak zalanie czy uszkodzenia. To duża zaleta, na przykład gdy nasza kasa fiskalna pracuje w sklepie spożywczym, gdzie łatwo o wylanie cieczy lub uszkodzenie obudowy. Nowe urządzenie Posnetu posiada także regulację napięcia sterowania szufladą. W zależności od wybranego przez nas ustawienia - 6V, 12V, 18V lub 24V – szuflada może wysuwać się mniej lub bardziej intensywnie. To pozornie drobne udoskonalenie, jednak bardzo poprawia komfort pracy kasjera. Ponadto nowa kasa fiskalna posiada dużą, czytelną i przyjazną w obsłudze klawiaturę o trzech poziomach klawiszy skrótu. Dwa profile zasilania umożliwiają pracę kasy także z zasilacza w przypadku rozładowania akumulatora.

Przyjazne funkcje

Warto zwrócić uwagę na rozbudowane funkcje kasjerskie – między innymi deklarację stanu, weryfikację utargu czy maksymalną wartość dla paragonu oraz produktu. Jak łatwo się domyślać, nowa kasa fiskalna NEO XL posiada elektroniczną kopię paragonu. Jednak to już standard wśród nowoczesnych kas. Jednak producenci nie poprzestali na tym udoskonaleniu. Na uwagę zasługuje umieszczenie wewnątrz kasy 100-metrowej rolki papieru. Urządzenie obsługuje karty lojalnościowe i rabatowe autoryzowane za pośrednictwem kasy fiskalnej lub zewnętrznie. Jeśli chodzi o tryb sprzedażowy, oprócz oznaczenia widać w nim także nazwę towaru, zdefiniowany numer PLU, ilość, cenę i rabat.

Pamiętaj o przeglądzie!

Zdarza nam się zapominać o okresowym przeglądzie? Spokojnie – kasa fiskalna Posnet NEO XL będzie pamiętać o tym za nas. Jak to możliwe? Urządzenie to posiada funkcję przypominania o przeglądzie technicznym. Nie zawaha się też upomnieć o wydrukowanie raportu dobowego. Co więcej, możemy ustawić blokowanie wprowadzania nowych operacji, jeśli raport ten nie został wydrukowany. Dodatkowo kasa posiada funkcję zabezpieczenia dostępu do menu serwisowego przez wprowadzenie hasła serwisowego.

Cena za jakość

Zapewne podatników najbardziej interesuje cena tej nowoczesnej kasy fiskalnej. Jak łatwo się domyślić, nie jest to urządzenie z najniższej półki cenowej. Za jakość NEO XL trzeba zapłacić, choć cena nie jest bardzo wygórowana, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalety tej kasy. Za model o mniejszym PLU – 30 tysięcy pozycji sprzedażowych – zapłacimy około 2 400zł. Kasy fiskalne NEO XL o PLU 60 tysięcy kosztują około 2 600zł.
Jak w praktyce sprawdzi się nowa kasa fiskalna Posnet NEO XL? Ocenią to konsumenci. Już dziś jednak wiadomo, że nowoczesność i wielofunkcyjność tego urządzenia spotka się z żywym zainteresowaniem właścicieli punktów sprzedażowych.

Czytany 6302 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 maj 2014 08:24

Artykuły powiązane

 • POSPAY Online – nowy wymiar płatności bezgotówkowych! POSPAY Online – nowy wymiar płatności bezgotówkowych!

  Innowacyjne połączenie kasy, drukarki fiskalnej i nowoczesnego terminala płatniczego to rozwiązanie, na które wszyscy czekali! Poznaj możliwości POSPAY Online – fiskalnego terminala płatniczego najnowszej generacji. Sprawdź, czy sprawdzi się w twojej działalności!

 • POSPAY – fiskalny terminal płatniczy gotowy na sezon ONLINE! POSPAY – fiskalny terminal płatniczy gotowy na sezon ONLINE!

  Już jest! Ceniony za niezawodność i wielofunkcyjność, fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online. Tak prosty w obsłudze jak wersja z elektroniczną kopią paragonu EJ, został udoskonalony i wzbogacony o nowe możliwości. Sprawdź atrakcyjną ofertę cenową od Posnet!

 • Już jest! POSPAY Online – fiskalny terminal płatniczy od Posnet Już jest! POSPAY Online – fiskalny terminal płatniczy od Posnet

  Innowacyjne połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego teraz dostępne jest także w wersji online – przesyłającej dane do Centralnego Repozytorium Kas. Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online błyskawicznie zdobył dwie prestiżowe nagrody. Ceniony za funkcjonalność, sprawdzi się w mniejszych sklepach oraz wszelkiego rodzaju punktach usługowych.

 • POSPAY Online – Innowacja Handlu 2019 POSPAY Online – Innowacja Handlu 2019

  Po raz pierwszy zaprezentowany na targach RetailShow i od razu wyróżniony prestiżową nagrodą – fiskalny terminal płatniczy Pospay zdobył tytuł Innowacji Handlu 2019 r. To już nie pierwsza taka nagroda dla Pospay w tym roku. Sprawdź, za co jury postanowiło wyróżnić to nowoczesne urządzenie i gdzie można je kupić.

 • Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay – jego główne zalety Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay – jego główne zalety

  Kompleksowa obsługa transakcji bezgotówkowych, wielozadaniowość i mobilność – to tylko niektóre z wielu zalet Pospay – fiskalnego terminala płatniczego wprowadzonego na rynek przez firmę Posnet. Dowiedz się, co wyróżnia to urządzenie, w jaki sposób można z nim oszczędzić i w jakich branżach sprawdza się najlepiej.