poniedziałek, 10 grudzień 2012 00:00

Zmiany w VAT 2013 – ważne zmiany w programach InsERT

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wprowadzenie faktur uproszczonych, systemu umożliwiającego dostosowanie funkcji programu do zmieniających się przepisów i modyfikacja not korygujących to tylko niektóre zmiany wprowadzone do programów księgowych takich jak Rewizor GT czy Subiekt GT. Zmiany te są odpowiedzią na nowelizację Ustawy o VAT, która wejdzie w życie 1 stycznia 2013 roku.

Planowane liczne zmiany w przepisach dotyczących VAT 2013 wpłyną bezpośrednio na konieczność aktualizacji programów księgowych używanych w wielu firmach i biurach rachunkowych. Dostosowane do zmian prawnych w roku 2013 znane nam dobrze programy księgowe będzie można zakupić już w połowie grudnia 2012 roku. Wśród nich znajdą się m.in. Rewizor GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT oraz Mikro Subiekt i Subiekt Sprint.

Wyjdą naprzód nowej fakturze

Jedną z najbardziej istotnych modyfikacji w programach do prowadzenia księgowości jest obsługa faktur uproszczonych. Zmiany w VAT 2013 roku zakładają wprowadzenie tego rodzaju dokumentów do obiegu od nowego roku, obecnie używane programy księgowe nie posiadają jednak opcji wystawiania i importu tych faktur. Obsługa faktur uproszczonych to bardzo ważna zmiana, którą wprowadzili producenci programów Rewizor, Rachmistrz i Subiekt we wszystkich odmianach. Nowelizacja Ustawy o VAT 2013 wprowadza wiele zmian w sposobie wystawiania faktur. Między innymi na fakturach zaliczkowych będzie trzeba wydrukować datę zakończenia dostawy lub otrzymania zapłaty. Nowe wzorce wydruku pojawią się we wszystkich wspomnianych programach do księgowości.

Zmiany na pewno wejdą w życie

Należy jednak pamiętać, że w związku z pracami nad ustawą zakres i termin wprowadzonych modyfikacji w programach może ulec zmianie. Nie zmienia to jednak faktu, że zakup oprogramowania księgowego w nowej wersji jest niezbędne dla tych podatników, którzy z nich korzystają. Zmiany w VAT 2013 z pewnością wejdą w życie, niezależnie od ich ostatecznego brzmienia. Warto już wcześniej dostosować księgowość naszej firmy czy biura rachunkowego do najnowszych przepisów.

Czytany 15559 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 maj 2014 09:13

Artykuły powiązane

 • Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe? Jak rozpoznać dobre, nowoczesne biuro rachunkowe?

  Czasy, w których firma z Ursynowa koniecznie szukała biura rachunkowego na Ursynowie, powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym z powodzeniem możesz przesyłać dokumenty do księgowego z drugiej strony Polski! To nie tylko szersze możliwości, ale też wygoda, oszczędność i więcej czasu na rozwój własnego biznesu.

 • Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online? Czy warto przesyłać dokumenty księgowemu online?

  Nowa rzeczywistość wymaga nowoczesnych rozwiązań. Przesyłanie dokumentów księgowemu online to nie tylko bezpieczeństwo, ale też niesamowita wygoda i oszczędność! Poznaj możliwości, jakie daje przedsiębiorcom i ich księgowym SaldeoSMART – program zintegrowany m.in. z systemami InsERT.

 • Nie idź do biura rachunkowego! Prześlij dokumenty online przez Portal Biura Nie idź do biura rachunkowego! Prześlij dokumenty online przez Portal Biura

  Księgowość online to przyszłość biznesu. Epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła proces, który do tej pory powoli obejmował kolejnych przedsiębiorców. Sprawdź, jak możesz szybko, prosto i bezpiecznie przesłać do swojego biura rachunkowego faktury, umowy i wszelkie inne dokumenty! Umożliwia Ci to Portal Biura.

 • Sprzedajesz online? Zacznij robić to szybciej i wygodniej! Sprzedajesz online? Zacznij robić to szybciej i wygodniej!

  Przenosisz biznes do internetu? Poznaj Sello - program do zarządzania sprzedażą Allegro. Ułatwia pracę, skraca i automatyzuje wiele procesów, generuje dokumenty! Dzięki niemu zyskasz zaufanie klientów, a co za tym idzie wysokie oceny i pozytywne komentarze. W czasie kwarantanny nie zamykaj biznesu, sprzedawaj w sieci! Prosto i wygodnie.

 • Koniec wsparcia Microsoftu dla Windows 7 Koniec wsparcia Microsoftu dla Windows 7

  Brak najnowszych sterowników, brak ochrony przez nowymi wirusami – z tymi i innymi niedogodnościami muszą zmierzyć się użytkownicy systemu operacyjnego Windows 7. Koncern Microsoft na dobre zakończył wsparcie „starego” systemu. Sprawdź, z czym wiąże się ta zmiana i jak najprościej powrócić do dawnego bezpieczeństwa.