czwartek, 01 październik 2015 21:24

Odbierz auto za paragon - ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa!

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Do godziny 12.00 zarejestrowano aż 3 tys. paragonów - podaje rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż - tak wielką popularnością cieszy się uruchomiona 1 października 2015 r. Narodowa Loteria Paragonowa. Wygrać może każdy, kto ma ukończone 18 lat i posiada paragon fiskalny na kwotę minimum 10 zł. Sprawdź, jak wygrać Opla Astrę, notebooka lub tablet. Dowiedz się też, z jakiej branży musisz mieć paragon, aby zgarnąć auto Opel Insignia.

 

Zapowiadana od kilku miesięcy Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów ruszyła zgodnie z planem - dnia 1 października 2015 r. otwarto rejestrację na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Aby wziąć udział w loterii, nie trzeba kupować żadnych losów ani wysyłać SMS-ów - wystarczy posiadać prawidłowo wystawiony paragon fiskalny na kwotę minimum 10 zł i mieć skończone 18 lat. Ministerstwo kusi podatników wartościowymi nagrodami - w czasie trwania całej akcji rozlosowane zostaną 84 iPady Air 2, 72 notebooki Lenovo ThinkPad, a także 12 samochodów Opel Astra oraz 4 auta Opel Insignia.

Narodowa Loteria Paragonowa ma zachęcić Polaków do brania paragonów, a w razie potrzeby upominania się o nie. Jak podkreśla resort finansów, cała akcja ma przekonać konsumentów, że codzienne branie paragonów fiskalnych jest ważne nie tylko ze względu na możliwość złożenia reklamacji czy zwrócenia towaru, ale także dla dobra wspólnego budżetu i uczciwej konkurencji. Loteria Paragonowa w Polsce ma przyczynić się do zmniejszenia szarej strefy, która jest większa od szacowanej średniej unijnej - wynosi około 25-30% PKB.

 

Zarejestruj paragon, wygraj auto

Jak wygrać samochód, notebooka lub tablet? Wystarczy zarejestrować posiadany paragon na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl - zgłoszeń można dokonywać już od 1 października 2015 r. przez cały rok - do 30 września 2016 r. Nie trzeba ograniczać się do jednego paragonu - organizator dał uczestnikom możliwość rejestrowania dowolnej liczby dokumentów. Ale uwaga! Zgłoszone paragony należy zachować, ponieważ w przypadku wygranej ich posiadanie będzie warunkiem odebrania nagrody.

Paragon fiskalny należy zarejestrować w tym samym miesiącu, w którym został wystawiony. W Narodowej Loterii Paragonowej biorą więc udział tylko paragony wystawione od 1 października 2015 r. - nie wcześniej. Dokumentów wystawionych np. w październiku nie będzie już można rejestrować w listopadzie i w kolejnych miesiącach, listopadowych - w grudniu itd.

Aby wziąć udział w losowaniu należy podać numer unikatowy kasy fiskalnej, NIP wystawcy dokumentu, datę sprzedaży, kolejny numer wydruku oraz łączną kwotę sprzedaży brutto - wszystkie te dane znajdują się na prawidłowo wystawionym paragonie fiskalnym. Następnie należy podać branżę, z której otrzymaliśmy paragon - do wyboru mamy branżę premiowaną lub „inną”. Paragony z branży premiowanej wezmą udział w losowaniu samochodu Opel Insiginia - nagrodę taką będzie można wygrać raz na kwartał. Pierwsze losowanie Opla Insigni odbędzie się w styczniu 2016 r., a pierwszą premiowaną branżą jest fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne. Na końcu należy podać swój adres e-mail i numer telefonu, a także wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z losowaniem. Po wysłaniu formularza otrzymujemy numer zgłoszenia - będzie on hasłem do naszego osobistego konta. Jedno konto może służyć do rejestracji wielu paragonów - nie trzeba zakładać go za każdym razem.

 

Przedsiębiorco, daj paragon

Ministerstwo Finansów nagrodzi także wystawców zwycięskich paragonów - otrzymają oni w prezencie tablety. Przedsiębiorcy powinni szczególnie dbać nie tylko o wydawanie paragonu fiskalnego każdemu klientowi, ale także o prawidłowość znajdujących się na nim danych. Prowadzenie uczciwej i rzetelnej ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej to podwójna korzyść - podatnik nie musi obawiać się kontroli skarbowej i buduje zaufanie swoich klientów.

 

Kliknij i sprawdź, jak powinien wyglądać prawidłowo wystawiony paragon fiskalny

Czytany 4736 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 październik 2015 21:30

Artykuły powiązane

  • Jak skorygować błędne dane na paragonie? Jak skorygować błędne dane na paragonie?

    Pomyłki w ewidencjonowaniu sprzedaży mogą zdarzyć się każdemu użytkownikowi kasy fiskalnej. O ile jednak w trakcie wystawianie paragonu dane można skorygować na kasie, o tyle po dokonaniu wydruku – już nie. Urządzenia fiskalne nie dają takiej technicznej możliwości. Oczywiście nie pozbawia to sprzedawcy prawa do skorygowania sprzedaży. W tym celu musi prowadzić dwie dodatkowe ewidencje.

  • Kasa nie ma opcji wydruku NIP nabywcy – jak rejestrować sprzedaż? Kasa nie ma opcji wydruku NIP nabywcy – jak rejestrować sprzedaż?

    Brak możliwości wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie nie zwalnia sprzedawcy z obowiązku stosowania aktualnych przepisów! Jeśli wystawi fakturę do paragonu bez NIP, grożą mu konsekwencje skarbowe. Sprawdź, jaką procedurę należy wprowadzić w takich przypadkach.

  • Wystawianie i wydawanie paragonu z kasy fiskalnej – zmiany od 1 maja 2019 r. Wystawianie i wydawanie paragonu z kasy fiskalnej – zmiany od 1 maja 2019 r.

    Każdy operator kasy fiskalnej musi podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji – taki wymóg nakładają na niego nowe przepisy. A zasady te uległy istotnym zmianom od 1 maja 2019 r. Doprecyzowano m.in. moment wystawiania paragonu fiskalnego dokumentującego przyjęcie zaliczki – z rozdzieleniem na zaliczki gotówkowe i zapłacone np. przelewem.

  • Ministerstwo Finansów zmienia zdanie: Nie będzie paragonu przed płatnością Ministerstwo Finansów zmienia zdanie: Nie będzie paragonu przed płatnością

    Wśród przedsiębiorców wzbudziły krytykę i bunt. Eksperci wskazywali na ich niezgodność z ustawą o VAT. Nowe regulacje ustanawiające obowiązek wydania nabywcy paragonu fiskalnego przed przyjęciem zapłaty na szczęście nie zostaną wprowadzone. Rząd pod wpływem napływających argumentów zrezygnował z kontynuacji prac nad tym pomysłem.

  • Wydanie paragonu przed przyjęciem zapłaty – nowy projekt rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych Wydanie paragonu przed przyjęciem zapłaty – nowy projekt rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych

    Wystawienie paragonu za usługę, która nie miała jeszcze miejsca i za towar, który nie został wydany. Wystawienie paragonu przed otrzymaniem zapłaty – na taki absurdalny pomysł wpadli twórcy projektu nowego rozporządzenia w sprawie kas. Gdyby nowe przepisy rzeczywiście weszły w życie 1 stycznia 2019 r., spowodują chaos w firmach i na całym rynku.