wtorek, 11 październik 2016 07:02

Rewizor nexo jednym z najlepszych produktów dla małych i średnich firm

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Program do obsługi pełnej księgowości Rewizor nexo został Turbiną Polskiej Gospodarki – wyróżnienie przyznawane przez Gazetę Finansową zdobywają jedynie najlepsze produkty i usługi, które przyczyniają się do rozwoju polskiego biznesu. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia nagroda przyznana produktom InsERT. Wiodący producent oprogramowania wciąż udoskonala swoje systemy – przygotował je m.in. do Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Wiodący producent polskiego oprogramowania – firma InsERT – po raz kolejny otrzymał prestiżowe wyróżnienie. Tym razem tytuł Turbiny Polskiej Gospodarki otrzymał Rewizor nexo – znany i ceniony program do obsługi pełnej księgowości.

Dedykowany zarówno księgowym zatrudnionym w firmach, jak i biurom rachunkowym, Rewizor nexo to system o bogatej funkcjonalności, wyróżniający się przy tym intuicyjną obsługą. Program wspiera księgowego na każdym etapie pracy – umożliwia zarządzanie planami kont, dekretację i księgowanie, wystawianie deklaracji skarbowych, obsługę środków trwałych, prowadzenie ewidencji VAT, umów i pojazdów, rozliczanie rozrachunków, wykonywanie operacji kasowych czy operacji na rachunkach bankowych.

 

Wraz z pozostałymi programami tej linii Rewizor nexo tworzy zintegrowany system pracujący na jednej bazie i automatyzujący wiele czasochłonnych procesów. W skład systemu nexo wchodzą także: Subiekt nexo do zarządzania sprzedażą, Rachmistrz nexo do prowadzenia uproszczonej księgowości, Gratyfikant nexo do obsługi kadr i płac oraz Gestor nexo do zarządzania relacjami z klientami.

 

Najlepsi wspierają MŚP

Turbina Polskiej Gospodarki to wyróżnienie przyznawane przez Gazetę Finansową w dziesięciu kategoriach: bank, faktoring, ubezpieczenia, windykacja, leasing, opieka medyczna, oprogramowanie, karta paliwowa, transport oraz flota. Tytuł taki otrzymują najlepsze produkty i usługi, które przyczyniają się do rozwoju polskiego biznesu – szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. Rewizor nexo został Turbiną Polskiej Gospodarki ’2016 w kategorii oprogramowanie.

 

InsERT gotowy na JPK

Oprogramowanie dla firm InsERT od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród małych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce. Użytkownicy cenią sobie programy takie jak Rewizor nexo, Subiekt nexo, Rachmistrz nexo oraz ich wersję GT m.in. za funkcjonalność i prostotę obsługi. Jednak nie są to jedyne zalety systemów InsERT. Zespół specjalistów dba o bieżące aktualizowanie programów pod kątem zmieniających się przepisów i potrzeb użytkowników. Przykładem sprawnego działania firmy InsERT jest dostosowanie systemów do wymogu przekazywania danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) od 1 lipca 2016 r.

Użytkownicy programów linii nexo i GT mogą tworzyć i wysyłać informacje w formie plików JPK – zgodnie ze wszystkimi aktualnymi wymogami ustawodawcy. InsERT dostosował swoje programy do nowych przepisów jeszcze przez wejściem w życie nowelizacji Ordynacji podatkowej, a nie było to proste, gdyż ustawodawca wprowadził nieoczekiwane zmiany niecałe 2 miesiące przed 1 lipca 2016 r. Przedsiębiorcy korzystający z programów InsERT mogli jednak spać spokojnie – wszystkie systemy zostały na czas zmodyfikowane.

 

Przypomnijmy: Od 1 lipca 2016 r. podatnicy prowadzący księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych mają obowiązek przekazywać organom podatkowym oraz organom kontroli skarbowej dane w formacie plików JPK, czyli plików o ujednoliconej strukturze i określonym formacie. Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej opublikowało siedem struktur JPK: dla ksiąg rachunkowych, wyciągów bankowych, magazynu, ewidencji zakupu i sprzedaży VAT, faktur VAT, podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów.

W przypadku ewidencji VAT podatnicy mają obowiązek przesyłać pliki JPK bez wezwania organu podatkowego – w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym miesiącu. Pozostałe struktury przekazywane są wyłącznie na wezwanie organu podatkowego w ramach e-kontroli.

Mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa mogą korzystać z okresu przygotowawczego na wprowadzenie JPK. Termin 1 lipca 2016 r. dotyczy jedynie największych podmiotów. Jednak już od 1 stycznia 2017 r. obowiązek przesyłania rejestrów VAT do urzędów skarbowych obejmie małe i średnie przedsiębiorstwa.

 

Program ochroni przed karą

Podatnicy, którzy nie wywiążą się z obowiązku przekazywania danych w formie plików JPK, muszą liczyć się z karami. Urzędy skarbowe nie traktują i nie będą traktować ulgowo podmiotów, które nie dostosowały działalności do nowych wymagań z powodu braku odpowiedniego oprogramowania. Jedyną receptą na uniknięcie takich kar jest posiadanie odpowiednich programów. Użytkownicy systemów InsERT mają pewność, iż takie właśnie programy posiadają. Wersje od 11 w przypadku linii nexo i od 1.44 w przypadku linii GT zostały wyposażone w moduły e-Kontrole podatkowe oraz e-Sprawozdawczość VAT, które umożliwiają pełną obsługę plików JPK.

 

Więcej o Jednolitym Pliku Kontrolnym - JPK czytaj w Poradniku

 

Rewizor nexo i inne programy w naszej ofercie – sprawdź! 

Czytany 2016 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 październik 2016 14:31

Artykuły powiązane

 • Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości Portal Biura – innowacyjne narzędzie w e-księgowości

  E-księgowość z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Perspektywa przesyłania online wszystkich danych do księgowego i otrzymywania tą samą drogą informacji zwrotnych kusi nowoczesnych przedsiębiorców. Narzędziem od InsERT, które usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym a klientem jest Portal Biura. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

 • Programy do e-księgowości – który wybrać? Programy do e-księgowości – który wybrać?

  Księgowość internetowa z miesiąca na miesiąc zyskuje sobie coraz większą popularność. Niewątpliwie przyczyniły się do tego kolejne lockdowny, które znacząco ograniczyły bezpośrednie kontakty usługodawców z ich klientami. E-księgowość jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej obsługi biura rachunkowego. Ale czy tańsza? Sprawdź, z jakiego programu do e-księgowości warto korzystać.

 • Rodzaje księgowości internetowej, czyli e-księgowość w praktyce Rodzaje księgowości internetowej, czyli e-księgowość w praktyce

  W czasach globalnej cyfryzacji, gdy coraz więcej czynności wykonujemy bez wychodzenia z domu czy opuszczania biura, e-księgowość błyskawicznie zdobywa sobie nowych zwolenników. Tańsza od tradycyjnej obsługi, oszczędza nie tylko pieniądze, ale też czas. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi warto wiedzieć, iż jako e-księgowość reklamowane są różne, niejednorodne czynności. Poznaj rodzaje księgowości internetowej i zdecyduj, która najlepiej sprawdzi się w twoim przedsiębiorstwie!

 • Odzyskaj zaległe należności dzięki nowej usłudze w programach InsERT! Odzyskaj zaległe należności dzięki nowej usłudze w programach InsERT!

  Samodzielne odzyskiwane zaległych należności pochłania czas i energię pracowników. Często też, pomimo wielu prób, okazuje się nieskuteczne. W rezultacie nie tylko tracimy nerwy, ale też… swoich kontrahentów. Z myślą o odzyskiwaniu należności w czasach, gdy wiele przedsiębiorców ma problemy z płynnością finansową, firma InsERT zaoferowała użytkownikom swoich programów nową usługę.

 • Nowości w wersji 33 InsERT nexo - sprawdź, co się zmieniło! Nowości w wersji 33 InsERT nexo - sprawdź, co się zmieniło!

  Jak co roku 1 stycznia przyniósł sporo zmian w przepisach prawa podatkowego. Aby dostosować swoje narzędzia nie tylko do wymagań ustawodawcy, ale też do potrzeb użytkowników, producent programów linii InsERT nexo wprowadził w nich sporo zmian. Systemy Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo i Gratyfikant nexo już od grudnia dostępne są w nowej wersji InsERT nexo 33.