wtorek, 11 październik 2016 07:02

Rewizor nexo jednym z najlepszych produktów dla małych i średnich firm

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Program do obsługi pełnej księgowości Rewizor nexo został Turbiną Polskiej Gospodarki – wyróżnienie przyznawane przez Gazetę Finansową zdobywają jedynie najlepsze produkty i usługi, które przyczyniają się do rozwoju polskiego biznesu. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia nagroda przyznana produktom InsERT. Wiodący producent oprogramowania wciąż udoskonala swoje systemy – przygotował je m.in. do Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Wiodący producent polskiego oprogramowania – firma InsERT – po raz kolejny otrzymał prestiżowe wyróżnienie. Tym razem tytuł Turbiny Polskiej Gospodarki otrzymał Rewizor nexo – znany i ceniony program do obsługi pełnej księgowości.

Dedykowany zarówno księgowym zatrudnionym w firmach, jak i biurom rachunkowym, Rewizor nexo to system o bogatej funkcjonalności, wyróżniający się przy tym intuicyjną obsługą. Program wspiera księgowego na każdym etapie pracy – umożliwia zarządzanie planami kont, dekretację i księgowanie, wystawianie deklaracji skarbowych, obsługę środków trwałych, prowadzenie ewidencji VAT, umów i pojazdów, rozliczanie rozrachunków, wykonywanie operacji kasowych czy operacji na rachunkach bankowych.

 

Wraz z pozostałymi programami tej linii Rewizor nexo tworzy zintegrowany system pracujący na jednej bazie i automatyzujący wiele czasochłonnych procesów. W skład systemu nexo wchodzą także: Subiekt nexo do zarządzania sprzedażą, Rachmistrz nexo do prowadzenia uproszczonej księgowości, Gratyfikant nexo do obsługi kadr i płac oraz Gestor nexo do zarządzania relacjami z klientami.

 

Najlepsi wspierają MŚP

Turbina Polskiej Gospodarki to wyróżnienie przyznawane przez Gazetę Finansową w dziesięciu kategoriach: bank, faktoring, ubezpieczenia, windykacja, leasing, opieka medyczna, oprogramowanie, karta paliwowa, transport oraz flota. Tytuł taki otrzymują najlepsze produkty i usługi, które przyczyniają się do rozwoju polskiego biznesu – szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. Rewizor nexo został Turbiną Polskiej Gospodarki ’2016 w kategorii oprogramowanie.

 

InsERT gotowy na JPK

Oprogramowanie dla firm InsERT od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród małych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce. Użytkownicy cenią sobie programy takie jak Rewizor nexo, Subiekt nexo, Rachmistrz nexo oraz ich wersję GT m.in. za funkcjonalność i prostotę obsługi. Jednak nie są to jedyne zalety systemów InsERT. Zespół specjalistów dba o bieżące aktualizowanie programów pod kątem zmieniających się przepisów i potrzeb użytkowników. Przykładem sprawnego działania firmy InsERT jest dostosowanie systemów do wymogu przekazywania danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) od 1 lipca 2016 r.

Użytkownicy programów linii nexo i GT mogą tworzyć i wysyłać informacje w formie plików JPK – zgodnie ze wszystkimi aktualnymi wymogami ustawodawcy. InsERT dostosował swoje programy do nowych przepisów jeszcze przez wejściem w życie nowelizacji Ordynacji podatkowej, a nie było to proste, gdyż ustawodawca wprowadził nieoczekiwane zmiany niecałe 2 miesiące przed 1 lipca 2016 r. Przedsiębiorcy korzystający z programów InsERT mogli jednak spać spokojnie – wszystkie systemy zostały na czas zmodyfikowane.

 

Przypomnijmy: Od 1 lipca 2016 r. podatnicy prowadzący księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych mają obowiązek przekazywać organom podatkowym oraz organom kontroli skarbowej dane w formacie plików JPK, czyli plików o ujednoliconej strukturze i określonym formacie. Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej opublikowało siedem struktur JPK: dla ksiąg rachunkowych, wyciągów bankowych, magazynu, ewidencji zakupu i sprzedaży VAT, faktur VAT, podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów.

W przypadku ewidencji VAT podatnicy mają obowiązek przesyłać pliki JPK bez wezwania organu podatkowego – w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym miesiącu. Pozostałe struktury przekazywane są wyłącznie na wezwanie organu podatkowego w ramach e-kontroli.

Mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa mogą korzystać z okresu przygotowawczego na wprowadzenie JPK. Termin 1 lipca 2016 r. dotyczy jedynie największych podmiotów. Jednak już od 1 stycznia 2017 r. obowiązek przesyłania rejestrów VAT do urzędów skarbowych obejmie małe i średnie przedsiębiorstwa.

 

Program ochroni przed karą

Podatnicy, którzy nie wywiążą się z obowiązku przekazywania danych w formie plików JPK, muszą liczyć się z karami. Urzędy skarbowe nie traktują i nie będą traktować ulgowo podmiotów, które nie dostosowały działalności do nowych wymagań z powodu braku odpowiedniego oprogramowania. Jedyną receptą na uniknięcie takich kar jest posiadanie odpowiednich programów. Użytkownicy systemów InsERT mają pewność, iż takie właśnie programy posiadają. Wersje od 11 w przypadku linii nexo i od 1.44 w przypadku linii GT zostały wyposażone w moduły e-Kontrole podatkowe oraz e-Sprawozdawczość VAT, które umożliwiają pełną obsługę plików JPK.

 

Więcej o Jednolitym Pliku Kontrolnym - JPK czytaj w Poradniku

 

Rewizor nexo i inne programy w naszej ofercie – sprawdź! 

Czytany 2412 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 październik 2016 14:31

Artykuły powiązane

 • Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46 Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46

  Firma InsERT – wiodący producent oprogramowania dla firm – na bieżąco wprowadza uaktualnienia do swoich systemów. Zmiany mają na celu dostosowanie funkcjonalności programów do nowych przepisów i regulacji ustawodawcy, ale też stanowią odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników. Sprawdź, jakie zmiany w programach InsERT nexo prowadza wersja 46.

 • Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award! Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award!

  Oprogramowania dla firm InsERT cieszy się niesłabnącą popularnością. Znany i ceniony producent od lat jest też doceniany przez ekspertów z branży. Dowodzi tego chociażby zakwalifikowanie do finału HRA Star Award – prestiżowego konkursu organizowanego w ramach konferencji Strategie HR. Sprawdź, czym wyróżnił się InsERT!

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 • InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę! InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę!

  Prosty, przyjazny i w przystępnej cenie. MikroSubiekt to program do ewidencjonowania sprzedaży, który miał wielu zwolenników wśród małych przedsiębiorców. Miał – ponieważ producent systemu, firma InsERT, kończy sprzedaż tego produktu 30 września 2022 r. Obecni użytkownicy mikroSubiekta mogą jednak bezpłatnie przejść na najnowszą wersję innego programu, to ostatni dobry moment na przeprowadzenie tej zmiany.