wtorek, 19 luty 2019 21:22

Kasa fiskalna dla firmy sprzątającej – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W 2019 r. wiele firm sprzątających straci prawo do zwolnienia z kasy fiskalnej. Jakie urządzenie wybrać, by odpowiadało ono potrzebom tego typu działalności? Do kiedy należy wprowadzić kasę? Dowiedz się, jakie przepisy obowiązują od 1 styczna 2019 r. i poznaj modele kas i drukarek fiskalnych optymalnie trafiających w potrzeby firm sprzątających.

Jeszcze do końca 2018 r. firmy świadczące usługi porządkowe mogły korzystać ze zwolnienia przedmiotowego z obowiązku stosowania kasy fiskalnej. W praktyce oznaczało to, iż wykonywanie tego typu czynności nie musiało być rejestrowane za pomocą kasy niezależnie od wysokości obrotu podatnika. Przepisy te zmieniły się jednak z dniem 1 stycznia 2019 r. – wtedy to weszło w życie  rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519).

 

Zgodnie z nowymi przepisami, podatnicy świadczący usługi związane z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowywaniem terenów zieleni mogą korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej na zasadach ogólnych, określonych w rozporządzeniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r. Oznacza to, iż nie muszą mieć kasy m.in. w przypadku nieprzekroczenia limitu obrotów w wysokości 20.000 zł rocznie czy przyjmowania należności za usługi wyłącznie na rachunek bankowy, po spełnieniu warunków określonych w poz. 37 załącznika do rozporządzenia.

 

Kiedy firma sprzątająca musi mieć kasę

Przedsiębiorca, który ze względu na zmianę przepisów utraci prawo do zwolnienia z kasy fiskalnej, urządzenie to musi stosować w swojej działalności od 1 czerwca 2019 r. Tak wskazuje § 8 ust. 1 rozporządzenia. To dość długi termin na instalację kasy, jeśli wziąć pod uwagę, iż w latach poprzednich w podobnej sytuacji podatnicy mieli czas tylko do 1 kwietnia danego roku, a jeszcze wcześniej – do 1 marca.

 

Więcej o przepisach: Kasa fiskalna przy usługach porządkowych w 2019 r.

 

Terminowe wprowadzenie kasy lub drukarki fiskalnej w firmie sprzątającej jest bardzo ważne. Nawet jednodniowe spóźnienie z dopełnieniem tego obowiązku skutkuje bezpowrotną utratą prawa do ulgi na zakup tego urządzenia. Warto przypomnieć, iż odliczenie takie wynosi do 700 zł na każdą kasę zgłoszoną do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Dla firmy sprzątającej ulga na kasę fiskalną może być sporym odciążeniem finansowym. Należy jednak pamiętać o terminach, jest to bowiem najważniejszy warunek skorzystania z takiego odliczenia.

Brak kasy fiskalnej pomimo ciążącego na przedsiębiorcy obowiązku to też ryzyko nałożenia surowych sankcji skarbowych. Ze względu jednak na długi termin i duży wybór urządzeń na rynku podatnicy raczej nie powinni mieć problemów z jego dopełnieniem.

 

Jaka kasa fiskalna dla firmy sprzątającej

Wybór odpowiedniego urządzenia dla podatnika świadczącego usługi porządkowe jest bardzo ważny. Kasa fiskalna będzie w firmie użytkowana przez kilka najbliższych lat – musi więc być dostosowana do potrzeb, warunków i specyfiki konkretnej działalności. Kryterium cenowe oczywiście jest ważne, jednak nie powinno być jedynym wyznacznikiem decydującym o zakupie danego urządzenia. Z drugiej strony firma sprzątająca zwykle nie potrzebuje dużej, drogiej drukarki fiskalnej – takiej, jaką można spotkać w stacjonarnym sklepie.

Producenci kas i drukarek fiskalnych mają do zaoferowania wiele korzystnych cenowo urządzeń dostosowanych do potrzeb różnego rodzaju działalności. W firmie sprzątającej sprawdzi się mała kasa. Specyfika takiej działalności często też wymaga mobilności – paragony fiskalne bywają bowiem wystawiane na miejscu u klienta. Nieocenioną pomocą w wyborze sprzętu okaże się serwis kas fiskalnych w Warszawie lub innym mieście. Doświadczeni serwisanci dobrze znają potrzeby firm działających w różnych branżach. Dzięki temu na podstawie informacji otrzymanych od przedsiębiorcy szybko i trafnie wybierają kilka najlepszych opcji, które sprawdzą się w konkretnej firmie.

 

Kryteria wyboru kasy fiskalnej w firmie sprzątającej

Decydując się na zakup konkretnego modelu kasy, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

 

 • Kasa czy drukarka fiskalna dla firmy sprzątającej? Oba urządzenia spełniają tę samą rolę – ewidencjonują sprzedaż, drukują paragony, raporty i dokumenty niefiskalne. Istotna różnica między nimi to sposób obsługi: kasa fiskalna pracuje autonomicznie i jest obsługiwana za pomocą klawiatury, natomiast drukarka fiskalna obsługiwana jest za pośrednictwem systemu sprzedażowego – odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze lub urządzeniu przenośnym.

  Firmom wykorzystującym w swojej pracy systemy sprzedaży serwisanci polecają przede wszystkim drukarki fiskalne – wybór taki pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i usprawnić wiele procesów w firmie.

 

 • Papierowa czy elektroniczna kopia paragonu? Kasy fiskalne z papierową kopią paragonu to urządzenia technologicznie przestarzałe – zgodnie z planowanymi przepisami wkrótce przestaną uzyskiwać homologacje GUM. Użytkowanie kasy z kopią elektroniczną jest pod każdym względem wygodniejsze i bezpieczniejsze – kopie dokumentów nie są bowiem narażone na blaknięcie czy zniszczenie. Firmy, którym bardzo zależy na niskiej cenie, mogą zdecydować się na kasę z papierową kopią paragonu – urządzenia takie wciąż bowiem są dostępne na rynku i ze względu na przestarzałość technologiczną bywają nieco tańsze niż kasy z kopią elektroniczną.

 

 • Gabaryty i mobilność kasy fiskalnej. Jeśli operator urządzenia będzie pracował w terenie, czyli wystawiał paragony np. w siedzibie klienta, powinien zaopatrzyć się w kasę mobilną – małą i lekką, mieszczącą się do torby czy kieszeni. Nawet jeśli urządzenie ma działać stacjonarnie, warto wybrać model nowoczesny, o niewielkich gabarytach.

 

 • Akumulator. Kasa pracująca w terenie musi mieć wydajny akumulator, tak by mogła działać przynajmniej przez cały dzień bez konieczności podłączania do źródła zasilania. Wszystkie kasy klasyfikowane jako mobilne zostały wyposażone w wytrzymałe akumulatory.

 

 • Wygoda i prostota obsługi. Intuicyjny interfejs to szybka, łatwa i bezbłędna obsługa klienta. To też ogromna oszczędność czasu zarówno dla pracownika zajmującego się obsługą kasy, jak i klientów.

 

Kasy i drukarki fiskalne przy usługach porządkowych – polecane urządzenia

Producenci urządzeń rejestrujących prześcigają się w tworzeniu co raz to nowych, bardziej funkcjonalnych i wygodniejszych modeli. Wybraliśmy trzy kasy fiskalne i jedną drukarkę fiskalną – wszystkie świetnie sprawdzą się w firmach sprzątających. Jednocześnie prezentowany sprzęt wyróżnia się atrakcyjną ceną i stylowym designem.

 


 

fawag

Kasa fiskalna Fawag Lite

To prosta, a przy tym funkcjonalna i nowoczesna kasa fiskalna o klasycznym wyglądzie. Sprawdza się w pracy stacjonarnej – postawiona na biurku zajmie bardzo niewiele miejsca. To propozycja dla przedsiębiorców poszukujących prostego urządzenia fiskalnego w atrakcyjnej cenie – Fawag Lite to jedna z najtańszych kas na polskim rynku. Dostarcza użytkownikowi wszystko, czego potrzeba do sprawnej obsługi sprzedaży – szybki mechanizm drukujący, czytelny paragon, jasny wyświetlacz, elektroniczną kopię paragonu, możliwość podłączenia czytnika kodów kreskowych, szuflady kasowej itp.

Kasa fiskalna Fawag Lite wyróżnia się niezawodnością oraz odpornością na wieloletnie użytkowanie. Wytrzymała obudowa chroni wnętrze urządzenia nawet przed pracą w trudnych warunkach. To zdecydowanie odpowiednia kasa fiskalna dla firmy sprzątającej.

 


 

ergoKasa fiskalna Posnet ERGO

Rozwiązanie dla firm mobilnych – kasa ta jest niewielka i lekka, dzięki czemu z powodzeniem mieści się w torbie lub teczce. Wytrzymały akumulator umożliwia wielogodzinną pracę bez konieczności ładowania. Posnet ERGO to mała kasa o ogromnych możliwościach. Powstała z myślą o przedsiębiorstwach stawiających na rozwój – dostępna jest bowiem w trzech wersjach różniących się stopniem zaawansowania technologicznego. Na początek można wybrać moduł najprostszy i najtańszy (z powodzeniem spełniający wymagania firmy sprzątającej!), a z czasem rozbudować go o dodatkowe funkcjonalności.

Kasa fiskalna Posnet ERGO to urządzenie wytrzymałe i niezawodne. Sprawdzi się zarówno w pracy mobilnej, jak i stacjonarnej. Jak wszystkie urządzenia tego producenta, wyróżnia się intuicyjną i prostą obsługą. To znakomita kasa dla firmy świadczącej usługi porządkowe.

 


 

elzab k10

 

Kasa fiskalna Elzab K10

Dostępna w kilku atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, kasa Elzab K10 to propozycja dla osób, które oprócz funkcjonalności cenią sobie modną i nowoczesną stylistykę. To pierwsza na polskim rynku kasa fiskalna z dotykowym panelem obsługi. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi, małym gabarytom oraz wygodnej smyczy do noszenia na szyi, Elzab K10 doskonale sprawdza się w terenie. Dotykowy panel operatora jest dziecinnie prosty w obsłudze – z powodzeniem poradzi sobie z nim każdy, kto umie obsługiwać tablet lub smartfon!

Kasa fiskalna Elzab K10 została stworzona do pracy w trudnych warunkach. Wytrzymała, niezawodna i odporna, pracuje nawet na mrozie i w dużym upale! Z łatwością obsługuje się ją nawet w rękawiczkach. To świetne rozwiązanie m.in. dla firm zajmujących się odśnieżaniem i pracujących na terenach zewnętrznych.

 


 

temoDrukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsze i najlżejsze urządzenie fiskalne na polskim rynku doskonale sprawdzi się w przypadku firm sprzątających korzystających w swojej pracy z oprogramowania sprzedażowego. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi drukarka ta działa przez wiele godzin bez konieczności podłączania do źródła zasilania. Komunikacja z komputerem lub urządzeniem przenośnym odbywa się w dogodny dla użytkownika sposób – przez kabel USB lub za pośrednictwem modułu Bluetooth.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ to urządzenie nie tylko funkcjonalne, ale też wyjątkowo eleganckie – dostępne w klasycznym kolorze szarym lub w stylowej bieli. To doskonała propozycja dla nowoczesnych firm sprzątających, które wykorzystują w swojej pracy innowacyjne rozwiązania.

 

Zobacz inne kasy fiskalne – kliknij po ofertę naszego salonu sprzedaży kas fiskalnych w Warszawie!

Czytany 2161 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 luty 2019 14:17

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2021 r. – o tym musisz wiedzieć! Zwolnienia z kas fiskalnych w 2021 r. – o tym musisz wiedzieć!

  W czasie, gdy wiele mówi się o kasach online, przedsiębiorcy korzystający ze zwolnień z kas zastanawiają się, czy wciąż będą mieć do nich prawo w 2021 r. Sprawdź, czy możesz spodziewać się zmian w przepisach dotyczących zwolnień z kas fiskalnych w 2021 roku.

 • Sprawdzanie uprawnień serwisanta kas fiskalnych w 2019 r. Sprawdzanie uprawnień serwisanta kas fiskalnych w 2019 r.

  Przedsiębiorca kupujący kasę fiskalną ma spory wybór sprzedawców - wybrany serwis fiskalny towarzyszy mu przez cały okres użytkowania urządzenia. Zanim jednak dokonasz wyboru, sprawdź nowego serwisanta. Dane o jego uprawnieniach znajdziesz w wyszukiwarce prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową, aktualizowanej na podstawie danych przesyłanych przez serwisy główne.

 • Nowe obowiązki serwisów i użytkowników kas fiskalnych w 2019 r. Nowe obowiązki serwisów i użytkowników kas fiskalnych w 2019 r.

  Obecny serwis fiskalny nie spełnia Twoich oczekiwań? W nowym stanie prawnym zmiana serwisanta jest prostsza niż wcześniej! Uprawnienia podmiotu możesz sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów. Poznaj nowe obowiązki serwisantów i właścicieli kas fiskalnych – obejmują cię niezależnie od tego, czy masz urządzenie online’owe, czy tradycyjną kasę.

 • Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy od 1 stycznia 2020 r. Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy od 1 stycznia 2020 r.

  Ustawa nowelizacyjna została podpisana przez Prezydenta. Nowy warunek dla paragonów, do których ma zostać wystawiona faktura, wejdzie w życie od nowego roku. Sprawdź, jakie kary grożą za niedostosowanie się do zmienionych przepisów i co mają zrobić użytkownicy starszych kas fiskalnych.

 • Oświadczenie każdej osoby obsługującej kasę fiskalną Oświadczenie każdej osoby obsługującej kasę fiskalną

  Zatrudniasz nowego operatora kasy fiskalnej? Pamiętaj o wymogu, które nałożyły na podatników przepisy obowiązujące od 1 maja 2019 r.! Każdy z pracowników musi podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji – jeszcze przed rozpoczęciem pracy z kasą fiskalną. Sprawdź, co grozi za spóźnienie z dopełnieniem tego obowiązku.