poniedziałek, 20 maj 2019 09:12

Kasa fiskalna Novitus NANO Online – już w sprzedaży!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Najchętniej wybierana przez lekarzy i prawników, ceniona przez właścicieli małych gastronomii, doskonała do każdej pracy mobilnej – kasa fiskalna Novitus NANO już jest dostępna w wersji online! Komunikuje się z repozytorium Krajowej Administracji Skarbowej i spełnia wszystkie wymagania stawiane kasom online’owym. Sprawdź, co nowego znajdziesz w kasie NANO Online!

Na półkach salonów sprzedaży pojawia się coraz więcej modeli kas fiskalnych online. Urządzenia nowej generacji zostały wzbogacone przede wszystkim o funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas – systemu teleinformatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, służącego m.in. do analizy poprawności transakcji rejestrowanych na kasach.

Zmiany w wymaganiach stawianych kasom i drukarkom fiskalnym, a co za tym idzie konieczność zaprojektowania nowych urządzeń, producenci wykorzystali do ulepszenia oferowanego sprzętu. Tak właśnie stało się z kasą fiskalną Novitus NANO Online. Jeden z najpopularniejszych modeli mobilnych kas fiskalnych został wyposażony nie tylko w łączność z CRK, ale też w większe możliwości i lepsze rozwiązania technologiczne.

 

Nowa kasa online – Novitus NANO

Ceniona za swoją ergonomiczność, prostotę obsługi i funkcjonalność, kasa fiskalna online Novitus NANO sprawdzi się w pracy mobilnej i stacjonarnej. Z powodzeniem zastosują ją branże zobowiązane do wymiany kas na urządzenia online’owe w określonych ustawą terminach. Instalacja kasy NANO Online w warsztacie samochodowym, punkcie wulkanizacyjnym, salonie fryzjerskim i kosmetycznym, a nawet w małej gastronomii, firmie budowlanej czy klubie fitness to bardzo dobry wybór.

Lekarze i prawnicy wciąż pamiętają, iż pierwotnie kasa Novitus NANO została zaprojektowana właśnie dla nich. Przez lata była w tych branżach najchętniej wybieranym urządzeniem. Dziś nic się w tym względzie nie zmieniło. W swojej wersji online kasa NANO spełni wszystkie wymagania lekarza i prawnika – lekka, mała, prosta w obsłudze i ergonomiczna, z łatwością mieści się w lekarskiej torbie i adwokackiej teczce.

 

Jeszcze lepsza kasa NANO

Funkcja łączenia z CRK to tylko jedna z wielu nowości w kasie fiskalnej online NANO. Firma Novitus zadbała o wyposażenie urządzenia w procesor o jeszcze większej mocy, ogromną pamięć wewnętrzną i operacyjną czy powiększoną bazę towarową. Kasa online’owa NANO należy do rodziny Novitus Online Power – nowoczesnych urządzeń o wysokiej niezawodności, wyposażonych w system Linux gwarantujący stabilną pracę i możliwości komunikacyjne pozwalające na stworzenie kompletnego stanowiska sprzedażowego.

Warto też zwrócić uwagę na sposób, w jaki kasa online’owa NANO zapewnia łączenie z CRK. W zależności od potrzeb użytkownika, wykorzystuje do tego dostępną sieć. Połączenie może być realizowane przez LAN/Ethernet bądź przez kabel USB łączący kasę z komputerem. W pracy mobilnej natomiast NANO wykorzystuje opcjonalne moduły Wi-Fi, Bluetooth lub modem 3G/LTE.

Kasa fiskalna Novitus NANO Online spełnia wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące (Dz. U. z 2018 r. poz. 1206). Jeszcze przed wejściem w życie ustawy nowelizacyjnej pozytywnie przeszła wszystkie testy Głównego Urzędu Miar. Od początku maja 2019 r. posiada ważną homologację i może być z powodzeniem użytkowana jako kasa online’owa.

 

Kasa fiskalna Novitus NANO Online – dowiedz się więcej!

Czytany 2195 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maj 2019 09:15

Artykuły powiązane

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Raport fiskalny z kasy online w świetle aktualnych przepisów Raport fiskalny z kasy online w świetle aktualnych przepisów

  Wykonywanie raportu to jeden z podstawowych obowiązków podatników korzystających z kasy lub drukarki fiskalnej. Jak na kwestię raportów fiskalnych wpłynęło pojawienie się na rynku urządzeń online’owych? Czy sporządzenie oznacza wykonanie tego dokumenty czy obligatoryjny jest również jego wydruk?

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!

 • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

  Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

 • Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie! Masz kasę online? Nie zapomnij o przeglądzie!

  Przegląd kasy fiskalnej to obowiązek nałożony przez ustawodawcę. Niedopełnienie go – celowo lub przez nieuwagę – niesie za sobą konsekwencje finansowe. W takiej sytuacji, dla przedsiębiorców, którzy posiadają kasy online, kara wydaje się nieunikniona. Wszelkie informacje, w tym także o statusie przeglądu technicznego, trafiają bowiem do systemu CRK.