poniedziałek, 20 maj 2019 09:12

Kasa fiskalna Novitus NANO Online – już w sprzedaży!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Najchętniej wybierana przez lekarzy i prawników, ceniona przez właścicieli małych gastronomii, doskonała do każdej pracy mobilnej – kasa fiskalna Novitus NANO już jest dostępna w wersji online! Komunikuje się z repozytorium Krajowej Administracji Skarbowej i spełnia wszystkie wymagania stawiane kasom online’owym. Sprawdź, co nowego znajdziesz w kasie NANO Online!

Na półkach salonów sprzedaży pojawia się coraz więcej modeli kas fiskalnych online. Urządzenia nowej generacji zostały wzbogacone przede wszystkim o funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas – systemu teleinformatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, służącego m.in. do analizy poprawności transakcji rejestrowanych na kasach.

Zmiany w wymaganiach stawianych kasom i drukarkom fiskalnym, a co za tym idzie konieczność zaprojektowania nowych urządzeń, producenci wykorzystali do ulepszenia oferowanego sprzętu. Tak właśnie stało się z kasą fiskalną Novitus NANO Online. Jeden z najpopularniejszych modeli mobilnych kas fiskalnych został wyposażony nie tylko w łączność z CRK, ale też w większe możliwości i lepsze rozwiązania technologiczne.

 

Nowa kasa online – Novitus NANO

Ceniona za swoją ergonomiczność, prostotę obsługi i funkcjonalność, kasa fiskalna online Novitus NANO sprawdzi się w pracy mobilnej i stacjonarnej. Z powodzeniem zastosują ją branże zobowiązane do wymiany kas na urządzenia online’owe w określonych ustawą terminach. Instalacja kasy NANO Online w warsztacie samochodowym, punkcie wulkanizacyjnym, salonie fryzjerskim i kosmetycznym, a nawet w małej gastronomii, firmie budowlanej czy klubie fitness to bardzo dobry wybór.

Lekarze i prawnicy wciąż pamiętają, iż pierwotnie kasa Novitus NANO została zaprojektowana właśnie dla nich. Przez lata była w tych branżach najchętniej wybieranym urządzeniem. Dziś nic się w tym względzie nie zmieniło. W swojej wersji online kasa NANO spełni wszystkie wymagania lekarza i prawnika – lekka, mała, prosta w obsłudze i ergonomiczna, z łatwością mieści się w lekarskiej torbie i adwokackiej teczce.

 

Jeszcze lepsza kasa NANO

Funkcja łączenia z CRK to tylko jedna z wielu nowości w kasie fiskalnej online NANO. Firma Novitus zadbała o wyposażenie urządzenia w procesor o jeszcze większej mocy, ogromną pamięć wewnętrzną i operacyjną czy powiększoną bazę towarową. Kasa online’owa NANO należy do rodziny Novitus Online Power – nowoczesnych urządzeń o wysokiej niezawodności, wyposażonych w system Linux gwarantujący stabilną pracę i możliwości komunikacyjne pozwalające na stworzenie kompletnego stanowiska sprzedażowego.

Warto też zwrócić uwagę na sposób, w jaki kasa online’owa NANO zapewnia łączenie z CRK. W zależności od potrzeb użytkownika, wykorzystuje do tego dostępną sieć. Połączenie może być realizowane przez LAN/Ethernet bądź przez kabel USB łączący kasę z komputerem. W pracy mobilnej natomiast NANO wykorzystuje opcjonalne moduły Wi-Fi, Bluetooth lub modem 3G/LTE.

Kasa fiskalna Novitus NANO Online spełnia wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące (Dz. U. z 2018 r. poz. 1206). Jeszcze przed wejściem w życie ustawy nowelizacyjnej pozytywnie przeszła wszystkie testy Głównego Urzędu Miar. Od początku maja 2019 r. posiada ważną homologację i może być z powodzeniem użytkowana jako kasa online’owa.

 

Kasa fiskalna Novitus NANO Online – dowiedz się więcej!

Czytany 471 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maj 2019 09:15

Artykuły powiązane

 • Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy od 1 stycznia 2020 r. Faktura do paragonu tylko z NIP-em nabywcy od 1 stycznia 2020 r.

  Ustawa nowelizacyjna została podpisana przez Prezydenta. Nowy warunek dla paragonów, do których ma zostać wystawiona faktura, wejdzie w życie od nowego roku. Sprawdź, jakie kary grożą za niedostosowanie się do zmienionych przepisów i co mają zrobić użytkownicy starszych kas fiskalnych.

 • Oświadczenie każdej osoby obsługującej kasę fiskalną Oświadczenie każdej osoby obsługującej kasę fiskalną

  Zatrudniasz nowego operatora kasy fiskalnej? Pamiętaj o wymogu, które nałożyły na podatników przepisy obowiązujące od 1 maja 2019 r.! Każdy z pracowników musi podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji – jeszcze przed rozpoczęciem pracy z kasą fiskalną. Sprawdź, co grozi za spóźnienie z dopełnieniem tego obowiązku.

 • Kasa fiskalna Posnet Mobile w wersji ONLINE – już w sprzedaży! Kasa fiskalna Posnet Mobile w wersji ONLINE – już w sprzedaży!

  Najmniejsza kasa fiskalna na polskim rynku już dostępna jest w wersji online’owej. To Posnet Mobile Online – doskonała do pracy mobilnej i stacjonarnej w niewielkich punktach handlowych i usługowych. Sprawdź, dlaczego warto kupić Mobile Online i kto może skorzystać z ulgi na jej zakup.

 • Kasy fiskalne online dla składów opału Kasy fiskalne online dla składów opału

   

  Od 1 maja 2019 r. są już na półkach salonów sprzedaży!

   

  Kasy fiskalne online dla składów opału – wybierz najlepszą!

   

  Prowadzisz skład opału? Zajmujesz się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych? Wkrótce wymienisz swoje urządzenie rejestrujące na kasę fiskalną online! To nie tylko nowy obowiązek, ale też nowe możliwości. Kasy fiskalne online dla składów opału zostały wyposażone w nowe funkcjonalności, lepsze zabezpieczenia i większe możliwości. Sprawdź!

   

  opal

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla składów opału?

   

  Urządzenia nowego typu wysyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane bezpiecznie w pamięci chronionej. W standardzie posiadają wszystkie funkcje nowoczesnego urządzenia fiskalnego – drukują nr NIP nabywcy na paragonie, łączą się z Internetem stacjonarnie i mobilnie i wiele innych.

  Nawet jeśli twoja kasa fiskalna jest całkiem dobra, wkrótce wymienisz ją na kasę online. Terminowa instalacja kasy online’owej w składzie opału jest bardzo ważna – stanowi m.in. jeden z warunków otrzymania ulgi do 700 zł.

   

  Kasa fiskalna online dla składów opału będzie obowiązkowa od 1 lipca 2020 r.

   

  Kasa fiskalna dla składu opału

   

  Podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych stosują kasy fiskalne na zasadach obowiązujących ogół przedsiębiorców. Jedynie w nielicznych przypadkach mogą korzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy. Dotyczy to podatników, których obrót netto ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych nie przekracza 20.000 zł rocznie. Pozostali właściciele składów opału muszą rejestrować na kasie każdą sprzedaż.

   

  Kasa online czy kasa z kopią elektroniczną?

   

  Od 1 maja 2019 r. kasy fiskalne i drukarki fiskalne online już są na rynku. Przedsiębiorcy wciąż jednak mają wybór – mogą kupić kasę online lub kasę tradycyjną z elektroniczną kopią paragonu. Skład opału też ma wybór – do obowiązkowej wymiany kas pozostało jeszcze wiele miesięcy. Warto to przemyśleć. Zakup kasy z elektroniczną kopią paragonu nie pozbawia podatnika możliwości skorzystania z ulgi do 700 zł przysługującej przy wymianie urządzenia na online’owe.

 • Kasy fiskalne online dla firm budowlanych Kasy fiskalne online dla firm budowlanych

   

  Prowadzisz firmę budowlaną?

   

  Od 1 maja 2019 r. możesz już kupić kasę fiskalną online!

   

  Kasy fiskalne online opanowują rynek. Przepisy otwierające producentom drogę do ich sprzedaży weszły w życie 1 maja 2019 r. Urządzenia nowego typu przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Kasy fiskalne online dla firm budowlanych wkrótce staną się obowiązkowe! Wybierz urządzenie najlepiej odpowiadające twoim potrzebom i poznaj zalety nowych kas.

  budowa

   

   

  Kasy fiskalne online od kiedy – dla firm budowlanych?

   

  Jeśli świadczysz usługi budowlane, nowe przepisy obligują cię do wymiany obecnie stosowanego urządzenia na kasę fiskalną online. Co się zmieni? Właściwie niewiele. Użytkownik kasy online’owej musi zapewnić jej dostęp do Internetu – stacjonarny lub mobilny. Tak samo proste w obsłudze i tak samo funkcjonalne, kasy nowego typu zostały znacznie udoskonalone. W jaki sposób?

  Kasy fiskalne online dla firm budowlanych komunikują się z dowolnym terminalem płatniczym. Zapisują dane w pamięci chronionej, w której są bezpieczniejsze niż na nośniku. Standardowo drukują numer NIP nabywcy na paragonie. Większość modeli stworzona została od nowa w wyższych standardach – posiadają większe bazy towarowe, mocniejsze mechanizmy i wiele innych możliwości.

   

  Kasy fiskalne online dla firm budowlanych będą obowiązkowe od 1 stycznia 2021 r.

   

  Kasa fiskalna dla firmy budowlanej

   

  Przedsiębiorca świadczący usługi budowlane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych musi mieć kasę fiskalną i ewidencjonować za jej pomocą każdą usługę. Wyjątkiem są firmy spełniające wymogi do zwolnienia z kasy fiskalnej. Urządzenia nie muszą mieć przedsiębiorcy, których obrót netto z tej sprzedaży nie przekracza 20.000 zł rocznie. Zwolnienie przysługuje też przy świadczeniu usług z zapłatą na rachunek. Większość firm budowlanych musi mieć jednak kasę fiskalną.

   

  Kasa online czy z kopią elektroniczną?

   

  Aż do końca 2020 r. firmy budowlane mogą korzystać z tradycyjnych kas. Jeśli wolą kasy online’owe, mogą je kupić już teraz! Przepisy pozostawiają podatnikom wybór – kasa online lub kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Pamiętaj, że jeśli już teraz wymienisz obecne urządzenie na online’owe, możesz skorzystać z ulgi do 700 zł. Jeśli wolisz kupić kasę z elektroniczną kopią, z ulgi skorzystasz przy wymianie kasy.